Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9169) atollox


atollox
csendes tag

Adott 3 sz.gép, a köv. op. rendszerekkel:

1. win 7 professional + virtual xp fut rajta,
2. xp home + SP3
3. xp home + SP3

Az egyik XP-s gépen van egy HP LaserJet 1300n nyomtató, USB interfacen keresztül
csatlakoztatva és meg van osztva. A másik XP-s gép látja, nyomtatni is tud rá.

A win7-es gép viszont a nyomtatót és semmilyen megosztott erőforrást (mappa, nyomtató) nem lát.

Virtual XP alatt u.ez a helyzet.

Viszont a W7-es gép, DOS módban a net use lpt1 \\gep1\hpLaserJ paranccsal simán eléri, a DOS-os alkalmazás simán nyomtat rá. Pingelni tudom az XP-s gépeket, sőt a "-a" kapcsolóval vissza is adja a NETBIOS nevüket. Az XP-s gépek látják a hálózaton a Win7-es gép nevét, de nem lehet tallózni az erőforrásait.

Egy egyszerű Edmiax routeren lógnak a gépek.

A Win7-es gép egy AMD-s rendszer, Nvidia chipsettel, legfrissebb driverekkel. Gondolván arra, hogy az Nvidia chipset a hiba okozója, letiltottam az eszközkezelőben és egy szabványos PCI-os Realtek 8139-es hálókártyával kipróbáltam, sajnos a helyzet maradt a régiben.

Érdekesség: a tálcán a hálózati kapcsolat ikonja "piros x-es" de a net simán megy, lehet böngészni stb. A hálózati diagnosztika nem ismeri fel a hibát.

A tűzfalat teljesen kikapcsoltam, a szükséges servicek futnak, névfeloldás megy, a hálózat típusa "munkahelyi".

Hol lehet a probléma?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.