Hirdetés

2019. október 16., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#701) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#693) üzenetére

Memora
(senior tag)

Szerintem nincs letiltva, de pontosan nem is tudom, hol kell ezt megnézni? A vezérlőpult>programok és szolgáltatások között nem találtam ilyet. :F
Most nézem a szolgáltatások között (programkeresőbe beírtam, hogy szolgáltatások), ott a listában az állapot mezőben semmi sincs írva mellé, az indítási típushoz az, hogy "kézi", a bejelentkezés mint-hez pedig az, hogy "helyi rendszer".
Az állapotmezőben ha jobb gombbal ráklikkelek, az összes opció szürke, kivéve a frissítés és a tulajdonságok. Ha frissítem, akkor kiírja hogy elindítva, de továbbra is ugyanaz a hibajelenség, mint amit fent leírtam... :(((

[ Szerkesztve ]

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#702) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#701) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Start->szolgáltatások beír enter, majd a megjelenő listában Windows Installer megkeres. Na ez nem lehet letiltva (Kézi-n van alapban, de az úgy jó is)

h_eduka #703
Akkor tedd 1 percre, okézd le zárj be minden progit (csak az asztal maradjon), netkapcsolat letilt és várj... Így elindul?
Ha igen, akkor van valami háttérben "dolgozó" folyamat, amiből a W7 azt "gondolja", hogy használatban van a gép, és ezért nem kapcsolja ki...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#703) h_eduka válasza Fire/SOUL/CD (#683) üzenetére

h_eduka
(tag)

mindkét kérdésre igen a válasz

(#704) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#702) üzenetére

Memora
(senior tag)

közben megnéztem ott, ahol mondtad, de semmi sem változott

''Valahányszor valaki igazat ad nekem, mindig úgy érzem, hogy nincs igazam'' Oscar Wilde

(#705) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#704) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Hogy érted, hogy semmi nem változott? Le volt tiltva és átraktad kézire?
Ha igen, akkor egy gép restart, majd ellenőrizd, hogy Kézi-n is maradt-e, ha igen, akkor próbálj telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#706) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#705) üzenetére

Memora
(senior tag)

A listában az állapot mezőben semmi sincs írva mellé, az indítási típushoz az, hogy "kézi", a bejelentkezés mint-hez pedig az, hogy "helyi rendszer". Így volt alapból. Rányomtam hogy frissítés, akkor kiírta, hogy "elindítva", de a hiba ugyanúgy megvan...esetleg indítsam újra a gépet?

(#707) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#706) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Start és msiexec, így elindul? Ha igen, akkor egy alapos registry takarítást próbálj meg, pl EZZEL

(Minden bejegyzést amit talál töröltess vele és gép restart)

[ Szerkesztve ]

(#708) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#707) üzenetére

Memora
(senior tag)

Így bejött egy Windows installer nevű ablak, adatoknál ezt írja: Windows(R) Installer. Verziószám: 5.0.7601.17514
Megcsinálom a registry takarítást, restart, és reménykedem :)

(#709) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#707) üzenetére

Memora
(senior tag)

Megcsináltam a registry takarítást, (+ később registry defragmentet is) újraindítottam a gépet, de minden maradt a régi... most sem tudok programokat telepíteni, még mindig ugyanúgy a windows installer elérhetetlenségére hivatkoznak :(((

(#710) Fire/SOUL/CD válasza Memora (#709) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

akkor most indítsd a parancssort rendszergazdaként és add ki ezt a parancsot:
msiexec.exe /regserver

Ha ez is lefut és ezután sem működik, akkor telepítőlemez és javítás, más ötletem nincs.
(Gondolom nem korlátozott fiók alatt vagy... Sajnos W7-be beépítve található a Windows Installer 5.x, nem lehet külön leszedni telepítőfájlként. Remélem másnak lesz valami ötlete)

[ Szerkesztve ]

(#711) day2day

day2day
(tag)

Sziasztok népek!

Tud nekem valaki segíteni mielőtt nekifutásból infarktust kapok?

A következő a helyzet:
adott egy USB-s kütyü amivel SATA/IDE HDD-kről lehet leolvasni az adatot (külső mount).

No most a régi vinyóimról próbálok adatot menteni. Az első öt vinyónál (IDE is volt meg SATA is) sikerült tökéletesen.

Ellenben van itt egy renitens 1.5 TB Seagate HDD (SATA-s, jumper nincs), amit lát a Windows 7 a Disk Management-ben, HDD Sentinel 100/100-asnak írja, de nincs felajánlva, hogy meghajtót rendelhessek hozzá (az eddigi diszkeknél csont nélkül csinálta).

Ezeket látom a Windows DM-ben a diszkről:

Disk 2 Basic 1397.26GB Online
ezen belül:
- 102 MB Healthy (Active, Primary Partition)
- 7.81 GB Healthy (Primary Partition)
- 1389.35GB Healthy (Primary Partition)

Rájobbklikkelve csak a Delete Partition és a Help aktív. Google-ben nem sokat találtam ilyen szituációval kapcsolatosan.

Valakinek van valami ötlete, hogyan tudnék hozzáférni a tárolt adatokhoz?

Köszönöm a segítséget előre is!

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#712) sCr89

sCr89
(tag)

hali, a win7(64 bit sp1 by torko) elkezdte mostanában kiirkálni hogy mentsek minden adatot mert lejár pár nap múlva. na mostmár immárom 3szor crack-elem ujra és még mindig nem ok! mi a teendő? köszii

(#713) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#710) üzenetére

Memora
(senior tag)

Sajnos erre sem változott semmi :(((
Egyébként nekem nem mutatott semmit, miután beírtam rendszergazdaként a parancsot, és entert nyomtam. Kellett volna valami ablaknak előjönni, vagy ilyesmi?

(#714) day2day válasza day2day (#711) üzenetére

day2day
(tag)

Fenébe, megvan, Linux volt rajta, a Windows meg persze semmit sem lát belőle. Lesz itt még szívás asszem'. :-) Ötlet, hogy USB-n Win7 alatt hogy lehet ezeket az adatokat leolvasni?

RIP, igazi Z szériás Sony Vaio. -nyugodj békében- :( Thunderbolt suxx.

(#715) Sub-ZeRo válasza sCr89 (#712) üzenetére

1. Alapelveket elolvasod.
2. Warez itt nincs, úgy hogy szia.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#716) Fire/SOUL/CD válasza day2day (#714) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Bebootolsz egy Linux Live CD-ről és onnan lemented amit kell...
Ubuntu | Little Susie

Memora
Ez egy olyan hiba, ami miatt már jó páran újrahúzták a rendszerüket, Én is amikor ilyen géppel találkozom, már sok mindent kipróbáltam, de eddig nem volt rá gyógyír, pl
Egy nem W7-es Windows Installert telepítettem
Olyan progit használtam, ami többet ártott mint használt
futtattam az SFC /scannow parancsot parancssorból
meg amiket eddig kipróbáltunk...

A megoldás az lehetne, ha el lehetne távolítani a Windows Installert és újra feltelepíteni, de hát mivel távolítod el tökéletesen a Windows Installert, majd utána honnan lesz 5-ös telepítő. Valahol találtam web installert, még azt megnézem, aztán írok... De utána tényleg passz...

(Ha van esetleg régebbi rendszervisszaállítási pontod, az is megtenné)

[ Szerkesztve ]

(#717) sCr89 válasza Sub-ZeRo (#715) üzenetére

sCr89
(tag)

ennek nagyon örülök de akkor miért win7-es fórum ez nem is értem, na mind1 ...

(#718) Sub-ZeRo válasza sCr89 (#717) üzenetére

Alapelvek, abban minden benne van. És nem kell ez a duma, hogy win7-es fórum... Az alapelvekben benne van, hogy mit lehet, mit nem. Vagy csak az első hsz-t kell elolvasnod és rájössz a dolgokra.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#719) Moonwolf

Moonwolf
(senior tag)

Sziasztok!

-Az lenne a kérdésem hogyha win7 mellé használok win xp t a kettő nem akad össze?

Azért kellene a win xp mert elég régi a nyomtató és sehogy nem ismeri fel a rendszer a nyomtatót, na meg egy két játék miatt.

- Még ezzekl kapcsolatba annyi kérdésem lenne hogyha visza állítom IDE be akkor nem lesz instabil a win 7?

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv.

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#720) Воланд válasza sCr89 (#712) üzenetére

Воланд
(félisten)

Nagyon egyszeru a megoldas! Elsetalsz egy szamitastechnikai szakuzletbe es megveszed a kivant operacios rendszert. Sot, setalnod sem kell, webshopokbol is meg tudod rendelni es a futar hazhoz viszi.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#721) Memora válasza Fire/SOUL/CD (#716) üzenetére

Memora
(senior tag)

Köszi a segítséget, akkor várok még egy kicsit, aztán ha semmi sem segít, akkor megpróbálkozok a javítással. Az még nem újratelepítés, így még belefér. Reinstall nekem most nem megoldás, mivel tisztaszoftveres win7-em van, amely támogatását épp most szüntette meg a kórmány...
Max "alternatív" megoldáshoz folyamodom, ha csak a reinstall segít, meg persze ha lesz kedvem win7-et telepítgetni :(((

(#722) alienpapa

alienpapa
(senior tag)

Hogyan tudom beállítani, h bekapcsoláskor ne kelljen felhasználót kiválasztani?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#723) Sub-ZeRo válasza alienpapa (#722) üzenetére

[link]

(#724) alienpapa válasza Sub-ZeRo (#723) üzenetére

alienpapa
(senior tag)

Köszönöm! Ezt az ablakot nem lehet a vezérlőpultból előhozni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#725) sgergi

sgergi
(veterán)

Üdvözletem!

Ismerős kérne némi segítséget:
Adott egy vinyó 3 felé particionálva. Új vinyót kéne feltenni az egyik particóra, amin eddig is egy win volt. Viszont a következő hibát kapja:
"A windows nem telepíthető erre a lemezre. A kijelölt lemez MBR partíciós táblát tartalmaz. az efi-alapú rendszerekben a windows csak GPT-lemezekre telepíthető."

Ez pontosan mit jelent, és mi a megoldás?

(#726) Fire/SOUL/CD válasza sgergi (#725) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Az alaplap BIOS-a ún. UEFI támogatással van ellátva (valami magasabb árfekvésű vagy újabb típusú (pl P67/X67) deszkáról lehet szó). Le kell tiltani az UEFI-t a BIOS-ban. Azt hogy ezt hol kell, azt látatlanba (alaplap pontos típusa hiányában) nem tudom megmondani.

[ Szerkesztve ]

(#727) Sub-ZeRo válasza alienpapa (#724) üzenetére

Passz.

(#728) sgergi válasza Fire/SOUL/CD (#726) üzenetére

sgergi
(veterán)

Köszi a választ. Egy ilyen lapról van szó, viszont a manualt olvasgatva én nem találtam olyan menüpontot, ami letiltaná az uefi-t. (persze ez nem azt jelenti, hogy nincs ilyen :B )

(#729) Fire/SOUL/CD válasza sgergi (#728) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ja, bocsesz, ez amolyan szleng, hogy letiltjuk az uefi-t. Priv-be még kérdezek pár dolgot, mert az már nem W7 téma.

(#730) Moonwolf

Moonwolf
(senior tag)

Esetleg valaki?

-LINK-

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#731) cigam válasza sgergi (#725) üzenetére

cigam
(félisten)

Új vinyót kéne feltenni az egyik particóra

Hogyan :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#732) Fire/SOUL/CD válasza Moonwolf (#730) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ha telepítés előtt állsz, akkor először az XP-t, aztán a W7-et. Az XP telepítővel meg is particionálhatod, pl 20G az XP-nek, 60G az W7-nek, maradék meg adatoknak.
Ha ebben a sorrendben telepíted, akkor a W7 majd készít indítómenüt, ahol kiválaszthatod, melyik OS induljon.
Az IDE vs. AHCI már fontosabb kérdés. XP ugye nem támogatja az AHCI módot, W7 meg ha úgy tetszik az AHCI kómálja... Persze fel lehet telepíteni IDE módban is, de némely hdd nem olyan sebességgel dolgozik, mint az tőle elvárható lenne.

W7-et AHCI-ből IDE-re visszaállítani nem mindig egyszerű abban az esetben, ha em az MS AHCI driver van telepítve, hanem pl felpakoltad az Intel vagy AMD drivereket, ilyenkor ugyanis, nem csak 1 registry bejegyzést kell módosítani, hanem többet is (drivere válogatja)
Ha ez a szitu, akkor először az MS AHCI-t kell visszavarázsolni, majd a megfelelő registry bejegyzést módosítani.
(csak az értéket most 1-re kell állítani, ill. a restartot követően a BIOS-ban IDE-re)

(#733) sgergi válasza cigam (#731) üzenetére

sgergi
(veterán)

win-t akartam írni, csak kicsit mellé ment. Szerencsére kaptam már segítséget Fire/SOUL/CD-től.

(#734) Scorpion

Scorpion
(tag)

Sziasztok!

Egy HP deskjet 1460-as nyomtatóm van és a windows 7-es op rendszerem felteszi hozzá a drivert, azt írja, hogy a status ready, de nem tudok nyomtatni. Word az írja, hogy inaktív. Próba oldalt se tudok nyomtatni. Halvány sejtelmem sincs, hogy tudnám ezt megoldani. Várom az ötleteket. (Lehet, hogy csak aktiválni kéne, de nem tudom sehol sem)

(Másik drivert is próbáltam. Azzal sem ment)

Köszi!

(#735) Fire/SOUL/CD válasza Scorpion (#734) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ezt a Patch-et próbáltad már?

(#736) Scorpion válasza Fire/SOUL/CD (#735) üzenetére

Scorpion
(tag)

Most próbáltam. Nem oldotta meg:(

(#737) Fire/SOUL/CD válasza Scorpion (#736) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ez csak akkor segíthet, ha a W7 által feltelepített driver van fent, nem pedig esetleg általad telepített pl Vista-s cucc... Szóval ha ez a szitu, akkor takarítsd le, amit eddig felpakoltál, Wu-ról frissítsd a nyomtatót (nem kötelező frissítések közt lesz hozzá cucc, ha lesz) és ha nem jó, csak akkor használd a patch-et...

(#738) sfdrakex válasza Scorpion (#734) üzenetére

sfdrakex
(nagyúr)

Vezérlőpultban a nyomtatóknál minek látszik? Az az alapértelmezett ?

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#739) Scorpion válasza sfdrakex (#738) üzenetére

Scorpion
(tag)

Igen.

(#740) Scorpion

Scorpion
(tag)

A képek:

Mikor teszt oldalt nyomtatnék:

Wordben nyomtatáskor:

Ezek történnek mikor próbálkozok.

[ Szerkesztve ]

(#741) Sub-ZeRo válasza Scorpion (#740) üzenetére

Xp mód nem jó neked?

(#742) Fire/SOUL/CD válasza Scorpion (#740) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Esetleg próbáld meg ezt

(#743) phain válasza Fire/SOUL/CD (#700) üzenetére

phain
(tag)

Nem engedi mert Hianyzo BOOTMGR t ir ki bekapcsolasnal. Ezt ugze ha jol tudom akkor win cd vel meg lehet oldani ?

(#744) Fire/SOUL/CD válasza phain (#743) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ha a bootlemezről/pendrive-ról indítod a gépet, akkor ilyet nem írhatna ki...

(#745) h_eduka válasza Fire/SOUL/CD (#702) üzenetére

h_eduka
(tag)

és nem lehet tudni, hogy mi az így mi? : /

(#746) Fire/SOUL/CD válasza h_eduka (#745) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Ezt nem értem... Ezek szerint elindult, úgy ahogy korábban írtam?

(#747) h_eduka válasza Fire/SOUL/CD (#746) üzenetére

h_eduka
(tag)

nem indult el így se.. ez a gond

(#748) Fire/SOUL/CD válasza h_eduka (#747) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Sajnos csak egy tippem van, mert ilyennel már találkoztam, nevezetesen a vezeték-nélküli egér/billentyűzet miatt nem indult a képernyővédő...
(néha csak úgy magától arrébb mozdult az egérkurzor, ilyenkor meg azt hiszi a W7, hogy valaki tényleg használja az egeret, így a gépet is és nem indította el a képernyővédőt)

[ Szerkesztve ]

(#749) phain válasza Fire/SOUL/CD (#744) üzenetére

phain
(tag)

Win dvd vel nem irja ki de megcsinaltam USB flashdirve ra amit linkeltel es annal kiirja de akkor lehet hogy rosszat szedtem le v nemtom :W

(#750) geri306

geri306
(tag)

Sziasztok!
Olyan problémám van, windows7-en, hogyha akármilyen kommunikációs tevékenységet észlel(pl:TS3,xfire), akkor minden egyéb hangot lehalkít 10%-ra kb., majd visszahangosítja pár mp múlva, miután megszűnt a bejövő, vagy kimenő hang.
A vezérlőpultban már kikapcsoltam hogy ne legyen semmilyen tevékenység de, nem változott :S
Aki tudja hogy lehetne ezt kikapcsolni, az kérem segítsen ! :R
Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.