Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Könyvecske az immunrendszerről.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12852) viharhozo válasza Darmol (#12821) üzenetére


viharhozo
addikt

Kozben a WHO aszonta, nem kell. En meg hosszas tokoles utan ma rendeltem egy raklappal.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12853) Vladi válasza #95561216 (#12850) üzenetére


Vladi
nagyúr

Anno anatómia professzorunk felhomályosított, hogy ma már nincs olyan, hogy rózsaszín tüdő. csak az újszülötteknek. A légszennyezés, dohányzás, stb. mindenkinek szép szürke.

Na egy ilyen tüdő/szervezet nyilvánvaló, hogy:
1 könnyebben megbetegszik, nem annyira ellenálló, tehát
2 súlyosabb a lefolyása.

mint mondjuk a hegyi pásztoroknak valahol Mongólia kietlen tájain.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12854) st3v3np3t3r válasza Ringman (#12819) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ezzel mi a baj? Az orvosi szájmaszk,amit kapnak, az nem védi meg őket. Az annak kell, aki már beteg. Az orvosi maszk befele nem véd,csak kifele, ha így érthetőbb. Az FFP2-3 is csak akkor véd, ha helyesen hordják, amúgy abból sem lehet 1 maszkot napokig hordani, kb.4óránként cserélni kell és csak 1szer használatos. A házi sufnituningos(otthon gyártott) szájmaszk se véd a megfertőződés ellen, az csak annyit mint az orvosi szájmaszk.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12855) Darmol válasza macikos (#12823) üzenetére


Darmol
senior tag

A statisztikai adatokat eléggé óvatosan és fenntartásokkal kell kezelni.
Fentebb (néhány száz hsz-el ezelőtt) van többektől egy link amely egy állítólagos svájci helyzetelemzés, és azt taglalja, hogy az olasz katasztrófavédelem vezetője szerint nincs itt semmi látnivaló, a halálozási statisztikák igazából alacsonyabbak mint az előző években. Hogy a doksi mennyire hiteles, azt nem tudom.
Egy kis matek a nagyságrendi becslésekhez:
Olaszország lakossága 60 millió.
Ha száz évig élnek emberek, akkor egy évben 600 ezer halott. Ha minden nap ugyanannyian halnak meg, akkor az 1644 halott egy nap az egész országra vetítve, járvány nélkül.
Mai adat: 812-en haltak meg a vírus miatt. Természetesen demográfia miatt eltérhet részleteiben, és ez csak részadat az országot tekintve, de azért látszanak az arányok.
Számomra egyelőre úgy tűnik az olasz adatokból, hogy néhány kivételtől eltekintve a járvány napokkal-hetekkel, esetleg néhány hónappal hozza előre a halálozásokat. A kórházak túlterheltségét az okozza, hogy egyszerre jelentkeznek a betegek akiket el kell látni, a vírusra visszavezethető esetszám arra, hogy alapvetően a vírus lecsökkentette az életkort, így ténylegesen abba haltak bele, de valójában nem számottevően csökkentette a várható átlagéletkort. Nyilván ridegnek hangzik, mert minden nap-hét-hónap számít mindenkinek, de a járvány miatti döntések következményeit is életekben lehet mérni. Pl. a pánikvásárlók miatt többen gyógyszer nélkül maradtak, ahogy itt is írta nem egy ember, és nyilván nem csak ők voltak az országban. Ha ők meghalnak ezért akkor megérte a pánikkeltés? Olaszországban éhséglázadás készülőben, akik ez alatt meghalnak azok élete sem számít?
Másrészről ott vannak a lehetséges nem közvetlenül jelentkező egészségügyi problémák, pl. a betegség növeli a tüdőrák kockázatát, meddőséget okoz, akármi. Nem most fog kiderülni ha van ilyen. _Ha_ van.
Persze, egyszerűsítsük le a problémát. Én lenni éhes, vadász mamut, enni meg, én lenni nem éhes.
A jelenlegi helyzet egy rohadt sok változós probléma, és leghamarabb egy év múlva lehet eldönteni mi volt jelenleg a célszerű döntés. Nehogy bárki azt gondolja, hogy csak azért mert a kormány egy rakás seggfej, rossz döntéseket hozott eddig. Persze az sem biztos, hogy jó döntéseket hozott. Ez jelenleg nem eldönthető.
Sokkal nagyobb probléma, hogy _mindenki_ politikai haszonszerzésre akarja felhasználni a helyzetet, és így elveszik a szakmaiság, de főleg az emberek érdeke. Vegyük pl. a Ceciliát, aki lehet hogy kiváló szakember. Ismerve persze a magyarországi viszonyokat én is arra szavazok, hogy pártkatona. Na itt a probléma, hogy az elmúlt tíz év tapasztalata miatt az ország nagyobbik része nem bízik abban, hogy a megfelelő ember van a megfelelő helyen.
És abban nagyjából mindenki biztos akinek még nem zápult meg az agya a kormánypropagandától, hogy az EU-s pénzt nem az ország javára fogják fordítani.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12856) t72killer válasza st3v3np3t3r (#12854) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Az annak kell, aki már beteg. "

Hánymilliomodjára írjuk le, hogy paraszt1-nek fingja nincs róla, hogy hordozó, tömött metrón megy melózni (kijárásitilalom-kompatibilis...), telibetüsszenti paraszt2+3-at. Megoldás: olló+szakadt farmer = paraszt 2 nagymamája és paraszt3 asztmás apukája 2hét múlva nem jelentkeznek lélegeztetőgépért.

Nem, nem kell hozzá darabja 80eFt-ért MASZK-ra licitálni valamelyik kormánypárt közeli selyemfiúnál, csak egy random szobai kaktusznál több szürkeállomány.

Röviden: maszkot mindenkire. A beer-pongolókat, kerítésnyalogatókat meg statáriális eljárás alá vonni = 1 hónap múlva jobbak lesznek a statisztikáink, mint É-Koreának.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12857) t72killer válasza t72killer (#12856) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kieg: Bulgáriában is kötelező már a szájmaszk

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12858) st3v3np3t3r válasza t72killer (#12856) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nekem ezzel nincs bajom... csak ezt magyarázd meg az illetékeseknek is :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12859) t72killer válasza st3v3np3t3r (#12858) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

sajnos egyiknek sincs meg a közvetlen telszáma. :(. A háztartásban lévő szakadt ruhafélék pedig kétlem, hogy állami készlethez tartoznának...

Tudom, maszkban marhasz.r lehet énekelni, de dumálni még csak lehet...
"eight people who were at the rehearsal said that nobody there was coughing or sneezing or appeared ill."

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12860) macikos válasza st3v3np3t3r (#12858) üzenetére


macikos
addikt

Ennyi.
Aki beteg, annak meg úgyse kell maszk, mert azokat elviszik a fehérruhások... ergo maszkra nincs is szüksége senkinek, csak az orvosoknak... azok meg nem betegek, tehát akkor mégse a betegekre kell maszk, hanem a nem beteg orvosoknak, akik hazajönnek az olasz síelésből... :D

Az a csoda, hogy azt nem mondták eddig, hogy csak az mosson kezet, akinek vírus van a kezén...

:D

(#12861) Maxxy10 válasza st3v3np3t3r (#12858) üzenetére


Maxxy10
addikt

Érdekes ez a maszk kérdés... Én inkább hiszem, hogy ezt azért hangoztatják mert különben nem marad annak akinek igencsak kell.
Én akit kérdeztem orvost baráti körben mind azt válaszolta, hogy hordjad csak mert nem hülyeség.
+ Nekem egyfajta biztonsági érzetet nyújt mikor kint vagyok és rajtam van.

(#12862) t72killer válasza Maxxy10 (#12861) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Párszáz hsz-el fentebb volt egy összehasonlítás, hogy még védelmi funkciókra se reménytelen a házibarkács maszk vagy szimpla SÁL, vmi 50%-ot írtak a leggyengébb megoldásra.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12863) einstein válasza #95561216 (#12621) üzenetére


einstein
senior tag

Ma sajnos újabb rekordott döntöttek, legalábbi a halálozási számokat illetően. :( (Ők napközben is szolgáltatnak adatot, ez megtévesztő lehet...)
+7846
+913
...

(#12864) Polllen válasza Maxxy10 (#12861) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ahogy t72killer is írta, a leggyengébb megoldás is több, mint a semmi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12865) t72killer válasza einstein (#12863) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én mindíg a twitter fiókjukról nézem déltől délig. Van regionális lebontás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12866) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Mondtam én,hogy az az adomány csak előleg befizetés volt :DDD link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12868) macikos válasza Dyingsoul (#12867) üzenetére


macikos
addikt

"Akkor kérdem én, hogy mi a f...ra költöttek"

A Győrfi Pál-os Youtube reklámok ára beleszámít?

[ Szerkesztve ]

(#12869) proci985 válasza #86564352 (#12848) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

után is csak betettem az ANGOL cikket és abból másoltam pár ANGOL bekezdést hogy aki a TELJES cikket nem akarja elolvasni láthatja nagyjából miről szól
ja, csak eppen amit kimazsolaztal belole az boven nem fedi a nagyjabolt. a magyart emiatt kerdeztem, mert gondolom a harom leforditott bekezdes is jott valahonnan (utobbi ket napban kb harmadszor futottam bele ugyanebbe az eszmefuttatasba). amit ki akarok hozni az az, hogy van eleg bizonytalansag igy is, nem kell rosszabbnak lefesteni a helyzetet, mint ami.

Különben én nagyon kíváncsi leszek pár hét múlva a svédekre, bejön-e amit terveznek vagy kénytelenek lesznek ők is szigorítani.
meglatjuk mi lesz. kovetkezo lepcso az kb az olasz valos karanten.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12870) #46105344 válasza macikos (#12868) üzenetére


#46105344
törölt tag

Szerintem csak arra elköltöttek eddig 10.000-et, hogy HOZZÁM eljussanak azok a videók. :D

(#12871) 8th válasza Dyingsoul (#12867) üzenetére


8th
addikt

Távol álljon tőlem, hogy védjem őket de az EÜ egy feneketlen kút. Bármennyi pénzt beledobhatsz semmi látszatja nem lesz.

(#12872) Redneck válasza macikos (#12868) üzenetére


Redneck
veterán

Intenziveket szereltek és újítottak fel, a mentőket is jobban felkészítették. Karantén központokat alakítottak ki, teszteket vettek, lélegeztetőgépek közbeszerzése zajlik például.

Nem kenyerem hogy politikusokat védjek, de nem csak a hokizás megy. Persze biztos lehetne jobban is csinálni, de látok pozitív lépéseket. ;)
Remélem x hónap múlva is így gondolom majd...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#12873) macikos válasza #46105344 (#12870) üzenetére


macikos
addikt

10 pontos Magyar Gazdaságmentő Akciócsomag:

1. Ne kattintson a Győrfi Pál-os reklámra!!!!!
2. Ne vegye meg a maszkot az orvosok elől!
3. Ne menjen szakrendelésekre!
.
.
.

(#12874) #22743424


#22743424
törölt tag

Angela Merkel harmadik koronavírus-tesztje is negatív lett :) [link]
Érdemes elolvasni mert a cikkben olvashatunk arról is, hogy miért volt ilyen alacsony a halálozási arány Németországban.Persze a német égészségügyi rendszert nem lehet egy lapon említeni sok másik országéval.

[ Szerkesztve ]

(#12875) #22743424


#22743424
törölt tag

GypsFulvus2 is elég régen lépett be [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12876) Vesa válasza #95561216 (#12844) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm a tanulmányt, nagyon érdekes volt olvasni! Valóban úgy tűnik, lehet némi összefüggés.

A tudomány a valóság költészete!

(#12877) Sz4bolcs válasza Maxxy10 (#12861) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Ceci hívőt csinált belőled. *.*
Asszimilált a borg kollektívába.

(#12878) Sz4bolcs válasza Dyingsoul (#12867) üzenetére


Sz4bolcs
senior tag

Lehet, hogy az ő egészségügyükre gondolt.:D

(#12879) dugynok válasza st3v3np3t3r (#12858) üzenetére


dugynok
senior tag

Akkor àruld el, mi értelme itt és màs orszàgban a kijàràsi tilalomnak/korlàtozàsoknak? Mert aki beteg, az ùgysem megy sehova. Aki nem beteg nem kell maszk, tehàt mehet(ne) bàrhova, mert ùgysem beteg, aki beteg az maszkot hord... Nincs ellentmondàs??

[ Szerkesztve ]

(#12880) Digitalis válasza 8th (#12871) üzenetére


Digitalis
senior tag

Ha a bármennyi pénzt csak látszatra dobják bele, akkor meg pláne. :U

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12881) philoxenia válasza st3v3np3t3r (#12858) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akinek életében folyik az orra, az leprás és nem is a száraz fajtából... Esetleg húsevő baktérium....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12882) philoxenia válasza Dyingsoul (#12867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drága a maszk, nem?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12883) kelepce


kelepce
tag

Gipsz Jakab munkájára a továbbiakban nincs szükség, mert a maradék munkát a főnöke elvégzi egyedül. Gipsz Jakab tehát nem kap fizetést. A munkanélkül maradt országgyűlési képviselők is így járnak?

(#12884) Digitalis válasza kelepce (#12883) üzenetére


Digitalis
senior tag

Igen, egyesek így járnak mint Gipsz J. Csakhogy a képviselők hátán kettes van. Nem tudtad?

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12885) medica válasza philoxenia (#12882) üzenetére


medica
senior tag

igazi dögevők

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#12886) Kékes525


Kékes525
félisten

Egy kitűnő intézkedés!

[Megtiltották a szájmaszk viselését az Országos Vérellátó Szolgálat dolgozóinak]

"Köpenyben, tunikában és gumikesztyűben veszik le a vért a donoroktól, akiket önbevallás alapján szűrnek. Sem a véradókat, sem pedig a donorokat nem tesztelik koronavírusra, a maszkot sem viselhető dolgozók aggódnak. "

Ez volt a kérdésem tegnap. A válasz megjött. Ilyen intézkedések után az ember ne politizáljon? DE! Ki az országos vezetője a véradóállomásoknak? B.ZS. felesége.

Az orvos látogatásokat csökkentik, hogy elkerüljék, hogy azok a helyek vírus terjesztési gócként szerepeljenek. A véradóra ez már nem érvényes? Ott nem emberek fogadnak embereket?

:((( :W

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12887) philoxenia válasza Kékes525 (#12886) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link] Nem célzás akar lenni természetesen, hogy a hit megvéd.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12888) Kékes525 válasza philoxenia (#12887) üzenetére


Kékes525
félisten

És ez a cikk az ORIGO-n jelent meg. Ott ennek én egészen mást tulajdonítok. Kik azok akikről szól? Ortodoxok. Nem ragozom tovább...

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12889) kelepce válasza Digitalis (#12884) üzenetére


kelepce
tag

Eddig az volt a szokás, hogy ahol a polgármester átvette egyszemélyi vezetésre a hivatalt, ott azonnal megvonta a képviselők fizetését.

(#12890) Kékes525 válasza Hieronymus (#12791) üzenetére


Kékes525
félisten

"Egy negatív teszt, mennyi ideig garantálja a fertőzés mentességet?"

Szigorúan véve semeddig sem. Akár a mintavételezőtől is megfertőződhet. A negatív teszt csak annyit jelent, hogy a mintavételezés pillanatáig nem volt fertőzött.

A tesztelésnek nem ez a jelentősége, többször megírtam már. Elősegíti a fertőzött elszigetelését. Azaz a járvány gyors terjedését lehet vele csökkenteni, nem a járvány megállítását. Elméletileg még azt is meglehetne, ha mindenkit mindennap letesztelnénk, de ez lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12891) Digitalis válasza kelepce (#12889) üzenetére


Digitalis
senior tag

Akkor azok nem is "igazi & bátor" képviselők voltak, csak amolyan bátortalan Gipsz Jakabok lehettek. ;)

[ Szerkesztve ]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#12892) Csatravi válasza 8th (#12871) üzenetére


Csatravi
senior tag

Mit jelent nálad a látszat ? Mert az a látszat az emberéletek megmentésének számában mérendő.
Csak egy pld a sok közül.
Régen csak röntgengépek voltak viszont az pld a tumoros betegek detektálásában kevés volt. Így a gyógyulásuk esélye is alacsonyabb volt. Beleraktak pénzt az eü-be és vettek CT készülékeket.
A detektálás jobb lett és ez a megmentett emberéletekben mérhető volt . Majd megint beleraktak pénzt az eü-be és vettek PET-CT készülékeket. Ezáltal még hatékonyabb lett a tumoros betegek gyógyítása.
Ez nem termelő ágazat így a produktumot nehezen látja az ember. Persze azért mert az ember alapból úgy gondolja, hogy ha bekerül a kórházba akkor ott 100% meggyógyul.
Viszont ha nem adott a feltétel akkor a gyógyulási arány alacsony marad.
Ha nincs érsebész mert elmegy az eü-ből máshova az alacsony fizetés miatt akkor a másik doki nem megmenti az érszűkületes lábat hanem levágja. Döntsd el van e látszata.
Tehát az eü-be beletett pénz az nem elveszett pénz. Van annak látszata csak más szemmel kell nézni.

(#12893) perempe válasza #22743424 (#12874) üzenetére


perempe
addikt

Drezdától ~50km-re dolgozó magyar orvos mesélte, hogy a város kórházában mindent meg tudnak csinálni, semmit se adnak ki.

A munkakörülményekről is mesélt, ill.arról, hogy az ápolók -nem orvosok!- milyen egzotikus szigetekre mennek nyaralni, stb.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#12894) Meggyi001 válasza Parci (#12843) üzenetére

Ráírtam, hátha. Ja már 4 napja lesz lassan, hogy eltűnt, és ez nem jó előjel. :W

https://gamergep.hu/

(#12895) Lauda


Lauda
félisten

Arról lehet tudni valamit, hogy a németeknél a rengeteg tesztnek mik az eredményei és hányan vannak pozitívok házi/kórházi karanténban?

(#12896) medica válasza perempe (#12893) üzenetére


medica
senior tag

"A munkakörülményekről is mesélt, ill.arról, hogy az ápolók -nem orvosok!- milyen egzotikus szigetekre mennek nyaralni, stb."
pénz itt is van, nézd meg milyen körülmények közt élnek egyes magyar orvosok. Győrben az egyik mustang kabrióját olyan sokszor rongálták meg a félrekezelt betegek (akik persze jó sok kenőpénzt nyomattak neki zsebbe előtte a gyógyulás reményében), hogy kénytelen volt eladni :DD

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#12897) #73959936


#73959936
törölt tag

itthol miért nincs új napi adat ? :U

(#12898) HummeRC válasza #73959936 (#12897) üzenetére


HummeRC
senior tag

Az optimista válasz az, hogy lehet most kozmetikázzák az adatokat.
A pesszimista válasz az, hogy lehet még nem végeztek a számolással, olyan sok van.

Egyébként nekem is feltűnt, hogy máskor már 7 óra előtt van friss napi adat, most meg 8 után sehol semmi és a tv-ben piros sáv sincs, hogy ne is hiányoljuk róla a friss adatokat. Nem jó előjel.

[ Szerkesztve ]

(#12899) Baloo27 válasza #73959936 (#12897) üzenetére


Baloo27
aktív tag

Mert most osztanak szoroznak, hogy mi legyen a mai "pánikot nem okozó" szám.

(#12900) #73959936 válasza HummeRC (#12898) üzenetére


#73959936
törölt tag

szerintem se jó előjel :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.