Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48951) Parci válasza Amur (#48949) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, mert itt - legalábbis Z.É.T. részéről - egy olyan szabad, beszélgetős topik lebegett a szem előtt, ahol viszont azok vannak, akik szintén hasonló szemléletben beszélgetni akarnak az egészről, nem pedig kontrázni, ellenpontozni, trollkodni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48952) pjen válasza t72killer (#48946) üzenetére


pjen
félisten

Februárban még senki nem gondolta komolyan, hogy ez lesz.

(#48953) Asbee válasza t72killer (#48905) üzenetére


Asbee
veterán

Ez megint egy elnagyolás. Olyan kicsik a minták, annyi a bizonytalanság, hogy egyáltalán nem kijelenthető, hogy majd a szövődményeknek lesz hatása a gazdaságra. Erre nem lehet alapozni. A mostra viszont lehet. Rengeteg lett a munkanélküli, 1-1 megüresedésre több 100 an jelentkeznek. Csak ezzel valahogy nem foglalkoznak annyira mint kellene, mert nincs róla lista napi szinten....
Létezhet olyan járvány amire én is azt mondom, hogy igen, le kell állni amennyire csak lehet, de ez nem az. Úgyis nálunk lassan eljut a kezelhetetlen szintre, kb a napi adatoknak statisztikáknak sem lesz sok értelme. Kontaktkutatás nulla, még ott sincs ahol lehetne, 10 nap karantén azt csá. Csak hergeli magát vele az ember, mikor látja, milyen alacsony a tesztszám, mennyi a pozitív, mennyi a halott, milyen "alapbetegségekkel".

(#48954) S e t h válasza Parci (#48951) üzenetére


S e t h
nagyúr

Ez eléggé kivitelezhetetlennek tűnik, hiszen ki szabja meg, hogy mi fér el egy adott téma keretei között és mi nem.
Szerintem ez a topik jó példája, hogy egy ilyen sokakat foglalkoztató aktuális témában is folyhat normális kommunikáció.
Főleg ha a véleménnyemmel távol is maradok. :DDD

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48955) Jablocskov válasza perempe (#48945) üzenetére


Jablocskov
tag

Ha szigorúan nézzük egyik, sem tekinthető szakembernek járványügyi kérdésekben. Azonban Boldogkői molekuláris biológusként mégis közelebb áll a témához. Elismert tudós, ezzel szemben Pócs inkább politikusként jeleskedett az utóbbi időben. Boldogkői majd tíz éve ostorozza a meg nem alapozott alternatív gyógymódokat tudományos ismeretterjesztő írásaiban. Ugyanakkor szerintem a televíziós szerepléseket nem kellene erőltetnie, vagy sokkal jobban fel kellene készülni ezekre, mert sajnos az előadói stílusa jelenleg sok emberben visszatetszést kelt. Attól, hogy elismert tudós valaki, még nem biztos, hogy másnak is el tudja magyarázni azt amivel foglalkozik. Az egyetemi oktatásból ismerjük sajnos, hogy sok kiváló tudós pocsék előadó.
Ettől függetlenül Boldogkői előadásainál aki el tud vonatkoztatni a stílustól, az nagyon hasznos információkhoz juthat.

(#48956) Parci válasza S e t h (#48954) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos totál szubjektíven lehet csak csinálni. illetve, technikai szinten ez úgy tudna kinézni (nem most, hanem, ha lenne ilyen és fejlesztenénk hozzá), hogy x user nyit egy topikot és meghív bele embereket és talán még azt is állítani tudja, hogy publikus legyen-e vagy sem. azaz végülis ja, fáccse zárt csoport kb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48957) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

de egyébként azt is lehet, hogy első körben csak elkezdek sokkal keményebben moderálni. magyarán, amikor valaki olyasmit ír, ami kört már végtelenszer megfutottunk és azért elsősorban riposzt valamire, akkor jelzés nélkül törlöm, ahogy azt is, amikor ennek mentén elkezd a moderációra, szólásszabadságra célozgatni.

de ebben is lesz szubjektum, hiszen én csinálom, és van olyan a topikban, akinek például ez sem tetszene.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48959) pjen válasza Parci (#48957) üzenetére


pjen
félisten

Most írjam, hogy ebben a topikban a körök 90% át már végtelenszer megfutottuk. :)

(#48960) Parci válasza pjen (#48959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze. épp ez a baj (szerintem).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48961) bigdady


bigdady
nagyúr

A keddi új koronavírus-fertőzésekről szóló adat egy informatikai hiba miatt alacsonyabb volt, mint amit valójában a magyar hatóságok regisztráltak, ezért a kimaradt számot a holnapi adathoz adják majd hozzá - mondta Müller Ceclia az operatív törzs tájékoztatóján. Kedden 989 fertőzöttről jelentettek, de még így is rekordra ugrott a pozitív tesztek aránya, ami a tesztelési kapacitás szűkösségéről árulkodik. A mentőkbe antigén tesztek kerülnek, ezek abban segítenek, hogy késleltetés nélkül jussanak a koronavírusos betegek a megfelelő ellátási osztályra.

[ Szerkesztve ]

(#48962) Z.É.T. válasza #20749568 (#48958) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Éppen ezeket (is) átrágva jutottam a harmadik topik megnyitására.

Informatikai hiba miatt nem teljes adatokat közölt kedden a járványról tájékoztató oldal

(#48963) pjen válasza Parci (#48960) üzenetére


pjen
félisten

Nem baj ez.A zemberek szeretnek beszélni, én is.Úgy sincs semmilyen gyakorlati jelentősége annak amiket irkálunk.

(#48964) Parci válasza pjen (#48963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze, csak a cél az lenne, hogy közben inkább érezze jól magát a résztvevő, mint nem :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48965) perempe válasza Jablocskov (#48955) üzenetére


perempe
addikt

Azért éri megnézni, mert egy nagy tapasztalattal bíró ortopéd sebész szemszögéből láthatjuk a témát, ráadásul saját tapasztalatait is említi. A videóban annyi kutatás eredményét említi, hogy hasonlít az Ázsiába szakadtamra.

Maszk nem hordására nem biztatok.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#48966) pjen válasza Parci (#48964) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem aki itt van azért van itt mert jólérzi magát.Ez nem munkahely,és nem is kötelező itt lenni.Csillogtatjuk vélt vagy valós tudásunkat,elégedetten hátra dőlünk ha egy kommentünkre 3 hsz el később egy szintén önjelölt szakértőtől megerősítést kapunk.

(#48967) ubyegon2 válasza lacafaca (#48921) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

talán mert ők túl sok hazugságot éltek meg és zsigerből el tudják különíteni ez mára már

Ez is benne van erősen. Jó részük felesleges tehernek is tartja magát és ez is a társadalom hibája, inkább bűne. :(

(#48915) Rive

Erre szokás azt írni, hogy ne magadból indulj ki

Azoknak szokása ezt írni, akik nulla értelmes érvvel rendelkeznek. Ilyen a bölcsebbekkel is előfordul, ők ilyenkor hallgatnak. ;)

(#48930) Aweriot

Egy véleménybuborékos topik? Pont a fórum lényegét öli meg.

Ahol a topiklakó 2/3 Tg, az a topik is egy kísérlet, mi baj azzal, ha azonos véleményen lévő emberek maguknak zárt topikot csinálnak? Ha látják értelmét..... :F

[ Szerkesztve ]

(#48968) t72killer válasza pjen (#48952) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Január végén a kínai hadsereg lezár egy 10M-s várost, az ország GDP-jének kb 5%-át adó tartománnyal együtt, majd a japán vip egészségügyben elkezdenek halni a DP-ről lehozott fertőzöttek is. Végülis mi rossz is történhetne :W ?

#48953: Évek óta igencsak ért már egy világgazdasági válság, hiába álmodsz töretlen, folyamatos növekedésről, olyan még nem volt a világtörténelemben. Ha nem korona, akkor valami más ugrasztja ki a nyulat a bokorból. És ha ésszel álltak volna hozzá februárban, akkor elég lett volna 1 hónap jól átgondolt lockdown. A mindenféle forrásból egyre szaporodó "kicsi mintáknak" pedig egész addig hiszek, amíg valaki (usa, német, francia járványügy pl) hitelesen be nem bizonyítja az ellenkezőjét.

#48961: ellátási osztályra?? Egyéb okból bekerült pozitívra tesztelt apámat úgy zavarták haza meghalni, mint a sicc :W

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48970) pjen válasza #20749568 (#48969) üzenetére


pjen
félisten

De, hát ez a lényeg.Másképp ülnénk a felhők szélén és dicsérnénk az urat,mint az angyalok kara.

(#48972) ubyegon2 válasza Parci (#48957) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de ebben is lesz szubjektum, hiszen én csinálom,

Sokaknak max dejavu-ja lenne, semmi különös. De már többen mondtuk, amit Te is tudsz, Te jáccótered.

Imént is írta valaki, hogy azokat kell kivágni, akik olyat írnak, ami neki nem tetszik, ja és pofátlanul beírnak reggel(és amúgy is menjen a fenébe, akinek mondjuk más dolga is van napközben)!

Jó az ötleted, mindenki csinál topikot, ahol még pár emberrel beszélget. ;] Előbbi topiklakónak tuti jó lesz, bár szerintem az ilyeneknek is van megoldás, ahová csak egyedül írhatnak.

(#48973) ubyegon2 válasza #20749568 (#48969) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

De nézd meg emlegetett poltopikot, a topikgazdák nagy része nem szokott egyetérteni kb. semmiben sem.

Persze, de ez már a legelején is tudható volt. :D Ezért is kísérlet szerintem. Engem gyakorta szórakoztat, főleg a Cartevo nevű ft, gyakorlatilag képtelen vagyok rájönni, mit akar közölni. ;]

Az, hogy elzárkóznak az ellentétes véleményektől.

Erre mit mondjak....szoc-pszicho szempontból kicsit meglepő számomra, hogy ilyen igények vannak, de amúgy ez legyen a buborékba zártak baja. Akit nem hívnak ilyenbe, az úgy van vele, mint a portás a magasan repülő sasmadárral. ;]

(#48974) Rive válasza Parci (#48957) üzenetére


Rive
veterán

Jöhet :K Van cirka tíz téma, amit naponta kénytelenek vagyunk végigélvezni haszon nélkül, sokadszorra is. Vágd be pro és kontra a topikösszefoglalóba, aztán töröld az ismétléseket ;]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48976) Asbee válasza t72killer (#48968) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor mondhatjuk erre is, ha amúgy is van egy válság, miért kell rá mégnagyobb, ami nem indokolt. Egy szóval nem írtam állandó növekedésről. Amiről te beszélsz, az nem nyírja ki a vendéglátást, turizmust , nem hoz hirtelen ennyi munkanélkülit, tesz tönkre életeket. Ha nem lenne más lehetőség, és csak így menthető az élet akkor legyen, de nagyon nem ez a helyzet.
A szövődményekre sincs hiteles pontos bizonyítás, csak kis mintákból ilyen olyan infók.

[ Szerkesztve ]

(#48977) Ispy válasza ubyegon2 (#48973) üzenetére


Ispy
veterán

főleg a Cartevo nevű ft, gyakorlatilag képtelen vagyok rájönni, mit akar közölni

Dettó, de én már elengedtem a dolgot, kevés vagyok hozzá. ;] :DDD Néha a filmvilágban is feltünik egy-egy mondattal, utána napokig vakarkatja a fejét a topik, hogy akkor most wut is van.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48978) Amur válasza Rive (#48950) üzenetére


Amur
addikt

Az a baj, hogy ha már van reakciólehetőség akkor mindig lesznek az ebben a topicban is jelen lévő véleménykülönbségek. Azt szűrni hogy csak olyan írjon oda aki hasonló nézeteket vall, pedig lehetetlen. Általában egyetértek ZÉT kommentjeivel, tehát találna hozzá hasonló véleményű embereket, de a fentiek miatt nem reális hogy nem lenne belőle egy második koronavírus topic. Ha vállalja a topicgazda szerepét, és módszeresen kigyomlálja a nem odaillő kommenteket, még talán müködhetne is. Lehet csak én vagyok túl pesszimista az emberek viselkedésével kapcsolatban. Alapvető probléma az lenne hogy megértené-e aki más véleményen van hogy az ne oda írjon, hanem ide(vagy sehova :DDD )

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#48979) pjen válasza Rive (#48974) üzenetére


pjen
félisten

Csak 48 ezret kéne törölni, a 957 maradhat.

(#48980) Asbee válasza Rive (#48974) üzenetére


Asbee
veterán

Más meg a te témád nem akarja végigélvezni, de ez nem így működik. Elég gáz ez, hogy olyan hangsúly fele mész, ha nem az hangzik el ami a te szájízednek megfelelő, akkor legyen egy zárt “topikod” amiben csak az.....

(#48981) chewycl


chewycl
tag

Van itt valaki a topikban rajtam kívül aki elvesztette az ízlelését? Mennyi idő után javulhat? Marhára zavaró. Múlt héten kicsit beteges voltam, de már sokkal jobban vagyok ma viszont úgy keltem, hogy konkrétan 0 ízt érzek akármit eszek. Teszteltem az alja házipálinkán ami itthon van és soha senki nem issza annyira rossz. Olyan volt mint a víz egy kis chilivel :DDD

Egyébként nevetséges ami MOn zajlik, konkrétan nem hajlandóak tesztelni csak ha rosszabbul leszek...

(#48982) Rive válasza Amur (#48978) üzenetére


Rive
veterán

A véleménykülönbségek önmagukban, a megfelelő keretek között csak színesítik a dolgokat: a probléma azzal van, hogy néhányan ugyanazt a már sokadszor tárgyalt/cáfolt/irreleváns/satöbbi agybogarat berakják csak úgy brahiból reggel kávé mellé, majd ebédszünetben és este is. És ez így már nem véleménykülönbség, hanem igazából a véleménynyilvánítás testvérjogának szándékos korlátozása (szimplában: trollkodás, bunkóság, efféle).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48983) Ricardo válasza chewycl (#48981) üzenetére


Ricardo
félisten

Az komoly. Szaglás megvan?

(#48984) chewycl válasza Ricardo (#48983) üzenetére


chewycl
tag

Nem, az is 0. Próbáltam arcszeszt, parfümöt szagolni, de semmi. Az orrom pedig nincs bedugulva legtöbbször.

[ Szerkesztve ]

(#48985) t72killer válasza Asbee (#48976) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Miért is lenne másféle válság, ha már ez itt van? A koronából/időszerű megcsapolásból felépülve csillagászati növekedési számokat lehet hamarosan produkálni miközben a leállásról visszatér minden a régi kerékvágásba.

#48981: jobbulást :(.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48986) Asbee válasza t72killer (#48985) üzenetére


Asbee
veterán

Akkor kicsit nézz utána mennyi munkanélküli lett nálunk,
mennyi hely, főleg vendéglátásban táncol pengeélen. Ők nem igazán tértek vissza a normális kerékvágásba. Hányan nem tudtak külföldre visszamenni, rúgták ki őket. Nem egy sportolót ismerek aki nem tudott németországba a csapatánál maradni,
mert ingáznak hétvégékre. És bőven bőven lehetne sorolniMond ezeknek mind, hogy visszatér a régi kerékvágás, és csillagászati számokat lehet produkálni. Persze ez tudom nem annyira
lényeges

(#48987) syberia


syberia
veterán

Borsod-Abaúj-Zemplén: +4 tegnap +170 körül volt a növekmény. WAT :F

https://howbad.info/

(#48988) Ispy válasza syberia (#48987) üzenetére


Ispy
veterán

Sőt, ha nem tesztelnek egyáltalán, akkor még akár 0 is lehet. ;)

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48989) Ricardo válasza chewycl (#48984) üzenetére


Ricardo
félisten

És erre nem tesztelnek? Hihetetlen.

(#48990) Kékes525 válasza bigdady (#48961) üzenetére


Kékes525
félisten

"A keddi új koronavírus-fertőzésekről szóló adat egy informatikai hiba miatt alacsonyabb volt,"

Vagy csak így készítik elő a népet egy újabb rekordra. Most lesz rá "magyarázat". Megmondták, hogy mennyivel tévesztették el?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48991) Asbee válasza Ispy (#48988) üzenetére


Asbee
veterán

Miben van amúgy akkora jelentősége a számoknak, így hogy kontaktkutatás kb nincs? Úgyis terjed nálunk ezerrel. Szabályokat bekell tartani, az alapvető dolgokat, aztán úgyis bárhol össze lehet màr szedni.

(#48992) Ispy válasza Asbee (#48991) üzenetére


Ispy
veterán

Ja persze, semmi érteleme, de ha 2x annyit tesztelnének sem lenne sok, a teszt még a járvány elején ért volna valamit, most már csak a számok szerelemeseinek ér valamit.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48993) chewycl válasza Ricardo (#48989) üzenetére


chewycl
tag

Nem hát, voltam egyszer beteg augusztusban akkor is magán úton teszteltettem magam nehogy hazavigyek valamit. Most hazaköltöztem vidékre mert home office van, szüleim tanárok, valószínűleg ők hozták haza mert fater eléggé rosszul volt egy hétig. Orvos ennek ellenére sem rendelt el tesztet tudván, hogy tanárok. Már mindketten tanítanak egy hét után én pedig itthon a korona egyik sajátos tünetével.... Mondjuk ma jött ki ez szóval mondom nekik, hogy akkor lehetne itthon maradni legalább még 1 hétig és nem kimozdulni.

Van ahol jobb a helyzet egyébként, rokon osztályában 1 igazolt koronás volt és végigtesztelték az összes tanárt akik kontaktban voltak vele. Felénk úgy nézett ki ugyan ilyen helyzetben, hogy 0 teszt és 1 hétig maradjon otthon mindenki. :( Szánalmas.

#48985: Köszi! :)

(#48994) t72killer válasza Asbee (#48986) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sportolók akkor is megnézhetik magukat, miután átment rajtuk a korona...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48995) Parci válasza Rive (#48974) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez így lesz, ezt már nagyjából eldöntöttem. majd segítsetek összeszedni, mert azt tudom, hogy engem mi zavar, de az valószínűleg nem az egésze lesz ezeknek.

egész biztosan nincs már a topik hasznára, ha megfutjuk, hogy miért csak a korona ömlik a médiából (senki szerint sem jó ez, sőt), hogy másban mennyien halnak meg (senki szerintem sok jó ez, sőt) stb. tényleg odaírom, hogy nincs ember, aki ezekkel egyetértene, ez viszont a korona topik, ahol a korona hangsúlyos lesz, mert róla szól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48996) Asbee válasza Parci (#48995) üzenetére


Asbee
veterán

Tehát most átalakítjátok a topikot a saját véleményetekre formálva. Ilyen sem volt eddig a PH-en. Nem semmi.

(#48997) Asbee válasza t72killer (#48994) üzenetére


Asbee
veterán

Aha értem. Legyen munkanélküli mert majd ha a covid átmegy rajta....

(#48998) Asbee válasza Ispy (#48992) üzenetére


Asbee
veterán

Sajnos így van.

(#48999) Parci válasza Asbee (#48996) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez például, amit most csinálsz, tök fölösleges. de facto hangulatkeltés, előre. ha valami ennyire primitív szándék lenne mögötte, akkor nem agyalnék rajta publikusan, igaz?

igen, változtatok (változtatni tervezek, mert aztán, hogy mi lesz belőle, az majd alakul) a topikon, hogy picit előremutatóbb kommentek legyenek benne. és de, elég sokszor volt már ilyen a PH-n, pláne ilyen hosszú életű topikoknál.

össze akarom szedni a tök fölösleges köröket minden irányból és odatenni az összefoglalóba, hogy ne ugyanazon rugózzunk újra és újra. ez egy irányelv, és szerintem tök érthető és értékelhető. jobb az, ha le van írva és elég rámutatni, hogy figyu, már elhangzott százszor, légyszi ne írd le százegyedszer, beszéljünk az új dolgokról, ha vannak. szóban is ugyanígy zajlana.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49000) Rive válasza Asbee (#48996) üzenetére


Rive
veterán

Egy microsoft- vagy videokártya topikból simán repülnél feleannyiért, mint amit itt nyomsz.
Csak gondoltam szólok :B

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.