Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Fire/SOUL/CD válasza Gabás (#1648) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, egyszerű, csak onnantól nem biztos, hogy a Vmware el fog indulni... ;]
Amikor megjelent a 3.0-s Player, akkor én is kérdeztem ezt, és ezt a választ is kaptam, hogy ilyen módon tüntessem el. Megtettem, nem kellett többet elindítanom a VmWare Player-t, azóta nem kísérleteztem a dologgal... :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1652) Vasinger! válasza Gabás (#1648) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nos, sikeresen megcsináltam és olyat csinált utána, hogy majdnem Linxuot telepítettem...

Szóval kiszedtem a pipát a jelszókéréstől, újraindítom, erre megint nem jelentkezik be, ráadásul egy VMware nevű felh. fiók fogad. Mondom ez nagyon jó. Sehogy sem bírtam bejelentkezni, a rendszergazdai fiókom meg eltűnt. Így hát ment a win dvd a meghajtóba és rendszer visszaállítás...csodás.

(#1653) Gabás válasza Vasinger! (#1652) üzenetére


Gabás
addikt

hm, akkor bocs, ezzel a hibával nem találkoztam (lehet, azért, mert nem használok vmware-t:)

(#1654) sereeff


sereeff
aktív tag

Hello! A tünet amit látok megnyitok 1 torrentet, s a mikro torrent azt irja ki, hogy nem menthetö ide.... s azt veszem észre, hogy bármit menteni probálok, nem teszi! Mentés helye E:\Downloads Mi lehet a baj? Eddig menz, csak ma kezdte ezt, s nagyon bosszantó!
Win7 64 bit + Explorer9? A Válaszokat köszi!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1655) Sub-ZeRo válasza Gabás (#1650) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát mikor a contor user2-őt bütöd és ki veszed a pipát, hogy kérjen felh. nevet és jelszót. Oda akkor magadnak kell adni egy jelszót nem?

(#1654) sereeff:Torrent kliens futtatása rendszergazdaként. Próbáld ki.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1656) Illusion1010 válasza Gabás (#1648) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Nem az. Be pipálom hogy legmagasabb jogosultsággal fusson, és mégsem azt teszi.

(#1657) Gabás válasza Illusion1010 (#1656) üzenetére


Gabás
addikt

Állítsd be annak a mappának a jogosultságait (teljes jogosultság annak a fióknak, amely futtatja), amelyben a bat van, és minden olyan fájl jogosultságait, amelyre az mutat, így valszeg működni fog.

Sub-ZeRo: igen, kell jelszó, de jelszó nélkül amúgy sem tanácsos használni egyetlen fiókot sem

sereeff: neked is a jogosultságokat kell beállítani, azét a mappáét, amelybe tölteni akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#1658) scope2007


scope2007
addikt

hali!

szerintetek van jelentősége hogy az IRST az SSDt nem rendszerlemeznek írja?
azon van a win7... telepítés után még annak írta.. de azóta kötöttem be hddket.. így már az egyik hddt írja fixnek rendszerlemeznek...

csak ssd

hdd bekötés után

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1659) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1651) üzenetére


HZoli87
veterán

Pedig ettől működik tovább a VMware Player, vagyis nálam még sosem okozott gondot.

(#1660) Sub-ZeRo válasza Gabás (#1657) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Aham. Hát én jelszó nélkül használom. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1661) Lori82


Lori82
senior tag

Sziasztok.Azt honnan lehet megállapítani,hogy vga hiba vagy más?A jelenség a következő.Öcsém játszott egyszer csak kék-halál és újraindul a gép.Pár nap múlva videókat nézegetett és már megint lefagyott.Ma pedig egyszerűen tele van pixelhibákkal a monitor.Egy másik monitorral is próbáltam,ott is pixelhibákat és csíkokat tapasztaltam.Ha nem 800*600-a felbontás a windows el sem indul.800*600 felbontásban is pixelhibák és csíkok vannak a monitoron.Okozhatja ezt a hibát egy vírus????

(#1662) jagdtigger válasza Lori82 (#1661) üzenetére


jagdtigger
tag

Ez vga, ha garis akkor vidd vissza ha meg lejárt akkor sajnos szívás :/ . Ugyanis ez tipikusan a vidkari túlmelegedés tünete, kideríteni egyszerű, ha rajta tudod tartani a vga-n a kezed akkor mellé lőttem, ha elkapod akkor viszont telitalálat.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1663) Воланд válasza Lori82 (#1661) üzenetére


Воланд
titán

vram hiba.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1664) Lori82


Lori82
senior tag

Megpróbálok belinkelni egy képet.Nem forró a vga kártya,de valami gebasz van vele.Drivert is cseréltem,de nem működik megfelelően

(#1665) polonic válasza Lori82 (#1664) üzenetére


polonic
félisten

Ezt nem kell tovább ragozni.
Ebből egyértelműen vga hibának tűnik. Vram hiba, ahogy előttem is írták.

(#1666) Lori82


Lori82
senior tag

Így néz ki,remélem látjátok,mert a most a "beteg" gépről,öcsém gépéről írok és tiszta csík és pixel az egész képernyő.

[ Szerkesztve ]

(#1667) polonic válasza Lori82 (#1666) üzenetére


polonic
félisten

Nem látunk semmit.

(#1668) Lori82


Lori82
senior tag


Akkor mégegyszer :)

(#1669) Debilon válasza Lori82 (#1668) üzenetére


Debilon
addikt

tuning?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#1670) newgamer


newgamer
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy lehetne a laptopra Window7 Starter verziót telepíteni és nem lenne nagyon lassú, amiatt, hogy a windows7 Home Premium nagyon lassú volt a laptopon, amin jól megy a Windows XP, de közbe meg Vista Basic matricával van ellátva. Nem sikerült megoldani a win7 problámát, mindent kikapcsoltam és hiába lassú maradt a rendszer, meg terhelte nagyon a gépet.

(#1671) Lori82 válasza Debilon (#1669) üzenetére


Lori82
senior tag

Tuning nem volt.Egy 3 éves Zotac geforce 9800 512 mb a kártya.Régen melegedett,de amióta beszereltem +2 ventit az everest 77 fokot mutat a GPU diódánál.

(#1672) Воланд válasza newgamer (#1670) üzenetére


Воланд
titán

Nem lehet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1673) F34R


F34R
nagyúr

szaisztok a pendriveom gtp-disk lett ergó azóta mióta syslinux -t volt rajta útoljára nem lehetett rendesen megformázni , kingmax 16gb és nem tud bootolni és a médialejátszó sem látja , win7 formázás sem easus partion home sem segített rajta helyre lehet állítani valahogy ?

(#1674) polonic válasza F34R (#1673) üzenetére


polonic
félisten

Ezt most magyarul esetleg? :)

(#1675) jagdtigger válasza F34R (#1673) üzenetére


jagdtigger
tag

Linux live cd és gparted, ha ezzel se megy akkor lehet hogy letette a kanalat.

@polonic
Vagy linuxot vagy külső programmal a live cd-t ráttte úgy hogy bootolhasson, de azóta nem tudta rendesen leformázni és valószínűsítem hogy még a win7 se látja...

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1676) föccer válasza F34R (#1673) üzenetére


föccer
nagyúr

Adatok fontosak róla, vagy csak az a lényeg, hogy a későbbiekben használható legyen?

Egyébként jó eséllyel elhalálozott, ha ennyi mindennel hiába próbálkoztál :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1677) F34R


F34R
nagyúr

#1675) jagdtigger

gparted is megvolt

(#1676) föccer

szeretném igen használni de akkro lehet kampó van neki.

(#1678) sereeff válasza Gabás (#1657) üzenetére


sereeff
aktív tag

Köszi s tudom, hogy lámaság, pedig nem is ma kezdtem win7-et használni, de most nagyon nem tudom! Hogy lehet egy mappa jogosultságát beállitani, s mire is állitsam át? :-)

Köszi, s bocs, de eddig én még ilyet sose... mindig okés volt!

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1679) cigam válasza F34R (#1677) üzenetére


cigam
félisten

Ezzel a progival "inicializáld".

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1680) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv! Itt a noti, ez a jószág első indításkor beállította magát, azaz nevet meg ilyeneket beírtam feltett sok ő általa jónak ítélt programot (feleslegesen) majd elém tárult egy szarrá szemetelt win HP 64 bit. az óra mellett annyi cucc van h életembe ennyi még nem volt. HA legyalulom akkor a hdd-n lévő win7 hp az ugyan ez lesz? Tehát ez az aceres hátterű win7? Mert ha igen most gylulom le a HDDről is és továbblépek: hol tölthetem le win7 HP 64bitet? Itt van hozzá a szériál a gép alján. Azt sem értem miért van ez a jelenleg futó win7 aktiválva de nem azzal a kóddal ami a gép alján van. :F
THX!

(#1681) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#1680) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert előtelepített a gép feltételezem. Ha legyalulod, akkor a beépített recovery opciók megszűnnek létezni, az OS-el egyetemben.
Másik lehetőség, hogy valaki már legyalulta az előtelepített OS-t és az illető pakolta fel azt a sok szemetet illetve ezért más a serial is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1682) Kolondrum válasza Fire/SOUL/CD (#1681) üzenetére


Kolondrum
félisten

de ha én úgymond újra telepítem akkor ugyan ezt kapom vissza? a demo aceres win7-et vagy a gyári mikrós win7-et ahogy azt pl msdn-ről szokás?

(#1683) jagdtigger válasza Kolondrum (#1682) üzenetére


jagdtigger
tag

Egyrészt ami a gép recovery-jén van az nem demo, másrészt az tény és való hogy a noti gyártók szeretik teleszemetelni mindenféle általuk fontosnak tartott szarral a telepítőt...

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1684) Kolondrum válasza jagdtigger (#1683) üzenetére


Kolondrum
félisten

jó akkor tovább javítom: ha a hdd-n lévőt újra rakom akkor ugyan így aceres hátterű mindenféle demo programos win7et kapom vagy a rendes microsoftosat ami full tiszta????

(#1685) jagdtigger válasza Kolondrum (#1684) üzenetére


jagdtigger
tag

A teleszemeteltet, az MSDN-es képfájlt meg csak a sötét oldaltól lehet beszerezni(ellenőrzőösszeget mindenképp hasonlítsd össze az MSDN-en szereplőkkel)...

(Remélem ezért a mondatért nem leszek fenéken billentve... :D )

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1686) Fire/SOUL/CD válasza Kolondrum (#1682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha előtelepített gépről van szó, akkor azon egy teljesen legális W7 van, ami, ha esetleg bedőlne, telepítőlemez nélkül újrahúzható. Ezt a recovery opciót a gép indulásakor valamelyik funkcióbillenytűvel/biil. kombóval lehet előcsalni. Ha ez a szitu, akkor az felapkolja a recovery partícióról az OS-t (általában javítótelepítés vagy teljes gyalu opció van a recovery menüben) azzal a sok acer utility-vel együtt. Ez egyébként független a gyártótól, mert a többi előtelepített gép is felpakolja az adott gyártó utility-eit...

Ha teljesen letakarítod a partíciókat róla(mert most kellene lenni egy 2-400Mb-os rejtett, Rendszer, Recovery és adatpartíciónak, bár gyártónként ez is eltérhet), akkor egy MSDN-es W7-et felpakolhatsz rá, értelem szerűen ugyanolyan változatot, mint amivel előtelepítve volt, mert ahhoz való az alján a kulcs. Ha lepucolod a partíciókat és így telepítesz újat, akkor természetesen nem fognak felkerülni automatikusan az Acer utility-k.
Mindezek ellenére arra azért felhívnám a figyelmed, hogy már volt olyan ügyfél, aki hasonló okok miatt letakarította az előtelepített OS-t, majd megpróbált telepíteni hagyományos módon egy MSDN-est, csak az nem fogadta már el a gép alján lévő kulcsot.
Igen ritka, eddig talán ha 2-3 esetben találkoztam ezzel, de sajnos van ilyen is...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1687) Kolondrum válasza jagdtigger (#1685) üzenetére


Kolondrum
félisten

én azt hittem naívan hogy szűz win7-et kapok a HDD-n rejtetten amit bármikor felrakhatok és aktiválhatok. Nekem ezek a gyártói carok nem kellenek.

(#1688) #40835072 válasza polonic (#1645) üzenetére


#40835072
törölt tag

a services.msc megvan de hibás a tűzfal indításnál !

[ Szerkesztve ]

(#1689) jagdtigger válasza #40835072 (#1688) üzenetére


jagdtigger
tag

Valószínűleg benyeltél valamit, jöhetnek Kaspersky és társai...

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1690) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Miért van az hogy a lomtárra ráhúzok az asztalról dolgokat és nem tűnnek el. Van amit átneveztem, nem neveződött át. Első látszatra. Aztán F5 és ok. Auto azonnali frissítés nuku?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1691) #40835072 válasza jagdtigger (#1689) üzenetére


#40835072
törölt tag

valahogy így kéne megcsinálni de ezt inkább nem próbálom meg :S

[link]

valaki tud egyszerűbb megoldást? megvan a Kaspersky Antivirus 2011 v11.0.2.556! azzal mit csináljak?

[ Szerkesztve ]

(#1692) jagdtigger válasza #40835072 (#1691) üzenetére


jagdtigger
tag

Hát ha nem valamilyen progi vagy frissítés telepítése után szállt el akkor mehet a kártevőirtás.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#1693) #40835072 válasza jagdtigger (#1692) üzenetére


#40835072
törölt tag

már rég óta ilyen csak nem tudtam hogy baj :S akkor megcsinálom a kártevőírtást !

(#1694) cellpeti


cellpeti
veterán

Ha nincs meg a rajzszög, akkor helyreállító lemezzel megtudom javítani?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#1695) Fire/SOUL/CD válasza cellpeti (#1694) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó kérdés... Mielőtt nekiugranál, előtte még nézd meg, hogy ez a mappád létezik-e
C:\Users\[User name]\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar
Ha igen, akkor takarítsd ki és gép restart...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1696) sbazsi válasza sbazsi (#1614) üzenetére


sbazsi
veterán

úgy néz ki, a hiba a windows-omban van.
szóval: Lenovo Noti, minden lenovo progival.
w7 pro 64bit
asus router, tomato firmware, rajta hdd.
android, ios, látja, androiddal tettem rá videót, amit ios alatt megnéztem.
szóval az írás is megy.
ezen a lenovo gépen virtuális xp, és virtualis win7 gond nélkül megnyitja a vinyón található dolgokat.

minden ötletet szivesen veszek.
(ezen túlvagyok)

(#1697) bobsys válasza jagdtigger (#1643) üzenetére


bobsys
addikt

MSDN csak elgepeltem :)
Azert nem aktivalodna, mert van OEM kulcsos, COA, OEM satobbi kulcsos verzio es nem mindegy melyikhez van kulcsod
Kicsi az esely de fire kollega is talalkozott mar ilyennel

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1698) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Az itt leírtak alapján úgy két hónapja letiltottam a Windows defragmenterét, szolgáltatás szintjén is.

Most úgy voltam vele, hogy végül is nem feltétlen muszáj ennek így lennie, mert átálltam IObit A.S.C-re, de ennek nem használom a töredezettségmentesítőjét, mert állítólag S.S.D-ket nem komálja :) A Windows 7 defreagmentere meg emlékeim szerint nem is látta az S.S.D-t. Elrejtette, most meg amikor elindítom a szolgáltatást látja , és nem is rejti el . Újraindítás után sem. Esetleg valakinek van ötlete , hogy hogyan lehet et orvosolni?

(#1699) Sub-ZeRo válasza #41133696 (#1698) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az ütemezés alatt kapcsold ki azokat a meghajtókat amiket ne lásson és láss csodát. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1700) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#1699) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mégse láss csodát. :DDD Nem jó úgy. :W

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.