Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48351) szabi__memo válasza pjen (#48348) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem igaz

(#48352) ubyegon2 válasza Micsurin (#48303) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

itt már ellopták rég a kamrából.

Mi? Meg van az!

(#48273) pjen

Juj..... :N

[ Szerkesztve ]

(#48353) Parci válasza pjen (#48348) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na de a szelekció nem pont így működik. aki túléli és még tud szaporodni is, az örökíti tovább a génjeit, magyarán az ő utódai lesznek "erősebbek" koronailag. ő maga trottyra is mehet, mindegy.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48354) Floyd80 válasza radi8tor (#48310) üzenetére


Floyd80
addikt

Ezért sírom vissza a Samsung S8500-öt, arra semmi nem készült, a titkosszolgálatok is leszarták. :DDD

Ja meg kimaradt az irományból, hogy NER VIP-ra persze ez nem vonatkozik, sőt köteles maszk nélküli fotót feltölteni FB-re haverokkal.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48355) BalanceR válasza pjen (#48348) üzenetére


BalanceR
addikt

Igen, az evolúció nem állt meg, de valahol a 80as 90es évek környékén nagyon félrement...
Kínára visszatérve, hibáztatják őket nyugaton, hogy megesznek minden szart és aztán minket b@$z meg a vírus.
Namármost ilyen 50 éve is volt arrafelé Kínában, viszont akkor maximum kihalt az ottani falu fele, és megállt a terjedés.
Manapság meg hogy meglegyen mindenkinek a kényelme olcsón, minden szart ott gyártat a nyugati ember, mert fillérek a munkaerő. (ezért nyugaton a gyárak, termelési egységek, üzemek, bányák... csődbe mennek) Kínában egyre több város alakul át gyárvárossá, nő a népesség, a falvak összérnek az iparvárosokkal, nem áll meg a fertőzés, és ennek tetejébe a nyugati népek ha kell ha nem utazgatnak csak úgy passzióból. A vírus elötti pár évben már kb. olcsóbb volt egy innen repjegy kóreába, mint egy retúr buszjegy az Magyarország két vége között. A fapados járatok fillérekért vitték az embereket mindenhova, és mentek is mindenhova, nem csak akkor, ha muszáj volt. ( Volt ismerősöm aki minden második hétvégén repült valahova csak mert 9999ért a wizz reggel kivitte, este hozta, megivott egy kávét mondjuk az oroszoknál, és jött is vissza, vagy két nap laoszban 14999-ért...
Simán benne van a pakliban, hogy egy ilyen instant úton a jövőben valaki beleszalad egy olyan vírusba, ami ott a helyieknek meg sem kottyan, de az európai immunrendszert lenullázza, és a délutáni géppel már itthon van, másnap megy dolgozni aztán vásárolni...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48356) pjen válasza Parci (#48353) üzenetére


pjen
félisten

Pont a lényeget írtad le.Olyan géneket örökít esetleg melyek ellenállnak ennek a betegségnek.Hiszen így élünk túl több ezer éve.

(#48357) BalanceR válasza pjen (#48348) üzenetére


BalanceR
addikt

Evolúció a jelenben: [Evolúció]
3 perces videó :DDD

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48358) daneel_hu válasza BalanceR (#48355) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Simán benne van a pakliban, hogy egy ilyen instant úton a jövőben valaki beleszalad egy olyan vírusba, ami ott a helyieknek meg sem kottyan, de az európai immunrendszert lenullázza, és a délutáni géppel már itthon van, másnap megy dolgozni aztán vásárolni..."

Többször voltunk Egyiptomban (de Afrika egészére jellemző ez), aki volt az tudja, hogy már megelőzésképpen is bakterium-killer tablettákat kell beszedni mert a folyó víz is Campylobacter és egyéb E-coli baktériumokkal van rogyásig. Mivel mindent abban mosnak, még a frissen mosott tányérról vagy zuhany közben is bejuthat a szervezetünkbe a kórokozó.
Egy európai kb 2-3 nap alatt kifekszik ha nem tesz előtte védekezésképp intézkedéseket.

A helyiek pedig csak úgy isszák a csapvizet. :DD :DDD

Ha itthon valahol campylobactert vagy e-colit találna az ANTSZ azt sóval hintené fel a bezáratás után. ;]

És hány ilyen van pffff...

(#48359) pjen válasza daneel_hu (#48358) üzenetére


pjen
félisten

És azok nem is vírusok,közönséges bacik, amikre jórészt van gyógyszer.

(#48360) daneel_hu válasza pjen (#48359) üzenetére


daneel_hu
addikt

így van... de van akinek nem okoz gondot, van aki belehal.

(#48361) #16729600


#16729600
törölt tag

Szlovénia felhagy a kontakkutatással. [link] Nem lepődnék meg, ha előbb utóbb, minden e.u ország erre a felismerésre jutna.

(#48362) daneel_hu válasza #16729600 (#48361) üzenetére


daneel_hu
addikt

Nálunk egyáltalán van kontaktkutatás?
Vagy csak a 14%, oszt' ennyi? :D

Minden tizedik állampolgár koronavírus-fertőzött?

(#48363) Kékes525 válasza #16729600 (#48361) üzenetére


Kékes525
félisten

:U

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48364) Kékes525 válasza daneel_hu (#48362) üzenetére


Kékes525
félisten

Nálunk már annyira elengedték, hogy megfogni már a kontakt kutatással és azt követő izolációval nem lehet. Komoly lezárások is kellenének a megállítására, de még a lassítására is. Elsőnek a tömegrendezvényeket kellene tiltani. Szórakozóhelyek, esküvők, lakodalmak, sportrendezvények, stb. Teljesen, vagy maximális létszámhoz kötni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48365) pjen válasza Kékes525 (#48364) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos a bölcsöde, ovoda, iskola, melóhely, ez mind tömeg rendezvény.

(#48366) Kékes525 válasza pjen (#48365) üzenetére


Kékes525
félisten

Annak, hogy semmit sem csinált a kormány hatalmas ára lesz. Nem fogja tudni kihagyni akár a teljes lezárást sem úgy, hogy alig lesz már akkor haszna, mire észbe fognak kapni. Minden intézkedésnek 4-5 hét után jelenik meg az eredménye. A nép fogja kényszeríteni őket, de akkor már lehet, hogy késő lesz. Lehet, hogy még te is pártolni fogod.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48367) #16729600 válasza daneel_hu (#48362) üzenetére


#16729600
törölt tag

Biztosan van valamilyen. Szerintem lehetséges , hogy demokratikus módszerekkel már nem lehet elejét venni egy átfogó járványnak. Láttam azt a kinás vidit, ahol merítőhálót csaptak a fejére a renitens(?) és lázas határátlépőnek. ( még, ha szerintem nem is éles múvi volt ) Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy élnék-e egy ilyen sikeres covid védekezéses országban a fenti módszerek mellett, vagy azonnal emigrálnék egy járvánnyal erősen érintett országba? Számomra nem kérdés, hogy az utóbbit választanám.

[ Szerkesztve ]

(#48368) Micsurin válasza dobolan (#48347) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Ez így aránylag tényleg egy jó megvalósítás már már hihetetlen, hogy ez állami megrendelésre ilyen formában elkészülhetett... :DDD

Parci az csoda én már feladtam, hogy anyámnak vegyek... tutujgatja a család aztán sorra mind megkotlik. :D Fákkal ne riogass, idén jött egy gesztenye egy mocsári dió meg két hikoridió. Apám már röhög, hogy ezekben mind az a szép neki már nem lesz velük dolga de én jó szívvel nyeshetem majd őket. :DDD :DDD

ubyegon2 banyek... :DDD :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#48369) Parci válasza daneel_hu (#48362) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a teszteltek 14%-a pozitív

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48370) Parci válasza Micsurin (#48368) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

párásabb hely (mosogató fölött a párkányon, fiam párnája fölött a párkányon), fény, nagyon ritkán kevés víz. semmi dolog sincs velük, csak nölnek, nőlnek és NŐLNEK. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48371) lacafaca válasza #16729600 (#48361) üzenetére


lacafaca
őstag

szerintem ez a kontaktkutatás a világon sehol nem működött már az elején sem...ez volt a dumarész, de mindenki tudja, egy elefántot sem képes a hatóság megtalálni egy nyílt mezőn, nem egy vírus terjedését nyomon követni.. :D

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48372) Parci válasza pjen (#48356) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyről beszélünk, csak annyit pontosítottam, hogy nem a túlélő user lesz erősebb egy legyűrt vírustól, hanem a gyerekei.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48373) Parci válasza lacafaca (#48371) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez azért nem igaz, alacsony esetszám mellett nagyon sokat számít, egy fertőző kontakt, akit kiiktatsz az elején hónapokkal később akár több tízezer ember fertőzéséért lehet felelős. érted, ha a denevérzabáló kovács jocókát idejekorán leszedték volna vuhanban, most nem lenne topik sem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48374) pjen válasza Kékes525 (#48366) üzenetére


pjen
félisten

Mint látod a többí európai kormány se csinált többet.Vagy legalábbis nem sok sikerrel.Kinát ne hozd példának, az csak ott működik.

(#48375) daneel_hu válasza Kékes525 (#48366) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nem fogja tudni kihagyni akár a teljes lezárást sem úgy, hogy alig lesz már akkor haszna, mire észbe fognak kapni. Minden intézkedésnek 4-5 hét után jelenik meg az eredménye. A nép fogja kényszeríteni őket, de akkor már lehet, hogy késő lesz. Lehet, hogy még te is pártolni fogod."

Voltam ma teszkóban :DDD , szerintem nem lesz ilyen. Dugig volt.
Nem tudom milyen számok kellenek ahhoz, hogy jelenleg beszarjunk, de úgy tűnik a mostani még kevés.

Jöhet egy 15 000-es napi fertőzéses szám is, nincs jelentősége.
A 95-98% még csak kórházba sem kerül az enyhe lefolyás vagy tünetmentesség végett.
2017-ben a nagy influenza járvány idején 5000 ember halt meg két hónap alatt. Az sem verte ki a biztosítékot, ez most miért tenné?

Szerintem akkor lesz felháborodás ha kijárási tilalom vagy korlátozás lesz.

(#48376) Gsx-rr válasza pjen (#48365) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szupermarket szinten!

Dehogy akar a többség lezárást és nem is fogja ezt akarni.
Az emberek szerintem most már 70-80 százaléka semmilyen további megszorítást nem akar

[ Szerkesztve ]

(#48377) lacafaca válasza #16729600 (#48367) üzenetére


lacafaca
őstag

az csak egy megrendezett marhaság volt még tavaszról..amolyan propagandafilm..ők így tolták az elején

#48373 nemá...tényleg egy denevér? :D

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48378) daneel_hu válasza Parci (#48369) üzenetére


daneel_hu
addikt

De mi alapján tesztelnek?

(#48379) daneel_hu válasza lacafaca (#48371) üzenetére


daneel_hu
addikt

"szerintem ez a kontaktkutatás a világon sehol nem működött már az elején sem...ez volt a dumarész, de mindenki tudja, egy elefántot sem képes a hatóság megtalálni egy nyílt mezőn, nem egy vírus terjedését nyomon követni.. :D"

Elvileg működhet ha alacsony a fertőzöttségi arány.
Nem vagyok virológus, de az R számból is következik és az aktuális átfertőzöttségtől.

Ha tényleg JELENLEG 10-14% az aktív (tehát nem gyógyult csak aktív), az brutális, és ilyen számoknál ennek szerintem sincs értelme a kontaktkutatásoknak. Nincs rá kapacitás.

(#48380) #16729600 válasza lacafaca (#48377) üzenetére


#16729600
törölt tag

:(

(#48381) Parci válasza daneel_hu (#48378) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

van, ahol kötelező (munkakör). van, aki szarul érzi magát és tesztelteti. ha kórházba mész, ott is. ha pozitív kontaktja vagy, akkor is. stb. ezekből jön össze.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48382) Rive válasza lacafaca (#48371) üzenetére


Rive
veterán

szerintem ez a kontaktkutatás a világon sehol nem működött már az elején sem...

Dél-Koreában vagy hol egy komplett egyházat kapcsoltak le a buli elején, és azóta is bezzegország.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48383) lacafaca válasza daneel_hu (#48379) üzenetére


lacafaca
őstag

mivel már sokkal tisztább a kép és tényszerű, hogy nagyon sokan észre sem veszik...kizárt, hogy ezt nyomon tudják követni. az elején is az volt a duma, hogy innen meg onnan...láthatjuk a számokból, hogy csak futottak az eredmény után...mi megúsztuk, fene tudja mi okból tavasszal (pedig rohadt sokan voltak kinn a karneválon, meg síelni szóval az csak a vak szerencse volt, meg talán a korai bezárkózás következménye, de valahogy nagyon nem stimmeltek a tavaszi számok sem már

#48382 azt köszönhették egy halom intézkedésnek és a technológiának (it), amit nem szégyeltek használni, meg a tömeges tesztelésnek...láthatóan itt nem nagyon füllött a foguk erre...ott nem kontaktokat hajszoltak, de járj utána, hogy "dolgoznak" keleten, ha kitör valami...nem szeretnéd európaiként azt, nagyon nem

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48384) pjen válasza Rive (#48382) üzenetére


pjen
félisten

Azért azt tudni kéne milyen intézkedéseket hoztak és akarunk e mi olyanokat.Az egy másik világ.

(#48385) Kékes525 válasza daneel_hu (#48375) üzenetére


Kékes525
félisten

Nemcsak a fertőzöttek száma, hanem a halottak száma is nagy lesz. Naponta mintegy 200 halott. Alig lesz majd ember, aki az ismeretségében ne találkozna halálesettel. Másrészt a kórházak és azok ideglenes részei (ideglenesen felállított tábori ágyak) kifogynak és a folyosókon és kitudja még hol lesznek a betegek. Az internet, a független médiák ömleszteni fogják a rémületet. Na mindezek együtt megfogja a népet változtatni. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48386) Parci válasza daneel_hu (#48375) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"2017-ben a nagy influenza járvány idején 5000 ember halt meg két hónap alatt. Az sem verte ki a biztosítékot, ez most miért tenné?"

nem szívesen futom meg ezt a kört újra: ez nagyobbat tud menni, ha ugyanúgy hagyva van, mint az infjulenzia.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48387) Kékes525 válasza Parci (#48386) üzenetére


Kékes525
félisten

Amerikában eddig több halott volt, mind az utóbbi 5 évben influenzából összesen, pedig a koronavírus ellen sokkal jobban védekezünk.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48388) Rive válasza pjen (#48384) üzenetére


Rive
veterán

Ha belegondolok, hogy akár utána is nézhetnél ahelyett, hogy csak úgy beírod, nem működik :U

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48389) Floyd80 válasza gergo5991 (#48212) üzenetére


Floyd80
addikt

Két hét múlva a teljes lakosságot letesztelik Szlovákiában

Egyelőre nem dőlt el, kötelező lesz-e részt venni a tesztelésen, de Matovic azt mondta, ha nem valósul meg, lemond a posztjáról.

[link]

Mint mondta, a vizsgálat a választásokhoz hasonló módon történik majd: összesen 5 997 tesztelési pontot állítanak fel, ahol mindegyikében 7 ember végezné a minták levételét.

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#48390) Parci válasza Floyd80 (#48389) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qrva fontos lenne, hogy elmenjenek az emberek. akkor lesz sokkal pontosabb kép a járványról ott. maszkot köll húzni, szemüveget, lenyomni, hazamenni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48391) daneel_hu válasza Kékes525 (#48385) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Nemcsak a fertőzöttek száma, hanem a halottak száma is nagy lesz. Naponta mintegy 200 halott. Alig lesz majd ember, aki az ismeretségében ne találkozna halálesettel. Másrészt a kórházak és azok ideglenes részei (ideglenesen felállított tábori ágyak) kifogynak és a folyosókon és kitudja még hol lesznek a betegek. Az internet, a független médiák ömleszteni fogják a rémületet. Na mindezek együtt megfogja a népet változtatni. Szerintem."

Eddig is ezt csinálták... csakhogy...
Napi 320-350 a sima mortalitás idehaza. Olaszoknál 2200 körül van.
Ebbe belekeverhetsz akár 200 covidos áldozatot is, a lényegen nem fog sajnos változtatni.

Persze elő lehet ezt úgy adni, hogy beszarjanak az emberek, de a mainstream egyelőre az a kormány részéről, hogy elhunyt XX krónikus, idős beteg. Amíg ez marad a fő vezérvonal, dugig lesz a teszkó és nem lesz befosás.

Ha 1000 halottat produkál a betegség naponta és le is lesz adva a mainstream médiában, belekeverve fiatal, nem krónikus betegeket is na akkor lesz riadalom.
Mellesleg ha a 60 milliós olaszországban tavasszal, nulla védekezéssel produkáltak a csúcson 6-800 halálesetet 1 nap, akkor kétlem, hogy nálunk lesz 200 covidos naponta.
Ráadásul most jobban ismerjük a betegséget mint akkor.

(#48393) daneel_hu válasza Parci (#48386) üzenetére


daneel_hu
addikt

"nem szívesen futom meg ezt a kört újra: ez nagyobbat tud menni, ha ugyanúgy hagyva van, mint az infjulenzia."

A lényeg nem a betegség lefolyásáról szólt most, hanem a halottak számáról és a beszarásról. Egyébként akkor ez a kutyát sem érdekelte, pedig két hó alatt 5000 halott az napi 83 fő. :(

Szerintem azért nincsenek - és nem is lesznek - befosva most az emberek mert tavasszal már minden patront ellőttünk amit lehetett. És mindenkinek elege is lett ebből.
Akkor túl volt ragozva, most pedig a ló túloldalán vagyunk - sajnos. Most extrém beleszarás van, noha - én úgy látom - a szabályokat amiket hoznak azokat a többség betartja.

Lezárások nem lesznek szerintem és nem is lenne jó, még akkor sem ha itt páran tapsikolnának ennek.

[ Szerkesztve ]

(#48394) Parci válasza daneel_hu (#48393) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne csináld ezt a "tapsikolást", légyszi! :(((

meglesz a napi 83 halott, több is lesz. hogy pánik lesz-e, azt nem tudom, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48396) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

nincs energiám a 274 olvasatlan HSZ-t végigolvasni, csak egy kis helyzetjelentés: 75+os, de egyébként pár hete még sétáló-beszélgető édesapámat az előző hétvégén elveszítettük, én sajnos 1300km távolságból kényszerültem az utolsó hetet végigülni. Azért írom ennyivel megkésve, mert most tudtam meg utólag, hogy az utolsó kórházi körében pozitív lett a covid-tesztje (amikor a kórházat hívtam, nekem ezt nem mondták) - egy Békés-megyei egyházi fenntartású idősotthonban lakott.

Volt más betegsége, épp egy bakteriális fertőzéssel küzdött, arra kapott antibiotikumokat - viszont amit az otthon dolgozói elmondtak: fáradékonyság, étvágytalanság bennem azt a gyanút kelti, hogy az a pozitív teszt nem "alvó" covid-ot jelzett nála.

Az országos statisztikában "természetesen" nincs benne. A lakótársaiért, akik közül többeket ismerek, enyhénszólva aggódom...

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48397) #16729600


#16729600
törölt tag

Biztos, ami biztos alapon csekkoltam a hírt a szlovén állami közegészségügyi hivatal honlapján [link] A hír igaz. ( én már hajlamos vagyok senkinek se hinni, hiába hivatalos a média forrás )
#48396) t72killer
Részvétem. :(

[ Szerkesztve ]

(#48398) zilazil válasza t72killer (#48396) üzenetére


zilazil
senior tag

Részvétem!

(#48399) Parci válasza t72killer (#48396) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

részvétem! :(

(elvileg bele kellene kerülnie, ha lett pozitív teszt. egy ismerősöm egy másik topikból az anyukáját vesztette el most, szintén covid. elég sok öreget el fogunk temetni idén. :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48400) Z.É.T. válasza t72killer (#48396) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Részvétem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.