Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) bongeszo


bongeszo
aktív tag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a Windows 7 professional 64 bit verziót (ilyenem van eredetibe) fel lehet-e telepíteni egy régebbi dell inspirion 1501 AMD sempronos laptopra?
Ja és persze úgy, hogy frankón működjön! :)

előre is thx!

(#1952) Dictator^


Dictator^
veterán

Nem teljesen idevaló, de microsoft multimedia keyboard (msi 1.1a) egér kombóval nyomom, fent van a driver a billentyűhöz, be van állitva, hoyg a pause gomb állitsa meg a media playert, de csak a winmedia playert állitja meg a winampot nem (pedig a media gombra még a winampot is beállitottam)

annó ez ment, csak nem emlékszem, hogy, hogy.
ötlet?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1953) cigam válasza bongeszo (#1951) üzenetére


cigam
félisten

Hát nézd meg (kérdezd meg a gyártóját) hoggy támogatja-e.

Nem támogatja, csak 32bites XP-t és Vista-t.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1954) katt777 válasza Zolee11 (#1929) üzenetére


katt777
félisten

Nem állítottál le valamit a szolgáltatások közül, vagy optimalizáltál rendszert vmilyen segédprogrammal? Tapasztalatom szerint előbbi soxor okoz gondot elméletileg nem függő szolgáltatásoknál is, utóbbiak meg elég szépen bele tudnak cseszni a rendszerbe.

commanDOS: Hiren's bootcd elég szép csomagot ad mentési tevékenységek elvégzésére.
Sztem a jövőben boot lemezről végezz partíciómentést (Paragon arra is jó), azzal mindig vissza tudod tenni a rendszert.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1955) bongeszo válasza cigam (#1953) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszi a választ. Ezek szerint mem less rajta win7. elég szomorú lettem... :/

(#1956) Viktor77 válasza bongeszo (#1955) üzenetére


Viktor77
titán

Ennek ellenére egy 32bites Win7-et simán rápróbálhatnál, hiszen P4-ekre is raknak Win7-et. Más kérdés, hogy amit nem fog felismerni (a videókártya jellemzően ilyen) azzal szívni fogsz.
Fel fog tenni egy alap drivert hozzá, viszont az ATI drivert nem fogod tudni feltenni (nagy valószínűséggel), így nem lesz 3D-t, ergó nuku játék.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1957) bongeszo válasza Viktor77 (#1956) üzenetére


bongeszo
aktív tag

sajna csak 64 bites van. a játék amúgy nem zavart volna...

(#1958) Dictator^ válasza Dictator^ (#1952) üzenetére


Dictator^
veterán

megoldódott.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1959) Lenry válasza Viktor77 (#1956) üzenetére


Lenry
félisten

a Catalyst 9.3 vagy 9.5 legacy driver elég sokmindent elvisz, asszony notija is csak azzal megy, abban x1100-as VGA van

(#1957) bongeszo tölts le 32 bitest akárhonnan, és használd a 64 bites kódját az aktiváláshoz.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1960) Viktor77 válasza Lenry (#1959) üzenetére


Viktor77
titán

Oké, mondom, én biztos megpróbálnám. De tutira nem merem ajánlani, hiszen konkrét tapasztalatom nincs.

Meg hát ha ilyen a gépe, azért erre Pro-t nem mernék ajánlani, inkább Home Premium-ot (az nem eszik semmivel sem többet mint egy XP).

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1961) cigam válasza bongeszo (#1957) üzenetére


cigam
félisten

szerezz 32bites telepítő médiát. Azonos verziók, és nyelvek között szabad az "átjárás" 32-ről 64bitre, és vissza.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1962) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Parancsikonok sarkáról hogy lehet eltüntetni a kis nyilat?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1963) Sub-ZeRo válasza Winner_hun (#1962) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én vistához tudok ilyet, de az 7 alatt nem megy. Megszokod, vagy win7 testreszabó programot felraksz, ami vagy a rendszeredbe is kerülhet, vagy nem. :DDD [link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1964) Winner_hun válasza Sub-ZeRo (#1963) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hát ez nagyon gáz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1965) bongeszo válasza cigam (#1961) üzenetére


bongeszo
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. maradt a régi xp.
öcsém gépe és már eléggé össze volt omolva a rendszer. majd legközelebb megpróbálom a win7-et...

(#1966) Lenry válasza Winner_hun (#1964) üzenetére


Lenry
félisten

a régi regedites módszer már nem működik?

HKEY_CLASSES_ROOT\lnkfile\IsShortcut és
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\lnkfile\IsShortcut kulcs törlése?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1967) atesss


atesss
addikt

Üdv !
XP-t, Win7-et, és Linuxot szeretnék egy vinyóra telepíteni.
Az elsődleges és kiterjesztett partíciók megfelelő helyen történő létrehozásával, és formázásával volt / most megint lesz problémám, egy másik topicban részletesen: [link]

Van ötletetek hogy tudnám ezt egyszerűbben megoldani ?

(#1968) Winner_hun válasza Lenry (#1966) üzenetére


Winner_hun
félisten

Az elsőt töröltem, a második nem létezik. Ez meg is oldotta a problémát, köszönöm:R

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1969) Laccoss válasza Winner_hun (#1968) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha majd nem tudsz superbar-ra pin-elni akkor jusson eszedbe, hogy e miatt is lehet:)

(#1970) Winner_hun válasza Laccoss (#1969) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy mire mit csinálni nem tudok?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1971) Fire/SOUL/CD válasza Winner_hun (#1970) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

- Ha majd nem tudsz superbar-ra pin-elni akkor jusson eszedbe, hogy e miatt is lehet
- Hogy mire mit csinálni nem tudok?

Potyognak a könnyeim a röhögéstől skacok...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1972) Lenry válasza Winner_hun (#1970) üzenetére


Lenry
félisten

jah igen... :)
Microsofték ezt a parancsikon nyilacskát összekötötték a "rögzítés a tálcára" funkcióval. hogy mi értelme volt, lövésem nincs, de előfordulhat, hogy utóbbi nem fog működni. amit eddig rögzítettél, ott marad, de újat nem biztos, hogy tudsz majd rögzíteni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1973) Winner_hun válasza Lenry (#1972) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel nem élek, azt se tudom mire jó, hidegen hagy. A nyilak eltűntek, a lényeg megvan.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1974) C0d3r válasza Fire/SOUL/CD (#1971) üzenetére


C0d3r
addikt

Na ez jó volt. :DDD :C

(#1975) föccer


föccer
nagyúr

Üdv!

Érdekes hibába ütköztem. A rendszer úgy néz ki, hogy elfelejti észrevenni az usb-re csatlakoztatott eszközöket. A hiba kizárólag plug&play esetén jelentkezik, tehát csak akkor, ha futás közben akasztok valamit a gépre. Legyen az egy external hdd, egy pendrive, egy billentyűzet, vagy akár a telefonom.

A csatlakoztatott eszközök természetesen hibátlanok, akárcsak az aljzatok. Amennyiben az eszközök indításnál csatlakoztatva vannak, akkor a rendszer hibátlanul kezeli őket.

A szolgáltatások között a plug&play természetesen automatikus indításra van állítva, és a hibajelenségek során is futnak. A rendszer egy nemrégiben telepített, jogtiszta Win7 home premium. Automatikus frissítésekkel, MSE-vel egy SSD-ről futtatva.

A kérdésem az lenne, hogy vajon mi okozhatja a problémát? Hogy tudnám megoldani?

Köszi szépen a segítséget előre is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1976) sbazsi válasza sbazsi (#1541) üzenetére


sbazsi
veterán

bármi egyéb ötlet?
asus rt-n16 router. tomato dual wan firmware.
windows 7 pro 64 bit.
a gond, hogy a gépről nem érem el a routerre kötött vinyó tartalmát.
amt próbáltam:
Control Panel - Administrative Tools - Local Security Policy - Local Policies - Security Options
Network security: LAN Manager authentication level - Send LM & NTLM responses
Minimum session security for NTLM SSP - Disable Require 128-bit encryption

úgyanúgy nem megy. próbáltam a routeren a jelszót is kikapcsolni, akkor sem ment.

android alól elérem a vinyót, másoltam is rá. ipad lejátszotta a felmásolt videót.
a fenti win7 pro 64bit gépen, ms virtual pc-ként futtatott winxp, és win7-32bit gond nélkül írja-olvassa a vinyót.

bármi tippet szívesen fogadok. :U

(#1977) Davey7


Davey7
senior tag

Az mitol lehet,hogy egyik pillanatrol a masikra /ujrainditas utan/ a windowsba,+bongeszoben a betutipus helyenkent atallitodott felkoverre,helyenkent meg doltre??? Es nem talalom,hogy tudnam visszaallitani :(((
Valaki kerem segitsen mar nekem.

(#1978) kozi71


kozi71
senior tag

Sziasztok!
Tegnap érkezett négy frissítés gépemhez. A problémám az, hogy rendszergazdai jogosultságot igényel a telepítéshez. Ez azért furcsa, mert rendszergazdaként kapom ezt az üzenetet. Pedig úgy van beállítva, maga a telepítő , hogy bármelyik felhasználó telepítheti a frissítéseket. Függetlenül attól, hogy csak én egyedül vagyok felhasználó. Más is találkozott már ezzel? Ha igen, akkor mi a gyógymód rá? (Win7 64 bit)

high tech, low life

(#1979) föccer válasza kozi71 (#1978) üzenetére


föccer
nagyúr

Biztonsági központba kell csökkenteni a védelmi szintet. Nekem is így van beállítva a win7. Nekem tökéletesen megfelel. A lényege az, hogy ha bármelyik program úgy gondolja, hog yel kezd ténykedni a gépen, akkor elkezd visítani. Ha éppen nem akarom, akkor nyomok rá egy blokkolást és máris nyugodtabban alszok :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1980) Davey7 válasza Davey7 (#1977) üzenetére


Davey7
senior tag

Megoldottam.

[ Szerkesztve ]

(#1981) föccer válasza Davey7 (#1980) üzenetére


föccer
nagyúr

Hamár beírtad a kérdést, akkor a megoldást is megadhatnád. Hátha valaki használja a keresőt, és rátalálna :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1982) McKane


McKane
senior tag

64bites Windows7-en elfut a Gdata Total protection 2010 ? A szoftver dobozán ott villog a " Ready for windows7 " felirat.
Vagy víruskeresőből nem számít a 64bit/32bit?
Mert a gyártója honlapján ez szerepel:
"PC Windows 7 / Vista / XP (SP2-től)
512 MB RAM-tól
"
Link: [link]

(#1983) Zolás


Zolás
addikt

Üdv urak, gyors kérdésem lenne.
Vettem használtan egy laptopot, amin win7 pro matrica van. Viszont a hozzáadott oprendszer Xp. A gépen volt recovery, de az előző tulaj leformázta. Honnan tudnék egy win7 pro rendszer lemezt szerezni, hogy ne az xp legyen a gépen?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1984) föccer válasza McKane (#1982) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg mennie kell gond nélkül. Ha 64 bit OS-ed van, akkor érdemes a szoftvereknek is a 64 bit-es verzióját telepíteni. MS azt írja, hogy kifejezetten a vírus írtók (és gondolom egyéb memória rezisztens szoftverek) kényesek a 32/64 bit különbségre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1985) föccer válasza Zolás (#1983) üzenetére


föccer
nagyúr

Elvileg bármilyen iso jó, mert nem a telepítő forrás tartalmazza a licencet, hanem a hozzá adott matrica kulcsa. Konkrét letöltési helyet pedig ne kérj itt a fórumon, mert figyelmeztettni fognak warez miatt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1986) McKane válasza föccer (#1984) üzenetére


McKane
senior tag

köszi,csak a gyártó nemzetközi webhelyén is egy-egy telepítőcsomag van,nincsen külön 32 vagy 64bites. [link]

leszedtem a legújabb, totalcare 2012-őt,telepítéskor a "Program Files x86" -ba akar települni.

akkor ez 32bites,nem?

[ Szerkesztve ]

(#1987) Zolás válasza föccer (#1985) üzenetére


Zolás
addikt

Az eredeti kódomhoz egy eredeti lemez nem hiszem hogy warez lenne. Professional isot viszont nem tudom honnan a bánatból tudnák szerezni, nem vagyok warezhuszár, gondoltam hátha a kód birtokában valahonnan le lehet húzni legálisan.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#1988) zoli62


zoli62
addikt

Tegnap óta a hálózati ikon sárga felkiáltójeles háromsöggel is jelzi, hogy nem azonosított hálózat, nincs internetkapcsolat. Valójában van Diginet közvetlenül router nélkül, de az adapter tulajdonságainál a Wan miniportnál az IPv4 kapcsolatnál kiírja, hogy nincs kapcsolat Érdekes mindenestre. Mi lehet az oka ?

[ Szerkesztve ]

(#1989) föccer válasza McKane (#1986) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha beljebb mész a termékek leírásában, akkor azt írja, hogy win7 32/64 bitre. Vagy csak 32 bites fordítása van fent, vagy a telepíró csomagba benne van mind a kettő és a megfelelőt fogja telepíteni. Én az elsőt tartom valószínűnek.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1990) McKane válasza föccer (#1989) üzenetére


McKane
senior tag

akkor azért mehet fel,nem?
amúgy csatoltam egy képet az előző hsz-emhez, mely szerint a 2012 a "program files x86"-ba akar települni.

(#1991) föccer válasza McKane (#1990) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor biza 32 bites szoftverről van szó. Szerintem gond nélkül feltelepítheted, nem lesz vele baj.

üdv, föccer

mod: Esetleg erre valaki valami ötlet?

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1992) Fire/SOUL/CD válasza McKane (#1990) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet, hogy nem native 64 bitesek a moduljai. Nézd meg a futó folyamtok közt, hogy 32 bitesek-e. Ha igen, akkor azért pakolja magát az x86-os mappába...

föccer
BIOS-ban már nézelődtél, pl a Legacy USB engedélyezve van?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1993) kozi71 válasza föccer (#1979) üzenetére


kozi71
senior tag

Köszönöm a gyors segítségedet! Megtaláltam amit írtál, (már más a neve) de sajnos úgy sem akarja telepíteni őket.

high tech, low life

(#1994) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

Van egy fájl amit átszereknék rakni egy másik mappába (egy .ini fájlt ) de amikor átakarom rakni ezt írja ki!

Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges!

Én vagyok a rendszergazda !

hogy rakjam át?

(#1995) atesss


atesss
addikt

#1967-re nincs valami ötletetek ? :F

(#1996) föccer válasza Fire/SOUL/CD (#1992) üzenetére


föccer
nagyúr

Megnéztem, eddig auto-n volt. Most átraktam enabled-re, és úgy néz ki, hogy segített. Érdekessége az egésznek, hogy eddig is auto-n használtam, és eddig nem volt vele baj.

Köszi a tippet.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1997) bivalyolo válasza Zolás (#1987) üzenetére


bivalyolo
őstag

1. hsz :)
"Windows 7 SP1-es isok letölthetőek innen. Figyelem! Maga a letöltés legális, hivatalos Microsoft partnertől történik, viszont az aktivációs eljárás megkerülése különböző loaderekkel, activátorokkal továbbra sem legális!"

"Let's agree to disagree!"

(#1998) McKane válasza Fire/SOUL/CD (#1992) üzenetére


McKane
senior tag

maradhat?

(#1999) katt777


katt777
félisten

Valaki, hogy miért nem települ IE9? :F Még mindig csak annyi, hogy "nem fejeződött be a telepítés". Rögtön, ahogy elindulna.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#2000) atesss válasza #40835072 (#1994) üzenetére


atesss
addikt

Pontosan hol van ez a fájl, és mihez tartozik ?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.