Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48151) Ispy válasza Parci (#48145) üzenetére


Ispy
veterán

Ha a gyerekek mindig otthon maradtak volna oviban az első orrfolyásnál, akkor még most is ovisok lennének a folyamatos hiányzás miatt. :D Persze lázasan, durva tünetekkel nem mentek soha, de nem egyszer mentem be valamelyikért nap közben, mert szóltak, hogy lázas, hányt, szarul van. De volt olyan, hogy még 1 hónap után is köhögött, más tünet nem volt. Akkor most 1 hónapig maradjon otthon?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48152) #16729600 válasza radi8tor (#48148) üzenetére


#16729600
törölt tag

Köszi. Kár, hogy ezek nem transzparens adatok...

(#48153) Parci válasza Ispy (#48151) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tudom, ismerem. szeptemberben a fiamat hazaküldték az iskolából, mert megjelent egy csepp az orrában. :DDD mondtam, hogy semmi gond, megértem, tényleg nem tudom kizárni, hogy korona és így indul, de azért fikacsepp lesz még ott párszor, májusig, úgy non-stop, szóval gond-e, ha nemigen jár majd be... :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48154) Csatravi válasza daneel_hu (#48149) üzenetére


Csatravi
senior tag

A fertőzött nem egyenlő a beteggel... ... Valahogyan a veszélyeszetett csoportokat kéne elkülöníteni, noha ez is igen lehetlen feladatnak tűnik.
Járványügyi, járványterjesztési szempontból egyenlő. Valamilyen szintű elkülönítéssel és észszerűbb zárásokkal, korlátozásokkal elkerülhetőbb lenne a nagyobb baj elkerülése addig míg a hatékonyabb kezelések és a vakcina megérkezik. Szerintem nem fogjuk elkerülni a nagyobb bajt és sok mamától és papától, (rosszabb esetben szülőktől is ) kell majd elbúcsúznunk örökre. :(

Koronavírus vakcina: novemberi engedélyezést kér a Pfizer

[ Szerkesztve ]

(#48155) Soulfly842 válasza daneel_hu (#48149) üzenetére


Soulfly842
addikt

"A fertőzött nem egyenlő a beteggel...
A pozitívak nagyon nagy százaléka nem beteg, és sosem lesz az."

Azért azt se felejtsd el, hogy akiknél tünetmentes, vagy kevés tunettel átmenet a vírus - ott is figyeltek meg több esetben szovodmenyeket. Erről valós képünk meg igazán nincs is, hiszen kisebb baj is nagyobb ennél. Nincs prioritása annak, hogy ezt nagyobb esetszamnal megfigyeljék.

(#48156) lacafaca válasza Csatravi (#48154) üzenetére


lacafaca
őstag

tegye föl a kezét, aki szaladni fog oltatni vele magát :)

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48157) daneel_hu válasza Csatravi (#48154) üzenetére


daneel_hu
addikt

Lehet de 14%-os átfertőzöttséggel nem tudsz mit kezdeni.
Nem vagyok virológius, de a matekot kicsit vágom. :)
Ha hazaküldesz mindenkit akkor az egy háztartásban élők szépen átadják egymásnak - már aki eddig nem kapta meg - és máris 28-30%-nál járunk.
Papa, mama is megkapja - pont az idősebbek nem fosnak semmitől sem, sajnos tapasztalat.

Kijárási korlátozással pedig újabb iparágakat vágol taccsra. Eddig meghalt az idegenforgalom, rendezvények, vedéglátás... most jön majd a kereskedelem és a szolgáltatóipar is.
Lehet ezt kockáztatni, de szép lassan majd a tulajdonosok és a munkáltatók is elkezdik kirúgdosni azokat akiknek majd nem tudnak (bevétel hijján) fizetni.
Akkor majd az lesz, hogy az állam adjon pénzt. :D De nem fog mert nincs annak se bevétele...

(#48158) #16729600


#16729600
törölt tag

Osztrák gyerekek a covid hatására 2X több időt lógnak a neten.A tanulmány szerint ez pozitív fejlemény ( én ebben azért nem vagyok annyira biztos ) . Fára mászni, meg bringázni nem nagyon lehet online. [link]
Tanulási programokban és az oktatási digitalizációban látnak előrelépést.

[ Szerkesztve ]

(#48159) radi8tor válasza #16729600 (#48158) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tévedsz, lehet fàra mászni meg bicajozni is online csak többmilliós dönthető futószalagos VR rendszer kell hozzá. ;]
De persze értem, átjött amit mondani akartál.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#48160) pjen válasza Csatravi (#48142) üzenetére


pjen
félisten

A többi gyerek is állandóan"beteg" volt,a nagy része mégis járt suliba,oviba.Ők biztos azt mondták a Te gyerekedtől kapták el.+Valahol az immunrendszernek is ki kell alakulnia.Nem véletlen,vanahol direkt kosz injekciót adnak.

(#48161) Ispy válasza #16729600 (#48158) üzenetére


Ispy
veterán

A fiam átbiciklizik a haverjához xboxozni, már az is valami. :D Mondjuk én közöltem mind a 2 gyerekkel, hogy tessék sportágat választani, mert nem fognak egész nap punnyadni, így legalább csak két edzés közben punnyadnak.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#48162) BalanceR válasza lacafaca (#48156) üzenetére


BalanceR
addikt

Jelen.
Ha valóban engedélyezik, és ingyen, vagy reális áron hozzá lehet jutni, és lesz is a magyar egészségügyben aki beadja.
És nem azért mert rettegek, hanem nincs szinte semmi ami ellene szólna.
Sőt, igazából az egyéb vakcínák, amik mondjuk 5-6év alatt kerülnek kifejlesztésre, 10ed ennyi figyelmet nem kapnak, ezért talán azokban még nagyobb a hibalehetőség.
Ezekre a vakcínákra egy világ figyel, mindenki beleköt mindenbe, és a gyártók sem engedhetik meg maguknak, hogy olyannal jelenjenek meg a piacon, ami esetleg nem megfelelő, mert onnantól lehúzhatják a rolót.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48163) radi8tor válasza BalanceR (#48162) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem hibás az érvelésed.
Nem a nagyobb figyelem miatt lesz jó egy vakcina, hanem az alapos tesztelés miatt.

⭐ Stella

(#48164) Ezekiell válasza radi8tor (#48163) üzenetére


Ezekiell
veterán

Amit nem tudnak/akarnak elsumákolni a nagyobb figyelem miatt

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48165) Parci válasza pjen (#48160) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mi az a kosz injekció?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48166) Parci válasza BalanceR (#48162) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem én is beadatnám :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48167) UberMutant válasza lacafaca (#48156) üzenetére


UberMutant
őstag

én beszerzem

(#48168) BalanceR válasza radi8tor (#48163) üzenetére


BalanceR
addikt

A nagyobb figyelem kritikusabb szemléletet hoz magával szerintem. Olyan szempontok is előkerülhetnek ilyenkor, amik normál esetben nem.
Pl.:
Ha otthon a családnak főzöl egy átlagos vasárnap, biztos jó lesz a kaja, és sok részletre figyelsz, de ha egy éttermi állás ezáltal a jövőd múlik rajta, úgy, hogy egy tucat séf, és étteremkritikus kóstolja majd , ls újságcikkek, riportok jelennek meg majd róla, te is sokkal kritikusabban állnál hozzá nem? Nem adnál ki olyat, ami nem a maximum, amit ki tudsz hozni magadból.
A cégek pénzből élnek, ha szart, hibásat engedélyeztetnének, ami nem hatékony, vagy túl sok a mellékhatása, nem csak ezt az üzletet buknák, hanem kb minden egyebet is.
A kajás példánál maradva, ha a kedvenc éttermedben, ahova 10 éve jársz kizárólag pizzáért, patkányt találnának a fagyiban, mennél valaha oda enni?

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48169) Ringman


Ringman
nagyúr

[link]
Legkevesebb 15 orvos hagyta el a szegedi klinika Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetét – írja a Szeged.hu. A portál szerint mindez 3-4 hónap alatt zajlott le, és a fenti szám kizárólag az orvosokra vonatkozik, ebben a szakdolgozók nincsenek benne. Az értesülést a hvg.hu forrásai is megerősítették.

(#48170) Stanlee válasza lacafaca (#48156) üzenetére


Stanlee
őstag

En. Ha addig nem kapom el, amig elkezdenek oltani vele.

Magasrol teszek a virusra, aka virustagado vagyok. Ami miatt beoltatom vele majd magam, azert, mert:

- szabadon akarom latogatni anyukam, rokonokat, mivel mindegyik veszelyeztetett koru es egeszsegi allpotu, nem akarom, hogy tolem kapjak el (igaz mindegyik rokon virustagado, szoval nem mintha en lennek majd a forras :) )
- elegem van abbol, hogy folyamatosan korlatoznak az allamok a szabad mozgasban, lassan itt Nemetorszagban, ahol elek, mar a szomszed varosba sem fognak papiron engedni atmenni, a valosagban meg senki nem ellenoriz semmit, csak ha valami fertozesi goc alakul ki
- minnel kevesebben oltatjak be magukat, annal tovabb fog tartani az egesz virushelyzet, aminek a kezelese kezd mar vicc kategoriaba atmenni.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48171) radi8tor válasza Ezekiell (#48164) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy ez így lenne.
Üzleti titok az egész ameddig nem kerül piacra a cucc. A hatóságok persze tudnak részeredményekről is, de ők sem hozzák nyilvánosságra - ez minden vakcinánál szerintem így van.

⭐ Stella

(#48172) lacafaca


lacafaca
őstag

remek, legalább meglesz a kontrollcsoport innen is, akik meg paráznak a vírustól is meg a szuritól is, megbizonyosodhatnak, hogy van-e vele bibi, vagy nincs :D

#48170 teljesen érthető, és valszeg ez lesz a nagyátlaggal...ha oltatsz. szabad leszel, ha nem, egy csomó dologtól leszel elzárva :(( (tökéletes tervezés ;] )

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48173) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

(#48174) HellGreg


HellGreg
őstag

Ez érdekes. A szlovák, cseh net tele van vele, a magyaron egy szó sincs erről:
link
Biztos ami biztos azért vettem pár dobozzal ebből a Virostopból, nehogy az legyen, hogy tényleg kiderül, hogy hatásos, és felvásárolják egy pillanat alatt :DDD
Ha más nem, jó lesz sima takonykór idején

[ Szerkesztve ]

(#48175) Stanlee válasza lacafaca (#48172) üzenetére


Stanlee
őstag

Tavasszal a curevac tesztjere akartam jelentkezni, de mivel tavol lakok toluk, nem volt ra lehetosegem.

Amugy en utolsok kozott fogok oltast kapni, ha lehet hinni a kiszivargott nemet oltasi terveknek.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#48176) lacafaca válasza HellGreg (#48174) üzenetére


lacafaca
őstag

nem kell ezt túlspilázni...múltkor belinkeltem miket használhatsz ugyanezen célból, és még olcsóbban is kijössz vele ;)

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48177) Jablocskov


Jablocskov
tag

Érdekes cikk az ázsiai és az európai járványkezelés összehasonlításáról:

HA JÁRVÁNY VAN, AKKOR ÁZSIA MINDIG JOBB, MINT EURÓPA

(#48178) #16729600 válasza lacafaca (#48172) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én se adatom be első körben, majd olvasgatom az itteni tapasztalatokat és ha nem kell utána senkit vizibolhával etetni és akváriumban tartani: átgondolom a dolgot :) Nálatok nem lesz kötelező?

[ Szerkesztve ]

(#48179) Kékes525


Kékes525
félisten

[Sorra mondanak fel a szegedi aneszteziológusok]

"Legkevesebb 15 orvos hagyta el a szegedi klinika Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Intézetét – írja a Szeged.hu. A portál szerint mindez 3-4 hónap alatt zajlott le, és a fenti szám kizárólag az orvosokra vonatkozik, ebben a szakdolgozók nincsenek benne. Az értesülést a hvg.hu forrásai is megerősítették."

Marad még valaki az egészségügyben? :W

Ringman Bocs, látom megelőztél. :)

A világon is csúcs volt tegnap.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48180) Cyrin válasza Kékes525 (#48179) üzenetére


Cyrin
addikt

te vagy a harmadik aki belinkeli :)

egyébként én oda járok hetente, és tényleg ez van, kiürítették azokat az osztályokat, illetve az ott feleslegessé váló ápolókat szétdobták a többi osztályra, de mivel az intenzíven volt és van is az egyik legjobban elterjedve a covid, ezért vitték magukkal a többi osztályra is.

(#48181) Kékes525 válasza Cyrin (#48180) üzenetére


Kékes525
félisten

Mert ez nagyon siralmas. Mi lesz itt még? Én is szegedi vagyok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48182) lacafaca válasza #16729600 (#48178) üzenetére


lacafaca
őstag

amúgy ezt az oltáselleneséget is sokan túlgondolják, pedig nagyon egyszerű a képlet...nem fogsz kacsacsőrű emlőssé változni tőle, fluoreszkálni sem fogsz a bankjegyvizsgáló alatt, műholdak sem fognak követni a befecskendezett chip segítségével (lol) sőt megkockáztatom, hatása is lesz (akármire is), nem lesz ez más, mint a zabla a szájba. biztos hallottatok már a kínaiak totális kontrolljáról, pontrendszerükről, meg az ezekhez kapcsolódó korlátokról...na ezt egy qr kóddal és egy oltási programmal négyzetre lehet emelni és kész is a totális kontroll...van kód a telefonodon(ugye ez már mindenkinek alsógatya szint) beléphetsz, ha nincs taka... :U

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48183) Parci válasza HellGreg (#48174) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mondjuk az tetszik, hogy látszólag egy lenkeinél jóval komolyabb ürge van mögötte. amitől persze még bármi lehet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48184) Parci válasza lacafaca (#48182) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és még mi gondoljuk túl az oltásellenességet? ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48185) Ezekiell válasza radi8tor (#48171) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pedig látod, hogy 1 betegnél előforduló mellékhatásnál már azonnal állítják le a tesztet, és megírja a média azonnal.

Jelenlegi állás szerint (azaz nem hagynak ki tesztelési fázist mint a szovjetek, és végigviszik az összes fázist, és kell hatósági jóváhagyás a végén) az elkészülő vakcina biztonságos lesz, szóval nem fog tőle 3. karod nőni :) - de nyilván a teljesen biztonságos az a vakcinák spektrumán értendő, azaz lehetnek enyhe mellékhatások, de az bőven a biztonságosba belefér. Sőt akár ennél rosszabb mellékhatás is lehet, de olvass el egy random gyógyszertájékoztatót :)

Az összes teszteredményt meg úgyis tudni fogjuk, mert a gyógyszergyárak érdeke is, hogy bizonyítottan biztonságos és hatásos vakcinát adjanak el - ehhez pedig meg kell győzni a plebset.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48186) bulikavagyok


bulikavagyok
nagyúr

Csehországban már 10 ezer felett az új fertőzöttek száma
Pontos adat nincs a cikkben, de ha jól értem náluk több mint 50 ezer tesztet csinálnak naponta.

(#48187) Ezekiell válasza #16729600 (#48178) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem is fogod tudni beadatni, csak majd amikor már minden veszélyeztetett/idős/egészségügyis/stb megkapta, szóval nem te leszel az első tesztmalac, ha akarnád se :)

(#48182) lacafaca hiányolom billgéccet ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48188) lacafaca válasza Parci (#48184) üzenetére


lacafaca
őstag

na csak figyelj...az idő igazolni fog vagy engem, vagy titeket :P

id3-at kipróbáltad már?

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#48189) BalanceR válasza lacafaca (#48182) üzenetére


BalanceR
addikt

Őőő... Oké, csak nyugodj meg.
Attól majd megnyugszol.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48190) #16729600 válasza lacafaca (#48182) üzenetére


#16729600
törölt tag

Hát nem is tudom, tegnap nem linkeltem egy bécsi felmérést, mert nem akartam sok lenni. Arról szólt, hogy a covid mellett mitől félnek még az emberek? 5G toronymagasan nyert, van aki méregeti műszerrel az adótornyok jelerősségét. Nem is hittem a szememnek, de most már tudom, hogy van alapja a felmérésnek. Miután elolvastalak meg pláne :D

[ Szerkesztve ]

(#48191) HellGreg válasza Parci (#48183) üzenetére


HellGreg
őstag

Ennek megfelelően Szlovákiában már alig lehet kapni, Magyarországon még nem kapták fel a dolgot, de az a fura az egészben, hogy miért derül ki hamarabb Szlovákiában, mint Magyarországon egy ilyen hír? Én már arra is gondoltam, hogy azóta megtiltották hogy erről nyilatkozzon a magyar sajtónak, nehogy az emberek felvásárolják a készleteket? :F ergo tényleg lehet valami benne?

(#48192) #16729600 válasza Ezekiell (#48187) üzenetére


#16729600
törölt tag

Párom melója miatt elsőkörös lehetnék. :) Az összes e.ü dolgozó, idősek és ezen réteg hozzátartozói első körösek lesznek a tervek szerint. Az már egy érdekesebb kérdés, mi lesz, ha e.ü dolgozóként nem vagy hajlandó beadatni magadnak? Lesznek-e biometrikus covid okmányok ?

[ Szerkesztve ]

(#48193) Ezekiell válasza #16729600 (#48192) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hozzátartozók is? Az igen, azt nem tudtam.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48194) #16729600 válasza Ezekiell (#48193) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azt mondják így teljes a kör, mert ha én átadom a virnyákot a páromnak, akkor ő beviszi az e.ü intézménybe. Logika van benne .

(#48195) solfilo válasza bulikavagyok (#48186) üzenetére


solfilo
veterán

Mindig ledöbbent, mikor hasonló méretű és fejlettségű ország több mint 4x annyi tesztet csinál, mint mi a jelenlegi teljesítőképességünk határán.

solfilo

(#48196) BalanceR válasza #16729600 (#48190) üzenetére


BalanceR
addikt

Ha még csak az 5g lenne, már annyi ilyen agyzsibbasztó baromság terjed, hogy a tactical facepalm sem elég.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#48197) Cyrin válasza solfilo (#48195) üzenetére


Cyrin
addikt

agyarország jobban teljesít, állig felfegyverkezve...

(#48198) Ezekiell válasza #16729600 (#48194) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ja, látok benne logikát én is. Épp ezért meglepő ;]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#48199) bulikavagyok válasza solfilo (#48195) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Engem is! Ezért is linkeltem!

(#48200) Kékes525 válasza HellGreg (#48174) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez egy lokális orrspray. Legjobb esetben is csak akkor véd, ha kizárólag csak az orrba jut az a vírus ami megfertőzne. Ez pedig nem valószínű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.