Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) polonic válasza vinatt74 (#1150) üzenetére


polonic
félisten

Windowsból nincs ingyenes verzió. . .

Szia!

(#1152) atesss válasza atesss (#1116) üzenetére


atesss
addikt

Elnézést, hogy csak most írom meg az eredményt.
Sikerült, mégis csak elindult a Win7 simán.
Mivel este volt már, most nem álltam neki leszedni a dolgokat, igazából majd amikor újratelepítem, akkor kéne, ami meg úgy néz ki lehet lesz mégis 2 hét is (addig nem nagyon lesz időm).
A háttér sem feketült be.
Aktiválásra azt írta ki, hogy "Ma aktiválnia kell". Gondolom akkor ez nem komoly, vagy legalábbis simán el fog indulni két hét múlva is, ugye ?

(#1153) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Történt, hogy a Live messenger Plus beállítás ablak megjelenése után a Messenger működése leáll és ezt a hibaüzit dobja:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: BEX
Alkalmazásnév: msnmsgr.exe
Alkalmazásverzió: 14.0.8117.416
Alkalmazás időbélyegzője: 4bc935af
Hiba – modul neve: StackHash_4c0d
Hiba – modul verziója: 0.0.0.0
Hiba – modul időbélyegzője: 00000000
Kivétel – eltolás: 00000000
Kivételkód: c0000005
Kivételadatok: 00000008
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.768.3
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: 4c0d
További információk 2: 4c0d4d78887f76d971d5d00f1f20a433
További információk 3: 4c0d
További információk 4: 4c0d4d78887f76d971d5d00f1f20a433

Mondom oké, adok neki egy újraindítást. Na azóta a Messenger se indul el, nemhogy a plusz beállítások ablaka. :(

Mondom letörlöm és újrarakom, na erre a Windows Installer is behal ugyanezzel a BEX hibaizével... Lehet ez a probléma már kinőtte az MSN Messengert?

Mi lehet a gáz? :F

═════════════════════════════════════════

(#1154) atesss válasza sbazsi (#1137) üzenetére


atesss
addikt

Milyen virtuális gépet használsz ?
Csak azért kérdezem, mert pl. régebben a Microsoft Virtual XP nem tudott USB-t.
Ebből a szempontból a Vmware-t tudom ajánlani, annak profin meg van oldva az USB kezelése (könnyen át lehet váltani, hogy egy adott eszköz a host-ra vagy a guest-re legyen csatlakoztatva).
Miben nyilvánul meg az, hogy nem megy, meddig jutsz el ?
A kezelőprogramját + driverjét fel tudja rakni, vagy nem is engedi ?

(#1155) grabber


grabber
addikt

Hello!

Restart után miért változik vissza a meghajtó betűjelének módosítása?Ötlet?

(#1156) vinatt74 válasza sbazsi (#1141) üzenetére


vinatt74
csendes tag

Közben kiderítettem,hogy a win7 alapból felrakott videó driverével nem csinálja ezt,de ha feltelepítem a rendes driverét akkor kiakad.Nincs olyan felbontása amit én szeretnék ezért rakom fel a rendes driverét.
Tehát Win7 alatt is rendesen működő videódrivert kellene leszednem valahonnan.(Nvidia GeForce Go 7300)
Esetleg ha valaki találna ilyet azt megköszönném!

(#1157) sbazsi válasza atesss (#1154) üzenetére


sbazsi
veterán

windows virtual pc.
ami jár a win 7-hez.
itt is könnyen lehet váltani, hogy host/guest lássa.

a kezelőprogramot/drivert felrakja, de amikor elindítom a programot, az közli, hogy nincs eszköz.

(#1158) RootRulez válasza RootRulez (#1153) üzenetére


RootRulez
félisten

Rendszer visszaállítással megoldottam a problémát. Valószínűleg a reggeli frissítést nem komálta a szerkezet...

═════════════════════════════════════════

(#1159) satee76


satee76
aktív tag

Sziasztok. Bocsánat az off-ért, de hátha látattok már ilyet:

sziasztok !
Egy kis Help kéne. Tegnap a HERR Z kollegától vettem egy Athlon II X3 455-ös Rana magos procit. Ez előtt egy 7750 Athlon X2 volt a gépben, azon is lett telepítve a win7 64 bites rendszer.
A procit beraktam (a lap egy NF520t-c35, a proci támogatva, a legújabb 1.7 BIOS van fent), clear mos, elem ki rövidre zár, szóval kinulláztam a Biost teljesen. A Bios látja a Athlon X3 455, írja is h., 3 core.
Boot után a win 7 azonban csak 2 magot lát. HerrZ szerint a proci hibátlan (nem moddolható), egyébként a lapon sem tud magosítani, tehát ez nem gond.
A CPU-z is látja hogy RANA magos Athlon II X3, az órajel is stimmel, de CSAK 2 magosnak mutatja (2core,2 thread)

Mi lehet a bibi?

satee76 :R

(#1160) polonic válasza satee76 (#1159) üzenetére


polonic
félisten

Itt megnézni, hogy mi van beállítva.

(#1161) satee76 válasza polonic (#1160) üzenetére


satee76
aktív tag

Igen első dolgom lett volna ott átállítani 3-ra, de csak 2 van.
Innen indult a probléma.

(#1162) polonic válasza satee76 (#1161) üzenetére


polonic
félisten

Ott nem kell beállítani semmit, csak ha korlátozni akarsz.
Vedd ki a pipát onnan.

(#1163) Fire/SOUL/CD válasza satee76 (#1161) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor folyamodjunk barbár módszerekhez... ;]
Eszközkezelő/processzorok. Itt jó eséllyel nálad a régi processzor fog látszani. Ha ez a szitu, akkor jobb egér valamelyik "magon" és eltávolítás. Okézd le, újraindítást fog kérni, ha újraindult, remélhetőleg új cpu-hoz telepíti a drivereket, majd ismét restart-ot fog kérni, amit szintén kötelező megtenni. Remélhetőleg így megjavul...

polonic
Attól még, hogy korlátozni szeretnél, attól még az msconfigban 3 magnak kellene látszódni, nem kettőnek... :)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1164) satee76 válasza Fire/SOUL/CD (#1163) üzenetére


satee76
aktív tag

köszönöm a tippet este meg tudom, hogy müxik-e így. :R :R :R

Polonic: neked szintén thx :R :R :R

(#1165) Butcher-HUN válasza Gorneck (#999) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Üdv! Megint csinálja ezt az " Iconcache " anomáliát a Win 7. Most nem futtattam le semmit nem is töröltem. A gépem igaz húzva van de stabil ki lett tesztelve így tuti nem lehet vagy igen? :F

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1166) Sub-ZeRo válasza Butcher-HUN (#1165) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy csak férged van, vagy valami optimalizáló/ reg törlő programmal törlöd az ikon cache-t.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1167) Butcher-HUN válasza Sub-ZeRo (#1166) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Ezzel töröltem most " Rebuild_Icon_Cache.bat " majd restart win. Most egy darabig aztán gondolom megint előjön.

Programok amiket használok:
-TuneUp Utilities 2011: ezzel szoktam a merevlemezt és a registry-t takarítani.
-Registar Registry Manager: amikor vírusirtót vagy egyéb védelmi szoftver eltávolítása után vissza maradt bejegyzések takarítása.
-Your Uninstaller!: programok eltávolítására használom.
Ezek lennének amiket használok folyamatosan. Frissíteni szoktam őket ha ki szokott jönni hozzájuk friss build. Ezek közül csinálhatná valamelyik? Ötlet? :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1168) Sub-ZeRo válasza Butcher-HUN (#1167) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Jha, csinálhatja. Mondjuk mindegyik. Nem kell ilyeneket alkalmazni, mert nem egészséges a rendszernek. Nekem még egyszer sem kellett az iconcache-t újra létrehoznom, mert ilyeneket nem használok. Kétszer kell meggondolni mit akarsz használni és ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1169) Butcher-HUN válasza Sub-ZeRo (#1168) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

A felsorolt programok közül te melyiket látod feleslegesnek? Illetve ha te nem használsz ilyeneket akkor miket alkalmazol? Eltávolítás, registy és merevlemez takarítás stb...? :U

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1170) C0d3r válasza Butcher-HUN (#1169) üzenetére


C0d3r
addikt

Én a CCleaner és Defraggler programokat használom össz-vissz. Win7 a telepítés utáni tempóból kb. semmit nem veszített, mondjuk nem is szoktam telepakolni mindenféle különleges programmal. :)

(#1171) Sub-ZeRo válasza Butcher-HUN (#1169) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mindegyiket feleslegesnek tartom. Eltávolításra ott a sima törlés, majd ha nagyon érdekel valami, akkor registrybe beletúrok én, ami maradt a program után, bár eddig csak az avirát töröltem a gépről (márciusban május 2.-án lett telepítve a gép) és annak van törlő programja, ami telepítést sem igényel. Merevlemezen mit takarítsak? Ott a beépített az bőven elég. 200 giga van letöltésre, zenére, 750 meg a filmeknek, meg képeknek mindennek. Nem kell állandóan takarítani. Mikor megtelik, leírom ami kell, többire meg full format a vinyóra és kész. Amúgy meg max az office rakja oda a fájlait, vagy vannak neki rejtve mappái, de azok üresek. Szóval mindegyik felesleges, ha megondolod kétszer, mi kell és mi nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1172) Butcher-HUN válasza C0d3r (#1170) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1173) Butcher-HUN válasza Sub-ZeRo (#1171) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Neked is köszönöm a segítséged! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1174) Sziszifeca


Sziszifeca
őstag

Sziasztok!

következő a problémám: Valamilyen fontot szerintem felülírtam, vagy nem tudom, mert ilyen lett a betű pl. ezen az oldalon:
ez pedig amilyennek kellene lenni: [eredeti]

Mit tudok csinálni?

>>Youtube/Sziszifeca<<

(#1175) sbazsi válasza sbazsi (#1137) üzenetére


sbazsi
veterán

valaki?
virtual pc alól lehet netet osztani a host gépre?

(#1176) laccy88


laccy88
senior tag

sziasztok!
biztos sokaknak ismerős: winsxs mappa :O :F
van erre megoldás?

(#1177) Воланд válasza laccy88 (#1176) üzenetére


Воланд
titán

Persze, van: békén kell hagyni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1178) laccy88 válasza Воланд (#1177) üzenetére


laccy88
senior tag

király...három hónapig távol voltam a géptől, öcsém használta, mire visszaértem, 500MB szabad hely, winsxs mappa 10 giga...akkor gondolom ez normális :F :((( megoldás? Win reinstall?

(#1179) cigam válasza laccy88 (#1176) üzenetére


cigam
félisten

Igen, a belenyugvás. (ne nézegesd mi mekkora, csak használd ...)
Persze nem árt egy 20-30GB-os partíció, amikor csak a rendszer van rajta. Ha más is akkor mégtöbb.
---

A cccleanszép lassan fizetős lesz? [link]
Van hasonló kaliberü és ingyenes rendszerápoló?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1180) laccy88 válasza cigam (#1179) üzenetére


laccy88
senior tag

nem is idegesítene, ha nem fél giga szabad helyem lenne...és nem más okból.

(#1181) C0d3r válasza cigam (#1179) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem hiszem, csak a készítőktől támogatást a Home verzióval rendelkezők kapnak. Support oldalra itt lehet belépni, látható hogy fiók létrehozásához meg kell vásárolni a programot.

(#1182) canniball válasza laccy88 (#1180) üzenetére


canniball
nagyúr

Találtam egy ilyet: WinSXS Lite.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1183) cigam válasza sbazsi (#1137) üzenetére


cigam
félisten

Gondolom a software-ét letöltötted, elolvastad a manuelt,...

Pontosan hol akadtál el? A Vodafone support nem segít?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1184) laccy88 válasza canniball (#1182) üzenetére


laccy88
senior tag

próbálkoztam vele, de a második lépésnél hibába ütközök...

(#1185) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy fura jelenségre lettem figyelmes, egy nálam lévő lapos esetén, nevezetesen, hogy a parancssor nem ismeri fel a ping parancsot, csak ha a parancssort adminként futtatom... :F

Valaki már tapasztalt ilyet? :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1186) szuzi80


szuzi80
tag

sziasztok,

jobb és friss levelező kliensekkel foglalkozó fórumot nem találtam, ezért ide irok.

Van két gépünk (asztali+noti) és mindkettőn szeretnénk ugyanazokat a leveleket látni és használni, mikor épp ki melyik gépnél ül... ezért olyan levelező klienst keresek, ami mindkét gépen a szerverről tükörmásolatot képes használni; gondolom az imap-ot célszerü gmail-nél beállitani.
Thebat-ot használtuk eddig, de gondolkozok hogy lehet át kéne térni másik szoftverre, ha van ennél e célra jobb (próbáltam thunderbird-et és eudorát nem tetszettek, a microsoft outlook még bejön).
Gmail-es és freemail-es levelezéseket használnánk, de úgy, hogy egyszer egyik máskor a másik postafiók alól tudjunk levelet küldeni.

kérem segítsetek kiválasztanom a megfelelő progit.
köszi

(#1187) polonic válasza szuzi80 (#1186) üzenetére


polonic
félisten

Legközelebb az ilyen kérdést milyen program, ami. . . topikba is felteheted.

Próbáljtátok ki a windows live mailt.
Ha imapot állítotok be, akkor az pont ezt fogja csinálni. Gyakorlatilag valós időben követi a program a változásokat imap esetén. Gmail fióknál ráadásul automatikusan imapra állítódik be, a fióknév és a jelszó beírása után. Nem kell külön állítgatni semmit.
Freemailnél nem tudom, hogy van-e imap. De pop3-ra álíltva azt tudjátok csinálni, hogy beállítjátok, fogadás után maradjon a szerveren a levél. Így több gépre is letöltődik a levél. Ez már nem valós időben fog menni, hanem a következő letöltésnél.

(#1185) Fire/SOUL/CD

Ilyennel még nem találkoztam. Most próbáltam ki a gépemen, csak simán indítva a cmd-t, és működött a ping parancs.

[ Szerkesztve ]

(#1188) sbazsi válasza cigam (#1183) üzenetére


sbazsi
veterán

amikor bedugom, elindul a program, de az nem látja az eszközt.
mondjuk ez vicces, mert érzékeli, hogy bedugom, ezáltal elindítja a programot, de az nem látja a sticket...

szóval stick bedug (első alkalommal feltelepíti a programot), majd elindítja a programot.
és a program kiírja, hogy nincs eszköz.

más gépen működik, és ezen is, amikor indítok egy virtuális xp-t.

(#1189) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

valakinek van ötlete hogy egy teljesen magyar nyelvű win7 miért bugolhatott be?
1-2helyen angol szavak vannak.. pedig régebben magyarul voltak :D
egyik ismerős laptopján a win7 ezt csinálja.. én nem tudtam neki mit mondani

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1190) #93794560 válasza scope2007 (#1189) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem magyarított angol Ultimate az véletlenül?

[ Szerkesztve ]

(#1191) Gorneck válasza scope2007 (#1189) üzenetére


Gorneck
titán

Eredeti vagy varázsolt vagy netán nyelv módosított?

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1192) Robb202


Robb202
tag

Sziasztok!

Valaki megtudja mondani nekem, hogy a Windows intézőben ha a mappa ikon méretet "extra nagy ikonok"-ra állítom akkor hányszor hányas az ikon méret? 256x256 vagy 512x512 mert szerintem nincs annyi.

Please help me

(#1193) WonderCSabo válasza Robb202 (#1192) üzenetére


WonderCSabo
félisten

256x256 a max.

(#1194) kraftxld válasza sbazsi (#1188) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb csapkodni az asztalt a vodafone-nál, vagy frisebb drivert keresni?
A esetben kapsz új stick-et ami megy win7 alatt és nem kell varázsolni virtualpc-vel.
B esetben meg egyszerűen működik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1195) atesss válasza sbazsi (#1175) üzenetére


atesss
addikt

Hát én azt mondanám, hogy VmWare alól elég valószínű, hogy meg lehet osztani.
A virtual pc ezen verzióját nem ismerem (a kb. 3 évvel ezelőtti, XP-s verzóval voltak ezek a rossz tapasztalataim, amit írtam az előbb), de ha azt mondod hogy pl. az USB-t kezeli már normálisan, akkor van esélye hogy ezt is meg lehet oldani.

Ja és lett egy extra hülye ötletem:
Rakj be a gépbe két hálókártyát, és kösd össze őket kábellel. Az egyiket társítsad a host-hoz, a másikat a guest-hez. :P

(#1196) scope2007 válasza Gorneck (#1191) üzenetére


scope2007
addikt

laptophoz kapott origi win7.. magyar alapból...

ja egyébként még nincs megoldás erre sajna :( [link]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1197) sbazsi válasza kraftxld (#1194) üzenetére


sbazsi
veterán

dede, majd az is lesz :K

(#1198) sbazsi válasza atesss (#1195) üzenetére


sbazsi
veterán

ez most egész korrektül kezeli az usb cuccot.
át tudja venni a host-tól. pont így működik.
azért lássuk be elég vicces lenne a dolog két hálókártyával. főleg hogy notiról van szó. ;]

(#1199) Gorneck válasza scope2007 (#1196) üzenetére


Gorneck
titán

Nemtom sajna még nem találkoztam ilyennel...mármint, hogy nyelvi bug a guin...

Másikra nemtok nagyon mást mondani, mint reinstall...ezúttal lehet nem piszkálnék semmit az OSen...ha jó marad, akkor vmi piszkálás nem lett az igazi...

Gorneck#1239

(#1200) scope2007 válasza Gorneck (#1199) üzenetére


scope2007
addikt

oksa köszi... a nyelvre akkor azt tanácsolom hogy töltse le az angol vagy német nyelvcsomagot... tegye azt alapértelmezettre [törölje a magyart] és restart.. majd updatről lehúzni a magyart újra és betenni.. ezt így végre lehet hajtani egyáltalán?

--
saját: csak 1-2 dolgot designoltam meg... de azt is azután, hogy már nem tudtam a pin to trayt használni.. tehát tuti nem az ronthatta el.. mind1.. egy formatot megér nekem.. majd írok holnap ha újrahúztam, thx :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.