Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) Sub-ZeRo válasza zack (#300) üzenetére

Áramingadozás. De az általában a 41-es hibára utal azt hiszem.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#302) zack válasza Sub-ZeRo (#301) üzenetére

zack
(nagyúr)

Köszi. :R
és ez pontosan mit takar? Túl sokat vesz fel a VGA a tápból amit már nem bír kiszolgálni?
Hogy lehetne rájönni a hibára?
Csak mert 4870 X2-vel semmi ilyen gondom nem volt. :F

Samsung Galaxy Note 9 Ocean Blue 128GB /64GB Samsung Evo Class10 <<>> Vsonic GR07 + Sony SBH52 + Sony SBH70 <<>> Spotify Premium

(#303) Sub-ZeRo válasza zack (#302) üzenetére

Passzolom. Nálam akkor volt/van ilyen, ha ingadozik az áram és a táp azt jobban észreveszi. Szóval a külső áram ingadozik akkor van nálam ilyen. Esetleg a tápkábeleket ha megigazgatod majd megpróbálod ha akkor is kékhalál, akkor win újratelepítés. Ha ezek után is, akkor valami hardver hiba lesz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#304) TheProb

TheProb
(addikt)

Hali!

Ha van egy eredeti win7 pro (OEM) cd-key-em és papíron ugye csak 1 gépre szól, akkor azt ha több gépen is használom akkor fog reklamálni a windows vagy olyan mint az xp volt, hogy lényegében akár hány gépre raktam fel ugyan azzal a cd kulccsal nem volt semmi gond egyik gépen sem, aktivált maradt mindenhol frissítések is mentek, stb.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#305) Sub-ZeRo válasza TheProb (#304) üzenetére

Nem fog menni más gépen, mivel oem, alaplahoz kötött.

(#306) TheProb válasza Sub-ZeRo (#305) üzenetére

TheProb
(addikt)

akkor is ha utólag nagykertől lett vásárolva? Jelen esetben azt jelenti az oem hogy nincs hozzá se rendes se doboz, se kézikönyv csak a lemez meg a kód.

(#307) Воланд válasza TheProb (#306) üzenetére

Воланд
(félisten)

1 kód, 1 licenc, 1 gép

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#308) Sub-ZeRo válasza TheProb (#306) üzenetére

Már megválaszolták. Mindegy honnan veszed, akkor is egy gépen tudod használni.

(#309) TheProb válasza Воланд (#307) üzenetére

TheProb
(addikt)

Értem, amúgy ha megpróbálnám másik gépen akkor a beiráskor elutasítaná a cd-keyt?

(#310) Orionk

Orionk
(senior tag)

Hali !

Win7 re van valami jobb Total Commander?

Nekem a tot.com. 7.50 Beta 5 van meg.

köszi

(#311) hunfatal válasza TheProb (#309) üzenetére

hunfatal
(félisten)

Nem, de nem tudod leaktiválni.

(#310) Orionk: Talán rakd fel a legújabb stabil verziót...

[ Szerkesztve ]

http://goo.gl/gd6Zi5

(#312) TheProb válasza hunfatal (#311) üzenetére

TheProb
(addikt)

Az mit takar pontosan h leaktiválni? Az a gép amire először lett felrakva nem válik inaktiválttá ugye?

(#313) polonic válasza TheProb (#309) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Ha másik gépen próbálnád aktiválni a kulcsot, akkor kiírja, hogy nem lehet, már aktiválva van valahol.

Ha regisztráltok a hivatkozasommal 3000 HUF-ot kaptok, amikor először vásároltok az ingyenes Revolut kártyával. https://revolut.com/referral/szabolb1ek!G10D21

(#314) hunfatal válasza TheProb (#312) üzenetére

hunfatal
(félisten)

Nem tudod másik gépen aktiválni, kiírja, hogy már aktiválva van valahol és ennyi, 30 nap után nem tudod használni.

(#315) Orionk válasza hunfatal (#311) üzenetére

Orionk
(senior tag)

Aha, úgy néz ki, hogy a 7.56a a legújabb. :)

http://www.totalcommander.hu/letoltes/total-commander

(#316) Szab02 válasza polonic (#313) üzenetére

Szab02
(aktív tag)

De lehet másikon is aktiválni, ha már az előzőn nem fogja többet használni. Csak fel kell hívni a supportot és elmondni, hogy cseréltél a gépben pl. videó kártyát és automatikusan nem enged aktiválni...a többit majd ők mondják.

http://www.panoramio.com/user/szab02

(#317) polonic válasza Szab02 (#316) üzenetére

polonic
(nagyúr)

Ezt én tudom, de nem így értette szerintem ő, ezáltal én sem.

Ha regisztráltok a hivatkozasommal 3000 HUF-ot kaptok, amikor először vásároltok az ingyenes Revolut kártyával. https://revolut.com/referral/szabolb1ek!G10D21

(#318) Tamás88 válasza TheProb (#306) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Sajnos az oem licenc alaplaphoz kötött, de ha felhívod, és elmondod a Microsoftnak, hogy garanciális lapcseréd volt, akkor beaktiválják a Windows-t.

(#319) ész ventura

ész ventura
(aktív tag)

SZiasztok!
Win 7 Ultimate 64 bit (gyári) alatt mostanában a képernyőkímélő nem tölt be, de még mintát sem ajánl fel ha bemegyek. A windows nem tudja elindítani ezt a képernyőkímélőt üzenet jön fel a képernyőkímélő helyett. Mi lehet a probléma?

Azt mondta a rendszer hogy adjak meg egy új jelszót, beírtam hogy f@szom,erre kiírta hogy túl rövid...

(#320) TheProb válasza Tamás88 (#318) üzenetére

TheProb
(addikt)

Köszi segítségetek, azt hittem olyan lesz mint xp-vel hogy akár hány gépre fel lehet dobni, de akk nem

(#321) hunfatal válasza TheProb (#320) üzenetére

hunfatal
(félisten)

XP-t sem lehet a liszensz szerint, csak maximum azt be tudtad aktiválni, mert nem volt benne ilyen szintű védelem.

(#322) aszti93

aszti93
(aktív tag)

Sziasztok!

Tegnap raktam fel a gépemre a win 7-et, és lenne egy pár kérdésem az oprendszerrel kapcsolatban.

Miért van az hogy a gép leállítja magát (mikor sokáig nem használom hibernálja magát), utána megnyomok egy billentyűt a klaviatúrán akkor ugyan visszakapcsol a gép de képet nem ad?

Ja és win 7 ultimate x64-em van.

Van egy usb-s wifi adapterem ami xp-vel és vista-val kompatibilis. Hogyan lehetne megoldani azt hogy az adapter működjön win7 alatt. Hallottam egy vmi virtuális xp-ről. Ez bejöhet?

A vga-m tudja a dx11-et, de ezt fel kell telepíteni külön vagy nem? (a vga-hoz járó cd-t már felraktam)

És nem tudom, hogy kell e de ideírom azért a gépem paramétereit:

cpu: E3400
lap: asus p5kc
ram: 2gb hynix (valószínűleg még 2 lessz mellé)
vga: gigabyte gt430OC
táp: fsp bluestorm2 500w

A segítséget előre is köszönöm.

Üdv.: Aszti

(#323) F34R

F34R
(veterán)

Sziasztok.

Ha a Win 7-nél növelem a swap méretét akkor a memóriahasználat csökken ? vagy fölösleges 4Gb mellet ?

(#324) g.gergo válasza F34R (#323) üzenetére

g.gergo
(senior tag)

Hagyd, hogy a rendszer kezelje, nem kell azt babrálni.

(#325) aszti93

aszti93
(aktív tag)

Az előző kérdéseim hez hozzácsapnék még valamit.
Felraktam a krysis 2-t meg a shift 2-t és mikor el akarom indítani, kiírja a gép hogy: a "XINPUT1_3.dll" fájl hiányzik a számítógépről. Ilyenkor mi a teendő?

(#326) F34R válasza aszti93 (#325) üzenetére

F34R
(veterán)

directx-et felraktad?

[ Szerkesztve ]

(#327) PiciKenny

PiciKenny
(senior tag)

Hali

Van valami beépített EQja a win7nek? mert ha a gyári drivert felrakom a hangkarihoz ahhoz van, viszont nem tudom beállítani a keresztezést a Subhoz (80-120Hz), esetleg külön progi? :R

(#328) sfdrakex válasza aszti93 (#322) üzenetére

sfdrakex
(veterán)

VGA-hoz ne a cd ről tegyél fel drivert, hanem a weboldaláról a legfrissebbet, W7-nek nyomj egy frissítést, winupdaten, ha be van dugva a wi-fi adaptered, ahhoz is fog találni drivert neten, ha a vistán ment, menni fog W7en is.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#329) sfdrakex válasza F34R (#323) üzenetére

sfdrakex
(veterán)

4 Gb ramom van nekem is swap fájl autón, így 4 gigás az is, memória használatot nem befolyásolja, először mindig a memóriát használja a gép, csak ha az elfogy akkor megy a swap fájlra.

[ Szerkesztve ]

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#330) doser0717

doser0717
(aktív tag)

Sziasztok!

Adott egy 'szűz' usa import gép, amin ilyen win7 van: "Microsoft Windows 7 Home Premium 64 bit Pre-installed"
A kérdés (remélem) egyszerű: van e lehetőség ezt a változatot úgy magyarrá tenni, hogy minden érthetően magyarul működjön és a hun ékezetes betűket is tudjam használni?!?
Ha igen, akkor van ennek olyan módja, amit egy nem hozzáértő is meg tud csinálni?
És ha tudtok ilyet, azt valaki megosztaná velem? (vagy kib..ott szájbarágósan, vagy link formájában, ahol szájbarágósan le van írva)

Előre is köszi mindenkinek!!!

EP3 owner :)

(#331) aszti93 válasza F34R (#326) üzenetére

aszti93
(aktív tag)

külön a dx9-et nem.de ha én pl. a 11-et szeretném akkor azt töltsem le?

[ Szerkesztve ]

(#332) PiciKenny válasza aszti93 (#331) üzenetére

PiciKenny
(senior tag)

a win7 alapban dx 11et használ, de vissza fele is kompatibilis.

(#333) aszti93 válasza PiciKenny (#332) üzenetére

aszti93
(aktív tag)

és akkor miért irja ki hogy: "XINPUT1_3.dll" fájl hiányzik a számítógépről. ???

és ezt akkor írja ki mikor el akarok indítani egy játékot. most csak a shift2 és a crysis2 van a gpen és egyik se megy.

[ Szerkesztve ]

(#334) aszti93

aszti93
(aktív tag)

mondjuk a gép még nem töltötte le a frissítéseket és a telepítő cd-m durván egy éves. Ez lehet gond esetleg?

(#335) hunfatal válasza aszti93 (#322) üzenetére

hunfatal
(félisten)

Energigazdálkodásnál kapcsold ki a sleepet és a hibernálást.

A wifihez ha nincs driver a windows updaten sem, akkor használd a Vistas drivert, működni fog vele.

A VGAhoz a hivatalos oldalról telepíts drivert, ne az elavult, cd-n lévő drivert használd.

A DirectX-et pedig frissítsd evvel.

(#336) aszti93 válasza hunfatal (#335) üzenetére

aszti93
(aktív tag)

és ha frissítem a direkx-et akkor menni fognak a játékok is. és a vga driverét már áttelepítettem.

(#337) Sub-ZeRo válasza PiciKenny (#327) üzenetére

Ac3 filtert rakd fel és ott lesz olyan opció.

(#338) Orionk

Orionk
(senior tag)

Win 7 ben hol lehet beállítani a hibernálást?

köszi

(#339) pschio válasza Orionk (#338) üzenetére

pschio
(őstag)

vezérlőpult/energiagazdalkodás

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#340) canniball válasza doser0717 (#330) üzenetére

canniball
(nagyúr)

[link]

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#341) Orionk

Orionk
(senior tag)

Hy !

Win7 alá tudtok valami jó programot, amivel kezelni lehet a laptop webcameráját?

felvételt készíteni, képet készíteni, stb...

köszi

(#342) Sub-ZeRo válasza Orionk (#341) üzenetére

A webcamera drivere esetleg?
Meg ez inkább az azonnali kérdések topikba való, attól hogy 7 alá keresel programot. ;]

(#343) klayton#1

klayton#1
(tag)

Be lehet valahogy állítani, hogy a rendszer szóljon, ha az akku elérte a 80%-os töltöttségi állapotot (valahogy hasonlóképp, ahogy jelzi az alacsony töltöttséget)?

(#344) heko001

heko001
(csendes tag)

Tisztelt Fórumozok!!

Lehet, hogy erre a kérdésre mit most fel fogok tenni biztos valahol, valamikotr adtak, adtatok mát választ , de napok ota az internetet böngészem és sajnos nem találok a problémámra megoldást.
Volna egy gépem, ami a következő paraméterekkel bír:
Asus p5wd2 premium
3 ghz Cpu
Msi vga
4 gb ram
, és sajnos nem tudom feltelepíteni a windows 7 et. :-(
A telepítés folyaman , miután az elején kiírja , hogy telepítés feljön egy ablak, amiben cd/dvd illesztőprogramot kér (arra már rájöttem , hogy valami alaplapi driver , illesztőprogram kellene neki), innen nem tudok tovább lépni.
Az elképzelésem szerint az IT8212 driver kelhet , de nem találok win7 hez valót.
Ha esetleg valaki találkozót ilyen hibával kérem segítsén.
Köszönöm.

(#345) Sub-ZeRo válasza heko001 (#344) üzenetére

Raid-be akarsz telepíteni vagy ahci-be? Mert ez raid drivernek néz ki.
[link]

(#346) Orionk válasza Sub-ZeRo (#342) üzenetére

Orionk
(senior tag)

A driver fent van, mégsincs egyetlen egy program sem win7 alatt, ami legalább a kamera képét megmutatná.

Megkérdeztem az általad mondott topicban, és kaptam segítséget.

(#347) Orionk

Orionk
(senior tag)

Win7 alatt milyen vírusírtót használtok?
Én Microsoft Security Essentials programot. Ezt ajánlották, hogy nem lassítja a rendszert, és egybeépül a win7el.

Azért kérdezem, mert nagyon lassan indul be win7es. Pedig most telepítettem fel, ez a fenti vírusírtó lassítaná?
Alig telepítettem fel valami nagy dolgot. Hogy lehet ennek utánnanézni, hogy mit tölt sokáig a bootoláskor?

Lehet, hogy az Update-eket keresi?
Állítsam le, hogy semilyen update-et ne keressen?

Pedig a Defragmentálást is megcsinálom. 2 napja telepítettem fel, és telepítés közben is volt, hogy megcsináltam a defragmentálást, hogy összeálljanak a programok.

Mitől bootolhat lassan?

köszi

(#348) Sub-ZeRo válasza Orionk (#347) üzenetére

Én azt. Mondjuk a géped adataidat megadhatnád és akkor könyebb lesz segíteni. Az is számít mit raktál fel, mik indulnak autmatikusan, mind a háttérben, vagy mint pl. msn, steam, skype. Azok eléggé lehuzzák a boot időt..
Meg ne várj csodát, 2 napos rendszer. Majd ha 2 hetes lesz és akkor is lassú, akkor ott van a gubanc. Nem beszélve, hogy nálad még az indexelés is megy induláskor meg az előtöltés.

[ Szerkesztve ]

(#349) heko001

heko001
(csendes tag)

semmim nincs raidbe, 3 hdd van 2 sata 2 ide, miután elején végig megy 2x a fehér csík a képernyő alján, nyelvet kell választani - tovább gomb- utána ugrik fel

(#350) Sub-ZeRo válasza heko001 (#349) üzenetére

Biosban mire van állítva a típus? AHCI, ide?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.