Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#47651) Floyd80 válasza Ringman (#47631) üzenetére


Floyd80
addikt

Nevető gáz kell a lélegeztetőbe, akkor könnyebb lesz.

Sült lizs? Az sült rizs, maga ploli!

[link]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47652) Ezekiell válasza lacafaca (#47650) üzenetére


Ezekiell
veterán

Figy, nem én tehetek róla, hogy azt írod, amit, aztán meg megpróbálod kimagyarázni, hogy "de nem is", miközben mindenki érti, amit írsz, csak ciki, mert marhaság. Ne írj ilyen hülyeségeket, és kész, problem solved.

A védekezés és fegyelem mértéke nagyon is fontos, akár van lezárás, akár nincs. Ha nincs, akkor még fontosabb, mert más módszerrel nem lehet csökkenteni a járvány terjedését.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47653) Ricardo válasza omfgk (#47648) üzenetére


Ricardo
félisten

Nekem erről a beszélgetésről ez ugrott be :DDD

Fejfájás gyógyítása

szerk: off

[ Szerkesztve ]

(#47654) Floyd80


Floyd80
addikt

Más is kapja a Lenkeis szórólapokat? Teleszórták vele a házat.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47655) Ezekiell válasza Floyd80 (#47654) üzenetére


Ezekiell
veterán

Fotózd már le pls, kíváncsi vagyok, hozzánk nem jutott :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47656) syberia válasza Ricardo (#47653) üzenetére


syberia
veterán

Bézbóz ütő, igen? :DDD

ON: Ursula von der Leyen karanténban. Origo címlap: A koronavírus visszavág

(#47654): Ausztráliában már lecsukták volna ezt a kretént.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#47657) lacafaca válasza Ezekiell (#47652) üzenetére


lacafaca
őstag

mert te más aspektusból közelíted meg a kérdést...nekem nem kell semmit megmagyaráznom...teljesen nyílvánvaló, hogy hiába az egyre nagyobb szigor világszerte, mindenhol beindult a hegymenet...ha te mást látsz az adatok és tények összefüggésében, ám legyen, de nem kellene ezt másra is ráerőltetni, nem fog menni.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47659) pjen válasza Ringman (#47631) üzenetére


pjen
félisten

Lélegeztetni szerintem az úszó mesterek is tudnának. :)

(#47660) Ezekiell válasza lacafaca (#47657) üzenetére


Ezekiell
veterán

Igen, megy a hegymenet, ez tény - de ez nem azt jelenti, hogy "tök mindegy a fegyelem és a védekezés mértéke" :W Pont azt jelenti, hogy még fontosabb a fegyelem és védekezés mértéke.
Ha tök mindegy lenne, akkor a 0 ugyanannyit érne, mint a mostani védekezés, és abban azért ugye meg tudunk egyezni, hogy 0 védekezéssel sokkal-sokkal szarabb lenne a helyzet, ugye?

Szóval nem tök mind1, amit írtál, butaság. Ez ennyire egyszerű. Pont ellenkezőleg, nem tökmindegy, hanem nagyon fontos a védekezés és fegyelem mértéke, mert csak ezzel tudjuk befolyásolni a járvány terjedését. De szerintem ezt te is pontosan tudod, csak nem megy a "hülyeséget írtam, rosszul fogalmaztam" mondat legépelése ;)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#47661) #16729600 válasza Ezekiell (#47652) üzenetére


#16729600
törölt tag

Egy kérdést engedj meg nekem. Tényleg érdekel. Milyen intézkedéseket ajánlanál azon országok részére, amiknél rendben van a tesztszám, kontaktkutatás, lakossági fegyelem? Ha osztrák fórumba írnál, mit követelnél ebben a súlyosan komolykodó hangulatodban a kormányzattól?

(#47663) Floyd80 válasza Ezekiell (#47655) üzenetére


Floyd80
addikt


"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47664) lacafaca válasza Ezekiell (#47660) üzenetére


lacafaca
őstag

nem akartam másképpen fogalmazni, mert láthatóan tök mindegy a vírusnak a védekezés mértéke, így is úgy is terjed a jelenlegi intézkedések mellett...zárjuk le a világot tessék és problem solved...aztán nem sírni karikor a fa elött a magány miatt, meg azon gondolkodni, mit eszünk januárban...

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47665) Parci válasza Floyd80 (#47654) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47666) Parci válasza lacafaca (#47664) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de ez nem ilyen egyszerű, mert terjed, de nem mindegy, hogy kezelhető vagy kezelhetetlen mértékben. ausztriában is gáz van, idővel mindenhol gáz lesz, de el lehet jutni ide 3 hét és 3 hónap alatt is. nem mindegy, hogy kéthavonta vagy féléventek kell zárni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47667) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

ami meg a szólásszabadság és élethez való jog hierarchiáját illeti, lehet mindkettő pont ugyanolyan fontos, az igazi kérdés úgy is az, hogy mit dönt az ember, amikor egyik üti a másikat és választani kell közöttük. mert amíg a kettő együtt biztosítható, no problem.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47668) BalanceR válasza Floyd80 (#47651) üzenetére


BalanceR
addikt

Beni bá :DDD

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#47669) Lauda válasza Floyd80 (#47663) üzenetére


Lauda
félisten

Gondolom az orvosi tudományos tényeken alapuló tájékoztatása itt kezdődik:

Dr. Lenkei: „Belefeküdhetek egy kád koronavírusba, akkor sem lesz semmi bajom”

[ Szerkesztve ]

(#47671) #16729600 válasza Parci (#47666) üzenetére


#16729600
törölt tag

A tavaszi zárások utóhatásai : ma 4000 ezres tüntetés, mert bezár a MAN gyár [link]
Múlt héten a Swarovski dobta be a törölközőt [link] Magna ( legnagyobb munkáltató )Grazban tervezi a három műszak egyre csökkentését. Vendéglátóipar, idegenforgalom kampec....Mit csináljanak még a kormányok ?

[ Szerkesztve ]

(#47672) daneel_hu válasza Parci (#47666) üzenetére


daneel_hu
addikt

"de ez nem ilyen egyszerű, mert terjed, de nem mindegy, hogy kezelhető vagy kezelhetetlen mértékben. ausztriában is gáz van, idővel mindenhol gáz lesz, de el lehet jutni ide 3 hét és 3 hónap alatt is. nem mindegy, hogy kéthavonta vagy féléventek kell zárni."

Egyetértek Lacafacával, kezelhetetlen már az egész... már csak a mismásolás megy.
Túl nagyok a számok ahhoz, hogy érdemben meg tudják akadályozni - lezárások nélkül - a terjedést. De lehet, hogy már így sem lehet mert nagyon sok aktív fertőzött van egyidőben, és lezárásokkal is széthordanák, ha máshol nem akkor otthon a családnál. Mert a családon belül úgysem fog senki 2 métert tartani vagy maszkozni.

Kontrollálhatatlan, csak nem mondják ki. Már szeptember előtt szét lett ez a vírus hordva, csak az nem kapta el aki nem járt sehol, otthon gubbasztott.
Megy a hülyítés a vakcinával, de valójában az oltás sem lesz megoldás mert nem lesz kötelező. Mondjuk aki nagyon fosik az maximum beoltatja magát, ennyi előnye mindenképpen lesz. :) De ettől még ez a vírus ugyanígy itt lesz a vakcina(!) után is.
A spanyolnátha is ittvan 100 éve.

(#47673) Parci válasza #16729600 (#47671) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47674) Occon adom


Occon adom
aktív tag

Trump hogy gyógyult meg 2 nap alatt? 80 év felett van! Fura

És mindenhova megy a választásért maszk nélkül mindegyik a tömegben szónokol, ő hogy ússza meg?

[ Szerkesztve ]

(#47675) Parci válasza daneel_hu (#47672) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, sajnos nálunk valószínűleg minden hajó elment

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47676) BalanceR válasza Floyd80 (#47663) üzenetére


BalanceR
addikt

Ez most komoly? :Y
Biztos velem van a baj, de ez nálam right to jail...
Eleve volt már pár eljárás ez ellen a bohóc ellen a vásárlók megtévesztése miatt, de ez már kb uszítás kategória.
Visszaesőként pár év letöltendőt kaphatna, szigorúan csak vagy beleültetném egy kád .... Őöö...
Mindegy, hagyjuk...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#47677) andor80 válasza Floyd80 (#47663) üzenetére


andor80
senior tag

"orvosként"
"Lenkei Gábor 1986-ban szerezte meg az orvosi diplomáját a debreceni egyetemen, de a szakvizsgáját már nem tette le. Itt muszáj tennünk egy kis kitérőt a hazai orvosképzés világába. Az egyetemen hat év után jön a szakdolgozat, az államvizsga, és azzal a doktori cím. Ezután szokás valamilyen szakterületre specializálódni, és további 3-6 év képzés, rezidenskedés, és opcionálisan még további specializálódás után szakvizsgát tenni, hogy szakorvosként praktizálhasson az ember. Ennek az útnak az első állomása után szállt ki Lenkei az orvosképzésből, hogy - az önéletrajza szerint - kutatóorvosnak álljon.

Egy percet nem volt orvos csak papíron(se) nem ég a pofija...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#47679) BalanceR válasza andor80 (#47677) üzenetére


BalanceR
addikt

Csak abban reménykedem, hogy ezt a plakátot az ő tudta nélkül tette ki az egyik rajongója.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#47680) Ringman


Ringman
nagyúr

kapcsolódó:
scientific american: COVID Misinformation Is Killing People

According to a study published by the National Bureau of Economic Research, areas of the country exposed to television programming that downplayed the severity of the pandemic saw greater numbers of cases and deaths—because people didn’t follow public health precautions.

(#47681) #16729600 válasza #20749568 (#47678) üzenetére


#16729600
törölt tag

Tavasszal akció volt, hogy a döntéshozók lesznek szíves lemondani a fizetésük 20%-ról mert olyan döntéseket hoznak, ami őket anyagilag nem érinti [link] Felajánlották a félhavi fizujukat és sanyi. Azóta mély csend van erről. De egyetértek, a mukahelyeket kötelességük lenne megmenteni.

(#47682) Drizzt válasza Occon adom (#47674) üzenetére


Drizzt
nagyúr

74 eves, valamint megkapott olyan terapiakat, amiket senki mas nem kaphat meg jelenleg, max kiserlet keretein belul. Illetve lehet anelkul is lekuzdte volna, nincsen egyertelmuen bizonyithato ok.

I am having fun staying poor.

(#47683) UberMutant válasza andor80 (#47677) üzenetére


UberMutant
őstag

sajnos ebben nincs igazad.
orvos, csak nem szakorvos

(#47684) radi8tor válasza Occon adom (#47674) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az én elméletem az hogy el se kapta.

⭐ Stella

(#47685) Parci válasza BalanceR (#47679) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pár tízezer példányban? amúgy online is ugyanezt terjeszti.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47687) #16729600 válasza #20749568 (#47686) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igazad van, de pár szektor súlyosan letérdelt, lehet hogy már menthetetlenek. Hetente legalább egy online közhangulat felmérő közvéleménykutatás jön, csak covidos intézkedésekkel kapcsolatban. Épp párommal beszégettünk, hogy mekkora mázlisták vagyunk, Ő e.ü. szektor én meg IT. De mi van a többivel? Nagyobb városokban kezdenek az albérletek fizetésére segélyeket osztani. Ausztriában? Helikopterpénzt meg nem fog adni egy jobboldali kormány sem, zsigerileg nem megy nekik.

[ Szerkesztve ]

(#47688) lacafaca válasza Parci (#47666) üzenetére


lacafaca
őstag

no látod ez is tök mindegy...a következő világméretű záráskor nagyjából minden fönnmaradt vállakozásnak annyi. lehet tanakodni a továbbiakon, de látható, hogy el van döntve minden: az életnek mennie kell tovább, el kell fogadnunk magunk mellé ezt a jelenlegi helyzetet.

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47689) t72killer válasza BalanceR (#47632) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Berotyi van de a ragadós fajtából, mert 10éven át elfocizták az eü-pénzt, elüldözték a dolgozókat, merthát egy 2ballábas focista többet ér mint egy szakorvos - és most rájuk dől az egész szippantóskocsi.

10 év hibáit nem lehetett volna március óta sem rendbetenni ha akarták volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#47690) Lauda válasza #16729600 (#47687) üzenetére


Lauda
félisten

Szerintem ezt akarják itthon elkerülni, mert nem bírná ki mégegyszer a gazdaság. Itthon nem feküdt ki nagyobb munkáltató eddig. Nálunk speciel annyi a munka, hogy alig bírjuk (cég most mindegy).

[ Szerkesztve ]

(#47691) BalanceR válasza t72killer (#47689) üzenetére


BalanceR
addikt

Csak figyelj, amikor 2022-ben a krumpliért, meg tüzelőért megvehető szavazatokkal, számolási csalásokkal, meg megvezetett ostobákkal simán nyeri a választást a jelenlegi rezsim.
(most látszik igazán , hogy milyen könnyű félrevezetni az embereket, és hogy milyen sok ostoba polgártársunkkal élünk együtt)
De nem megyek részletekbe, az már egy másik topic.
Mindenesetre már tervben van az ország elhagyása...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#47692) syberia válasza Occon adom (#47674) üzenetére


syberia
veterán

Ennél a betegségnél a kulcs a minél előbbi kezelés szvsz. Persze ahol nincs tesztkapacitás és omladozik az EÜ, ezt kivitelezni lehetetlen (lesz).

https://howbad.info/

(#47693) #16729600 válasza Lauda (#47690) üzenetére


#16729600
törölt tag

Ezért is mondom, hogy megértem őket, minden egyéb ellenszenvem ellenére. Tényleg nem lehet még egy bezárás, mert felbomlanak a társadalmak és a virnyákos idők lesznek visszasírva.

(#47694) daneel_hu válasza syberia (#47692) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Ennél a betegségnél a kulcs a minél előbbi kezelés szvsz...."

Ennél a betegségnél (is!) a kulcs a minél inkább egészséges életvitel. Mármint megelőzésképpen. Nem a kormányra és az eü-re való mutogatás és a másiktól való segítségvárás - mindeközben mi természetesen egy gyufaszálat sem tennénk arrébb. :)
Nyilván mindig a másik tehet arról, hogy mekkora szar is az általános egészségi állapotunk... mi semmiben nem vagyunk hibásak.

Kövérek vagyunk, iszunk, szar kajákat eszünk, semmit nem mozgunk(!) - helyette nyomkodjunk a telefont még az utcán is... és nem utolsósorban cigarettázunk. Ezekért is természetesen a másik a hibás.

Nem baj majd jön a vakcina, lehet menni oltatni és ugyanúgy lehet folytatni a fentieket büntetlenül. ;]

(#47695) Ricardo


Ricardo
félisten

(#47696) lacafaca válasza daneel_hu (#47694) üzenetére


lacafaca
őstag

minden szavaddal :R azt hittem már, tényleg én megyek szembe a forgalommal...megnyugodtam

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

(#47697) Gsx-rr válasza lacafaca (#47664) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Én is azt gondolom hogy a korlátozásoknak nincs sok értelme mivel a bevásárlóközpontok dugig vannak napközben ugyanúgy tud terjedni a vírus.
Gondolok itt a vendéglátó egységek 11 órai zárására
A kormány részéről meg látszik hogy ez a gyenge korlátozás is csak azért volt hogy valamit fel tudjanak mutatni azoknak akik elvárják tőlük

[ Szerkesztve ]

(#47698) Floyd80 válasza daneel_hu (#47694) üzenetére


Floyd80
addikt

Az ilyen életvitel minden máson is sokat segítene, de itt sportolók is kerültek a halál szélére, sőt az a fiatal birkózó is valószínű szövődményekbe halt bele. Az más kérdés, hogy egészséges életmód-e a profi edzés.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#47699) #16729600 válasza daneel_hu (#47694) üzenetére


#16729600
törölt tag

Cigi véd: a virnyák nem szereti a nikotint [link] , de várj másik szakmai forrás szerint mégsem véd. [link] DE várj a harmadik szerint a második hülyeség és mégis véd [link] Őőőő, izééé, döntsd el magad , mert a "szakma" ezt még lejátssza :)

(#47700) lacafaca válasza Ricardo (#47695) üzenetére


lacafaca
őstag

várjávárjávárjá...sosem diagnosztizált fertőzött?? akkor honnan veszik, hogy covidfertőzött volt és most ennek a szövődményeit szenvedi? vagy ezt is ellopták a csuti géniusztól és már telefonon keresztül megállapítják a világ minden táján, hogy a paciens covidos? csak én érzek itt némi pánikkeltési hajlamot újságírói részről? :U

[ Szerkesztve ]

Vedd el a szabadságukat, de ne egyszerre, hanem kicsi, apró lépésekben, hogy amikor már semennyi sem maradt nekik, azt észre se vegyék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.