Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48501) lacafaca válasza Parci (#48498) üzenetére


lacafaca
őstag

mivel a világnézeteink különböznek, így nem fogom ezt mondani, le is írtam már tegnap miért...de most miért melegíted föl ezt megint? megígértem, hogy hanyagolom ezt a vonalat és ragaszkodok ezentúl a "tényekhez" itt...de a világnézetem ettől nem tud 180 fokot fordulni (és nem is akar). felejtsük el ezt a témát, szedd ki azt a posztot és szeressük egymást gyerekek, mert ez lenne a lényeg...túl sok itt is a gyűlölködés...tényleg békével jöttem na. ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48502) Parci válasza Ispy (#48500) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

abból indulok ki, hogy ki-ki a maga módján, de jót akar, átmenetileg összeverődtünk a járvány miatt, különbözőek vagyunk, de itt vagyunk, és hogy legalább olyan nyitott ő is a cáfolatra, mint amilyen nyitottságot elvárna az alternatív nézetek iránt. ehhez végig kéne olvasnia és gondolnia. az ő döntése, hogy ezt nem teszi meg, viszont sokkal korrektebb, hogy kapott választ és emberszámba lett véve.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48503) Parci válasza lacafaca (#48501) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

figyelj, az, hogy bill gates sunyi módon oltási háttérmegaguru lesz és félmillió embert megöl, vagy így van, vagy nem. az nem világnézeti kérdés. sajnos nem futhatsz el egy cáfolat elől, ezt a konteót (mert az) egyszerűen benézted, mert hihetőnek tűnt pont a te világképed mentén.

ettől még ez most egy konteó, el kell engedned. elég rossz íze van ám, ha nem vagy hajlandó belátni egy tévedést. :(

(és ami engem illet, én a témáról beszélek, nem rólad, a témát minősítem, nem téged, totál nem gáz a szememben, hogy lyukra futottál vele. az már kevésbé tetszik, ahogy ezt most kezeled.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48504) Ezekiell válasza #16729600 (#48482) üzenetére


Ezekiell
veterán

Izé, nem rád gondoltam, szóval ne vedd magadra. Attól, hogy valaki kritikus az intézkedésekkel, és tájékozódni akar minél több forrásból (és néhány olyanból is, amit én személy szerint tudománytalan hülyeségnek tartok), attól még nem lesz hívő. Én a tényleges Gödény/Lenkei- és konteó- hívőkre gondoltam csak, akik teljesen elutasítják a tudományt és eredményeit, és csak a választott "isteneiknek" hisznek, bármit is mondanak. A vírustagadó, maszktagadó, általánosan oltásellenes és hasonló arcokra.

Szóval bár nem értünk mindenben egyet, de egyátalán nem rád (és a hozzád hasonlóan gondolkozókra) gondoltam. :R

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48505) #16729600 válasza Ezekiell (#48504) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ez így teljesen korrekt, köszi ezért a beírásért. :K

(#48506) lacafaca válasza Parci (#48503) üzenetére


lacafaca
őstag

de tévedsz, ha azt gondolod ezt most találtam és gyorsan idekopiztam, ez egy sima reakció volt az idegen postjában levő indiai linkre, mivel sok dolog van idebenn, gyorsan kiszedtem az ide vonatkozó doksimból és bekopiztam (nagy hiba volt ezt adom)...tényleg sok éve "kutatom" (sicc) a témát és egy biztos, a mozaikok szépen illenek össze...de kérlek eresszük el ezt, hibáztam, beismertem, bocsánatot is kértem és még ígéretet is tettem...mit tenyek még, hogy elengedjétek? :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48507) Parci válasza lacafaca (#48506) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

totál nem kell bocsánatot kérned, tőlem biztos nem, semmi rosszat nem csináltál fórumilag sem. :DDD el is engedtem, kitárgyaltuk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48510) lacafaca válasza Parci (#48507) üzenetére


lacafaca
őstag

köszönöm :R :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48511) BalanceR


BalanceR
addikt

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ma Magyarországon, ahhoz, hogy valaki Doktornak nevezze magát, és a neve elé odatehesse a Dr. jelzőt, mi kell? Illetve permanens a cím?
Pl, ha holnap megszerzem a doktori minősítést, de elmegyek mozambikba gyémántot bányászni, majd 30 év múlva hazajövök, akkor a címet használhatom úgy, hogy soha nem voltam a szakmában? Vagy vann időkorlát? Meg kell újítani?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48512) UberMutant válasza BalanceR (#48511) üzenetére


UberMutant
őstag

örökre szólnak.
amit meg kell újítani , 5évente, az az orvosi szakvizsga, de az külön előtagal nem jár.

az orvos doktor Dr med az , aki az orovosit elvégzi.
van még jogász Dr jur aki a jogit
állatorovs Dr vet aki az állatorvosit
gyógyszerész Dr pharm. aki a gyógyszerészit
van még fogász Dr dent.

vannak még egyéb fajták is, amit egyéb szakmákban osztanak doktori képzs elvégzése után.

(#48513) Stanlee válasza BalanceR (#48511) üzenetére


Stanlee
őstag

Nekem eleg volt hozza egy PhD, munkatarsak kozul paran jogaszdoktorok.

Orvosdoktor nem egyenlo azzal, hogy szakteruleten kutatott volna. A korzeti orvos is Dr., de nagy valoszinuseggel nem PhD.

Ha hazastars szerez tudomanyos fokozatot, akkor a tudomanyos fokozattal nem rendelkezo fel is Dr. lesz. Volt egyetemen tanarom, akinek a neveben 2x volt dr.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48514) radi8tor válasza Stanlee (#48513) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link] :))

⭐ Stella

(#48515) BalanceR válasza UberMutant (#48512) üzenetére


BalanceR
addikt

:R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48516) Stanlee válasza radi8tor (#48514) üzenetére


Stanlee
őstag

:)) Tobbszor eszembe jut ez a reszlet a filmbol, mindig jokat mosolygok rajta.

[ Szerkesztve ]

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48517) BalanceR


BalanceR
addikt

A Magyar köztévében miért nincs ilyen jellegű, fórum-szerű közinformálás?
Szerintem szükség az volna rá, márcsak a konteók, álhírek ellensúlyozására is.
[Erdély TV]
(Mondjuk amikor a doki azt mondja, hogy" a túl sok C vitamin nem okoz sem kárt, sem hasznot, egyszerűen távozik a vizelettel" - enmél a résznél Lenkei úr biztos forog a sírjában egy kád koronavírusban)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48518) Wn2tl válasza lacafaca (#48428) üzenetére


Wn2tl
tag

"gondolom istent is ilyen mereven utasítod el, mert az is csak egy ósdi babona..."

Elnézést, hogy bele kotyogok, de minden a vallás az elme vírusa (koronája). Szomorú, hogy a civilizált világunkban teret adnak neki és ennyire befolyásolja a hétköznapi életvitelünket.

(#48519) lacafaca válasza Wn2tl (#48518) üzenetére


lacafaca
őstag

pont nem a vallásról beszéltem, nehogy félreértsétek... ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48520) zilazil válasza Wn2tl (#48518) üzenetére


zilazil
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#48521) daneel_hu válasza radi8tor (#48509) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Magyar politikusnak ilyen tortát még biztos nem küldtek"

Gyereknek volt májusban hasonló, majd előkaparom a képet. :D
Ennyire azért nem volt kimunkálva, de covidos volt.

(#48522) lacafaca válasza zilazil (#48520) üzenetére


lacafaca
őstag

kiváló idézet, köszönöm...nagyjából benne is van minden :R

naaa...tedd csak vissza, a magyarázat nélkül ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48523) zilazil válasza lacafaca (#48522) üzenetére


zilazil
senior tag

Inkább töröltem, mert nem akarom kihívni a sorsot.

(#48524) nobela Természetesen, egészen addig a pontig amíg nem próbálja belekeverni egy ilyen (vagy bármilyen) topicba.

Nézd meg mire válaszoltam. Lehet valaki kiváló tudós, attól függetlenül, hogy vallásos hite van.

[ Szerkesztve ]

(#48524) nobela válasza zilazil (#48520) üzenetére


nobela
senior tag

"de a hite mindenkinek magánügy, amit illik tiszteletben tartani."

Természetesen, egészen addig a pontig amíg nem próbálja belekeverni egy ilyen (vagy bármilyen) topicba.

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#48525) lacafaca válasza zilazil (#48523) üzenetére


lacafaca
őstag

nem volt abban semmi rossz...ha ahhoz valakinek van egy rossz szava

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48526) daneel_hu válasza Parci (#48462) üzenetére


daneel_hu
addikt

"muszáj valakinek bevállalnia, mert ha nem csinálja, gődényék betöltik az űrt. sokkal könnyebben felfogható, emészthető, azonosulható üzeneteik vannak. itt is szimpatikusak többeknek, pedig sima köpönyegforgatók."

Muszáj LETT VOLNA. De nem álltak bele a vitába, pedig szerintem azzal a háttértudással amely nekik megadatott símán diskurálhattak volna Gödényékkel.
Erre egy meghívásos vitaműsorban megjelentek 2-2-en, (ketten maszkban) és már az első percben közölték, hogy nekik nem is kéne itt ülniük és nem is kellene VELÜK(!) vitázniuk.
Mellesleg ha nem kéne valaholva elmennem akkor szimplán el se megyek. :D

Az biztos, hogy bármennyire is nem értek egyet Gödénnyel, - bár vannak dolgok amiben igaza van -, ez a két pondró semmivel sem volt jobb a műsorban mint az említett két másik. Főleg ha azt nézem, hogy ők valószínűleg közpénzből teszik azt amit. :)
Nem vitáztak mert a másik kettőnek nincs felelőssége - és épp ezért egyoldalú lenne vita, de mivel nekik felelősségük vagyon, minket tudtatlan nézőket nem kellett volna némileg felvilágosítani? (közpénzen)! :(((

[ Szerkesztve ]

(#48527) daneel_hu válasza Parci (#48499) üzenetére


daneel_hu
addikt

"(viszont ő szerintem nem rád, "rátok" értette, ellentétben a "páran itt még tapsikolnátok is" és hasonlókhoz, ami egyértelműen a topiklakók egy részének szól.)"

Látom ez némileg betalált, noha valóban erős volt a megfogalmazás, elnézést ha sértő volt.

Viszont azt nehezen lehet megérteni, miért akarnak itt páran teljes lezárásokat... ha már a tudománnyal jönnek páran a vírus kapcsán, akkor lehetne értelmezni a lezárásokat közgazdasági szinten is, hiszen az is egy tudomány.
Ez az ország egyszerűen nem teheti meg, hogy bezár. Ezt a patront ellőtük már tavasszal...

(#48528) #75376384


#75376384
törölt tag

Akit érdekel a svájci emelkedés, mivel ugye szépen megnőttek a számok mostanság pedig suli szünet van már cirka 2 hete (legalábbis a mi kantonunkban), na de itt egy angol nyelvű cikk: [link]
Van fent neten egy kantonokra lebontott kép (cikket linkelek) [link]
Az ország keleti részén levő két nagyon piros kanton elvileg(!!) ugyanahhoz a fenti cikkben szereplőkhöz köthető, mivel ott voltak koncertezni. Más nem nagyon magyarázza ezt az eloszlást és hogy egyik napról a másikra több száz eset lett náluk.

Az ország nyugati fele pedig ugyebár a franciáknak köszönheti amit.

(#48529) radi8tor válasza daneel_hu (#48526) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha nem is a közpénz a lényeg, inkább az hogy akiben van egy szakmai elhivatottság, az nem személyeskedve áll neki egy vitának hanem szakmai érvekkel próbálja cáfolni a másik érveit...

⭐ Stella

(#48530) lacafaca


lacafaca
őstag

nyuszi vagy @zilazil :DDD mostantól nonstop láthatják ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48531) radi8tor válasza #75376384 (#48528) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Számokkal óvatosan, nem a tényleges esetszám van megadva, hanem 100000 lakosonkénti esetszám.

⭐ Stella

(#48532) #16729600 válasza #75376384 (#48528) üzenetére


#16729600
törölt tag

Mega klaszter 600 fős rendezvénytől? Milyen 'jóság jöhet akkor egy tizeres focimeccs után ? :U

[ Szerkesztve ]

(#48533) lacafaca válasza #16729600 (#48532) üzenetére


lacafaca
őstag

10k?...30% a sztenderd nem? van ahova jóval többen bemehetnek..

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48534) #16729600 válasza lacafaca (#48533) üzenetére


#16729600
törölt tag

Lehet átgondolom a jövő heti utazást hozzátok. Ja mégsem ( felelőtlenségre való alkati hajlamosság ) :D

(#48535) t72killer válasza radi8tor (#48509) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ropogós karamellás máz? Ne is küldjék nekik, jöhet hozzám :))

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48536) tboj válasza lacafaca (#48506) üzenetére


tboj
tag

Én viszont nem engedném el, mert ez egy fórum, amiben ha valaki leír valamit, és elvárja a többiektől, hogy fogadják a véleményét, akkor el kell tudnia fogadnia az arra érkező reakciókat is.

"egy biztos, a mozaikok szépen illenek össze..."

Ez minden ilyen összeesküvés-elmélet esetén így van, ez a céljuk. Ehhez azonban, mint láttuk az előző példában, legtöbbször a tények szándékos elferdítése és még hazugságok is szükségesek. Amint tényszerűen végigmegy az ember ezen állításokon, és a rendelkezésre álló adatok alapján próbálja meg összerakni a képet, akkor már nem illenek össze ilyen szépen azok a bizonyos mozaikok és nem lehet ilyen hangzatos, logikusnak tűnő következtetéseket levonni belőlük.

Az, aki beleszalad egy ilyenbe, legtöbbször inkább áldozat, mintsem felelőse a problémának. (Lásd az általad is promótált Social dilemma cím film, ahol bemutatják, hogyan esik hasonló módon áldozatul több milliárd ember a közösségi médiák bugyraiban.) Nem hiszem, és nem is fogadom el, hogy az összes ilyen ember hülye lenne. Ha pedig nem az, akkor feltehetően gondolkodik is, tehát képes lehet belátni, hogy téved, ha valaki felhívja erre a figyelmét és ezt valós tényekkel alá is támasztja.(Extrém példaként, ha fellőnének egy laposföld-hívőt az ISS-re és onnan tekintene le a Földre, akkor szinte biztosan képes lenne megváltoztatni a véleményét.)

Ezek a jelenségek eltűnni nem fognak, amíg nem korlátozzák őket, úgyhogy az egyetlen lehetőség az áldozatok tényekkel való felvilágosítása és segítése, illetve bizalom abban, hogy képes megváltoztatni a véleményét. Természetesen ez nem fog minden esetben összejönni, mert vannak szemléletbeli, tudás- és előismeretbeli eltérések, illetve mentális problémák is, amik ezt aláássák. Ez azonban nem kellene, hogy azt jelentse, hogy meg sem próbáljuk meggyőzni az illetőt és kikiáltjuk selejtnek, mert ez pontosan ugyanaz a mentalitás, amit a fogyasztói társadalom a tárgyi dolgaival is követ: ha valami nem vagy nem jól működik, akkor meg sem próbálja megjavítani, inkább kidobja és vesz egy másikat. Látjuk, hogy ez a mentalitás hova vezet hosszútávon és az nem egy szép jövőkép.

Nyilván ennek megvalósítása még egyetlen ember esetén is csak rengeteg energiabefektetéssel járhat sikerrel, ezért ezt nem is "átlagemberektől" kellene elvárni, mert ilyen szinten megoldhatatlan, ahogy az összes globális probléma. Egyéni felelősséget és áldozatkészséget igényel, akárcsak egy önkéntes munka, amelyre a társadalomnak jelen állapotában csak elenyésző része képes és hajlandó. Ettől függetlenül ahogy a szemetet is gyűjthetjük szelektíven, vagy megtermelhetjük magunknak a szükséges betevőt, ilyen módon kicsiben szintén hozzájárulhatunk ahhoz, hogy a társadalom jobban működjön, amíg "felülről" nem érkezik segítség.

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#48537) bigdady


bigdady
nagyúr

Szinház most hogy megy? Minden szék egy 500 fős teremben? Vagy csak kotelezo a maszk es ennyi?

[ Szerkesztve ]

(#48538) lacafaca válasza tboj (#48536) üzenetére


lacafaca
őstag

tévedsz, mert én nem várom el senkitől, hogy elfogadja azt, ahogy én élek, amit gondolok...nem is értem miből szűrted ezt le...csak mutatok egy utat, amin sokkal boldogabb és nyugodtabb életet élhet bárki, de nem vagyok próféta, nem kötelező egyetlen szavamat sem megfogadni, sőt emiatt le sem nézek senkit, ellentétben veled, aki pont ebben a pár mondatodban burkoltan leidiótáztál párszor, de ne aggódj, nem haragszom ezért, engem csak a szeretet és a béke vezérel mindenféle tudományos gúzsok nélkül...én szabad életet élek és köszi, nem várok senkitől erre gyógymódot ;)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48539) t72killer válasza tboj (#48536) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"minden ilyen összeesküvés-elmélet esetén így van, ez a céljuk"
Erre vonatkozik a "folyékonyan hazudik" kifejezés.

"Extrém példaként, ha fellőnének egy laposföld-hívőt az ISS-re és onnan tekintene le a Földre, akkor szinte biztosan képes lenne megváltoztatni a véleményét" - attól függ, mennyire hívő. Ha nagyon, akkor instant jön, hogy egy spéci emlékezetmanipuláló cuccal hamis emlékeket ültettek az agyába (ami ugye kapacitás hiányában egyébként is képtelenség...)

A hívőket bármilyen észérvvel a valóság felé terelni olyan, mint egy megrögzött Jehovást józan útra visszahozni vagy láncdohányost leszoktatni.

Más, csak így tovább: 33 évesen vitte el a koronavírus a koronavírus-tagadó ukrán testépítő-influenszert

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#48540) Ricardo válasza t72killer (#48539) üzenetére


Ricardo
félisten

Mint azok a laposföld hívők akik elindultak bebizonyítani az elméletüket de eltévedtek :DDD

[link]

(#48541) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Darwin díjas idiótákból nincs hiány

[ Szerkesztve ]

(#48542) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Nem mára tervezték az újabb maszkos vagy milyen tüncikét megint? Volt már valami? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#48543) BalanceR válasza t72killer (#48539) üzenetére


BalanceR
addikt

Most sajnálom, hogy nem beszélek ukránul, vag legalább egy kicsit oroszul.
Megnézném a reakciókat....
Bár, ha ott is olyan a "másként gondolkodó " Karenek csoportja, mint nálunk akkor valószínűleg a halála vagy megrendezett, vagy lefizették, vagy meg sem történt, vagy egyenesen megölték, mert az megmutatta az igazságot - alternatívák mehetnek, nem gondolom, hogy sokan lennének, akik ennek hatására átgondolnák a nézeteiket.

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48544) #16729600 válasza tboj (#48536) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nehéz téma. Azért is, mert a 2 tábor csak a saját maga univerzumát tekinti hitelesnek. Ami számodra hazugság, az nekik igazság. És fordítva. Ezt szerintem el kell engedni, mert csak a felvilágositás útján nem gyógyítható. Kereszténység vs. Iszlám. Történelmi távlatokba kódolt ellentét. Hittérítés ( nem működik ) , erőszak ( nem működik ) Békés egymás mellett élés ( ez talán még működhetne, de jelenleg ez sem ). Konklúzió: Lacát hagyjuk békén, hiába küldünk neki alsógatyát, sosem fogja felvenni :D Természetesen ez utóbbi csak vicc volt, Őt nem kell semmitől megmenteni, mesze nem a szektás kategória.

[ Szerkesztve ]

(#48545) Wn2tl válasza szabi__memo (#48541) üzenetére


Wn2tl
tag

[link] Mad Mike esete a gravitációval. Szerintük a gravitáció csak bizonyítatlan illúzió. :)

szerk.: ahh megelőztek.

[ Szerkesztve ]

(#48546) tboj válasza lacafaca (#48538) üzenetére


tboj
tag

Én pusztán az oltásokkal kapcsolatos véleményedre és az abból leszűrhető oltásellenes, világméretű összeesküvés-elméletre reagáltam, nem arra, hogy hogyan éled az életed és milyen szemléletmódot követsz. Sőt, én kifejezetten dicséretesnek tartom az életmódod abból kiindulva, amiket itt eddig leírtál, de mint mondtam nem erről volt szó. Ha így gondolod, akkor vagy nem értetted vagy nem olvastad végig, amit írtam. Én sem nézek le senkit a véleménye miatt, pláne nem idiótáztam, még burkoltan sem. Szerintem éppen azt írtam le, hogy alapvetően senkit nem tartok hülyének, még a legelvakultabb konteó-hívőket sem és ezt ki is fejtettem miért.

Azt viszont nem értem, hogy az oltásokkal kapcsolatos világméretű összeesküvésre való felhívásod hogyan mutat utat egy sokkal boldogabb és nyugodtabb élethez. Ezt elmagyarázhatnád kérlek, mert szerintem éppen hogy kétségekbe ejthet embereket, amitől aztán sem boldogabbak, sem nyugodtabb nem lesznek.

Szavaiddal élve engem is a szeretet és a béke vezérel alapvetően, szándékosan soha senkinek nem ártottam és nem is tervezek, pedig nyilván megtehettem volna többször is életem során. Még azoknak is képes vagyok segítséget nyújtani, akiktől tudom, hogy nem számíthatok viszonzásra. Emiatt is próbáltam ezzel az oltásellenes témával kapcsolatban felhívni a figyelmed, hogy félretájékoztatás áldozatául estél. Ezt az egyéni szemléletmódot viszont megint csak nem értem, hogy miért mosod össze a "tudományos gúzsokkal".

A tudomány nem az emberek ellensége, célja éppen az emberi fejlődés biztosítása lenne, amelynek érdekében végzik a kutatók a világ működésének minél jobb megértését. Ez ahhoz szükséges, hogy erre alapozva tudjunk minél jobb életkörülményeket (ebbe szerintem a nagyobb szabadság is beletartozik) biztosítani a társadalom számára. A tudomány módszereit lehet kritizálni a hiányosságai, illetve esetleges hátrányai miatt, de érdemeit megkérdőjelezni nem. Ugyanis a tudományos módszertan elengedhetetlen eszköze, hogy eredményeinek nem csak a múltban és jelenben bekövetkező folyamatokat kell megfelelően leírnia, hanem a jövőbelieket is. Ez pedig azonnal rámutat, ha valamit nem tudunk/értünk megfelelően, hiszen az előrejelzésünk nem lesz helyes. Ekkor nyilván ennek tükrében felül kell vizsgálni az elméletet, amit a probléma leírására megalkottunk. Ha ez nem így működne, akkor most nem tudnék kis műanyag gombokat nyomogatni a laptopomon, amik olyan módon alakítják át és vezérlik a tőlem több száz kilométerre megtermelt elektromos áramot alkotó elektronok mozgását, hogy azok az általam kívánt szöveget jelenítsék meg a képernyőn.

Attól, hogy valaki spirituális még nem feltétlenül kellene tagadni a tudomány eredményeit, a kettő jól megférhet egymás mellett. Legjobb példa a főnököm, aki világszinten is elismert, kutatási területén élvonalbeli szakértő, pontosan tisztában van a materiális világ általunk értett működésével, és mellette hisz a létezés magasabb dimenzióiban, amit állítása szerint jógán keresztül meg tud élni, amikor hetekre-hónapokra elvonul a világ elől a tibeti hegyek közé.

Aggódni pedig nem aggódom, hogy megharagszol, hiszen engem nem az határoz meg, hogy ki mit gondol rólam a világban. Szerintem szíve joga bárkinek bármit, ha pedig nem tetszik, akkor ezen meg kell próbálni változtatni. :)

Micimackó, kérsz mézes teát?Kérek Malacka, csak tea nélkül, ha lehet...

(#48547) Gsx-rr válasza bigdady (#48537) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szinte sehogy. Negyedhazzal, de nem azert mert van ultetesi es beleptetesi rend.
Van ismerosom az Operaban es a Madachban is.

(#48548) #16729600 válasza t72killer (#48539) üzenetére


#16729600
törölt tag

Sajnálatos. Én el is hiszem. Egy megjegyzés csak hozzá: napi hány posztot lehetne betenni a következő főcímekkel: "életerős 33 éves fiatalember halt meg: agyrákban, infarktusban, leukémiában és még sorolhatnám. Bulvármódszer, hogy ebben a történetben a vírustagadása van kiemelve nem a személyes tragédiája és főcím lehet belőle. Elvihet a virnyák egy fiatalt? Igen. Statisztikailag esélyes erre egy egészséges fiatalember? Nem.

(#48549) bigdady válasza Gsx-rr (#48547) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ma néztem de nem volt jegy teltház miatt ezért kérdeztem. Ujszinház

[ Szerkesztve ]

(#48550) Gsx-rr válasza BalanceR (#48543) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Sajnalkozasok es reszvetnyilvanitasok vannak csak.
Nekem is van ugyanigy ismerosom Ukrajnabol, Torokorszagba ment nyaralni es mar nem ment haza.
Bar o valoszinu mar a sajat eskuvojen kapta el

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.