Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Neil Watts válasza golax (#150) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Hol tudok letölteni olyat, amibe beírom a termékkulcsomat és működik?"

Google a barátod, a warezt nem támogatja a fórum, még úgy sem hogy van kulcsod. Elnezest.

(#152) superstar89


superstar89
csendes tag

sziasztok

nemtudom, hogy jo topikban jarok-e.
de erdeklodnek, hogy nem e tudjatok, hogy mi lenne a szamitogep baja.
tunetei :
szamitogep uzemel rendesen, minden mukodik. aztan egyszercsak ( tetszoleges idopontban, es hasznalat utan ) ugydont, hogy lefagy. ez ugy nez ki, hogy mintha kikapcsolna a vinyo, vagy nemtudom. a hangjabol sajnos nemtudom megmondani, hogy mi lehet a problema.esetleg egy win 7 reinstall jot tenne neki?
udv.

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#153) Neil Watts válasza superstar89 (#152) üzenetére


Neil Watts
veterán

Kabeleket ellenorizd a HDD-nel, hogy jol erintkeznek-e. Szerintem RAM gond. Amugy szvsz nem ez a megfelelo topik ;) Eszembejutott, hogy mivan, ha az egyik venti kontakthibas esetleg? Volt mar, ilyen a vilagtortenelemben. :D

Azert egy hang joljonne, mert igy csak lovoldozik az ember a setet'ben. :D

A megfelelo topik asszem ez: [link]

(#154) superstar89 válasza Neil Watts (#153) üzenetére


superstar89
csendes tag

koszi az infot, atrakom abba a topicba is.
ram gond? azt tudom ugy ellenorizni, hogy mondjuk kiveszek 1et mindig? van 6 :D
vagy van erre valami progi?
koszi a valaszod!

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#155) superstar89


superstar89
csendes tag

amugy olyan hangja van, mintha kikapcsolna a vinyo. hallottam mar ilyet, amikor az egyiket nem hasznalom es a masikat kikapcsolja.
tudok allitani olyat, hogy ne rakja energiatakarekra soha:?

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#156) golax válasza Neil Watts (#151) üzenetére


golax
tag

De az miért warez, ha van megvett (az állam fizette) termékem, csak nincs meg a CD? A jogosultságot megszereztem legálisan :)

de :R

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

(#157) Neil Watts válasza golax (#156) üzenetére


Neil Watts
veterán

Onnek egy uzenete erkezett...

superstar89: memtest86

[ Szerkesztve ]

(#158) superstar89 válasza Neil Watts (#157) üzenetére


superstar89
csendes tag

oke, koszonom. most melozom, de ha hazaertem mindenkeppen kiprobalom.
es ha nem a ram, akkoR?

arhbshop@gmail.com / +36707509848 / https://linktr.ee/arhbshop

(#159) Laccoss válasza Neil Watts (#151) üzenetére


Laccoss
addikt

Első hozzászólásban mégis ott van a 90 napos enterprise verzió letöltési linkje. Nah akkor hogy van ez? Telepítőmédiát nem lehet linkelni, de a 90napos enterpriset igen? Amúgy a licensszért fizetünk...

Persze úgyis warez oldalról kerülne elő a telepítőmédia, de akkor is kicsit ellentmondás így a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#160) C0d3r válasza Laccoss (#159) üzenetére


C0d3r
addikt

Az csak egy próbaverzió, nyilván ha a Microsoft letölthetővé tenné az összes Win7 próbaváltozatát, szintén szerepelnének a listában.

[ Szerkesztve ]

(#161) polonic válasza golax (#150) üzenetére


polonic
félisten

Úgy látszik nem jártok a betateamre.
Letölthető Windows, Office ISO-k

[ Szerkesztve ]

(#162) fatal` válasza polonic (#161) üzenetére


fatal`
titán

Na ezt az oldalt én sem ismertem, köszi. :)

(#163) Neil Watts válasza polonic (#161) üzenetére


Neil Watts
veterán

Én ismertem ezt a letöltési formát, csak közel sem voltam benne biztos, hogy legális... :) Azt hittem, csak egy rossz beállításnak köszönhető hogy elérhetőek a cuccok.

Amugy ha jol lattam mar magyar is van.

[ Szerkesztve ]

(#164) Tamás88 válasza Neil Watts (#163) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ha már Pzstm úgyis kirakta az oldalán, akkor már biztos, hogy nem illegális dologról van szó.

(#165) pete_21 válasza fatal` (#14) üzenetére


pete_21
addikt

Én úgy emlékszem, hogy Vistánál is van winsxs mappa. Valamivel kevesebb helyet foglal, mint Win7-en (bár kevesebbet is használtam, mint a W7-et).
A Vista mégsem tárol el minden dll-t? (hiába van sxs mappa?)

[ Szerkesztve ]

(#166) fatal` válasza pete_21 (#165) üzenetére


fatal`
titán

Van, az is eltárolja, ugyanúgy működik. Illetve mint feljebb is írták a méret nem egészen valós mert tele van hard linkekkel.

És nem foglal kisebb helyet, max kevesebb programot telepítettél rá. :)

(#167) pete_21 válasza fatal` (#166) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Csak a korábbi hsz-edből az jött le, mintha ott nem lenne ilyen... Azért volt furcsa. :)
Igen, írtam is, hogy kevesebbet is használtam a Vistát, mint a Win7-et, szóval ez rá a magyarázat.

(#168) Воланд válasza Neil Watts (#163) üzenetére


Воланд
titán

Hát valami bugnak kell lennie, elég ha elolvassa az ember, hogy hogyan találta meg a linkeket. Ennek ellenére az ms-t nem zavarja, mert akkor tuti, hogy nem lenne elérhető.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#169) Neil Watts válasza Воланд (#168) üzenetére


Neil Watts
veterán

Persze hogy "nem zavarja". Ha megrugdosná a Digital Rivert akkor az amerikai köz- és felsőoktatás egy értekes szoftverletöltő/beszerző oldaltól esne el. Ugyanis ez olyan kb. asszem' mint nalunk a Campus, csak ahhoz nem ferhet hozza a sarki utvasepro, ugye (elnezest a peldaert, remelem ertitek)

(#170) dim dim


dim dim
tag

üdv fórum!

kicsit ot: van egy olyan microsoft-os segédprogi, amely telepítése után elég, ha ráklikkelek az intézőben egy iso file-re, és máris létrehoz egy virtuális meghajtót, és beteszi az iso-t.
a progi ingyenes.
ki tudja, melyik ez a progi?

Köszönöm

(#171) fatal` válasza dim dim (#170) üzenetére


fatal`
titán

Microsoftos program nincs ilyen szerintem. Nem a VirtualCloneDrivera gondolsz?

Esetleg daemon tools, bár az jóval többet tud, de abban is be lehet ezt állítani.

(#172) dim dim válasza fatal` (#171) üzenetére


dim dim
tag

időközben kigugliztam magamnak.
hátha érdekel mást is: igyenes, és 60kb a progi.
és igen, MS.

http://www.techrepublic.com/blog/window-on-windows/microsoft-virtual-cd-rom/42

(#173) Thunderzolee válasza dim dim (#170) üzenetére

Esetleg kérdezd meg itt:
http://itcafe.hu/tema/milyen_program_ami/friss.html

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#174) dim dim válasza Thunderzolee (#173) üzenetére


dim dim
tag

már nem kell.
megvan.

(#175) Воланд


Воланд
titán

Frissült az első hsz, hibákat, észrevételeket pm-ben.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#176) Neil Watts válasza Воланд (#175) üzenetére


Neil Watts
veterán

:R

Ha kell meg valami a hszbe en megcsinalom szivesen! :)

(#177) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Felraktam a Vistát a Windows 7 mellé. Egész jól elvannak egymás mellett. a Windows 7 látja a Vista particióját, és fordítva is igaz. A kérdés. a Windows 7 backupnak érdemes megadni, hogy a Vista particiójáról is készítsen biztonsági mentést, vagy ki kell hagyatni vele ?

(#178) Neil Watts válasza #41133696 (#177) üzenetére


Neil Watts
veterán

Nem. Azért annyira nem egyezik a két rendszer. Bar ha kepfajlba nyomja akkor lehez hogy megy.

(#179) Thunderzolee válasza Воланд (#175) üzenetére

Windows 7 nyelvek

Ezt nem is tudtam.
Egyszerre csak egyféle nyelv lehet fent?
Azt gondoltam több nyelvi packot is fel lehet telepíteni, és az éppen használni kívántat indítjuk el bootoláskor.
Kár, h nem így van. :(

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#180) Воланд válasza Thunderzolee (#179) üzenetére


Воланд
titán

HP-nél, Professional-nél és Starter-nél így van, egyszerre csak egy nyelv lehet fent.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#181) Neil Watts válasza Воланд (#180) üzenetére


Neil Watts
veterán

hala az egnek Ultimatenel az osszes is akar! :D :R

(#182) fatal` válasza Thunderzolee (#179) üzenetére


fatal`
titán

Ultimatenél és Enterprisenál több nyelv is lehet, vezérlőpultban lehet választani (profilonként). A login screen ha jól tudom mindenképpen a telepített nyelven fog megjelenni.

[ Szerkesztve ]

(#183) Tamás88 válasza fatal` (#182) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, a bejelentkező képnél is a telepített nyelven fog megszólalni, feltéve ha azt beállítottuk, mivel külön lehet a bejelentkezés és a rendszer nyelvét módosítani.

(#184) fatal` válasza Tamás88 (#183) üzenetére


fatal`
titán

"mivel külön lehet a bejelentkezés és a rendszer nyelvét módosítani."

Na ezt nem tudtam, nekem angol a rendszer, nem használom a nyelvi csomagokat.

(#185) Thunderzolee válasza fatal` (#182) üzenetére

Oké, értem.

Köszi fiúk. :R

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#186) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

Ezt miért csinálja ha új drivert teszek fel? Miért számozza meg? Hol tudom átírni? Idegesítő.

(#187) lacy027 válasza BIZ0906 (#186) üzenetére


lacy027
tag

Annó angol nyelven írt megoldást találtam erre, a hiányos tudásommal én megértem, viszont nem biztos, hogy helyesen le tudnám fordítani (mondjuk fordítás nélkül is érthető szvl), így bemásolom ide eredeti nyelven:

"Then to reset the numbering for new devices. Load regedit and go here
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Network\{big long hex number}\Descriptions
There will be a few hex numbers after \Network\ but it'll be the one with the "Descriptions" branch. Under this branch you'll see all the numbering strings. Juts delete the ones you want to reset.
Then go back to Device Manger and select "Scan for Hardware Changes"

(#188) Neil Watts válasza lacy027 (#187) üzenetére


Neil Watts
veterán

"Ahhoz, hogy visszállítsd az új eszközök számozását töltsd be a regeditet és navigálj el a HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Network\{hosszú hexadecimális számsor}\Descriptions helyre. A \Network\ után találni fogsz egy pár hexadecimális számsort, de csak egy tartozik a Descriptions ághoz. Ez alatt fogsz látni újabb számsorokat. Töröld azt amelyik eszközt vissza szeretnéd állítani eredeti állapotába.
Ezután menj vossza az Eszközkezelőbe, és nyomj rá/válaszd ezt: "Hardverváltozások keresése"

Az érthetőség kedvéért fordítottam így, most keltwem nem reg, elnezest ha hiba van benne. Amugy az alap, hogy szakszoveget mashogy forditunk mint normal hetkoznapit. :B Kicsit magyartalan lett, nem gondoljatok? Elnezest 9kor nem tudok magyarul. :D

Udv. core2

[ Szerkesztve ]

(#189) canniball válasza polonic (#161) üzenetére


canniball
nagyúr

Vista-hoz nem tudsz/tudtok véletlenül ilyet? :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#190) polonic válasza canniball (#189) üzenetére


polonic
félisten

Nézz szét egy kicsit a linkelt oldalon. :)
Mármint nem a betateamen, hanem az ott linkelt oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#191) Tamás88 válasza canniball (#189) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Dehogynem, az is ott van, csak egy kicsit keresni kell (jobb oldali menüben rákattintasz a Microsoft szövegre).

(#192) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

(#187) lacy027
(#188) core2
Sikerült köszönöm a segítségéteket!! :D

(#193) BIZ0906


BIZ0906
aktív tag

És lenne még egy de ezt csak itt látom számozottnak.
5 - Logitech G35 Headset
Működik semmi gáz csak ha új USB-be csatlakoztatom akkor már számozza is.

[ Szerkesztve ]

(#194) jeni


jeni
félisten

Szia

Kérdésem az lenne,hogy ha újra felakarom tenni az eredeti lemezemről a win7 64 bitet amit a neten már aktiváltam,az ismételt aktiválásnál már automatikus vagy a központól kell engedélyeztetnem ismételten az aktiválási kódot elkérve tőlük?

(#195) Sub-ZeRo válasza jeni (#194) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha oem, akkor ötször tudod aktiválni neten keresztül, utána telefonon kell megtenni.
Ha dobozos változat, akkor azt neten kell, és annyiszor ahányszor akarod.
Nem autómatikus, neked kell, beírod a kulcsot és kész, mondjuk telepítéskor.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#196) jeni válasza Sub-ZeRo (#195) üzenetére


jeni
félisten

köszi

(#197) L4$CO


L4$CO
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Volna egy kis problémám és hozzátok szeretnék fordulni a segítségért mivel Windows 7-em van é s máshol nem találtam semmit.A Windows Doctor nevű programmal lenne problémám a 2.7 verzió van fönt most.Szóval 1 hete kb rendbe akartam tenni a gépet vírusírtás,fölösleges dolgok törlése,töredezett mentesítés meg stb. Mikor a Windows Doctorhoz értem azon belül a System security fülnél lefutattam a ellenőrzést és mikor a View Details re kattintotam bejön az ablak ahol kiválaszthatom a veszélyes dolgokat. De mikor rá kantintok hogy lássam azokat egyszerűen nem akar lenyílni az a rész hogy : See more Hiába katintok semmi és igy nem tudom bejelölni a dolgokat.... Meg a végén mikor kilépek a Winddows Doctorból ezt íja ki :

Próbálkoztam sok mindennel próbáltam valamit keresni a hibára az interneten de semmi gondoltam talán itt tudnak segíteni. Köszönöm előre is a segítséget.

"Ha állat lennék, nem tartanék embert a lakásban, mert egyből a kashmir kárpitra kakálna...

(#198) Sub-ZeRo válasza L4$CO (#197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A programot letörlöd és nem lesz vele bajod. 7 alá nem kell ilyen hülyeségeket telepíteni, mert többet árt, mint használ. Akkor inkább ccleaner és hagyd alapon a beállításokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#199) Tamás88 válasza L4$CO (#197) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Rendszerkarbantartásra inkább a CCleaner-t használd. Azzal nem lesz semmi bajod (persze azért ésszel takarítani).

(#200) Dexter68


Dexter68
addikt

Üdv! Win7 64 bit ultimate - van egy régi szkennerem, amit XP módban használtam, mivel nincs hozzá új driver.

Egy ideje (nem tudom pontosan mióta, talán az SP1 felrakása óta lehet) azt csinálja, hogy amikor bekapcsolom a szkennert, közli, hogy ő a működésében problémát talált, különben sincs driver, úgyhogy leállítja, és egyébként is kód 43. És persze nem jelenik meg az XP módú virtuális gép USB menüjében, mint régen, hogy „ismeretlen eszköz”

Van erre valami megoldás?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.