Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48451) lafaty80 válasza t72killer (#48396) üzenetére


lafaty80
őstag

Részvétem

Cuccaim: https://kit.co/lafaty

(#48452) Rive válasza Parci (#48449) üzenetére


Rive
veterán

....ehelyett ugye valszeg inkább az a rész várható, hogy pfuj tudomány, mer' szólásszabadság és nem veszik komolyan és nem állnak ki és különben is személyeskedés és nem demokratikus, satöbbi.

Egy nagy vótmá' ez az egész. Ha nyitva hagyja valaki az ajtót, akkor ez a szenny bejön, erővel, mindenhova, csak győzze az ember takarítani.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48453) Ringman


Ringman
nagyúr

az orosz dezinformációs tevékenység/hadviselés eredményeképpen megerősödött antivax "véleménynek" nem kell helyet adni (pl tv-s műsorokban vitapartnernek tekinteni az antivaxer szakértőt), a cyberwarfare elleni védelem nem jelent automatikusan cenzúrázást.

[ Szerkesztve ]

(#48454) #16729600 válasza Parci (#48448) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egyetértek, azzal a megjegyzéssel, hogy retorikai alkalmatlanság előfordulhat mindkét oldalon. Az általam említett corona-quartett osztrák rendszeres TV műsorban, messze Bhakdi a leggyengébb láncszem, rendszeresen felmossák vele a padlót a sokkal jobb verbális képességekkel rendelkező 'mainstream vonalasok. Lehet egy olyan optikája, szándéka is a műsornak, hogy ezzel hiteltelenítik a másik oldalt. Hiszen ebben az esetben sem az észérvek számítanak, hanem a publikumra gyakorolt pozitív vagy negatív hatások. Színház ez egész világ, ráadásul tényleg elsül minden kellékfegyver előbb, vagy utóbb . :)

(#48455) Ringman válasza Ezekiell (#48450) üzenetére


Ringman
nagyúr

jó tudni, hogy alapbetegség a csípőtörés.

(#48456) Parci válasza Ringman (#48453) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tovább gondolkodva az egészen én, ha tv lennék :DDD, lehet, hogy azt csinálnám, hogy:
- ismeretterjesztő műsor
- nem hívom meg személyesen ezt a pár hullarablót* önreklámozni
- viszont a műsorban foglalkozom a felmerült "vádakkal", és egyenként cáfolom őket

* egen, azért hullarabló, mert soha, semmilyen felelősséget nem vállal a tanain keresztüli tettekért. a lenkei azt tanítja, hogy akár egy kád koronavírusba is bele lehetne feküdni. de nem fexik bele, ha pedig más belefexik, mert hisz neki, hogy nem lehet baja, akkor tudjuk, hogy mi történik (baja lesz egész sokaknak).

szóval, nem, ez így nem oké, hogy okádom a világra a hülyeségem és soha, semmilyen mérlegen nem vagyok megmérve. ez nem szólásszabadság, ott sem vagy mentes a felelősség alól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48457) Parci válasza #16729600 (#48454) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ennyi. sok témában szerintem ez belefér, és még az is lehet, hogy olyan ez a járvány, hogy éves távlatból nézve "mindegy", hogy mit csinálunk és itt is beleférhet. nem tudom. de fölösleges játéknak érzem a tűzzel.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48458) Kékes525 válasza t72killer (#48396) üzenetére


Kékes525
félisten

Részvétem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48459) t72killer válasza #16729600 (#48440) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Új-Zélandnak azért segít a karantént fenntartani párezer km-nyi óceán :DD . Az utazási korlátozásaik egyébként elég szigorúak tudtommal. Az ausztrálok pedig nem engedik külföldre a saját polgáraikat :Y (bár ezt olyan kontextusban kell nézni, hogy kína már félig gyarmatosította az országot)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48460) Rive válasza Parci (#48456) üzenetére


Rive
veterán

A tudományos ismeretterjesztés eleve egy olyan dolog amit nem sok tudós tud rendesen csinálni. Egész életében azon dolgozik valaki, hogy minél részletesebben le tudjon írni valamit, aztán hirtelen az egészet le kell butítani olyan szintre, hogy (az író számára) már hazugságnak érzik nagy része...

A média-megjelenés, de pláne ez az 'újmédia' még távolibb dolog. Show nélkül nem megy, de mennyit szabad feladni a tudományosságból a show kedvéért, ha a dolognak bele kell férnie egy percbe? Nem olyan dolog, amit könnyen bevállal valaki felelősséggel: szemben olyanokkal, akiknek felelősség nélkül mehet akármi.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48461) #16729600 válasza t72killer (#48459) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igaz. Bár a mai légiközlekedéstől átszőtt világban így sem volt egyszerű nullás repro értékre visszaszorítani a már ott is jelen lévő virnyákot. De a 'világvégei földrajzi állapot biztosan segített ebben és az intezkedéseik se 'libernyákok voltak.

[ Szerkesztve ]

(#48462) Parci válasza Rive (#48460) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

muszáj valakinek bevállalnia, mert ha nem csinálja, gődényék betöltik az űrt. sokkal könnyebben felfogható, emészthető, azonosulható üzeneteik vannak. itt is szimpatikusak többeknek, pedig sima köpönyegforgatók.

muszáj ismeretterjeszteni, ha szabad a nép, különben szabadon csinál hülyeséget. diktatúrában nem kell, ott csak megmondod, hogy "karantén, kuss" és probléma megoldva. helyette generál ezer másik problémát. :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48463) Kékes525 válasza Parci (#48462) üzenetére


Kékes525
félisten

Sokan vannak akik megfelelően tudnák, tudják az ismeretterjesztést, de nem adnak nagy nyilvánosságot nekik. Amit önerejükből szereztek, szereznek az nagyon kevés. Például most a koronavírus alatt Kemenesi Gábor, Zállatorvos, Ázsiában Szakadtam, általánosságban a Szertár Podcast (Zsiros László Róbert), hogy csak néhányat mondjak. Az államnak lenne a feladata, hogy nekik és a hozzájuk hasonlóknak nagy nyilvánosságot biztosítsanak.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48464) Drizzt válasza t72killer (#48396) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Én is szeretném kinyilvánítani a részvétem. :(

I am having fun staying poor.

(#48465) Parci válasza Kékes525 (#48463) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ha állam lennék, ha tv, ezerrel hívnám őket :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48466) Jablocskov válasza t72killer (#48396) üzenetére


Jablocskov
tag

Részvétem.

(#48467) Ringman válasza Kékes525 (#48463) üzenetére


Ringman
nagyúr

Az államnak lenne a feladata, hogy nekik és a hozzájuk hasonlóknak nagy nyilvánosságot biztosítsanak.

helyette:
"Ízlés kérdése, hogy ki mennyire hisz az orvosoknak és a matematikusoknak…"

(#48468) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Amúgy nem tudom másnak is feltűnt-e, de határozottan látszik reggelente, hogy az elhunytak listája egyesével frissül a hivatalos oldalon. Megjelenik ilyenkor a lelki szemeim előtt a GYAKORNOK, ahogy egyesével gépel az EXCEL TÁBLÁBÓL. :( Szóval azt feltételezem, hogy az informatikai rendszer nem éppen state of the art.

I am having fun staying poor.

(#48469) szabi__memo válasza Drizzt (#48468) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Remélem nem is feltételezted hogy az

(#48470) #16729600 válasza Ringman (#48467) üzenetére


#16729600
törölt tag

Csak egy gondolat ehhez az idealisztikus ismeretterjesztéshez: mivel a szakértői gárda minimum megosztott, ki és milyen szempontok alapján hív meg kit ? Minden bizonnyal egy általam rendezett ilyen műsor egészen más lenne, mint mondjuk a Tiéd. Melyik a hitelesebb ?? Mélyvíz ez a téma is ám.

[ Szerkesztve ]

(#48471) Parci válasza #16729600 (#48470) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó kérdés. ha rajtam múlna, akkor a saját arányérzékem alapján hívnék meg embereket vagy nem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48472) #16729600 válasza Parci (#48471) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én is így tennék, ezzel csak azt akartam jelezni, hogy elkerülhetetlenül lenne egy nagy adag szubjektivitás.

(#48473) Parci válasza #16729600 (#48472) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

első körben az lenne a kérdés, hogy az így összejövő valami jobb-e, mint ami most van. szerintem a hibái mellett is egyértelműen az lenne. na de, mindegy is, nem vagyunk se tévé, se állam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48474) Jablocskov válasza #16729600 (#48470) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem tudományos ismereteket kellene sulykolni, hanem triviális dolgokat, mint pl. a távolságtartás. Persze nehéz ettől eredményt várni úgy, hogy az egyik héten mond valamit a hivatalos szakember, a másik héten meg az ellenkezőjét.

(#48475) Stanlee válasza #16729600 (#48454) üzenetére


Stanlee
őstag

Bhakdi tipikusan az a tudosfajta, aki nagyon nehezen tud ervenyesulni kamerak elott. Ha a szakmai tudasa egy Godeny fellepesevel lenne keverve, sokkal tobben meghallgatnak, amit probal kommunikalni.

Mar irtam rola korabban, hogy a nemeteknel pl. Drosten lett eloterbe helyezve. Az egesz virushelyzet kezelesben o az, aki a nemet mediaban szerepel. Nem tartom helyesnek, hogy egyetlen arckent o az, aki egy ekkora orszagban az, aki az iranyvonalat adja.

Megertem a politikusokat is, hogy nem az egeszsegugyminiszter, vagy valami allamtitkar lett a virus elleni tevekenyseg arca. Ennek oka, hogy az egeszsegugyminiszter kozgazdaszkent relative keveset tud szakmailag hozzatenni. Ha nem jon be Drosten folyamatos riogatasa, akkor is egyszerubb vele vegezni, mint mondjuk az egyik feltorekvo politikust ledaralni, mert nem igazan jott ossze az, amit csinalt.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48476) Rive válasza #16729600 (#48470) üzenetére


Rive
veterán

Azon a szinten, ahol gödény & co. releváns, a szakértői gárda a legkevésbé sem megosztott. Ezt az illúziót pont az emlegetettek terjesztik klf. álszakértők előkeresgélésével és szakmai szövegek folyamatos kiforgatásával.

Ezen felül sajnos van egy súlyos politikai vonal a helyi politikai hozzáállás támogatásához befekvő szakemberekből, de ez már sokkal kevésbé veszélyes: mint szakemberek, őket valamilyen szinten már köti a szakmai protokoll.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48477) #16729600 válasza Rive (#48476) üzenetére


#16729600
törölt tag

Persze, de én se a gyúrósra, meg a vitamin dealerre gondoltam, mint a szakmai megosztottság reprezentánsaira.

(#48478) Parci válasza Rive (#48476) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, ez is igaz, hogy azért a bornírt baromságok szintjénél valódi kutatók még tuti nem vitatkozának egymással. és első körben nem is kéne több, mint ezeket cáfolni tételesen, egy erre megfelelő műsorban.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48480) Ezekiell válasza Parci (#48478) üzenetére


Ezekiell
veterán

A hívőknek ez sajnos kb teljesen felesleges: aki ezeknek hisz, az ezeknek akar hinni, és ott teljesen mindegy a cáfolat. Nézd meg a billgécc konteókat: ezerszer cáfolva volt már minden részük, és mégis izomból mennek. Vagy csak hogy relevánsabbat mondjak, a "maszk mögött nem kapsz oxigént, CO2-t lélegzel be" hülyeség: orvosok tucatjai készítettek videókat a cáfolatra, és volt hatásuk...?

Én is szívesen látnék egy ilyen műsort, amiben végigveszik ezeket a marhaságokat, és elmagyarázzák a népnek, hogy miért marhaságok - de arra válaszul ezek a "hullarablók" (copyright by Parci :)) csinálnának még több videót, aminek ugyanúgy hinnének a hívőik.

Akit talán meg lehetne győzni, az a bizonytalankodók, de egyrészt nem tudom, mekkora a számuk, másrészt nem tudom valóban meg lehetne-e őket győzni. De megpróbálni talán érdemes lenne - csak hát nézőket nem vonzana egy ilyen műsor.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48481) Stanlee válasza #20749568 (#48479) üzenetére


Stanlee
őstag

A lenyegen nem valtoztat, qra tavol all az egeszsegugytol. Meg egy maszkbeszerzest se tudott rendesen megszervezni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48482) #16729600 válasza Ezekiell (#48480) üzenetére


#16729600
törölt tag

A hívőzésre: Ez nekünk ugyanolyan dehonesztáló, mint a rettegőzés nektek, pláne, hogy nem is tartozunk ( én biztosan nem ) ebbe a kategóriába. A másik ami sokszor elhangzik, hogy fotel che és a nyugágy forradalmárnak könnyű lenni, mert nincs mögötte elég morális munició. Szerintem fotel védekezőnek is roppant könnyű lenni. A konkrét cselekedetek számítanak mindig. Hagy ugorjak fel egy pillanatra a szobortalapzatra. :) Nekünk okt.06, dátummal van negatív tesztünk ( a senkit nem érdeklő HR-i, amit polgári felelősségtudatból teljesítettünk ). Holnapra van időpontunk a háziorvosnál, mert a tervezett anyóslátogatás előtt saját elhatározásra csináltatunk még egyet, mert asztmás, idős és veszélyeztetett. Szerintem ezek számítanak, a többi csak...

[ Szerkesztve ]

(#48483) Ricardo válasza Ezekiell (#48480) üzenetére


Ricardo
félisten

" hinni, és ott teljesen mindegy a cáfolat. Nézd meg a billgécc konteókat: ezerszer cáfolva volt már minden részük, és mégis izomból mennek. Vagy csak hogy relevánsabbat mondjak, a "maszk mögött nem kapsz oxigént, CO2-t lélegzel be" hülyeség: "

Erről az ugrik be, amikor az egyik srác kifejtette, hogy ő azért nem húzza az orrára a maszkot, mert az büdös. Kipróbált többet, és mindegyik az. Majd felhúzza, ha talál olyat amelyik nem büdös.

Amikor közölték vele, hogy a saját szájszaga ebben a lesz a ludas, nem a maszk megsértődött. :DDD

(#48484) lacafaca válasza Parci (#48447) üzenetére


lacafaca
őstag

eddig örlődtem (neeem :D ) de belátom, ez nem az a csapat, akik vevők a világ másfajta nézetének befogadására és ígérem, többet nem fogom itt erőltetni ezt a, inkább lenyelem a békát. ;) ettől függetlenül tudom, hogy sokkal nehezebb a mai világban a spirituális oldalon élni, mert ezt a tudomány oltárán már rég föláldozták, így ez itt a tudományok feltétlen követőinek csoportjában mereven elutasított kérdés volt és marad is és nem fogom erőltetni ezt a vonalat...sajnos az én hibám, hogy túl sokat tudok a világról és sajnos a defektjei minduntalan bebizonyosodnak az idő előrehaladtával és mindenkit figyelmeztetni akarok, aki nem akarja elfogadni az igazságot, de tényleg zipzár a számon/csomó az ujjaimon, többet nem teszem itt..jobb nektek is, nekem is :R bocs mindenki, akit megbotránkoztattam eddig :K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48485) #16729600 válasza lacafaca (#48484) üzenetére


#16729600
törölt tag

És akkor ezentúl lesz alsógatyahordás is ? :Y :D

(#48486) andor80 válasza lacafaca (#48484) üzenetére


andor80
senior tag

Én meg azt láttam be van kb 4-5 vad konteo hívő itt topikban sajnálni tudom őket szegénykéket de a topik 99% tökre túllép rajtuk könnyedén .Próbálják hajigálni a romos letört köveiket a tóba de még csak fodrozódást sem okoznak .Ennél a topiktársadalom értelmesebb hála erdegnek!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#48487) aprokaroka87 válasza Ezekiell (#48480) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nincs olyan hogy bizonytalan...
Vagy elhiszed, vagy nem

Mindkettő valamiben hisz tudatalatt :)
Csak nem tudja előhívni azt...

Erre jó a közösségi média pl.

Megprobálja " előcsalogatni " azt a részt amiben te hinni akarsz :)

A választások is így mükődnek ugyebár

(#48488) S e t h válasza t72killer (#48396) üzenetére


S e t h
nagyúr

Fogadd őszinte részvétem.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#48490) radi8tor válasza lacafaca (#48489) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért egy szintet ne lépjünk már túl arról nem beszélve hogy tiltott ilyen képek megosztása. :(((

⭐ Stella

(#48491) lacafaca válasza #16729600 (#48485) üzenetére


lacafaca
őstag

nem...az már nem változik :D
@radi8tor ok...csak egy poén akart lenni na...

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48492) radi8tor válasza lacafaca (#48491) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudom de akkor is.

⭐ Stella

(#48493) Coyot válasza #16729600 (#48482) üzenetére


Coyot
őstag

A fotelkonteós 5 másodperc alatt idemásol egy rakat megcáfolható "más nézetű véleményt", amit majd a fotel védekezőnek sokal több időbe és energiába kerül cáfolni tételesen, korrekten. Ahogy itt is történt. Tehát a fotelche van előnyben míg aki akar és próbál van a nehéz helyzetben akkor is ha a fotelból.

Nagyon dícséretes hogy elmész teszteltetni magad. Én pl nem tudom mert közölték, hogy nincs kapacitás, fizetősön sem. Pedig lenne dolog a nagyszülőknél de így most biztos nem megyek oda senkit veszélyezteteni, főleg míg a gyerek hetente lep meg valami szarral az oviból.

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#48494) lacafaca válasza radi8tor (#48492) üzenetére


lacafaca
őstag

rendben főnök, hanyagolom ezután a poénokat is ;) jó pap holtig :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48495) Z.É.T. válasza Z.É.T. (#48116) üzenetére


Z.É.T.
őstag

1474/33
9997/~14.75% (teszt/pozitív)
1712/179 (kórház/lélegeztető)

[ Módosította: Parci ]

(#48498) Parci válasza lacafaca (#48484) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, őszinte leszek: ez nagyon-nagyon vékony válasz. bedobtál valamit, sőt, kerek-perec közölted, hogy ezek a tények. és kaptál rá egy nagyon korrekt választ, cáfolatot, amit le tudsz ellenőrizni. tényszerűen.

ehhez képest azt válaszolni, amit válaszoltál, kevés. nem arról van szó, hogy valakik "nem vevők a világ másfajta nézetének befogadására", hanem az, hogy ha valaminek az ellenkezője bizonyítható, akkor az a valami nem igaz. ezen a szinten mindenképp, azért nem a szupermasszív fekete lyukak téridő-görbülete mentél fellépő anomáliákról diskurálunk.

bocs, de itt és most beláthatnád, hogy amit beraktál, nem igaz. az, hogy helyette kivonulsz, a te bajod.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48499) Parci válasza #16729600 (#48482) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

teljesen igazad van, ugyanúgy dehonesztáló!

(viszont ő szerintem nem rád, "rátok" értette, ellentétben a "páran itt még tapsikolnátok is" és hasonlókhoz, ami egyértelműen a topiklakók egy részének szól.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48500) Ispy válasza Parci (#48498) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom tudom mit vártál, de semmi meglepő nem történt. És ez a hozzáállás sajnos nem egyedi.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.