Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) Ringman válasza philoxenia (#12699) üzenetére


Ringman
nagyúr

Nálunk vajon mennyi?

not great, not terrible - 20 évre titkosítva

(#12702) Darmol válasza philoxenia (#12588) üzenetére


Darmol
senior tag

Én sem voltam egyértelmű, de próbálom behozni a lemaradásomat a hsz-ekben, ezért a kapkodás. Bocsánat. :B
Szóval a "nyugdíjas torna" valójában többet ér mint pl. 7km futás, ugyanis előbbi teljesen átmozgatja az ember izomzatát, nyirokcsomók pedig szétszórva helyezkednek el a testben. A legtöbb futó egyszerűen csak fut, de több nyirokmirigy megfelelő "pumpálását" a karkörzés biztosítja. A legjobb a teljes testet átmozgató gyakorlatsor. Pl. "nyugdíjas torna". De a tai-chi mozdulatsor is ezen alapul. Biztosítja a csi vagy kí (vagyis, ha megfosztjuk a távol-keleti misztikus humbugtól a nyirok) áramlását a testben, ezért az immunrendszer nagyon jól képes reagálni a fertőzésekre. De ha már témánál és immunválasznál vagyunk: ide tartozik az is, hogy mindig orron vegyétek a levegőt! A szokásos okok mellett (amit máshol is olvashattatok) az orr nyálkahártyán keresztül elkapott antigénekre az orrmandula válaszreakciója sokkal gyorsabb és erősebb mint máshol. Az egyik ok pl. (a sokból) amiért a maszkok viselése ellen vagyok, hogy a maszk alatt a legtöbben (én is) automatikusan néha a szájon át veszik a levegőt (amíg rá nem ébrednek erre), ami _sokkal_ rosszabb mint ha maszk nélkül az orrukon veszik. A maszk helytelen használata több kárt okoz mint használ, és a maszk használatát (bármennyire is jelentéktelennek tűnik) bizony tanulni kell mint minden mást.
Ja és nem. "Trenírozni" nem lehet fizikálisan az immunrendszert, az ügy érdekében annyit tehetsz, hogy az összes létező védőoltást beadatod magadnak, ami tulajdonképpen az immunrendszer "trenírozása", illetve megfelelő táplálkozással, táplálék kiegészítőkkel biztosítod, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben. A túlzott immunreakciónál nem "erős" hanem hibás immunrendszer. Mindemellett a szervezet rendkívül komplex, nem véletlenül kezdenek divatba jönni a személyre szabott egészségügyi megoldások.

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12703) t72killer válasza Rive (#12686) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ennyi. Ezekután teljesen megértem a polgármestert, aki kötelezővé tette a maszkviselést, a helyében én is így tettem volna.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12704) szabi__memo válasza t72killer (#12700) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet nálunk a koronavírus nem dobja meg a halálozást, így is úgyis elvinne valami amit a kórházban kapsz el. Most nincsenek nem sürgős esetek annyival csökken az. Meg is van az egyensúly :((( :DDD ;]

(#12705) philoxenia válasza szabi__memo (#12704) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó, hogy azt nem mondod, hogy most annyival kevesebb a kórházi fertőzés... [link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12706) szabi__memo válasza philoxenia (#12705) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem biztos hogy kevesebb, csak ez gyorsabb, és most ezt nézik :D

[ Szerkesztve ]

(#12707) Alex91


Alex91
félisten

Ausztria: jelenleg egy felmérés folyik, szúrópróbaszerűen kétezer emberen végzik el a koronavírus-tesztet; arra kíváncsiak ugyanis, hány százalékuk fertőződhetett meg koronavírussal, illetve esett át a betegségen, anélkül, hogy tudott volna róla.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12708) szabi__memo válasza Alex91 (#12707) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az biztos hogy hasznos lenne tudni ki esett át rajta. Ha másért nem, már csak azért is, mert gond nélkül dolgozhatna, segíthetne bárhol

[ Szerkesztve ]

(#12709) emvy válasza Alex91 (#12707) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez bazi erdekes lesz.

while (!sleep) sheep++;

(#12710) philoxenia válasza Darmol (#12702) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az orromon veszem a levegőt és ott is fújom ki, bár néha nehéz. Aludni sem tudok jól, ha az orrom eldugul. Maszk alatt is az orromon lélegzem. A nyirokkeringésnek utánaolvasok. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12711) aprokaroka87 válasza emvy (#12709) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Miért?

(#12712) philoxenia válasza szabi__memo (#12706) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na jó, de ha a koronavírust ott kapja el valaki, akkor azt hová számolják?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12713) emvy válasza aprokaroka87 (#12711) üzenetére


emvy
nagyúr

Mert a bazi nagy kerdes jelenleg h mennyi az ismeretlen fertozottek szama. Egy jo reprezentativ mintavetelezessel meg tudjak majd saccolni.

while (!sleep) sheep++;

(#12714) t72killer válasza Alex91 (#12707) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kicsi a merítés, főleg, ha országos képet akarnak kapni - de valamennyire már ez is informatív.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12715) emvy válasza t72killer (#12714) üzenetére


emvy
nagyúr

2000 ember nem kicsi, ha rendes random mintavetel van.

while (!sleep) sheep++;

(#12716) Darmol válasza #46372352 (#12638) üzenetére


Darmol
senior tag

Akiktől el akarják vonni az IPA-t, viszont rájuk tolják a nyugdíjasok ellátását. Ugyan már...

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12717) aprokaroka87 válasza emvy (#12713) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha pont a 2000 ember lesz fertőzés mentes akkor mi lesz?

(#12718) philoxenia válasza aprokaroka87 (#12717) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát, ha mind azok lesznek, az jó hír lenne.... Szerintem valószínűtlen sajnos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12719) Lauda válasza emvy (#12713) üzenetére


Lauda
félisten

A vuhan-i becsléseket alapul véve ennek a 20-szorosa körülbelül.

(#12720) szabi__memo válasza philoxenia (#12712) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Valószínűleg egy részét ide, egy részét oda, nagy részét sehova;]

(#12721) t72killer válasza emvy (#12715) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Gondolj bele, totál más az eloszlás Tirolban, Vorarlbergben mint egy random bécsi kerületben. A járvány gócokból kiindulva terjed, és ha a 2ezerből nem találsz telibe egy épp születő gócot pl Graz-ban az onnan vett pl 20 mintával, akkor azt benézted. Ráadásul embereket vettél el egy alapos bécsi teszttől, amihez pont elég lenne a város 2000 random lakóját tesztelni.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12722) Rive válasza emvy (#12713) üzenetére


Rive
veterán

Szerintem ehhez még nem telt el elég idő, de valahol igazuk van: a szalmaszálat is meg kell próbálni.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#12723) aprokaroka87 válasza philoxenia (#12718) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nyilván ilyenkor attól is függ hogy mi lesz a tesztelés menete.

Ha pl egy adott kisblváros lakóit tesztelik le, ott jóval nagyobb az esély szerintem arra hogy pl a 2000 tesztelt alanyból mondjuk 600 hordozza a virust.

(#12724) Darmol válasza Spirit (#12656) üzenetére


Darmol
senior tag

Nem fejlesztett biofegyver, sem szándékosan, sem véletlenül nem került ki. Hagyjuk a hülyeséget. És a "mert denevérzabálók azért szabadították ránk a járványt a vágottszeműek" sem jobb. Minden állati kórokozóban benne van a potenciális lehetőség, hogy megugorja azt a szintet ami az emberi fertőzéshez kell. Szerencsére ez a szint elég magas. De azért nem véletlenül áll _Magyarországon_ is vigyázzba mindenki, mikor a vaddisznóknál sertéspestist mutatnak ki. Még ha ezzel a nagy többség nyilvánvalóan nincs is tisztában. Ha itt történik ilyesmi, akkor is majd mondjátok, hogy "azok a fránya vaddisznózabáló magyarok"?

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12725) philoxenia válasza aprokaroka87 (#12723) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Reprezentatív mintánál nyilván földrajzilag különböző helyekről veszik az egyéneket .

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#12726) #76500480


#76500480
törölt tag

Koronavirusos időben melyik jog érvényesül ha látok egy utcán összeeső embert? Segíteni kéne(segítségnyújtás elmulasztása) teszttel meg nem rohangálok, saját egészségem is veszélyben van. Ilyenkor mi a teendő? Hagyjam ott? :((( Nagyon sok ember banális okok miatt fog meghalni, szerencsére fagyhalál esélye kicsi.

Ismerősök paráznak már, hogy 1 hónap múlva tumormarker, orvost még nem merték felhívni. Az egyiket azonnal leb...ta az orvosa, hogy mit képzel magáról a -vesetranszplantált-, minden marad a régiben, menjen dolgozni, nincs táppénz.(azóta eltelt 3 hét).
Gyógyszertárban mosható maszkot kaptak a dolgozók, amit vasalni vagy napra tenni lehet.

Streetkitchen utánajárt élesztőügyben. Budafoki friss élesztő kapható 5-10percig(Spar, Tesco). Száraz 100% import, alig hoznak, ápr. közepére normalizálódhat a helyzet.

(#12727) Lauda válasza #76500480 (#12726) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen esetben csak egyetlen lehetőség van, hiszen a bajban lévő emberen mind erkölcsi, mind jogi kötelességed segíteni.

Te is összeeshetsz bármikor, ezt nem árt észben tartani.

[ Szerkesztve ]

(#12728) Darmol válasza philoxenia (#12710) üzenetére


Darmol
senior tag

Na igen, jó neked. Ha valakinek hiányzik az orrmandulája az nem sokra megy az ilyesmivel, általánosságban írtam tippnek. Hátha valakinél számít.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12729) Pörp válasza Paxker315 (#12697) üzenetére


Pörp
senior tag

Ezt hogy érted pontosan? A pikkelysömör nem kockázati tényező?

(#12730) Vladi


Vladi
nagyúr

link. a bcg nálunk 1954-óta kötelező. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#12731) #93187072 válasza mefistofeles (#12688) üzenetére


#93187072
törölt tag

Kollektívan mindenkinek meg kellene tagadnia a munkát. Mondjuk ehhez gerinc kell.

(#12732) szabi__memo válasza #93187072 (#12731) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Meg legfőképpen szolidaritás

(#12733) Darmol válasza Pörp (#12729) üzenetére


Darmol
senior tag

Ha jól értem azt mondja, hogy a srác bőrelváltozása csak tünete volt egy jóval nagyobb problémának, mint pl. súlyos anyagcserezavar, hibás immunválasz, elégtelen szívműködés, illetve erre hajlamosító genetikai betegségek. És ezek kombinációi.
De nem vagyok perfekt, lehet hogy valamit elnéztem. :F

[ Szerkesztve ]

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12734) st3v3np3t3r válasza szabi__memo (#12564) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem olyan előlegre :DDD gondoltam

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12735) bigrock válasza Pörp (#12729) üzenetére


bigrock
addikt

A pikkelysömör a szervezet autoimmun reakciója. Azt jelzi, hogy valahol gyulladás van a szervezetben. Ez bizony kockázati tényező.

(#12736) st3v3np3t3r válasza pendre54 (#12611) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1 :(((
meg kéne itatni vele :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12737) st3v3np3t3r válasza Aryon87 (#12629) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Az ilyen embereket nem tudom sajnálni... Megérdemlik...

Csak azokat sajnálom, akik az ilyen IQ bajnokok miatt meg éheznek

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12738) szabi__memo válasza szabi__memo (#12696) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Na, él. És rekordot is döntött, kihírdetésben (és talán bújkálásban is).
Életben maradhatnak a veszélyhelyzetben hozott rendeletek, határidő nélkül

[ Szerkesztve ]

(#12739) st3v3np3t3r válasza wjbhbdux (#12632) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

+1

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12740) Darmol


Darmol
senior tag

WHO
Alapvetően arról szól, hogy levegőben csak gyorsan süllyedő részecskéken terjed. Végeztek labori kísérleteket finomabb részecskékre is (amik _nem_ felelnek meg az ember által produkált tüsszentésnek/köhögésnek), de ott sem volt életképes 3 óra után (ezt emlékeim szerint kínaiak egy hónapja megmondták).
És a betegekkel kapcsolatba kerülő eü dolgozók maszk és védőfelszerelés használatát szorgalmazza. Valamint utal arra, hogy az eü dolgozókat képezni kell a helyes protokollokra.
Megjegyzem lakosság védőfelszerelés használatra nem találkoztam ajánlással a linkelt doksiban, de lehet hogy elsiklottam felette. :F

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#12741) Corleone33


Corleone33
aktív tag

anyám nemrég jött meg Budaörsi Auchan-ból, elmondása szerint vevők alig voltak de polcok roskadásig voltak áruval.

Értelemszerűen nem feltételezem azt hogy mindenhol ez a helyzet, de itt a környékünkön legalábbis nincs áruhiány a boltokban *lekopogom*

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#12742) proci985 válasza Darmol (#12740) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

lakossag kapcsan megoszlanak a velemenyek.

maszkkal az a baj, hogy csak ha helyesen van felrakva akkor ved. meg ferfiaknal ha az ember tisztara van borotvalva, egyebkent nem igazan.

arra tenyleg jo, hogy fertozotteknel (akik nem tudjak, hogy fertozottek), azoknal meg tudja akadalyozni a cseppek terjedeset.

egyebkent viszont a virus a szemuregbe jutva is terjed, tehat magaban pl egy mutosmaszk nem ved.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#12743) szabi__memo válasza Corleone33 (#12741) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A városban levő helyi, közeli üzletek azért valószínűleg jelenleg nagyobb forgalmat kapnak, így akár evidensnek is tűnik ez így munkanapon.

(#12744) t72killer válasza proci985 (#12742) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"arra tenyleg jo, hogy fertozotteknel (akik nem tudjak, hogy fertozottek), azoknal meg tudja akadalyozni a cseppek terjedeset."

Ez lenne ugye a 0. lépés, alapdolog... Ha minden (magáról nem tudó) fertőzöttre bármilyen, szakadt farmerből vágott maszkot húzol, megkaptad pl a szingapúri v japán görbét. Hogy kell bevezetni? pofon1xerű: tömött metróra, vonatra, stb csak maszkban szabad felereszteni az egybites parasztot. Boltba be detto. Ehelyett adták a hülyét egész €U-ban - persze a beer-pong szintű állatságok is vannak, de a legnagyobb számú kontaktot a mi földrészünkön a tömeg(nyomor)közlekedés és az iskolák adják, ezt virológus phd nélkül is megmondom.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12745) sajtos75


sajtos75
tag

Szerencsére nálunk még nem magas a beteg száma. Bár ez sem kevés.
De!

Attól tartok, hogy ezek a számok a múlt heti rossz időjárásnak is betudhatók. Szar időben az embernek nincsen kedve kimozdulni. Talán a hétvégi jó időjárás miatt is hozhatták meg a kijárási korlátozást. Ami nagyon helyes. Látványosan kevés ember van az utcákon. Illetve én úgy látom, hogy a kevés betegszámhoz még az is hozzájárul , hogy a gyárak 80% leállt. De ha ezek újraindulnak? Márpedig két hétnél tovább nem nagyon akarnak pihenni. Na akkor beindulhat a beteg számának növeledése. Mert ezeket is csak a haszon érdekli. Megértem őket is. De ha több tízezer ember újra felveszi a munkát akkor meredeken emelkedni fog a betegek száma. :S

(#12746) st3v3np3t3r válasza Ringman (#12676) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Vélemény
Az ilyen szavazásoknak semmi értelme, mivel 2/3-os többség kell az elfogadáshoz, a kormány 2/3-os többségben ellenzék nélkül is megszavazhatja akár.
Tehát.... jelenleg 199en vannak ,ebből 133 fő a 2/3-ad,pont ennyi a kormány párti tagok száma is... Ha a benne lenne az Alaptörvényben, hogy a 2/3os résznek(jelenleg 133fő) legalább az 1/3a ellenzékinek(jelenleg44fő) kell hogy legyen, akkor a kormány nem tudna akár egyhangúan szavazni ellenzék nélkül semmiről... vagy mégjobb, a parlamenti tagok legalább 50%-a lenne szükséges egy szavazáshoz... Ez lenne a demokrácia,de ez jelenleg nem az,csak annak mondják.Ez inkább már Di...ra... :(((

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12747) st3v3np3t3r válasza Ereshkigal (#12691) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Ahogy Hadházi Laci mondta... Van a fénynél gyorsabb dolog. A fa...ág. :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#12748) #76500480 válasza Lauda (#12727) üzenetére


#76500480
törölt tag

Kb 10 éve parkolóban öngyilkos lett két fiatal lány oltottmész+sav kombóval. Ha időben odaért volna az ember és kinyitja az ajtót lehet megfullad. Saját életünket szerintem ne dobjuk a kukába. Kérdés, hogy a bíróság miként ítéli ezt meg...

Sajtos75: kecskeméti Mercedes +két hetet ráhúzott, valaki már sajnos intézi a munkanélküli TB-t....

[ Szerkesztve ]

(#12749) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Napi olasz: +812

(#12750) Parci válasza aprokaroka87 (#12717) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez nem így megy. statisztika, megvannak a módszerek, lehet jól csinálni, a kétezer tényleg nem kevés és biztos vagyok benne, hogy úgy csinálják, hogy értelme is legyen. a sokaság jellegétől függ, hogy mekkora és milyen mintavétel ad már kellően alacsony szórás melletti hipotézist. legalábbis valami rémlik, de hármas voltam a szigorlaton :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.