Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Gabás válasza geri306 (#750) üzenetére


Gabás
addikt

ezt állítottad be:

?

(#752) geri306 válasza Gabás (#751) üzenetére


geri306
tag

Igen ezt.

(#753) aclandiae


aclandiae
senior tag

Frissíteni próbáltam a W7 x64 Prof.-ot, és 4 frissítést nem tud telepíteni.
A súgóval sem jutottam előbbre.
Takarítani majd újratelepíteni próbáltam, nem volt eredménye.

Mit lehet tenni?


(#754) bobsys válasza Scorpion (#740) üzenetére


bobsys
addikt

Nezd meg, hogy PCL5 vagy PCL6 drivert hasznal-e. Aztan csak szedd le a HP universal PCL5/6 driveret es telepitsd azzal.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#755) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

Egy kis segítséget kérnék egy ötletem, elképzelésem, úgymond debugolásában. :)

Az ötletem a win7-et, egy SSD-t, sok RAMot és egy RAMDisk progit tartalmaz.

A win7-et az SSDre telepíteném, ám manapság egyre inkább azt hallani, hogy az újabb SSDk a csökkenő csíkszélesség miatt, kevesebb írási ciklust bírnak ki. Hogy a nem túl olcsó meghajtót kíméljem, az az ötletem támadt, hogy a gyakran használt fileokat a win a boot után egy RAMDiskre rakja és ott írja és olvassa utána. Így elvileg csak a kikapcsoláskor fog írni az SSDre.
Tehát a kérdésem, mik azok a fileok, vagy mappák, amiket a win gyakran használ és mekkora hely kéne neki?

Igaz ha az OS nem SSDre hanem HDDre kerül, akkor is gyorsít a rendszeren, a boot időt leszámítva... vagy rosszul gondolom?

Az egész achilessarka, ha jön egy rövid áramszünet, akkor a RAMDiskről minden elveszhet. Egy UPS azért ezt is megoldja...

GA

(#756) Sub-ZeRo válasza G.A. (#755) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem felesleges a ram drive. Az meg hogy hova ír a win, azt nem tudod kiszámolni, mondjuk az egész windows könyvtár, de inkább az egész partíció.
Hát ssd meg hdd között azért elég észrevehető a különbség. Persze azt ssd nyer. :D Szóval egy ssd és rendben is lesz minden.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#757) jagdtigger válasza G.A. (#755) üzenetére


jagdtigger
tag

Szünetmentes táp meg RAM disk progi helyett vegyél egy nagyobb winyót, erre pakold a programokat játékokat és egyéb gyakran használt fájlokat(meg esetleg a win ideiglenes mappáit). Az SSD-re meg a rendszert a tűzfalat és a víruskergetőt, más ne legyen rajta!

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#758) g.gergo válasza G.A. (#755) üzenetére


g.gergo
senior tag

Vegyél egy SSD-t, amin kényelmesen elférsz. Adatokat, fájlokat persze ne ezen tárolj. De egyébként minden mehet rá. Nem kell babusgatni ezeket, nem arra valók. Nem kell variálni, hogy ezt ide helyezed át, azt meg oda. Az élettartama így is bőven elég lesz, amíg használni fogod. Azért ezek nincsenek kicentizve.

Itt nagyon szívesen segítenek is.

[ Szerkesztve ]

(#759) qqcqqc válasza G.A. (#755) üzenetére


qqcqqc
őstag

szóval kímélnéd a ssd-t.
ne 8 év múlva menjen tönkre, hanem 12-20 év múlva.
tisztelet..... :DD
én a lapozó filét raktam hdd-re, kikapcsoltam az indexálást, az előtöltést és kész.

[ Szerkesztve ]

(#760) qqcqqc válasza jagdtigger (#757) üzenetére


qqcqqc
őstag

minek rakja a sokat használt progikat vinyóra, a telepítés után csak olvasás van, a hdd-ről meg az lassabb.
normális méretű ssd és kész.
egy 80 gb-n, ha nincs sok játék kényelmesen elfér.
lassú voltam g.gergo már leírta

[ Szerkesztve ]

(#761) Zlin50 válasza G.A. (#755) üzenetére


Zlin50
senior tag

Én jobban aggódnék a megbízhatóságuk miatt. 8mb bug meg a többiek. És valóban, szeretném én ha egy HDD kihúzná addig mint egy SSD meghibásodás nélkül. Ha nem volna kicsi és drága már rég azzal lenne "kitömve" a gép a sok forgó-morgó-visító-kerregő-kenyérpirító vincseszter helllyyett.

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#762) Fire/SOUL/CD válasza G.A. (#755) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért annyira nem kell félteni az SSD-ket... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#763) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Barátnőm most hívott telefonon, hogy a Windows 7 leállítása közben elment az áram és azóta ha be akarja kapcsolni a gépet, mindig a helyreállítást kínálja fel, és ugyan ki lehet választani a Win normál módú indítását is, de állítása szerint ekkor is a helyreállítási folyamat indul el.

Viszont nem tud lefutni, a "Windows helyreállító nem tudja automatikusan kijavítani a problémát"

Mi lehet a probléma? Esetleg a winyó is károsodott?
Vagy mit lehet ilyenkor tenni? (Mit mondjak neki, mint laikusnak innen a távolból?)

Köszönöm előre is a segítségetek.

(#764) Fire/SOUL/CD válasza South Velen (#763) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Induláskor nyomokodd az F8-at, majd a megjelenő menüben válaszd a legutolsó helyes konfigurációt. Ha szerencséd van, akkor ez is megoldja, ha nem, akkor a telepítőlemezről indítva a gépet kell a számítógép javítása lehetőséget választani... Ha ez sem ok, akkor meg írj majd...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#765) jagdtigger válasza Zlin50 (#761) üzenetére


jagdtigger
tag

Csak úgy érdekesség képpen az első gépemből származó 60 gebás winyó máig tolja az ipart mint rendszerwinyó, 8-10 éves lehet és kutya baja :) .

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#766) South Velen válasza Fire/SOUL/CD (#764) üzenetére


South Velen
addikt

Köszi, is kipróbáltuk.
De a legutolsó helyes konfiguráció nem oldotta meg a problémát. Próbálkozott a rendszer visszaállítással is, az sem.
Telepítő DVD-vel csak holnap fogja tudni kipróbálni, de ezek alapján nem sok reményt adok.

[ Szerkesztve ]

(#767) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, azt hol tudom kikapcsolni hogyha elinditom Xfire-t majd rákérdez minden inditásnál, hogy Engedélyezi, hogy a program modositásokat hajtson végre a számitógépen. Nem találtam semmi olyat hogy megjegyeztetni vele vagy fene tudja :F
Előre is köszi

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#768) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy egy régebbi scannert (HP ScanJet 2200c), amihez sajnos csak XP-s driver van, hogyan tudnám Win7 x64-en is működésre bírni?
Sajnos nem tudtam drivert feltenni hozzá.
VirtualBOX-al, vajon működésre lehet bírni egy XP-vel? Nem tudom gondot okoz-e, hogy a host oprendszeren nincs feltéve hozzá a driver? :F

(#769) jagdtigger válasza The.Bali (#768) üzenetére


jagdtigger
tag

Elvileg működnie kéne, ugyanis a hostról leválasztja és a vendég rendszerre csatlakoztatja az usb eszközt. A beállításában sajnos segíteni nem tudok.

@erikke17
Én ezt a módszert használom:
[link]

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#770) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Hé modik, nem lehetne a kezdő hsz-be beleszerkezteni azt, ha nem megy a nyomtatóm szkennerem és csak xp driverem van van dolgot!? Sokan jönnek ilyen problémával, ne kelljen már mindíg elomndani. :B

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#771) tyielow


tyielow
aktív tag

Hali!
A gondom onnan fakad, hogy feltettem cod2-t, és mivel a játék nem kompatibilis Win7-el, nagyon finom szaggatások, és pingelések vannak multiplayerben :W . Több helyen is láttam, hogy ezzel a gonddal küzdenek, a megoldás rá, hogy minden indításnál a cod2mp.exe Affinitását be kell állítani. még ha ilyen egyszerű is lenne...K_É_P
bármelyik progival meg tudom csinálni, cod2nél semmit sem enged állítani. Rendszergazda vagyok, saját gépemről van szó. pls help :R

YouTube: toty1ka

(#772) Tamás88 válasza tyielow (#771) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Kattints az összes felhasználó folyamatainak megjelenítés gombra, majd utána már kedved szerint állíthatod az affinitást.

(#773) tyielow válasza Tamás88 (#772) üzenetére


tyielow
aktív tag

úúúristen! KÖSZI

YouTube: toty1ka

(#774) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!
Asus 1215n netbookom van amiben egy NVidia Ion 2 grafikus kártya van.Eddig 3.3 élményindexem volt!Frissítettem a drivert minden játék ok,minden full hd szépen megy stb!!De az élményindex visszaesett,ill. azt írja hogy új hardver,és hiába futtatom az élményindexet max 2.6 ig fut és szerinte új hardver van!!Mi lehet ennek az oka? :F
Előre is köszönöm ha válaszoltok!

(#775) g.gergo válasza Tacsilaci (#774) üzenetére


g.gergo
senior tag

Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de ha minden rendben van, akkor nem ugyan mindegy, hogy mennyit mutat az élményindex?! :F Mit kell azt nézegetni? Ez olyan, mint XP-nél, hogy nekem boot idején hányszor ment végig a csík, neked meg annyiszor.

(#776) Tacsilaci válasza g.gergo (#775) üzenetére


Tacsilaci
tag

Tudom hogy igazad lehet,de kiváncsi lennék én csesztem el valamit vagy a rendszer nem jó,szóval a miértje érdekelne!Itt a fórumon biztos sok hozzáértő van!!

(#777) Szajo


Szajo
őstag

Sziasztok, hol tudom azt kikapcsolni, hogy ha xy percig nem csinálok semmit a géppel (elmegyek innen hagyom tölteni, de nem vagyok itthon) akkor alvó módba rakja magát, és leáll a töltés, így szinte alig értem vele valamit...
Sehogyse jövök rá, pedig biztos ki lehet kapcsolni!

(#778) C0d3r válasza Szajo (#777) üzenetére


C0d3r
addikt

Vezérlőpult -> Energiagazdálkodási lehetőségek -> Sémabeállítások szerkesztése

(#779) Szajo válasza C0d3r (#778) üzenetére


Szajo
őstag

Isten vagy köszönöm! :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#780) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Lehet hogy a Win7 nem támogatja a gyári Nvidia drivert?

(#781) C0d3r válasza Tacsilaci (#780) üzenetére


C0d3r
addikt

Ha nem támogatná, akkor nem is működnének olyan jól a programok, játékok. Én is csak azt tudom írni, lényegtelen a dolog, amennyiben nem befolyásolta másnak a működését/teljesítményét.

(#779) hunkryo: Szívesen! :)

(#782) Petya597 válasza Tacsilaci (#776) üzenetére


Petya597
tag

Ne is foglalkozz vele, nekem is megesik párszor, (Sőt, nem is olyan párszor) hogy azt írja, hogy új hardvert észlelt (Pedig semmi újat nem raktam a gépbe) majd le akarja futtatni magát, aztán vagy kevesebb vagy nagyobb értéket ír ki. :)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#783) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Meg szeretném kérdezni, hogy érdemes-e Windows 7-et telepíteni az alábbi konfigra XP helyett?

AMD 64 3200+
MSI K8N SLI Platinum
2x512 MB GB DDR400
Inno3D Nvidia Geforce 6600GT 128MB
Seagate 160 GB SATA

Van még plusz 1 GB ram, csak most az nincs benne a gépben.

Köszi

(#784) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

sziasztok!

segítség kellene, elég nagy, és nagyon fontos lenne...
vázolom a szitut: külső winyóra félig telepítettem egy XPt (félig: nem futott végig a telepítő, mert nem volt időm, a lényeg, h nem ment végig)

alapból 2 rendszert lehetett választani bootkor, korábbi verzió (XP) és Win 7...

most feltettem egy újabb win7-et, így már tudok legalább választani, hogy melyiket akarom, szal most régebbi, win7, win7 választási lehetőség van...

ha régebbire mentem, akkor ott nagyon gyorsan le nyíl, és akkor az a normális XP volt, be is jött minden faszájosan (ha nem tudtam villámgyorsan le nyilazni, akkor hiányolt vmi fájlt) de én marha, beállítottam, h ne legyen ez a bootképernyő v mi a pontos neve (nem jut eszembe, mert már szétvet az ideg :W ) szal most a régebbi verziót kiválasztva bekapcskor a hiányos XPt akarná indítani ez az ökör, és mivel az nem lehetséges, újraindul...

hogy tudnám beállítani, h felejtse el azt a félkész XPt ez a tulok, és minden a régi legyen? (mármint ha arra megyek, h korábbi verzió, akkor simán az XP induljon...)

van 2 működő Win7, de az XP is kell, mert öregem kiherél, ha bukja :F

(#785) #41133696 válasza #65675776 (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

"Windows 7 SP1-es isok letölthetőek innen. Figyelem! Maga a letöltés legális, hivatalos Microsoft partnertől történik, viszont az aktivációs eljárás megkerülése különböző loaderekkel, activátorokkal továbbra sem legális!"

Ehhez szeretnék annyit hozzászólni, hogy a fenti linken én nem találtam magyar nyelvű változatot. Tehát a link maximum azoknak jöhet jól, akik Ultimate-et vagy Enterprise -t használnak , HP használóknak nem .

Szerk : Még valami . Az oldalon Vista SP1 is van, de a Vista topic nyitó postjában nincs ott a link.

[ Szerkesztve ]

(#786) bobsys válasza #41133696 (#785) üzenetére


bobsys
addikt

HPsoknak miert nem jo? Angol HPhoz teljesen jo egy angol sp1

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#787) deicide


deicide
veterán

Meglévő win7-re telepítenék SP1-et, de kiírja, hogy legalább 9GB szabad terület kell, ami nem megoldható, tekintve, hogy az egész win partíció 18GB és ebből 2GB van szabadon. Ebből kizárt, hogy még 7-et fel tudjak szabadítani. Van erre megoldás, hogy a többi partíción levő és számolatlanul rendelkezésre álló GB-okat használja?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#788) Fire/SOUL/CD válasza deicide (#787) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Méretezd át a partíciókat, erre vannak olyan particionáló progik, amelyekkel nagyon egyszerűen és adatvesztés nélkül megoldható, pl
EaseUS Partition Master Home Edition Free | Hogyan

Értelem szerűen (pl ha most 2 partíciód van, C és D), akkor először a D-t méretezed át, úgy, hogy a D elejéből elveszel, majd a C-t méretezed át, úgy, hogy a C végéhez hozzácsapod, a D-ből elvett részt.

Ha belevágsz, akkor azért ne centizd ki (bár nem írtad mekkora a vinyó), de egy 50G-s legyen a rendszerpartíció...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#789) Troy.


Troy.
addikt

Blőd kérdésem lenne. Megosztás megszüntetése után miért marad a mappán a lakat? :)

[ Szerkesztve ]

.

(#790) #41133696 válasza bobsys (#786) üzenetére


#41133696
törölt tag

Magyar HP-sokra gondoltam.

(#791) Воланд válasza #41133696 (#785) üzenetére


Воланд
titán

Jó az a magyar hp-soknak is, max beleintegrálják a magyar nyelvet.
vista topic első hozzászólásában meg azért nincs bent, mert azt nem én szerkesztettem, szerkesztem. :P

Viszont azt majd beleíratom az első hozzászólásba, hogy angol nyelvűek az iso-k.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#792) Troy. válasza Troy. (#789) üzenetére


Troy.
addikt

Megoldva. Úgy tűnik nem ahhoz volt köze, hogy megszüntettem, hanem hogy a kivel van megosztva ténylegesen a mappa. Érdekes.

Mégvalami: Valakinek van ötlete hogy 100mbites lan hálózaton Windows 7 és XP között gigabites switchen keresztül miért 2mbyte/sec sebességgel másol?( 9-10 lenne a reális nem? )

[ Szerkesztve ]

.

(#793) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, hol tudom azt beállitani egy programnak hogy teljes jogosultsága legyen? Mert mikor elinditom rákérdez program indulásának felénél hogy engedélyezem e hogy a program módositásokat hajtson végre... Xfire programról lenne szó, előre is köszi.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#794) Snooker


Snooker
senior tag

sziasztok!

Hogyan tudom beállítani, hogy a programdata mappa ne legyen rejtett ? Vagy hol találhatom meg ??? (xfire games.ini-be akarok valamit átírni, és az abban van benne) Régen megtudtam csinálni, de már elfelejtettem :S

(#795) Воланд válasza erikke17 (#793) üzenetére


Воланд
titán

Jobb klikk az exe-n, tulajdonságok, kompatibilitás, legalsó jelölőnégyzetbe pipa.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#796) Petya597 válasza Snooker (#794) üzenetére


Petya597
tag

Start - Vezérlőpult - Mappa beállításai - Nézet fül - Rejtett fájlok, mappák és meghajtók megjelenítése.

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#797) BullZeye válasza BullZeye (#569) üzenetére


BullZeye
veterán

(#798) erikke17 válasza Воланд (#795) üzenetére


erikke17
őstag

De akkor meg inditást kérdezi meg hogy akarom e :F Vagy azt meg lehet vele jegyeztetni?
Más:
Hogy tudom azt megcsinálni ha beállitom az affinitást akkor következő inditásnál is négy magot használja ne csak azt az egyet? :F

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#799) Воланд válasza erikke17 (#798) üzenetére


Воланд
titán

uac milyen szinten van?

nálam az xfire indításakor semmit nem kérdez a win, pedig az uac is be van kapcsolva.

affinitás: ne piszkáld, alapból használja mind a négy magot, nem kell beállítani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#800) Sub-ZeRo válasza erikke17 (#798) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Sehol. Ha egy játék 1 magra lett írva, akkor annyir használ, hiába van benne 2/3/4/6/8. Ha használni akarod, akkor mindíg be kell állítanod.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.