Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#53951) lacafaca válasza #20749568 (#53950) üzenetére


lacafaca
őstag

hát ezaz...franc meri megnyittani :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53952) BalanceR válasza lacafaca (#53949) üzenetére


BalanceR
addikt

Mi az az orbán?
:DD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#53953) lacafaca válasza BalanceR (#53952) üzenetére


lacafaca
őstag

blokkolja a browser :U/már jó :DDD

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53954) Ezekiell válasza #16729600 (#53946) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerintem a zárás oldalán állók mind azt mondják, hogy zárás + gazdasági segélycsomag az érintetteknek. Ez így kéz a kézben jár, vagy legalábbis kellene hogy járjon. Érted, én se akarom tönkretenni pl a vendéglátósokat for fun...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53955) #16729600 válasza Ezekiell (#53954) üzenetére


#16729600
törölt tag

És ha rágós volt a rántotthús? Gondold át. :D

(#53956) Parci válasza #16729600 (#53946) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van. itt legalább mindenki aggódik a vírus gazdasági-társadalmi hatása miatt is, és ugyanúgy az egészségügyi hatása miatt is.

(apropó, remélem hókuszpók topiktárs jobban van!)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53957) t72killer válasza Kisgépkezelő (#53935) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Arról az országról beszélünk, ahol egy lakás kifestéséért 6számjegyű összeget kér a kb 8általános végzettségű "mester", majd a lakástulaj hálálkodjon még, h méltóztatik 1 hónapnál nem később jelentkezni?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#53958) Csatravi válasza Ringman (#53932) üzenetére


Csatravi
senior tag

"eddig 11-kor zártak a szórakozóhelyek, most már éjfélre haza kell érni"

Vagy ha másképp értelmezed akkor reggel 5 után kell hazaérni.

(#53959) lacafaca


lacafaca
őstag

na mégis megnyitottam a falat :DDD :DDD :DDD :DDD érdemes benézni, hétfejes ekével szántják :C föl a trollok

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53960) BalanceR válasza Ezekiell (#53954) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát talán a vendéglátósok akik a legkönnyebben tudnak asszimilálódni a helyzethez ( kaja házhozszállítás, katering...)
De pl egy kis sufni GSM, vagy ruhabolt, ami havi 400ért bérli a kis boltját a plázában, vagy Auchan soron, nem tudja magát megmenteni ott már szükség lehet állami intervencióre.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#53961) syberia válasza #16729600 (#53942) üzenetére


syberia
veterán

Mert a szavazói hisznek benne, hogy amit mond az úgy is van! Tehát akár be is tilthatná a koronavírust...problem solved.

https://howbad.info/

(#53962) Coyot válasza Ezekiell (#53954) üzenetére


Coyot
őstag

Az a gond és ez már politika, hogy kiszámolod hány évig segélyezhetnék az összes szektort abból ami pénzeket elherdálnak, kinyílik a bicska.
Aztán beleolvastam a normális életet visszavágyók csoportjában ahol tagadják a vírust, de nagyon sajnálják aki a kórházban van mert már közülük is van beteg ugye - ennek ellenére vígan posztolják hogy mekkora rebellis maszkellenes banda - majd meggyarazzák hogy a cionista usa dönti el a halálok számát előre :))
Az ember életkedve elmegy. Félelmetes :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#53963) azbest válasza Parci (#53945) üzenetére


azbest
félisten

fiatal 30-40-es, ha nem teljesen analfabéta, akkor simán lehetne alkalmazni akár adatfelvevőnek tesztállomásokon. Például. És akkor már csak egy eü hallgató és egy rendőr kell mellé, s máris megvan a task force szlovén mintára. Csak ugye, hát ezért az államnak fizetést kéne adnia, arról meg szó sem lehet, ha beledöglünk akkor sem lehet ilyesmire költeni.

(#53964) Ezekiell válasza BalanceR (#53960) üzenetére


Ezekiell
veterán

Csak egy példa volt. Mindenkit, akit érintenek a zárások, államilag segíteni kell. Zárni kell, mert különben Bergamo lesz (és ezek a korlátozások rohadtul nem lesznek elegek, amit most bejelentettek), de muszáj, rohadtul muszáj közben segíteni az embereket. Munkavállalókat, cégeket egyaránt.

#53962Coyot Aki még most is maszk/járványtagadó, az agyhalott, azzal sok mindent nem lehet kezdeni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53965) Kisgépkezelő válasza #20749568 (#53941) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A gazdasági csomag is csak eltolja a szenvedést A-ból B-be. Mi pl. többnyire állami (nem magyar) cégeknek dolgozunk. A munkák mennyiségéből jól látszik, hogy most, és az elkövetkezendő években nem nagyon terveznek fejlesztéseket a területen, sőt amit terveztek azt is halasztják, az pedig megint csak azt jelenti, hogy áttolják a problémát a lezárások által közvetlenül érintett iparágakból más iparágakba. Mi még szerencsések vagyunk, mert nagy multicégként tovább tudtuk tolni a beszállítóink felé, de a lánc végén sajnos ki fog esni 10-15 magyar kkv, meg egy csomó munkavállaló.

(#53966) Floyd80


Floyd80
addikt

Bármilyen nehéz megállni, de boldog pillanatokban se ugorjunk egymás nyakába!

Kubatov külön kéri a kapu mögötti szurkolókat, a B-közepet „akiknek a tagjai talán azt gondolják, mindennél erősebbek, nekik semmi sem árthat, hogy ők is tartsák be a szabályokat”.

Kérem, fogjunk össze, és mutassuk meg Európának, hogy ha a csapatunk érdeke azt kívánja, akkor szabálykövetésben is teljes mellszélességgel támogatjuk a Fradit! Viseljünk maszkot, szurkoljunk együtt biztonságban! Hajrá Fradi!
– zárja bejegyzését Kubatov Gábor.

Orbán Viktor bejelentését követően Kubatov Gábor FTC-elnök Facebook oldalán kéri a szerdai Ferencváros-Juventus Bl-meccsre kilátogató körülbelül 20 ezer szurkolót arra, hogy tartsák be a maszkviselési szabályokat.

[link]

Köszönjük!

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#53968) Amur válasza lacafaca (#53924) üzenetére


Amur
addikt

Nekem is az került az ambuláns lapra a covid ambulancián hogy covid-19 vírus kimutatása nélkül. a teszt folyamatban volt, tünetek stimmeltek. majd két nap múlva volt egy negatív teszt. a tünetek pedig 3 hét múlva is megvoltak. Igaz nem erősödtek.
Infulenzához semmi hasonlóság nem volt. Totális ólmos fáradtság, magas pulzus(régi 70 helyett már reggel 100-110), nehézlégzés, légszomj.
(asztmát, kardiológiai okot, emboliát kizárták, vagyis maradt a papírra is a pulmonológus által leírt verzió, miszerint amennyiben a kardiológiai okok kizárásra kerülnek(megtörtént) akkor covid-19 (volt, csak már lecsengőben, minimális antitesttel), elmondta azt is hogy orvoskollégája 3 negatív teszt után került intenzív osztályra, minden tünete megvolt, és csak a negyedik teszt lett pozitív..
Szóval aki covid-os tünetekkel kerül sürgőre, annak ha nem is ránézésre, de a folyamatban lévő teszt esetén is adják a "plecsnit".
én okt. elején voltam a covid ambulancián, azóta minimálisan enyhültek a tünetek(az elején napokig feküdtem, kényszerszabadságoltam magam), már végig bírok dolgozni egy 12 órás műszakot, de még nem vagyok a régi önmagam.

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#53969) Ricardo válasza #16729600 (#53797) üzenetére


Ricardo
félisten

"ha hazértem egyből kezdjünk el szervezni még erre az évre valami jó messzi utazást,"

Ezúttal olyan helyre menjetek ahol jól érzed magad, hogy ha véletlen ott kel maradni valamilyen okból plusz pár napot, ne kataszrtófaként éld meg. ;)

(#53970) lacafaca válasza Amur (#53968) üzenetére


lacafaca
őstag

olvastam a kálváriádat végig... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53971) Amur válasza fatal` (#53948) üzenetére


Amur
addikt

Hányinger ez az ország, még így 30 fölött is elgondolkodik rajta az ember, hogy a járvány után elhúzzon külföldre...
Én 45 felett is így érzek...
Ez sajnos nem korfüggő, hanem értékrend kérdése.
Akinek normális, az nem szívesen nézi ezt..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#53972) Ispy válasza Ezekiell (#53964) üzenetére


Ispy
veterán

Az a legjobb az egészben, hogy ezek a faszok addig tologatják a dolgot a sok látszat intézkedéssel, hogy itt egyszerre lesz Bergamo és gazdasági csőd. A legjobb kombo, csak nekünk.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53973) #16729600 válasza Ricardo (#53969) üzenetére


#16729600
törölt tag

Trópusi tengerparton nincs bajom a karanténnal. :)

(#53974) Amur válasza Ispy (#53972) üzenetére


Amur
addikt

Megmondom öszintén, azt hittem megjött az eszük, és végre látják hogy komolyan kell venni a dolgot. Megint tévedtem..
Nem akarom leírni mit gondolok róluk, de a dögöljenek meg az már a nagyon finomított verzió..ilyen szinten hazárdírozni(illetve ez nem jó szó, mert az nem szerencsejáték ha tuti a kimenetel..ahogy már Ispy is írta 1,05-ös szorzó tippmixen..vagyis csak bukni lehet).
Hagyjuk is.
Azt nem értem holnap mit fognak még megtanácskozni?
bár tudom: a rendkivüli jogrend keretében mit lehet majd jól zsebretenni.
Csak valaki aki idáig jutott, és valami gógyival csak rendelkezik, nem fogja fel hogy ha totális csődbe viszi a gazdaságot, egészségügyet, akkor nem lesz egy idő után mit ellopni!
Vagy úgy gondolják hogy majd az Unió(akit rendszeresen szembeköpködnek) majd jön még 60 segélycsomaggal, és azt is lenyúlják mielőtt elmennek a Bahama szigetekre és ott vesznek állampolgáráságot? (mert ha itt maradnak még azok után is, akkor biztos lesz aki megpróbálja Csau sorsára juttatni..)
Na jó kicsit elszaladt velem a csikó! De nagyon bosszant ha full idiótának néznek..

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#53976) Parci válasza Z.É.T. (#53975) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

őket még az orvosoknál is simábban beáldozza piktor

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53977) emvy válasza Z.É.T. (#53975) üzenetére


emvy
nagyúr

Remélem legalább az alsó nyitva marad. (Szinte biztosan így lesz.)

while (!sleep) sheep++;

(#53978) lacafaca válasza Amur (#53974) üzenetére


lacafaca
őstag

dehogy néznek hülyének, simán csak semminek...tudják, hogy ezzel a nyámnyila néppel azt tesznek, amit csak akarnak...pár tüntékézésen bebizonyosodott már, mit ér e nép...megérdemeljük a sorsunkat, ez a nagy büdös helyzet... :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53979) Parci válasza Soulfly842 (#53905) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja, ez el is maradt: azért ez a bármikor 1+1 évre elvezényelhető vagy téma elég meleg pite. én sem írnám alá. vezényelje rezsiszilárdot bemapó, ha annyira ólomkatonásat akar játszani. :(((

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53980) Parci válasza emvy (#53977) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

minden nyitva marad, ez csak a pedagógus nép, szavazatokban nem elég erős hangja

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#53981) Ringman válasza Parci (#53980) üzenetére


Ringman
nagyúr

idő kérdése a zárás, csak nem lehet tudni, hogy napi hány emberéletet ér meg a vezénylő tábornoknak a sportesemények szabad látogatása.

(mert valljuk be elég érdekes lenne, ha iskolába nem lehetne menni, de meccsre meg igen)

[ Szerkesztve ]

(#53982) Ezekiell válasza Ispy (#53972) üzenetére


Ezekiell
veterán

Simán ez lesz sajnos, attól tartok :(

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#53983) szaszayanou


szaszayanou
aktív tag

Meg lehet nyugodni mostmár. Ez az előbb jött szembe a face-en:

Különösen az utolsó tagmondat indította be a fantáziámat. Szerintem arra játszanak a fiúk, hogy nagyobb baj esetén az orvosok legyenek a bűnbakok, mert nem akarták elfogadni a vezényelhetőségről szóló módosítást. Pedig ha lehetett volna vezényelni az orvosokat, akkor nem haltak volna meg ennyien, és egyébként is mekkora fizetést kapnak.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#53984) Ispy válasza lacafaca (#53978) üzenetére


Ispy
veterán

Pont ezt akartam írni, van biztos 1 milla szavazójuk, akikkel bármit megtehetnek, a többi meg nem képes ez ellen tenni, ez van.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#53985) Ringman válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


Ringman
nagyúr

jól sejted.

(#53986) lacafaca válasza Ispy (#53984) üzenetére


lacafaca
őstag

amúgy valamilyen szinten kalapot kell emelni nekik, mert ilyen tökéletesen kivitelezve egy ország teljes bedarálását vér nélkül még talán senki a történelemben nem vitte véghez...ebből a nézetből zseni a csávó

haversrác nyaka körül éppen szorul már a hurok

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#53987) freeknight válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


freeknight
őstag

+1, jó helyen keresgélsz, már régen megágyaztak ennek a narratívának.

Ami még tetszik nekem a képen: van elég vakcina. Watdemotherfuck? Ne zavarja őket, hogy még egy darab covid-vakcina nincsen az országban. Ezek már totálisan valami alternatív valóságban létezhetnek. Safe space fidesz módra.

(#53988) Z.É.T. válasza emvy (#53977) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Magam is úgy gondolom, hogy az alsó tagozatnak menni kellene (további értelmes szabályokat hozva), azonban itt megint ugyanazt látom, mint a szeptember helyett 2 hónappal később meghozott némi szigorítás esetén, nevezetesen, hogy ha most (illetve inkább 2-4-6 hete) felső tagozattól kezdődően átállnának online-ra, akkor nem kellene mindet átállítani.
Így, hogy még mehet, megint megvárjuk, mire a nagyobb baj miatt mindent zárni kell.

Á, mindegy, nem bosszankodom feleslegesen...

(#53989) Kisgépkezelő válasza freeknight (#53987) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem az influenzaoltásra gondolt, ami állítólag van elég, sőt több is, de anyám duplán veszélyeztetettként (kor+korábbi tüdőbetegség) se tudott még oltatni, mert valamiért ilyen eldugott helyeken, mint pl. Budapest, még nincs, és azt se tudják mikor lesz.

(#53990) Csatravi válasza lacafaca (#53986) üzenetére


Csatravi
senior tag

Számomra már egy tömeggyilkos.

(#53991) andor80 válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


andor80
senior tag

Brutálisan ocsmány...
Másik kihírdették a különleges jogrendet + meghosszabítják 90 nappal
....
...Ez azt eredményezi ,hogy a dokiknak januárban alá kellen írniuk az új szerződést amivel a bérük ugyan emelkedik de minden másban súlyos jogaik csorbulnak amik eddig voltak pl:

"
A Kamara konszenzusos törvénymódosítást (nem rendeleti szabályozást) vár a következő pontokban:
A vezényelhetőség (kirendelés, áthelyezhetőség) egészségügyi dolgozók számára elfogadható szabályozása: a munka törvénykönyvét meghaladóan csak egészségügyi válsághelyzetben, maximum 100 munkanapra történő kirendelés, világosan meghatározott mentesítő körülményekkel és juttatásokkal. A másodállások vállalásának lehetőségét biztosítani kell: a rossz, kerülendő példákat szükséges tiltani, nem pedig a becsületes, szakmai fejlődést segítő munkát engedélyhez kötniAz általunk készített eredeti, szakmai előmenetelt, tudományos teljesítményt és tudást elismerő, illetve későbbiekben értéktartást garantáló bértábla bevezetését kérjükA szabadságok és végkielégítések mértéke ne legyen kedvezőtlenebb, mint a jelenlegi közalkalmazotti jogviszonybanA hálapénznek újra kiskaput nyitó szabályozásokat ki kell venni a törvényből (ilyen pl. a nőgyógyászattal való kivételezés és ezzel összefüggésben az önkéntes segítő státuszának megtartása)Az érdekképviseleti lehetőségek - nemzetközi jogba is ütköző - korlátozását vegyék ki a törvényből"

Szóval akik el akartak menni kilépni ebből a pöcegödörből ( Az orvosi kamara saját felmérése szerint rengetegen)
MOst azokat is erőszakkal kényszerítik gondolom vészhelyzet különleges jogrend alatt nincs felmondás .
Erősítsen meg valaki ha tévedek persze.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#53992) szaszayanou válasza freeknight (#53987) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A természettudományos oktatás színvonala évek óta a béka segge alatt van. Különösen most látszódik ennek a hatása, amikor vírusokról, PCR tesztekről, meg immunitásról kellene véleményt formálni az embereknek. Ilyen közegben simán megmagyarázható egy ilyen kommunikáció az oltásról.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#53993) cappa72 válasza szaszayanou (#53983) üzenetére


cappa72
nagyúr

de ugye ez csak egy MÉM... ugye igen...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53994) #16729600


#16729600
törölt tag

Olyan drminiszterelnökúrnak a foci, mint nekünk az utazás, csak mi nem küldünk miatta a nyeles andaxin rossz oldalára 10M embert. :)

(#53995) Csatravi válasza andor80 (#53991) üzenetére


Csatravi
senior tag

Miért kellene aláírniuk?

"különleges jogrend alatt nincs felmondás ."
Bevisz erőszakkal a munkahelyre és egy fegyverest állít mögém, hogy dolgozzak?

(#53996) cappa72 válasza Csatravi (#53995) üzenetére


cappa72
nagyúr

Gyógyszergyáraknál már jelentek meg a katonák... csaxólok...

@#53997 szaszayanou
azt hittem vicceske.. de ha hivatalos, akkor katasztrofikus előérzetem van.

@#53986 lacafaca
mert ilyen tökéletesen kivitelezve egy ország teljes bedarálását vér nélkül még talán senki a történelemben nem vitte véghez...ebből a nézetből zseni a csávó
Vagy akik irányítják.
Amúgy igen. Jobboldalt benyelte, baloldalt szétzilálta, reklámból annyi van halomba'... hogy mindenki elhiszi. Tiszta 1984.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#53997) szaszayanou válasza cappa72 (#53993) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Ha a Magyarország Kormánya Facebook oldal meme oldal, akkor igen :D

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#53998) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Orosz vakcina lesz, nem figyeltetek?

⭐ Stella

(#53999) Csatravi válasza cappa72 (#53996) üzenetére


Csatravi
senior tag

A kórházakban is. De ettől még ha én elfelejtek másnap bemenni dolgozni mert egy bomlott elméjű miatt nem akarok megdögleni akkor karhatalommal bevisz dolgozni? És mondjuk bevisz (ezt azért megnézném) akkor odaállít mögém egy hajcsárt szöges korbáccsal és veri a hátamat mint anno a rabszolgáknak, hogy igen is dolgozzak?

(#54000) fatal` válasza radi8tor (#53998) üzenetére


fatal`
titán

Szerencsére nem lehet, mert nincs engedélyezve az EU-ban...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.