Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#85252) Soulfly842 válasza Lauda (#85246) üzenetére


Soulfly842
addikt

Az általános pszichológiája viszont ennek működne. Bár sokan hisztiznének a koncepció miatt. :D
Tudom, hogy sokan nem szeretik a rendőröket, vagy a katonákat (a veszélyhelyzetben a katonák működése is definálva van a magyar közlöny szintjén).

Ha ők itt kérdezhetnek, rendet felügyelhetnek, illetve azt, hogy családok ne falkában járjanak vásárolni, akkor lenne egy általános visszatartó erő, s az ilyen helyekre betérők általános számadatokat tekintve akár -30-50%-ot is el lehetne érni.

Ami - jelen esetben - szerintem nem is kérdéses -, hogy szükség van-e erre...

Én tuti meglépném.

[ Szerkesztve ]

(#85253) ivana válasza bigdady (#85208) üzenetére


ivana
Ármester

Lehet, hogy neked nem szükséges, de azért bőven vannak emberek akik iMacen, Macbookon dolgoznak vagy iphone az elsődleges telefonjuk, ami kell munkára is.

Épületgépészet egész egyszerűen kell, pl. elkezd folyni a csap akkor két hétig álljon ott? Vízvezeték szerelőt ezért meg nem hívunk. Vagy szétmegy a zár, azt is ki kell tudni cserélni.

Egér, billentyűzet elég fogyó eszköz, digitális oktatás van, meg HO bármikor kellhet másik.

Mondjuk azt bevezetném, hogy csoportosan tilos boltba menni.

[ Szerkesztve ]

(#85254) radi8tor válasza #32839680 (#85251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát igen, nekem is panaszkodott valaki hogy tavaly alig lehetett szakit találni, mindenki hónapokra be van táblázva. Azért egy lockdown keresztbe tudja húzni a számításokat.
De azt is tegyük hozzá, hogy a járvány nem rólunk, hanem mindenkiről szól.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#85255) janeszgol válasza Lauda (#85242) üzenetére


janeszgol
félisten

Értelek. Őszinte leszek ez nekem is jobban tetszik. mondjuk én tavaly tavasszal is mentem majdnem napi szinten ide-oda. Utaztam, az öcsém családját látogattam, boltba jártam. Tehát nem sokat változott az életem lényegi része.

Csak azért fakadtam ki picit, ami ebben a topicban történt (három tag miatt, nem nevezem nevén őket), akik véleményével szembemegy ez az intészkedés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85256) Lauda válasza janeszgol (#85234) üzenetére


Lauda
félisten

Informatikai szerviz: beszarik a géped, hogy dolgozol otthonról? Álljanak le a cégek, mert rossz a gép?

Lottózó: nagy állami bevétel, ezen kívül a nyereménykifizetéseknek menni kell.

Állateledel bolt: háziállatnak szükséges eledel, egyéb kütyük.

Szerintem most keményen odaléptek, hisz még a szívük csücskét, a kaszinókat is bezárták, pedig ner közeli tag a tulajdonosok jó része és nagy bevételt jelentenek az államnak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#85257) Narxis


Narxis
nagyúr

Márc 22 után nyitva lesznek az építkezési, lakásfelújítási boltok? Szüleim fürdőszobát szeretnének felújítani de egyelőre csak megrendelni akarják az anyagot.

Thanos was right.

(#85258) bigdady válasza radi8tor (#85239) üzenetére


bigdady
nagyúr

6800-nál zártunk de 15-20e korhazinál majd nyitunk ja.. na persze

(#85259) bigdady válasza ivana (#85253) üzenetére


bigdady
nagyúr

Értem. Azt nem értem média miért zar ha istyle nyitva lehet.
Nem egyszerűbb lett volna létszám korlát és minden nyitva lehet? 10m2 per ember max szabály és kész

[ Szerkesztve ]

(#85260) Stanlee válasza Kaba (#85235) üzenetére


Stanlee
őstag

Azert nem vezettek be eddig oket, mert nem megbizhatoak. A legfobb kifogas az volt, hogy az emberek nem tudjak megfeleloen hasznalni (feltolni az orrba 2 cm-t vagy a nyalukat belekopni), ill. hogy nem tudjak megfeleloen ertelmezni az eredmenyt. Az ultimate kifogas pl. a terhessegi teszteket sem tudja ertelmezni a tobbseg, tehat hogy mit jelent a pozitiv vagy a negativ eredmeny. ezert ezt sem fogjak tudni ertelmezni. :(

Az rendben van, hogy hulyenek nezik az embert, de azert ennyire?

Megyek es veszek egyet, ha meg lesz egyaltalan

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#85261) Hieronymus válasza pjen (#85193) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A zuhanó repülőn kevés az ateista."

Ja. De a zuhanó repülő is kevés. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#85262) janeszgol válasza #32839680 (#85244) üzenetére


janeszgol
félisten

Világos. Nekem is van kutyám. Illetve az állateledel boltban nem mászkálnak annyian (ha igen, könnyebben megoldható a limitáció).
De nekem akkor is logikátlan. Állandóan a halálunkat hírlik, amiből konkrétan a faszom kivan, erre jött egy olyan lezárási lista, aminek több a mit szabad eleme, mint a mit tilos. 8 oldalas volt, amit le lehetett tölteni az autós bolt honlapjáról. 8 oldal.

Tudok sütni, főzni, így ritkán rendelek. Nem szeretem a rendelt ételt annyira, illetve laktózintoleranciám van, így figyelnem kell.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85263) Soulfly842 válasza Lauda (#85237) üzenetére


Soulfly842
addikt

Látod? itt az ékes példa :)

S ha már úgy is otthon vagyunk a gyerekek miatt, akkor essünk neki. :D

bocsi, hogy a véleményem prezentálása miatt hoztalak fel Narxis:

#85257Narxis

Online is intézhető lenne, de akkor már betérnek a szülők és opcionálisan családtag, ismerős, aki otthonosan mozog a témában.

Olyan keretrendszerrel, amit leírtam viszont meggondolnák, hogy elinduljanak-e, vagy tényleg megvegyék inkább online.

(#85264) viharhozo válasza janeszgol (#85228) üzenetére


viharhozo
addikt

Nyitva lesz. Nyitva lesz. Nyitva lesz.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#85265) ivana válasza janeszgol (#85262) üzenetére


ivana
Ármester

A kutya még egy egyszerűbb eset, de pl. van aki kígyót, kaméleont meg hasonló elborultabb dolgokat tart.

Rendelt étel kell, én HO-ban is dolgozok, mint állat, nincs időm főzni. A ramen, meg a mirelit pizza meg nem az igazi hetekig.

(#85266) Hieronymus válasza Stanlee (#85260) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem volt engedélyezve. Egy ideig tesztek sem voltak, amik valóban alkalmasak lettek volna a hétköznapi használatra.

Ezeknek a teszteknek akkor lesz igazán értelme, ha zöldkártyaként használhatóak a teszt napján.
Ha reggel csinálsz egy negatív tesztet, akkor aznap mehetsz mindenhova és csinálhatsz mindent.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#85267) Lauda válasza Narxis (#85257) üzenetére


Lauda
félisten

Igen nyitva, egyébként március 22 előtt is ugyanúgy nyitva lesznek.

(#85268) janeszgol válasza daneel_hu (#85250) üzenetére


janeszgol
félisten

Megértelek. Nekem konkrétan 1 perc alatt kellett eldöntenem, hogy előbb utazzak haza látogatóba, mert a fodrászom zár, mint a cipzár. Volt tegnapra időpontja. Ha nem lett volna, akkor jól néztem volna ki, mire vége ennek is. Mint tavaly. Pont így jártam.
Munkakeresésnél előnytelen a "vadon" nőtt haj.

Pedig a fodrásznál is megoldható lenne, hogy mindenki fix időpontra, és egyszerre csak egy vendég lehet. Tudok olyan fodrászról, aki tavaly tavasszal nem zárt be!

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85269) Parci válasza Narxis (#85257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ugye a teljes káoszban semmit sem tudni, de tegnap még olyan is volt pár pillanatig, hogy be sem kell zárniuk. ja, várj, lehet, hogy az csak kertészeti cuccok. na de egy obi akkor A vagy B? :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85271) Parci válasza lacafaca (#85225) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

most valóban teljes lezárás kéne.

ami elég független attól, hogy úgy amúgy 10+ éve kib.szottul nem normális módon kormányoznak itthon. megnéznélek otthon, hogy ha bármilyen felmerülő családi kérdés úgy rendeződne, hogy kapsz egy iszonyatos pofont az asszonytól, aztán, ahogy megtántorodsz, fel is rúg, elveszi a pénzed, majd közli, hogy ez és ez lesz és kész, a te érdekedben. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85273) Lauda válasza #32839680 (#85270) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

Szerintem ez egy felesleges bonyolítás és időhúzás. Kijön az üzletből és átadom neki kint, kb ugyanaz, mintha a futárnak adnám át. Amikor kész, ezen a módon átveszem. Futárral ez jóval több idő és költség.

[ Szerkesztve ]

(#85274) lacafaca válasza Parci (#85271) üzenetére


lacafaca
őstag

jó az már 30+ nak is
amúgy meg te honnan a csábol ismered ilyen mélyen a családban elfoglalt helyzetemet?? :U :DDD

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85275) Soulfly842 válasza janeszgol (#85240) üzenetére


Soulfly842
addikt

Kutyasétáltatás 500m, sportolás 1000-15000em :DD megoldva. Park csak hétköznap, hétvégén off.

illetve (szerbia most behozott szigorítás):

" szombat 12 óra és hétfő reggel 6 óra között kizárólag az élelmiszerüzletek, a benzinkutak és a gyógyszertárak tarthatnak nyitva"

Ez is jelentős kontakt szám csökkenést hozna.

Jó persze, mondhatjuk, hogy áttolódik hétköznapra. De a dolgozó réteg, amikor egyébként is örül, hogy eljut a boltba nem fog még ott is tobzódni (csak akinek tényeg létszükséglet pl. egy zárcsere), s rájön, hogy talán okkal van ez így agyonszigorítva :D (ejj, de utópisztikus voltam, a nyájmorálra gondolkodást feltételeztem :DDD )

Ilyen rövid időpontban egyébként is célzott llesz a vásárlás és nem plázázás a családdal az obiban... :D

[ Szerkesztve ]

(#85276) Parci válasza lacafaca (#85274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nálatok is ez van, tesa? :DDD :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#85277) Narxis válasza Parci (#85269) üzenetére


Narxis
nagyúr

Igen ez a baj, hogy semmit nem tudni és faterom meg úgy jönne haza külföldről, nem jön haza ha nem mehet sehova.

Thanos was right.

(#85278) Drizzt válasza #32839680 (#85270) üzenetére


Drizzt
nagyúr

A legtobb nagy bevasarlokozpont vallal orszagosan bevasarlast hazhozszallitassal. Ez messze nem pesti kivaltsag mar.

I am having fun staying poor.

(#85279) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Egyébként: az milyen lockdown, amikor nincs meghatározva, hogy csak a létfenntartás, a munka, a meghatározott helyekre mész csak és nem mondjuk Nyíregyházáról Sopronba családot látogatni?

(#85280) bigdady válasza janeszgol (#85268) üzenetére


bigdady
nagyúr

Tavaly nem is kellett bezárni a fodrászoknak asszem. Én azóta nem voltam rendszeresitettem egy hajvágót :D

(#85281) Soulfly842 válasza bigdady (#85280) üzenetére


Soulfly842
addikt

Lidl-be betolnának most pár kozmetikai gépet, ill. hajnyíró-t stb, lehet verekedések lennének érte reggel hatkor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#85282) janeszgol válasza Soulfly842 (#85275) üzenetére


janeszgol
félisten

Na, akkor itt ellentmondok magamnak. Ha már szinte mindent lehet, akkor a kutyasétáltatás legyen 3 km. Kell a séta a Benikémnek. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85283) janeszgol


janeszgol
félisten

Na rendben van, szerintem kitárgyaltuk a fontosakat.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85284) lacafaca válasza Parci (#85276) üzenetére


lacafaca
őstag

ááá...én vagyok a főnök... :o :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#85285) Soulfly842 válasza janeszgol (#85282) üzenetére


Soulfly842
addikt

:D :D :D

#85284lacafaca

Valahogy nem ilyen coffos 'kislánynak' képzeltelek el :Y Megvilágosodtam ;]

[ Szerkesztve ]

(#85286) Corleone33 válasza kutyek (#85247) üzenetére


Corleone33
aktív tag

nem büszkélkedtem vele,de mindegy. (felesleges beleolvasnod dolgokat)

Nem én tehetek róla ha a kormány olyan helyzetet teremtett ahol csak így lehet időben oltást szerezni, szóval erről ennyit.

Számomra kissé fontos hogy a családtagjaim időben be legyenek oltva, vagy így vagy úgy (és szerintem fesleges álszenteskedni ilyen téren)

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#85287) bohoc71 válasza Parci (#85276) üzenetére


bohoc71
aktív tag

Miért? Máshogy is lehet? :Y

Meghajlás...Puszi...Taps....

(#85288) janeszgol válasza Corleone33 (#85286) üzenetére


janeszgol
félisten

Én nem ítéllek el. Páran a székből állnak fel, mert meggondolták magukat. A kormány most mondott vissza 75 ezer oltást, mivel bénáztak. Sokan meg el se mennek arra, amire behívják őket.
Akikkel beszéltem, azoknak mindenkinek a Pfizer kell, arra vár.
Nem hiszem, hogy miattad halna meg valaki, mert elfoglaltad a helyét.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#85289) Narxis válasza Corleone33 (#85286) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ha mindenki hozzád hasonlóan gondolkodna akkor kitörne a verekedés, gyilkolászás az oltópontoknál.

Thanos was right.

(#85290) Lauda válasza Narxis (#85289) üzenetére


Lauda
félisten

Ott csak azokat oltják, akik lista szerint mennek.

(#85291) Corleone33 válasza janeszgol (#85288) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Nah ez az

másrészt meg azt hadd tegyem hozzá: én mindenkinek kívánom tiszta szívből hogy az oltást a lehető leghamarabb megkapja, ha szeretné.

Ha rajtam múlna, jóval több embert oltanának egyszerre, csak sajnos nem rajtam múlik ez.

És minden beoltott ember eggyel kevesebb kockázati faktort jelent a többiek számára, kevesebb potenciális kórházi pácienst és még sorolhatnám...

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#85292) Sped válasza Corleone33 (#85286) üzenetére


Sped
aktív tag

Teljesen igazad van, én is ezt javasoltam anyunak, ne várjon ölbe tett kézzel, hanem vegye kezébe az iránítást és szépen hívja fel az eü-s ismerőseit és követelje ki magának az oltást. Kicsit tamáskodott eleinte de hétfőn belendül. A következő ötlet az, hogy csak úgy hívatlanul elmegy az oltópontra és kéri az oltást, hátha véletlenül beadják. :D

IndyCar Series - Real Racing, Real Sport

(#85293) Corleone33 válasza Sped (#85292) üzenetére


Corleone33
aktív tag

viccet félretéve sajnos jelenleg tényleg olyan helyzet van hogy néha muszáj az asztalra csapni /magadnak intézkedni, ha azt akarod hogy tégedet vagy szeretteidet még ebben az évezredben beoltsák.

Hogy jól van-e ez így? persze hogy nem. De sajnos jelenleg ez van

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#85294) Chesterfield válasza Sped (#85292) üzenetére


Chesterfield
senior tag

De hogy a pékbe?
Több orvos is van a családban(testvérem, nagybátyám, 2 unokatestvérem), de még kínait sem tudok soron kívül intézni magamnak.

(#85295) Lauda


Lauda
félisten

Merkely: Május közepére várható a járvány lecsengése, ha tartják a múlt heti oltási ütemet

Merkely Béla szerint akár nyolcezer új fertőzött is lehet naponta, és viszonylag hosszabb ideig maradhat ez a magas szám.

Ha következő hetekben legalább annyi embert be lehetne oltani, mint a múlt héten, akkor május közepére várható a lecsengés Merkely szerint. Jelentős szigorítások után az esetszámok növekedése azonban két héten belül megállhat.

Ha csak a növekedés állhat meg két héten belül, akkor mikor indul majd el a csökkenése , illetve mikkora kezd el csökkenni a kórházak terhelése? Ebből még 1-2 hónapos zárás is lehet simán.

(#85296) Soulfly842 válasza Corleone33 (#85293) üzenetére


Soulfly842
addikt

Attól független az általános következetesség szintjén annyi lehetne az emberekben, hogy nem egy nyilvános fórumon osztják ehhez kapcsoldóan az észt, gyakorlati életvezetési tanácsokba burkolva :DDD

Állam-bácsi helyében direkt módon figyeltetném az ilyen kommunikációs csatornákat :D Bocsi :( ;]

[ Szerkesztve ]

(#85297) Z.É.T. válasza Lauda (#85295) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Ez egy percig sem lehetett kétséges.
Késve léptük meg a zárást. (majd az irigykedő német-különítményre irigykedhetünk, ha náluk korábban kezdődik a tavasz-nyár)
(tényleg, Aweriot, jól vagy?)

Sok egyéb mellett ez is beszédes:

(#85298) Chesterfield


Chesterfield
senior tag

[link]
AstraZenecát a korábbi 4 hét helyett 12 hetes különbséggel adják be, és ezentúl 60 év felett is alkalmazni lehet.

Miért van az az érzésem, hogy ez megint csúszást jelent a 60 alatti krónikusoknak?
Szerintem a pfizer és moderna melett most már ezt is életkor alapján csökkenő sorrendben elkezdik majd adni az időseknek.

(#85299) Corleone33 válasza Z.É.T. (#85297) üzenetére


Corleone33
aktív tag

túl késve és nem elég következetesen

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#85300) kutyek válasza Corleone33 (#85286) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem pedig "trambulinról a medencébe" tipikus esete. Egy nyilvános fórumon bejelented, hogy a _mindenkit_ durván negatívan érintő világjárvány közepette magasról teszel a szabályokra, éppen az adott helyzetben leginkább korlátozott resource tekintetében. Ráadásul úgy, hogy édesanyád még csak nem is veszélyeztetett (60 alatti, nem krónikus beteg) - ellentétben sokakkal, akik igen, és ennek ellenére várnak a sorukra... Persze nem a te hibád, hogy sz@r a szervezés, de vindikálod magadnak a jogot, hogy elődöntsd, hogy egy amúgy nem veszélyeztetett családtag esetében mit jelent az "időben"... No comment.
Szerintem ha nincs más célja a mondandódnak, mint hogy tovább ecseteld magad / családod immáron közismerten hátrányos morális helyzetét, legalább tedd OFF-ba, ahogy én is teszem (picike jelölőnégyzetet a szövegdoboz alatt).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.