Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49301) Amur válasza lacafaca (#49293) üzenetére


Amur
addikt

Igen, az életkor stimmel, de ma halt meg szegény, tehát a holnapi adatokban fog szerepelni.
Tudtommal nem volt semmilyen alapbetegsége, így kiváncsi leszek mit írnak oda.
Volt rajta túlsúly és ugye 66 éves volt, de kifejezetten agilis ember volt.(egyébként elég erősen belefolyt a politikai vonalba is). A Pulmonológus mondta hogy még azelőtt megbánta a döntést mielőtt a covid elérte(ugye önkéntes alapon vállalta el hogy a nyíregyházi korház legyen 4 megye járványkorháza- alapból Debrecen kapta volna ezt a "lehetőséget" és a vele járó 4 milliárdos támogatást), de már az első hetek után látszott hogy az orvosok sorra betegednek le, és telítődik a fertöző osztály, már a kardiológiát is megkapta a covid részleg(orvos már amúgy sem jutott volna, alig maradt kardiológus aki még talpon van),
úgy tudom már strartol is hamarosan a második vonal, nem tudom melyik korház lesz, de nyíregyháza full , és sajnos a korházigazgató életébe is került ez a bevállalás..
Nyugodjon békében!

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#49302) HellGreg válasza Asbee (#49300) üzenetére


HellGreg
őstag

Miért kéne 2 osztályfőnök, aki eddig A osztály osztályfőnöke volt, az lenne a bejárók osztályfőnöke, aki eddig B osztály osztályfőnöke volt, az lenne az otthoniaké.
Rengeteg plusz munka... na ja, az orvosoknak is az, pláne ha kontrollálatlanul özönlenek a betegek (...) meg mindenkinek, az egy járvány, nem sétagalopp.
Mi az első hullám idején nagyon jól meg tudtuk oldani a gyerek tanítását, semmilyen hátrány nem érte. Persze hogy az otthon maradt gyerekek szüleinek is be kell kapcsolódniuk, csak akkor meg jönnek a FB bejegyzések, hogy kérik a tanárok fizetését, mert napi pár órát foglalkozni kell a saját gyerekükkel. Felháborító, hogy a TV és a tablet nem tud tanítani.

[ Szerkesztve ]

(#49303) pjen válasza HellGreg (#49298) üzenetére


pjen
félisten

Nem megy nehezen a megértés,vagy ha igen akkor neked.A mi gazdaságunk nem alkalmas arra amire a Katari.

(#49304) pjen válasza HellGreg (#49302) üzenetére


pjen
félisten

Ja ismerősnél a doki telón rendel,nem igazán lehet hozzá menni.Max küld mentőt.

(#49305) HellGreg válasza pjen (#49303) üzenetére


HellGreg
őstag

Mesélj, mi az akadálya a 20 millás büntinek és a börtönnek a mi gazdaságunkban? És a kötelező apphasználatnak?

A telón rendelést meg már sokkal korábban ki kellett volna taláni, illetve az email-igazolást is, tekintve hogy a gyerekek vírusos időszakban hiába ülnek 40-en a doki várótermében, vényköteles gyógyszert úgyse kapnak, mindenre azt mondja, hogy majd magától elmúlik. Akinek komolyabb baja van, úgyis bemegy, de legalább nem 40 ember fertőzi egymást a váróban, hanem semennyi, mert időpontra kell menni. Lándzsás utifüvet meg én is tudok venni, nem kell hozzá orvosi diploma.

[ Szerkesztve ]

(#49306) t72killer válasza Asbee (#49300) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ezt benézted, van a családban pedagógus. De miért akarsz 110%-os teljesítményt kihozni a suliból amikor egyébként szükséghelyzet van? Nagyjából haladnak, és köszönhetően a megtört terjedési vektornak 2 hónap múlva minden mehet a régiben. Nem a világ vége.

Azon kívül, hogy telibeszarod az egészet és bármilyen hatékony védekezési elképzelést instant fikázol, bármilyen konstruktív 5let aminek nem az az eredménye, hogy a tanerő 60+-os hányada sorban áll a lélegeztetős nővérkénél?

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49307) lacafaca válasza Amur (#49301) üzenetére


lacafaca
őstag

tuti láncdohányos volt, lerí a képről...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49308) t72killer válasza lacafaca (#49307) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A dohánnyal kapcsolatban volt egy francia felvetés tavasszal, hogy a nikotint állítólag nem szereti a vírus. Nem tudom azóta lett-e ebből bármi.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49309) Coyot válasza Asbee (#49300) üzenetére


Coyot
őstag

Ennek előkészítésére volt egy egész nyaruk a digitális tavaszi oktatás után...

Má' nem

(#49310) pjen válasza HellGreg (#49305) üzenetére


pjen
félisten

na ,mi is az akadálya a 20 millás büntinek a 20 millán kívül.ki dolgozna,ha a fél ország sitten lenne.Hol van szabad hely a sitten.Ez az egész börtön egy abszurdum,ha ne éljek már É.Koreában.Nem csak gyerekek ülnének a váróban ha ülhetnének.Unokahug 52 éves.Keresztlányom fia 17,egy hétig lázas volt,a doki telón gyógyította,megint lázas,nem nézte meg, kirendelte a minta vevőket.Pedig csak lázas és elesett, szagokat például érez.
#49309Coyot:Ez ismétlődően vissza tér, de még senki nem írta le, ki pótolta volna a kieső jövedelmet a digitális oktatás miatt otthon maradt szülőnél.

[ Szerkesztve ]

(#49312) t72killer válasza #20749568 (#49311) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy hétvége nem volt kevés márciusban arra, hogy instant digire váltsanak?

Nem akarásnak nyögés a vége...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49313) daneel_hu válasza Parci (#49282) üzenetére


daneel_hu
addikt

"és ha még azt sem, legalább nyugtatni, kommunikálni, szülőket oktatni, hogy nagyon vigyázzanak a tanárra, akkor is, ha nyomulnak a gyerekük szekrényéhez stb."

Nem mehetsz fel most a gyerek szekrényéhez, sőt az iskolába sem léphetsz be.

(#49314) daneel_hu válasza Asbee (#49300) üzenetére


daneel_hu
addikt

Alsósoknak nem tudsz digitális oktatást csinálni.
Ha igen, akkor várom az ötleteket. :) Szerintem nálunk megvalósíthatatlan.
Eleve egy ilyen rendszer azzal számol, hogy legalább 1 szülő otthon van - ez itt a probléma(!)

(#49316) Rive válasza #20749568 (#49311) üzenetére


Rive
veterán

Volt már ez a téma
Biztos, hogy egy nyár alatt nem lehetett volna fullos megoldást összerakni.
De szimplán valami jobbat, mint ez a mostani - annyit nem lett volna túl nehéz.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49319) t72killer válasza #20749568 (#49315) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nna, annál kb 30x több idő állt rendelkezésre, lehetett volna 29x jobbat csinálni.

Nem mintha a normál oktatás maga lenne a tökéletesség mintapéldája.

#49318: ismét: nem az ovitól egyetemig repítés a dolog célja. Persze ha ott indul az egész, hogy a politikai elitnek esze ágában sincs példát mutatni, akkor ne csodálkozzunk a fejleményeken.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49320) Rive válasza #20749568 (#49318) üzenetére


Rive
veterán

Viszont hosszabb távon üzemelhetett volna zavartalanul/kevesebb zavarral.

Ez amúgy a topik eleje óta probléma. Mármint, hogy tökéletes megoldáson kívül semmi más nem jó. Pedig egy félsz@r használható mindenképpen jobb, mint teljes sz@rban álldogálni bénultan.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#49321) lacafaca válasza t72killer (#49308) üzenetére


lacafaca
őstag

olvastam róla én is, sőt azt hiszem a dr zsóti is csinált róla egy részt, de ez ne legyen alibi a bagóra :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49322) t72killer válasza lacafaca (#49321) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gyógyszerkutatásoknál hasznos lehet. Nem csak bagóval lehet bevinni a nikotint, ráadásul lehet valami nikotinhoz hasonló vegyületre még allergiásabb lenne a kis mocsok.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49324) Asbee válasza t72killer (#49306) üzenetére


Asbee
veterán

Ha ráadásul van is pedagógus, elég baj, hogy ennyire nem látod át. Nem szarom telibe az egészet, azért mert neked iskola fóbiád van, és minden 60+ os tanárt lélegeztetőre vízionálsz, ami igen messze van a realitástól, még van más lehetőség is. Alsó rendes oktatás, minél nagyobb távolságtartás, maszkban, legszellőssebb termekben. Többiek digitális. Tesióra kilőve, ének kilőve meg ami ilyen kockázatos éppen.

(#49325) Asbee válasza daneel_hu (#49314) üzenetére


Asbee
veterán

Ugyanezt mondtam előtte többször. Alsóban nem tudsz

(#49326) Floyd80


Floyd80
addikt

Csehországban az alapvető fontosságú boltokon kívül minden üzletet és szolgáltatást bezárnak, mondta Andrej Babis miniszterelnök. Korlátozzák a szabad mozgást is: csak dolgozni, vásárolni és orvoshoz mehetnek az emberek. Az intézkedések november elejéig maradnak érvényben.

Babis elnézést kért a lakosságtól és a vállalkozóktól, de azt mondta, „a döntést a lakosság életének védelme érdekében” hozta meg a kormány, mert az eddigi intézkedések nem hozták meg a várt eredményt. Ha nem tennének radikális lépéseket, november elejére összeomlana a cseh egészségügyi rendszer.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49327) radi8tor válasza Floyd80 (#49326) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mikor ismerik már végre be, hogy önmagában a maszkhordás nem megoldás. Kell a távolságtartás is, ezt is simán lehetne tartani vagy betartatni ha a yardok nem a hatósági karanténban levőket ellenőrizgetnék napi szinten.

⭐ Stella

(#49328) lacafaca válasza t72killer (#49322) üzenetére


lacafaca
őstag

gondolom ezt is kutatják ezerrel, a szájöblítőt is bedobták...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49329) Coyot


Coyot
őstag

Pici ovijában elkülönített csoportokban voltak a gyerekek tehát a csoportok nem értintkeztek, nem voltak udvaron, maszkban az óvónők, szülők be sem mehettek csak az udvarra, lázméregetés, fertőtlenítőzés mindenkinek.
Jelenleg 13 óvónő, 3 dadus karanténban. Mindenkit nyomatékosan megkértek, hogy ne vigye a gyereket, mert kiesett a testület nagy része, így nem tudnak működni.

Gyerek meg örül, mert otthon lehet :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#49331) andor80 válasza radi8tor (#49327) üzenetére


andor80
senior tag

Mikor ismerik már bár a szánalmas maszkellenesek végre ,hogy önnmagában a maszkhordás az egyik legfontosabb és kell mellé a kevésbé fontos és ugye nehezebben kivitelezhető távolságtartás is. A kettő együtt nem pedig az egyik kissebítése működik csak!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49332) dobolan


dobolan
senior tag

Ma éjfélkor lejár a karanténom végre :DD

Nos tünetem az nincs, és már szóltak melóhelyen, hogy ennyi elég volt home officeból, menjek befele. A holnapot még ki tudtam dumálni, hétfőtől megyek.

Variációk esetemben:
A - Elkaptam a vírust (akármikor) de a tünetmentesek közé tartozom.
B - Elkaptam a vírust, de még lappang, ezért vagyok tünetmentes.
C - Nem kaptam el, de ez esetben akkor kétségbe vonom a maszk és 1,5 méter létjogosultságát.

Csak akkor derül ki az igazság, ha a B eset áll fent. Tesztre nem megyek önként.

(#49333) HellGreg válasza pjen (#49310) üzenetére


HellGreg
őstag

Hát ha eleve abból indulunk ki, hogy mindenki inkább lecsukatja magát, mint betartsa, akkor persze igazad van. Nehogy már elrettentő ereje legyen neki.

[ Szerkesztve ]

(#49334) Floyd80 válasza radi8tor (#49327) üzenetére


Floyd80
addikt

Ahogy Cecíl mama mondá, ad egy hamis biztonságérzetet. De valóban, a pénztárnál sem tartja be senki a távolságot, rajtad a maszk, akkor már ott is vannak a seggedben.

Amúgy ez a Babis is egy ócska féreg, de legalább valami beismerés félét betolt a közvéleménynek, hogy elkúrták a nyári lazítást.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49335) andor80 válasza #20749568 (#49330) üzenetére


andor80
senior tag

Van alternatíva halottá is vállhatsz ha elkapod és vagy az eü túlterheltége miatt nem kapsz covidra vagy más bajodra ellátást.Magad helyére szomszédod anyád apád gyerekekd szerelmed ellenséged természetesen bárki beilleszthető...

Szóval inkább lennék biorobot(mekkora egy buta kifejezés)
mint kemény "donkihote" de kinnyiffant.

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49336) Ispy válasza radi8tor (#49327) üzenetére


Ispy
veterán

Illetve a maszk nem téged véd, hanem tőled védi a többieket. Magyarán, ha 10-ből csak 6 ember hordja helyesen, akkor a maradék 4 még simán megfertőzhet, igaz a dózis kevesebb lesz, mint maszk nélkül. Egy biztos: a maszk hordása nem kerülne semmibe.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49337) HellGreg válasza #20749568 (#49330) üzenetére


HellGreg
őstag

Az emberek túlnyomó többsége járvány nélkül is ezt csinálja :C

(#49340) HellGreg válasza #20749568 (#49339) üzenetére


HellGreg
őstag

Neked az a legnagyobb gondod, miközben emberek hullanak a járvány miatt, hogy nem korzózhatsz, plázázhatsz, kávézhatsz stb, akkor szerinted erre mit lehet válaszolni anélkül hogy kitiltanának engem innen? :))
Pereld be a vírust, hogy sérti az alapvető szabadságjogaidat :)

[ Szerkesztve ]

(#49342) Asbee válasza #20749568 (#49338) üzenetére


Asbee
veterán

Nála igen.

(#49343) HellGreg válasza #20749568 (#49341) üzenetére


HellGreg
őstag

Szar hatásai. Én pl. trombózist kaptam a sok itthon üléstől, és már kurvára elegem van belőle. De az iroda zárva legalább év végéig, sőt most kaptam az emailt hogy az egyik irodaépületet vissza is mondjuk örökre. Szóval hosszú távon is HO lesz, úgy néz ki, mondjuk heti 4 alkalommal. Nem tudom a gyerekeket elvinni a nagyszülőkhöz Szlovákiába, mert 24 órára nincs értelme, és amúgy se vinném, mert nem akarom megfertőzni őket esetlegesen. A gyerekek ötletlenek, ide menyjünk, oda menjünk hétvégén. Válasz: sokan vannak ott, járvány van, nem megyünk. Nyáron még nem volt gond, de jön a hideg, nem lehet mindig kint fagyoskodni valahol az erdőben.
Ilyenek... ja, szar de hát belátom hogy itt nem én és a plázázás a legfontosabb, hanem azok, akik a kórházban fetrengenek és az orvosok, akik még bírják talán, na de meddig..

[ Szerkesztve ]

(#49344) t72killer válasza Asbee (#49324) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

És nem ezzel kezdtem? Annyival kiegészítve, hogy a kicsik közül is hazaküldeni azt, akit lehet. De ha csak annyit megcsináltak volna, amit itt írtál, máris sokkal előrébb lennénk.

#49328: hacsak nem hipóval/80%-os házifőzettel öblöget valaki, nem megy messzire :DD

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#49345) Ricardo válasza #20749568 (#49341) üzenetére


Ricardo
félisten

Sok ember már azt is alapvető szabadságjogainak megsértéseként éli meg, hogy fel kell vennie egy maszkot,mert ő abban megfullad. :U

[ Szerkesztve ]

(#49346) Ispy válasza HellGreg (#49340) üzenetére


Ispy
veterán

Ez egy parttalan vita, mondjuk a lazaságot már kipróbáltuk, ennek látjuk most az eredményét. Értem én, hogy 10-ből 8 embert ez az egész nem érint, de a maradék 2-től letérdelnek az eü rendszerek világ szerte, nem tudom ezt miért olyan nehéz felfogni. Persze a politikusok nem mertek kemény fellépni, amikor még lett volna értelme, szóval most majd lehet szükségből csinálni, és bizony fájni fog. Mindenki próbálja húzni, halasztani, de előbb-utóbb mindenki eléri a falat.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49347) HellGreg válasza Ispy (#49346) üzenetére


HellGreg
őstag

Lassan a mi kormányunk is beláthatná, hogy ez így nem mehet tovább, robogunk a tavaszi olasz szitu felé megállíthatatlanul. :((( nem most kéne következetesnek lenni.
És továbbra is fenntartom, hogy a börtön kilátásba helyezése (első körben felfüggesztett mondjuk) sokakat jobb belátásra bírna.
Vírustagadásért meg azonnal letöltendőt.

(#49349) HellGreg válasza #20749568 (#49348) üzenetére


HellGreg
őstag

Akkor az a rengeteg ember írjon alá egy nyilatkozatot, hogy koronavírus okozta légzési nehézség esetén nem tart igényt kórházi ápolásra, aztán oda megy ahova akar... de ha megfertőz valakit, aki emiatt meghal, az gondatlanságból elkövetett emberölés. Lehetne ezt faszán szabályozni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.