Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#49751) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag


Koronavírus: az intenzív osztályok rettenetesen küzdenek - napi.hu

"Míg az első periódusban, 6 hónap alatt 44 pozitív közül 4 beteg halt meg, szeptember 1. és október 19. között 296 pozitív beteg közül 59 beteg hunyt el, vagyis 10 százalékról 20 százalék fölé nőtt a halálozási ráta."

Lacafaca: :R

[ Szerkesztve ]

(#49752) daneel_hu válasza Z.É.T. (#49751) üzenetére


daneel_hu
addikt

Durva.
Érdemes megnézni a cikkben a számokat. Nem értem hogyan gondolhatják azt, hogy ez valahogy megfékezhető. 20-30% korházon belül PCR alapján folyamatosan.

Ennyi embert be sem tudsz zárni karanténba. Vagy ha igen, nincs kapacitás amely ezt ellenőrizné.
Itt ülök a tévé előtt, szürcsölgetem a pezsgőmet, és símán lehet, hogy akkora pozitív vagyok mint a rakéta.

(#49753) daneel_hu válasza Elektrosokk (#49731) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Az edzőm mindig el van ájulva a nyugalmi pulzusomtól. ;]"

mennyi? :D

(#49754) Floyd80 válasza Z.É.T. (#49751) üzenetére


Floyd80
addikt

"Bárhogy tették fel a kérdést, Gulyás mindig azt mondta, egy országról, egy védekezésről van szó, a védekezés sikerét a járvány kezdetétől lehet értékelni, ezért veszik a teljes adatsort. Szerinte pár hetes vagy hónapos adatokat nem érdemes figyelembe venni."

"Gulyás ezt a statisztikából való szemezgetésnek minősítette a csütörtöki kormányinfón. Majd – ahogy korábban – ismét az összesített, tavasztól máig érvényes statisztikákat idézte. Ez valóban kedvezőbb képet mutat, kérdés, mire megyünk a márciusi, áprilisi adatokkal a mostani helyzet megítélésekor.

Gulyás szerint kár egy-két hetet, vagy akár másfél hónapot kiragadni, majd ellenzéki alapállásnak nevezte olyan „statisztikai módszereket keresni, amivel a kormány kritizálható”.
„Mindenkit a helyzet komolyságára szeretnék emlékeztetni, és ott pedig azt érdemes nézni, hogy eddig összesen hány élet volt, amit nem tudtunk megmenteni.”

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49755) UberMutant válasza daneel_hu (#49752) üzenetére


UberMutant
őstag

mindent meg lehet oldani.
nem kell mindenkit ellenőrizni, elég, ha pár renitensnek odacsapnak egy szép kövér csekket, hogy az fájjon és elterjed a híre, mindenki be fogja tartani a szabályt rögtön.

(#49756) daneel_hu válasza Parci (#49722) üzenetére


daneel_hu
addikt

"...a lényeg, és ami a nagy különbség egy élsportolóhoz képest, hogy az immunrendszernek nagyon fontos a pihenés és a regenerálódás. magyarán, te egy edzés után pihensz, pihenj, nem is szabad minden nap edzeni, megvan a regeneráció. egy élsportoló sokszor heti 6x napi 6+ órákat edz, ha nem többet, ez ahhoz kevés és már csak emiatt is igenis kockázat.
heti 3 edzés már szinten tart, 4 edzés mellett már épül felfelé az ember, 5 edzésnél többet meg nem is szabad/érdemes. és ezek sem sok órás dolgok, inkább 1-1 óra. heti 4x egy óra kocogás/futás a természetben például zseni."

Ez személy és állapotfüggő.
Ha nagyon jó állapotban vagy, (edzettség), akkor emelned kell az edzés interzitását vagy mennyiségét, hogy előreléphess.

Heti 3x teniszezem 1 órát, ez tök jó az általános erőnlétre, egészségre... de ezzel lófasz meccset sem nyerek még amatőr tornákon sem. Ahhoz jóval többet kell edzeni, jól kajálni és kardiózni mellette. :)
Sőt... ha nincsenek edzőmeccsek az éles meccsek előtt, akkor lehetek bármilyen jó fizikai állapotban, az elmém nem lesz éles amikor annak kéne lennie a fontos pillanatokban.

Egy jó élsportoló minden perce meg van tervezve manapság, előfordul persze, hogy teljesen kimerül de ezt hamar orvosolni lehet pihenéssel és kajálással. :)
Összességében egy sportoló nem igazán van kitéve a covid19-nek szerintem.

(#49757) daneel_hu válasza UberMutant (#49755) üzenetére


daneel_hu
addikt

Kíváncsi leszek Szlovákiára, mert ha ott 10-15% aktív fertőzött lesz, akkor mi lesz a következménye a tesztüknek... bezárnak x millió embert?
Majd eltelik két hét karantén, a 15% "lemegy" 5%-ra... majd ujabb két hét múlva megint 15% lesz?
;]
Áprilisig szerintem nagyjából ez lesz a forgató.

(#49758) Ringman válasza Floyd80 (#49754) üzenetére


Ringman
nagyúr

„Mindenkit a helyzet komolyságára szeretnék emlékeztetni, és ott pedig azt érdemes nézni, hogy eddig összesen hány élet volt, amit nem tudtunk megmenteni.”

én még itt ragadtam le:
Orbán Viktor: az idősek és a betegek érdekében tartsuk be a szabályokat
Mindenki megnyugodhat - mondta -, mert ha elkapja a betegséget, meg fogják gyógyítani.

(#49759) Def26


Def26
félisten

Sziasztok, akik átmentek már rajta, szaglás elvesztés és gyengeség majd jobbulás után szokott még rosszabbodni az állapot?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#49760) Floyd80


Floyd80
addikt

[link]

Az infektológus kiemelte, hogy a maszkviselés az egyik alapvető eszköze a védekezésnek, azonban nem kell a maszkokat misztifikálni. Hatékonyság szempontjából nincs nagy különbség közöttük, hiszen míg egy egyszerű maszk 95 százalékos, a sebészi maszkoké 95-98, a speciális – FFP2, FFP3 – maszkok 99 százalékos védelmet nyújtanak. Szerinte a hétköznapi életben az egyszerűbb maszkok is védelmet nyújtanak, azonban a védekezés másik fontos eleme a távolságtartás. "Ha ezt a kettőt betartjuk, szinte nulla a megfertőződés esélye" – mondta Szlávik.

Az infektológus szerint ahhoz, hogy ez a vírus eltűnjön, az emberek 80-95 százalékát be kellene oltani, ahhoz pedig, hogy a nagyobb járványokat elkerüljük, 50-60 százalékos átoltottságra lenne szükség.

Talán ha az óriásplakátokra valami hasonló kerülne és nem az, hogy megvédjük a nyugdíjakat és milyen faszák voltunk tavasszal.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#49762) UberMutant válasza #20749568 (#49761) üzenetére


UberMutant
őstag

azt, hogy maradj a seggedden otthon.

(#49763) BalanceR válasza Def26 (#49759) üzenetére


BalanceR
addikt

Ezt azért kérdezed, mert itt tartasz most, vagy közeli ismerősöd esetleg ? :U

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#49765) Parci válasza daneel_hu (#49757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, vannak sportolók, akik már nincsenek köztünk és vannak sportolók, akik regenerálódnak kétoldali tüdőgyulából, embóliából -- nagyon erőlteted ezt az edzett vs. lefingott ember témát, de ez ennél bonyolultabb. figyu, végstádiumú rákos, 85 éves néni (munkatársam ismerőse) elkapta, és semmi, kiment belőle 2 nap alatt :Y. ugyanitt egy 39 éves kolléganő belehalt.

"Majd eltelik két hét karantén, a 15% "lemegy" 5%-ra... majd ujabb két hét múlva megint 15% lesz?"

az exponenciális függvény nem így működik.

"Heti 3x teniszezem 1 órát, ez tök jó az általános erőnlétre, egészségre..."

na, és nem pont ezt írtam? nem az a "feladat", hogy versenyt nyerj, hanem friss/fitt állapotról volt szó, vírusilag. ha szétedzed magad, hidd el, hogy jobban kidőlhetsz. vagy ne hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49766) Parci válasza #20749568 (#49764) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

persze az alma is egyre kevésbé igaz, ahogy a kapacitásaink korlátait ostromoljuk :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49768) daneel_hu válasza Parci (#49765) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ez szélsőséges példa, ezzel kb azt mondod, hogy a rákos néninek nagyobb az esélye túlélni dolgokat mint sportolóknak. Már ne haragudj de ez... :U :C
Statisztika ami fontos, 1-1 kiragadott példa nem érdekel.

(#49769) andor80 válasza #20749568 (#49761) üzenetére


andor80
senior tag

Istenem nem lehet a gondolatmeneted ennyire lineáris.
Mondjuk kitehetetett volna 100.000 óriásplakátot ,hogy moss kezet fertőtleníts, menj kevesebbet társaságab ,hordj maszkot óvd és segítsd az időseket

Ugyanezt megtehette volna a tvben hetente 1x egy héten is kölönböző szituációkban kis érdekes fontos járványügyi szakemberek társaságában...
Ehelyett mindenkit meggyógyítunk ordas aljas pofátlan hazugságot röfögött...Ami amikor mondta se volt igaz mert többszáz halál volt elötte ...

#49764Aweriot

""Káosz lesz, nem ígérhetek mást csak vért erőfeszítést verítéket és könnyeket"? Vagy azt, hogy minden rendben lesz?"

A moss kezet hordj maszkot az nálad=a vérkáosszal..Erdegem....
Azt kelett volna mondani ,hogy igyekszünk rendben lenni de ehhez te is állampolgár kellesz...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49771) Ezekiell válasza #20749568 (#49767) üzenetére


Ezekiell
veterán

Szerinted ez így okés hogy nettó hazudik hogy "megnyugtasson" (ahogy a gyerekeknek szoktuk), de még te kéred hogy kezeljenek felnőttként... Itt én "némi" ellentétet vélek felfedezni ;) Döntsd el, melyiket szeretnéd, ez így nem megy.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#49772) Z.É.T.


Z.É.T.
őstag

Navégre! (több a semminél)
Szigorít a kormány: maszkot kell viselni a szabadtéri rendezvényeken péntektől - 24.hu

"Szigorításokat vezet be a kormány, a sporteseményeken és a „szabadtéren megtartott gyűléseken” is kötelező lesz a maszk viselése. Vagyis az október 23-ai eseményeken már maszkban kell lenni, ahogy a hétvégi Fradi-Újpesten is, ahova körülbelül 20 ezer embert várnak."

[ Szerkesztve ]

(#49773) andor80 válasza daneel_hu (#49770) üzenetére


andor80
senior tag

Pont,hogy a maszkellenesek rettegnek de nagyon.Hiszen ők nem hordanak maszkot mert meghallnak bele meg ők nem oltatnak mert szintém
Gyáva butus megvezette emberek.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49774) Ringman válasza #20749568 (#49761) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát mondjuk igazat, ez egy olyan vírus, amibe bele lehet halni

ha azt mondja, hogy minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni, az egyből jobban hangzik.

(#49776) Jablocskov válasza Ringman (#49758) üzenetére


Jablocskov
tag

Itt már burkoltan arról beszélt, hogy ugyan nem teszünk semmit az idősek érdekében, mert a gazdaság fontosabb (a zemberek így döntöttek :U ), de aki életben marad az kaphat 13. havi nyugdíjat.

Orbán Viktor: Nehéz hónapok állnak az idősek előtt

(#49777) daneel_hu válasza Ezekiell (#49771) üzenetére


daneel_hu
addikt

Ha ezzel megment akár 1 embert is, akkor igen... kell a kegyes hazugság.
(nem vagyok orbán-fan, de ebben igaza van a csókának)

(#49778) Ringman válasza Z.É.T. (#49772) üzenetére


Ringman
nagyúr

október 23-ai eseményeken
azokat inkább nem kihagyni kellene?

ahogy a hétvégi Fradi-Újpesten is, ahova körülbelül 20 ezer embert várnak."
ez meg önmagában vérlázító, hogy meg lehet rendezni így a kiemelkedően fontos sporteseményt.

(#49780) Parci válasza daneel_hu (#49768) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:U

a szélsőséges példából nem egy mezei szorzással extrapolálunk (arcpálma most már), a szélsőséges példa arra jó, hogy a kvázi kizárólagos állításokat cáfolja. attól, hogy valaki rohadtul egészséges, megszívhatja, attól, hogy valaki rohadtul nem, nem biztos. sajnos a fogékonyság az első. de vótmá.

(a rettegős beszólásod töröltem, ma már ne szólj be többet senkinek)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49781) daneel_hu válasza Ringman (#49774) üzenetére


daneel_hu
addikt

"ha azt mondja, hogy minden tőlünk telhetőt meg fogunk tenni, az egyből jobban hangzik."

Pont ezt mondja, legalábbis ez az értelme.
Egyébként szerintem minden tőlük telhetők megtesznek az orvosok.

(#49782) Ezekiell válasza #20749568 (#49775) üzenetére


Ezekiell
veterán

Maximum szerinted hülyeség összehasonlítani a kettőt. Lehetett volna felnőttnek nézni az embereket, ahogy te végig elvárod. Legyél már egy kicsit következetes...

#49777daneel_hu és ezzel szerinted hogyan mentett meg 1 embert is? És akkor innentől ezzel az érvvel lehet jönni, hogy "hát hazudtunk, de megmentettünk vele 1 embert"? Szerintem nagyon nem...

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#49783) Coyot válasza #20749568 (#49775) üzenetére


Coyot
őstag

Elnézést, nem pont ugyan az a helyzet van csak most súlyosabban? Én sem értem ezzel mit szeretnél mondani. Amit kommunikálnak bullshit, tavasszal tök jól kezeltük, csak tesztelni lehetett volna többet max. - ehhez képest most simán el van engedve az egész.

Bár az okok ismertek így igazából nincs min csodálkozni megint a gazdaság vs. életek című fejezet jön.

Má' nem

(#49784) Z.É.T. válasza Ringman (#49778) üzenetére


Z.É.T.
őstag

Szerintem nyilvánvaló, hogy egyetértünk, azért is írtam, hogy több a semminél, de igyekszem Lacafacától tanulni és örülök minden apróságnak. Meg nyilván ez volt megírva már születésünkkor. :P :DDD

(#49786) MaxxDamage válasza Z.É.T. (#49747) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Durva! :(((
Mi lesz enne a vége?

ubyegon2:
Persze, minden megy ahogy mennie kell.
TRIM eddig is volt. :P

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#49787) daneel_hu válasza Parci (#49780) üzenetére


daneel_hu
addikt

De most X sportolói exitálással mit szeretnél bizonyítani? Azt, hogy a korona veszélyes rájuk is? Persze. Ezt nem is vonom kétségbe...
Ellenben a rákos, vagy egyén krónikusbetegek 10000x nagyobb veszélyben vannak.
Szerintem ez TE is belátod.

A túledzettséggel egyetértek, az valóban az immunrendszer ellensége.

Van sansz, hogy holnap meghalok közúti balesetben, hiszen mindennap vezetek. Van rá esély, mondjuk kevés... de van. Ettől még be fogok ülni a kocsiba, ahogy mindig.

(#49788) Parci válasza daneel_hu (#49781) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az orvosok igen (sőt), az állam nem (és hát ő nem orvos, viszont állam... :U)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49789) Ringman válasza daneel_hu (#49781) üzenetére


Ringman
nagyúr

de nem azt mondta. ma éppen 46 embert nem gyógyítottak meg.

Egyébként szerintem minden tőlük telhetők megtesznek az orvosok.
ebben biztos vagyok

(#49790) pjen válasza Z.É.T. (#49772) üzenetére


pjen
félisten

Szerinted, hogy fogják ellenőrizni+maszkban nem igazán lehet szúrkolni és sört inni sem.Más.Keresztlányom fiához délután jöttek tesztelni.Megkérdezték kitud e jönni, mert ha igen nem öltöznek be és a mentőben tesztelik.Igy is lett.

(#49791) Parci válasza daneel_hu (#49787) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, akkor zárjuk is, így egyetértek.

(nyilván nem azt állítottam, hogy nyugodtan legyen mindenki 140 kiló, úgy sem azon múlik. azon is, nagyon is, de van egy elég erősnek tűnő genetikai faktor, azon meg átlépni ugye nem lehet. ennyit akartam csak mondani.)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49792) andor80 válasza #20749568 (#49779) üzenetére


andor80
senior tag

Semmiféle aláhúzás nem volt .Felháborodtál éás bevédtél egy botor miniszterelnöki szánalmas megnyilvánulást.
Ehhez nem töri hanem logika óra kellene de kérdem én tanultál valaha logikát vagy esetleg etikát.?
Egy hazugsaágra amit tolt csak a felháborodás az elvárható és számomra felogható reakció.Nem vagyunk egyformák ezt tisztelem.Csak a nagy a szabadságharcos éned mellé ez eléggé nagy kontraszt.Mondom mások vagyunk szerencsére. :R

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#49793) Parci válasza MaxxDamage (#49786) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hogy a vége mi lesz, azt nem tudjuk, de hogy hamarosan mi lesz, az sejthető -> csehország most. horror számok, pedig annyi csak, hogy picit előrébb szörfölnek a hullámjukon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49794) daneel_hu válasza Ezekiell (#49782) üzenetére


daneel_hu
addikt

Szerintem ha valaki súlyos beteg vagy kórházba kerül, akkor fontos neki a lelki támogatás.
Ez is olyasféle...

Szerinted az a normális, hogy azt mondja "nem fogunk tudni mindenkit megmenteni"... ezt megjegyzi az idős vagy krónikus beteg, majd bekerül az intenzívre és szétparázza magát?
Tényleg ez lenne az ideális közlés a koronajárvány kellős közepén?
Ha szerinted igen, akkor nincs miről beszélnünk.

(#49795) Ringman válasza Z.É.T. (#49784) üzenetére


Ringman
nagyúr

a fradi a bl-be jutott, így a szabad meccsrejárás a haditerv részét képzi

(#49796) Jablocskov válasza daneel_hu (#49781) üzenetére


Jablocskov
tag

Lehet, hogy ezt mondja. Viszont azt is mondta már, hogy ne azt nézzük mit mond, hanem, hogy mit csinál. Na itt van a probléma.

(#49797) Parci válasza daneel_hu (#49794) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

direkt opponáljátok egymást, pedig ha a kérdést úgy teszem fel, hogy kívánatos, mi több, elvárható volna-e, hogy azon túl, hogy nyugtat, még érdemben tájékoztat és lakosságot is képez...

...akkor mindenki egyetértene ;)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#49798) lacafaca válasza Z.É.T. (#49784) üzenetére


lacafaca
őstag

:K

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#49799) Ringman válasza daneel_hu (#49794) üzenetére


Ringman
nagyúr

hát mondjuk az lenne a normális, ha a t. állampolgárok komolyan vennék ezt az egészet, azt meg ez a nyilatkozat (+ az ízlés kérdése), valamint az, hogy a random kormánytagok és a képviselők maszk nélkül rendezvényeken vesznek részt egyértelműen hátráltatják.

(#49800) UberMutant válasza daneel_hu (#49794) üzenetére


UberMutant
őstag

az ideális közlést már páran leírták.
azt kellett volna mondani, hogy mit tegyen a nép , hogy megelőzze a fertőzést.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.