Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) Rive válasza Parci (#12948) üzenetére


Rive
veterán

...adott alapot a kormány arra az elmúlt tíz évben, hogy ne higgyen neki az emberfia,..

Az csak az egyik fele: a másik az, hogy a betegek felderítése mögötti policy teljesen alkalmatlan arra, hogy használható adatokra vezethessen. Szóval nem csak, hogy 'úgyis hazudnak', de ahogy hozzáállnak, hát ők maguk se fogják tudni mekkorát...

... a magam részéről: nem szoktam nézni az egész hazai törzs-komédiát, adatközlést. Tényleg fölösleges.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12952) kekedi válasza Dyingsoul (#12940) üzenetére


kekedi
senior tag

Teljesen ki van halva Debrecen. Csucsforgalomba járok dolgozni. Eddig fél óra volt az út (atmenni a városon), most 15perc. Mint ha minden nap szombat lenne.

(#12953) emvy


emvy
nagyúr

Angolonal is epitik a korhazat a kiallitasi terekben:

while (!sleep) sheep++;

(#12954) Parci válasza emvy (#12953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felébredtek?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12955) st3v3np3t3r válasza Dyingsoul (#12867) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

szerintem túlozták az összeget...ahigy mondják, nyelvbotlás volt... szerintrm inkább 2.3milliárdot akart mondani az még hihető

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12956) dr.bubo válasza Digitalis (#12950) üzenetére


dr.bubo
őstag

[Pandemia.hu] Itt térképen a területi elosztás is látszik. (Nem hivatalos)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#12957) Meggyi001 válasza emvy (#12953) üzenetére

És itt is milyen normális ágyak vannak! :W Bezzeg nálunk meg szétesős tábori ágyak:

https://gamergep.hu/

(#12958) HummeRC válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ránézésre az angol kép a mobil intenzív, a Hungexpo-s meg az elfekvő szint kb.

#12955: Nem biztos hogy nagyon túlzott. A Wizzair flotta sem ingyen jár kínába és vissza, a beléjük dugigpakolt áru sincs ingyen gondolom, az instant kórházfelújítások és konténerkórházak felállítása sem két fillér, plusz az állandó online reklámok Győrfi Pál szereplésével is pénzbe kerülnek. Költség van bőven. :F

[ Szerkesztve ]

(#12959) szabi__memo válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ez aztán szinvonal :W :(( :(( :((
Hol a vályú?

[ Szerkesztve ]

(#12960) emvy válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


emvy
nagyúr

Igen, vannak mas kepeim is, es az agyakon rendes nyomaskiegyenlitos matracok vannak. Es ez az expo oriasi, jartam mar ott tobbszor. Szoval csinaljak rendesen.

Meg felmillio onkentes jelentkezett az NHS-hez kisegiteni.

while (!sleep) sheep++;

(#12961) csƵ válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


csƵ
őstag

Egyébként élet és halál között egyensúlyozva nem biztos, hogy az nézi az ember, hogy milyen az ágy.

(#12962) szabi__memo válasza csƵ (#12961) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor minek az ágy? ;] Főleg egy szar amin hetekig fekszel és tönkremegy a derekad

(#12963) Top cat válasza szabi__memo (#12959) üzenetére


Top cat
őstag

Ennél jobb lenne a földön egy laticel matracon is. :D

Egyébként mennyi esetre készülnek , tudnak valamit?
Kiskunhalasi mobil kórház 150, Hungexpo területén 330 személyes hely, Szent László Kórház udvarán felállított tábori kórház.

(#12964) Jablocskov válasza csƵ (#12931) üzenetére


Jablocskov
tag

Nem hiszem, hogy az emberek ki lennének éhezve bármilyen katasztrófára, csak egyszerűen félnek. A kormány eddigi tevékenysége pedig nem valami bizalomgerjesztő, szemmel láthatóan tűzoltás folyik, meg a felelősség áthárítása. Én egyáltalán nem vagyok híve a kormánynak, de nagyon szurkolok, hogy sikerüljön megmutatni, hogy mégis képesek kezelni a helyzetet, mindannyiunk érdekében.

(#12965) emvy válasza csƵ (#12961) üzenetére


emvy
nagyúr

A koronavirusos betegeknel a megfelelo fekves az egyik legnagyobb gond.

while (!sleep) sheep++;

(#12966) csƵ válasza emvy (#12965) üzenetére


csƵ
őstag

Akkor viszont semmi értelme nem volt ezeket az ágyakat kirakni.

(#12967) t72killer válasza emvy (#12965) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy kempingágyon nem tudom, hogy fognak forgatni majd 90-120 kilós betegeket... Igen, tudtommal nem a felfekvés a fő gond, hanem az, hogy a tüdő pozíciója. Rémlik vmi cikk Vuhan-ból, csak már nem találom.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12968) emvy válasza csƵ (#12966) üzenetére


emvy
nagyúr

Nezd, a foldon fekvesnel valoszinuleg jobb. Sokkal szegenyebb orszag vagyunk, mint Anglia, nem kell meglepodni azon, hogy nem olyan minoseguek az agyaink. Az autoink is olcsobbak.

while (!sleep) sheep++;

(#12969) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

(#12970) omfgk válasza t72killer (#12967) üzenetére


omfgk
addikt

Kétoldali tüdőgyulladás esetén nem ártana egy kicsit jobb ágy.

A kerti napozóágyaink jobbak mint ezek a szarok a képen.

(#12971) D@ve89 válasza emvy (#12968) üzenetére


D@ve89
tag

És tegyük hozzá, hogy két kép nagyon-nagyon nem reprezentatív, sokat lehet velük csalni, még ha érezzük és tudjuk is, hogy Anglia és Magyarország lehetőségei nem teljesen ugyanazok.

(#12972) emvy válasza D@ve89 (#12971) üzenetére


emvy
nagyúr

Az angol kep az reprezentativ, nem mediafoto.

while (!sleep) sheep++;

(#12973) D@ve89 válasza emvy (#12972) üzenetére


D@ve89
tag

Van rajta összesen 8 ágy... 10x annyi is még "csak" 80

[ Szerkesztve ]

(#12974) Kékes525 válasza emvy (#12965) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is ez volt a legnagyobb gond a kórházakban. Már 2004-ben is ez volt a helyzet. Az orrsövény műtétemkor olyan ágyak voltak, hogy a matrac semmit sem ért, ezért padlódeszkákat raktak alá, hogy tartson, de az pedig az összeillesztések helyén nagyon nyomott. Ezért amikor szóltam, kaptam egy ajtót a matrac alá. Ott nem voltak összeillesztések. Pedig én VIP beteg voltam, mert egy docens, akinek a magánrendelésére jártam műtőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12975) Polllen válasza Kékes525 (#12901) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt érdemes inkább úgy mondani, hogy teszt és aki pozitív, azt izolálni.

Így talán mindenkinek átmegy, hogy nem sok tesztnél nem a negatív eredmény a lényeg, hanem a betegek kiszűrése.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#12976) emvy válasza Kékes525 (#12974) üzenetére


emvy
nagyúr

En a foldon aludtam a lanyom agya alatt par eve nyaron, 38 fokban.

while (!sleep) sheep++;

(#12977) Kékes525 válasza Polllen (#12975) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz. :K

(#12976) emvy

Sok ilyenről hallottam. Rettenetes állapotok vannak, még "békeidőben" is. :(((

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12978) t72killer válasza omfgk (#12970) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés hogy csupán az ágyviszonyok miatt mennyivel többen fognak meghalni...

#12971: "Anglia és Magyarország lehetőségei nem teljesen ugyanazok." aha, tücsökp.csányi falu stadionjának gyepfűtésére van pénz, de db-onként kb 100eFt-os normális fekvést biztosító alapra nincs.

Sokszor szidják a brit egészségügyet (joggal), de azért ezen meglátszik, hogy még a leggyengébb Ny-EU szint is messze lekörözi a balkanisztáni helyzetet.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12979) szabi__memo válasza t72killer (#12967) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor szinte biztos, hogy a felkészültségük nem jutott el arra a szintre, hogy elolvassanak akár pár cikket is a Vuhani helyzetről.

Amúgy ha a magyar felszereltséget nézzük, valószínűleg nem itt lesz a legjobb gyógyult/beteg arány :(((

[ Szerkesztve ]

(#12980) csƵ válasza t72killer (#12978) üzenetére


csƵ
őstag

"tücsökp.csányi falu stadionjának gyepfűtésére van pénz"

Nincs.
Nálunk is megcsinálták, de nem üzemel, hiába van mellette a termálfürdő.

[ Szerkesztve ]

(#12981) koko52


koko52
veterán

Mótvá? : Maszkokat és fertőtlenítőt kínálnak eladásra nagy tételben Szabó Tünde államtitkár rokonságában

[link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#12982) Rive válasza Meggyi001 (#12957) üzenetére


Rive
veterán

Izé. Nem tudok arról nyilatkozni, hogy ezek az ágyak itthon mire lettek szánva.

A messzi elmaradott Kínában kétféle szükségkórházat csináltak. Egyik a súlyos esetek számára, másik szimplán a betegek elkülönítéséhez.

Ui.: a betegek ~ négyötödénél nem merül fel a tüdőgyuszi (bár ezek sem feltétlen olyat kapnak ki amire az ember jó szívvel mondaná, hogy 'mild').

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12983) szabi__memo válasza csƵ (#12980) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Akkor te nem felcsúton laksz

#12982) Rive: szerintem az a kínai matracos dolog egész jó egy ilyen helyzetben. De a kempingágyban már fél óra után kényelmetlenül érzed magad

[ Szerkesztve ]

(#12984) t72killer válasza csƵ (#12980) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ja, nem kötöttem ki, hogy feltétlen működőképes legyen :DDD . A lényeg, hogy valaki felvegye érte a pénzt...

Ahol a "gazda" is ránéz, ott működik is:R (ja, nem az ágy, a gyepfűtés)

A politika-témából kiszálltam - még ha úgy is tűnik, hogy erős korreláció lesz az elmúlt évek politikai döntései és a hamarosan ránkköszönő halálozási arány között.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12985) Alex91


Alex91
félisten

kitettek az elhunytak statisztikait

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12986) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

ON: Ki az a zseni, aki a DP és a Westerdam kálváriája UTÁN felszáll egy ilyen hajóra?? Kiszámlázni nekik minden ktg-et v oldják meg a problémát nemzetközi vizeken.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12987) Rive válasza szabi__memo (#12983) üzenetére


Rive
veterán

Ja. Meg ugye megvan valami minimális személyes tér. Szükségkórházhoz képest kultúráltabb, mint nemegy itthoni 'rendes' kórterem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12988) #73959936 válasza Alex91 (#12985) üzenetére


#73959936
törölt tag

link ?

(#12989) Pörp válasza #73959936 (#12988) üzenetére


Pörp
senior tag

(#12990) gilfoyle válasza #73959936 (#12988) üzenetére


gilfoyle
őstag

Megelőztek...

[ Szerkesztve ]

(#12991) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Most komolyan Cini néni már arról beszél, hogy nyugtassuk meg a gyereket, beszéljünk neki a helyzetről sokat? Holnapra mi várható, babgulyás recept?

Megyen!

(#12992) Vladi válasza csƵ (#12931) üzenetére


Vladi
nagyúr

"nem tudom milyen pszichológia lehet, ha valaki mindig a rosszat várja és szinte már élvezi is."

Elég egyszerű a képlet, nem kell a perverziót belelátni. Egyszerűen az emberek nagy része érzi, hogy nincs rendben a világ, a fogyasztói társadalom nem boldogabb mint bármi előtte lévő, sőt talán rosszabb. Meg itt a klímaszorongás is, azt is le kell vezetni. Szal jah, van itt egy várakozás a globális változásra, sok pozitív dolgot hozhat a járvány miatti átrendeződés.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12993) emvy válasza Vladi (#12992) üzenetére


emvy
nagyúr

> Egyszerűen az emberek nagy része érzi, hogy nincs rendben a világ, a fogyasztói társadalom nem boldogabb mint bármi előtte lévő, sőt talán rosszabb

Ez egy marhasag (marmint nem az erzes, hanem az, hogy rosszabb). Arra is jo lesz ez a jarvany, hogy most rajonnek az emberek, h mennyire fasza volt minden ezelott.

while (!sleep) sheep++;

(#12994) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Közben nézem az elhunytak adatait, a brit nagykövet helyettes volt a 38 éves, nála volt az "...alkoholos májkárosodás"???

(#12995) Parci válasza Vladi (#12992) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a bármi előtte lévő az ugye világháborúk, gazdasági világválság és éhínség, ennél sokkal brutálisabb járványok. előtte volt egy aranykor, igen, de nem tartott sokáig, mégelőtte meg még rosszabb. hagyjuk ezt, mert ilyen kényelmes és biztonságos élete, mint ami nekünk volt mostanáig, nem sokaknak jutott és ma sem jut.

egy túlfogyasztás és élettér-szétbarmolás valóban benne volt/van, azzal kezdeni kell majd valamit, vagy megoldja nekünk a természet, például vírusok formájában.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12996) Vladi válasza emvy (#12993) üzenetére


Vladi
nagyúr

Fasza? Mármint a fuldoklás, a napi 12 óra robot, a csládodat nem is látod, a széthulló vackok amiket terméknek neveznek? vagy mi olyan nagyon jó a föld iparszerű elpocsékolásában?

+parci:

Ti most direkt nem akarjátok érteni amit írok? Vagy megint rám van kenve valami elképzelt dolog, vagy mi? Kérdezték, hogy az emberek miért látnak itt pozitívumot. Válaszoltam, ezért. Mert sokan nem érzik jól magukat ebben a világban és várják a változást.

(#12997) t72killer:

Mintpéldául... de a 10 évenkénti gazdaság összerottyanást is említhetnénk.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12997) t72killer válasza emvy (#12993) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az 100%, hogy a fejenkénti környezetterhelésünk (nemcsak klíma) többszöröse az 1700-1800as években szokásos értékeknek. És nem attól lesz az ember boldogabb, hogy évi 2x elrepül Balira...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12998) Parci válasza gilfoyle (#12994) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kizárásos alapon csak ő lehet. a gdpr mentsen meg minket!

(nyugodjék békében, nála még én is idősebb vagyok :()

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#12999) csƵ válasza t72killer (#12997) üzenetére


csƵ
őstag

A Balira repülők 90%-a az insta fotók miatt megy oda.

(#13000) Parci válasza Vladi (#12996) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, de ebből rohadtul nem következik, hogy a változásnak ők nyertesei lesznek. sőt, ha nagyon faragatlan akarok lenni: nem szoktak a nyertesei lenni :(. sőt, a változással ad abszurdum a többség/mindenki veszthet is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.