Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1501) scope2007


scope2007
addikt

üdv!

megtudnátok mondani, hogy hogyan hívják ezt az ablakot/részt ahol ezek vannak?
illetve hogyan lehet eltávolítani a pirossal bekeretezett részeket?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1502) Shev acm7 válasza pschio (#1346) üzenetére


Shev acm7
tag

Köszi szépen, nem tudtam hogy van ilyen! Annyi év után átváltottam XP-ről...
WonderCSabo: Neked is köszi!

(#1503) cigam válasza scope2007 (#1501) üzenetére


cigam
félisten

Navigation pane (nemtom magyarul micsuda)
Viszont ezt keresed.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1504) polonic válasza cigam (#1503) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom, navigációs mező.

(#1505) cigam válasza polonic (#1504) üzenetére


cigam
félisten

Majdnem. Navigációs ablak (de a navigációra rákeresve dobta ki a súgó)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1506) Remus389


Remus389
veterán

sziasztok!

azt hogyan lehet hogy ha bekapcsolom a gépet, alapból inditsa el a google chrome-t is

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#1507) kispx válasza Remus389 (#1506) üzenetére


kispx
addikt

Parancsikonját helyezd az indítópultba

(#1508) polonic válasza cigam (#1505) üzenetére


polonic
félisten

Én a szó szerinti fordításból indultam ki.
A pane az mezőt jelent.

(#1509) scope2007 válasza cigam (#1503) üzenetére


scope2007
addikt

erre gondoltam... köszi mindenkinek...
megvolt régen ez a progi.. csak elfelejtettem a nevét is...thx :C

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1510) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Az alap képmetsző programmal meg tudom valahogyan csinálni, hogy ne csak az aktuális képből vághassak, hanem miközben kijelölök valamit, és görgetem le felé (böngészőben pl.), azt is jelölje ki? Mint amikor sok fájl van, elkezdem kijelölni fent, és húzom le, megy magától lefelé.
Ha nem, tud esetleg valaki ilyen programot? Lényeg, hogy ilyen egyszerű legyen, és gyorsan el tudjam menteni a képet. Köszönöm.

(#1511) márNemKereső válasza Fire/SOUL/CD (#1500) üzenetére


márNemKereső
tag

Licencia szempontból, a MS szerint az vagyok, ha OEM-ről telepítek. :)

(#1512) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Win7 prof 64 bit feltelepítve, minden update-tel mennyi helyet foglal?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1513) cigam válasza RAiN91 (#1510) üzenetére


cigam
félisten

Ha csak weboldalakat kellene "lefotózni", akkor a siteshooter jó választás lehet.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1514) canniball válasza Winner_hun (#1512) üzenetére


canniball
nagyúr

20-25GB rémlik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1515) Winner_hun válasza canniball (#1514) üzenetére


Winner_hun
félisten

SSD vásárlás előtt vagyok és nem tudom hogy elég-e a 60 (~55 GB)
Ami bizotsan rámegy még az a Stracraft 2 (~10 GB) és néhány program, kb 5 GB. Ez így 15 GB. Marad 40, de SSD-nél szabad hely is kell a normál működéshez.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1516) föccer válasza Winner_hun (#1515) üzenetére


föccer
nagyúr

Én most szereztem be egy 64 gb-os ssd-t, és tökéletesen elegendő, szinte szóról szóra ugyan ilyen felhasználás mellett. ~20gb-od szabadon is marad.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1517) C0d3r válasza Winner_hun (#1515) üzenetére


C0d3r
addikt

Bőven elég lesz annyi, 20%-ot ajánlott szabadon hagyni, tehát így is marad majdnem 30 GB felhasználható.

(#1518) canniball válasza Winner_hun (#1515) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam nincsenek ilyen nagy "mellékesek", de van 5-10GB szabad hely a 30GB-s SSD-n, akkor szvsz te is el fogsz férni a 60GB-n. Persze ha futja sosem árt ha nagyobb...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1519) Winner_hun válasza canniball (#1518) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ha futná nem sakkoznék hogy elég-e vagy sem:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1520) föccer válasza canniball (#1518) üzenetére


föccer
nagyúr

Az SC2 jelenleg valamivel több mint 10 gb-ot foglal. Ez ugye a kényszerített autopach-ek miatt csak nőni fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1521) canniball válasza Winner_hun (#1519) üzenetére


canniball
nagyúr

Vedd meg a 60-ast, ha nem elég majd átveszem...persze jóárasítva. :DDD

föccer!
Nem tudom ez méretben mit jelent, ha belefér a szabad 20GB-ba akkor jó, ha nem akkor nem.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1522) Winner_hun válasza föccer (#1520) üzenetére


Winner_hun
félisten

9,96 GB-ot:)

Ja igen, köszönöm mindenkinek, 60-as lesz megvéve.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1523) föccer válasza Winner_hun (#1522) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezen nem fogunk összeveszni ;]

Cannibal: Elvileg a frissítések néhány megások, max pár 10megások, szóval érdemben nem fog nőni. Ami ebből a szempontból veszélyes lehet az, hogy a mentett replay-ek durván felgyűlhetnek, ha be van kapcsolva a ne töröljön egyetlen egy repet sem opció. Én nemrég szanáltam és már ~450Mb volt.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1524) Winner_hun válasza föccer (#1523) üzenetére


Winner_hun
félisten

Basszus, meg ha jön a hots... áááá. Na mindegy, majd akkor cserélek:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1525) canniball válasza föccer (#1523) üzenetére


canniball
nagyúr

450MB szerintem még belefér. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1526) eziskamu


eziskamu
addikt

Na mégegyszer:
Acer Laptopnál Win7-el és Office 2010-val mi a fenéért ragad be néha (úgy hogy hozzá se értünk) virtuálisan a Windows billentyű (fizikailag úgy néz ki rendben van a gomb, de a virtuális billentyűzet mutatja az aktív Windows gombot). Ha megnyomjuk a windows gombot, akkor rendbejön.

(#1527) bobsys válasza eziskamu (#1526) üzenetére


bobsys
addikt

Nincs valami gyorsbillentyu kombinacio beallitva?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1528) eziskamu válasza bobsys (#1527) üzenetére


eziskamu
addikt

Nem állítottunk be semmit.

[ Szerkesztve ]

(#1529) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Sziasztok!

Jelenleg Win7 professional 32 bit van a gépemen. Szeretném feltenni mellé a 64 bites változatot is dual bootban. Tudom sokakban felmerűl, hogy minek egyszerre a 2, de nekem szükségem van az előzőre is.

Meg lehet oldani, hogy egyszerre mind 2 változat fent legyen a gépen és indításnál választhassak a 2 közül?
Ha igen, hogyan?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1530) Winner_hun válasza Vhiktor (#1529) üzenetére


Winner_hun
félisten

Külön partícióra teszed és kész.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1531) Vhiktor válasza Winner_hun (#1530) üzenetére


Vhiktor
veterán

Akkor a többi winyt nem kell lehuzni és csak azt benthagyni a kmire telepítek?
A 32 éls 64 bites 2 különböző winyón lenne.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1532) Winner_hun válasza Vhiktor (#1531) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kell, csak a jó partíciót kell a telepítőnek megadni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1533) SLYM válasza Sub-ZeRo (#1479) üzenetére


SLYM
veterán

már letöröltem, szóval nyilván már nem találja a revo. de még a comodo system cleaner sem tudja törölni a file-t újraindítás után

[ Szerkesztve ]

(#1534) s.malacka


s.malacka
tag

Sziasztok.
Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy most bővítettem a gépet 2x4Gb rammal és a lapozófájlt ennyi memóriánál ki lehet kapcsolni vagy van e értelme kikapcsolni mert gondolom a memória gyorsabb mint a vinyó?
Előre is köszi.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#1535) wrox válasza s.malacka (#1534) üzenetére


wrox
senior tag

Miért akarod kikapcsolni? Ha nem kell neki, nem használja. (Nem hülye az:) )

[ Szerkesztve ]

(#1536) föccer válasza s.malacka (#1534) üzenetére


föccer
nagyúr

Ki lehetne kapcsolni, de a win nyekeregni fog, hogy nincs. Érdemes készíteni egy ramdrive-ot, és arra kihelyezni a swap fájlt, így átverve a windowst :))

üdv föccer

mod: #1535) wrox: De sajnos akkor is használja, ha nem lenne rá szüksége.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1537) s.malacka válasza föccer (#1536) üzenetére


s.malacka
tag

Köszi.
Igen pont azért kérdeztem mert ha van 8GB memóm minek nyüstöli a vinyót?
Főleg,hogy beállított magának 12GB-ot és 8GB-ot használ a vinyóból ??

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#1538) wrox válasza föccer (#1536) üzenetére


wrox
senior tag

Ezt honnan tudod? Kiírja valahol?

(#1539) föccer válasza s.malacka (#1537) üzenetére


föccer
nagyúr

Sajnos (?) a win így van összerakva, hogy a gyorsító tárazás miatt a lehető legnagyobb mértékben ki akarja használni a rendelkezésre álló memóriát. Ez a futás közbeni teljesítményt elvileg növelnie kellene.

Ha van memória dögivel, akkor készítesz egy 1 gb ramdrive-ot, és átirányítod rá a swap-ot. Beállítod a nagyságát fix 700 MB-re, és akkor nincs nagy gondod. A win nem fog nyöszörögni a hiányzó lapozó fájl miatt, kellően gyors lesz a rendszer és nem fogod hallgatni a vinyó nyekergését.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#1540) wrox válasza föccer (#1539) üzenetére


wrox
senior tag

Ez nem egészen így van.
Valahogy így kell elképzelni ezt a Virtuális memóriát:

A virtuális memória a számítógépbe épített memória (ák) és a lapozó fájl (ok) méreteinek az összessége. Sokan keverik a lapozó fájl fogalmát a virtuális memóriával, pedig két külön, de egymással kapcsolatban lévő dologról van szó.

A számítógépekben a folyamatok futtatásához memóriára van szükség. Általában a mindennapi feladatokhoz elég a számítógépekbe épített közvetlen elérésű memória más néven RAM is. Előfordulhatnak olyan esetek, hogy egy program a futásához több memóriát igényel. Ilyenkor a Windows először megpróbálja a legtöbb eltávolítható dolgot kiüríteni a memóriából. Sokszor ez is elég, de ha nem jár sikerrel, akkor kerül középpontba a lapozó fájl. A lapozó fájlt a Virtuális memória azon része, amely a merevlemezen helyezkedik el.
Tehát ha nem sikerült a Windowsnak elég memóriát felszabadítani akkor kezdődik a folyamatok „kilapozása”. Ilyenkor ismét két dolgot tesz a Windows, először megpróbálja a háttérben lévő programokat a lapozó fájlba helyezni, majd ha még így sem sikerül elég helyet felszabadítani, akkor következik maga a futó alkalmazás. Windows XP esetében sokszor megfigyelhető az, hogy ha sokáig a tálcán hagytunk egy programot, azt nagyon lassan jeleníti a gépünk, ha visszatérünk rá. Ez az az eset, amikor a Windows a lapozó fájlból olvassa vissza a folyamatot, mert időközben átadta a sokkal gyorsabb RAM-ot az előtérben lévő alkalmazásoknak. A Windows 7 és Vista szerencsére már sokat javítottak a memóriakezelésen, és ritkábban találkozunk ezzel a jelenséggel.

(#1541) sbazsi


sbazsi
veterán

adott egy hálózati meghajtó, amit win7 alól nem érek el.
asus routerre dugott vinyó samba megosztás, tomato fw.
android alatt jól meg, a win7 alól futtatott virtual xp is jól látja, tudja kezelni a meghajtót.
win7 csak tallózni,de fájlokat megnyitni nem.
tipp?

(#1542) SLYM válasza SLYM (#1477) üzenetére


SLYM
veterán

az unlocker nevezetű progival sekerült megszabadulnom a file-tól, de ezzel a problémám még em oldódott meg. nem tudok telepíteni új betűtípust, mert a legvégén semelyiket sem tudom telepíteni [link]. valaki tud segíteni? köszi

(#1543) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Sziasztok,

Lenne pár kérdésem, remélem tudtok segíteni. Első körben. Ha sokat böngészek, és belemerülök pl. youtube-ba, akkor jön elő. Elég nagy számokkal például, de ha meg van nyitva 2-3 böngészőablak(Chrome), és mindegyikben mondjuk 6-8 fül, flash videókkal, akkor újabban összeomlik az egész, néha kapok Schokcwave crash hibaüzit, néha nem. Az adott oldal újratöltése rendbehozza, de csak félig, mert például a hangerőt utána nem lehet állítani, de tekerni igen. És amikor ez egyszerre 19 videóval történik meg, amiket egymás után nézek(néznék), akkor kicsit bosszús leszek. Mi lehet az oka, és mivel orvosolhatnám?

A másik pedig. Lassan fél éves lehet az OS-em(professional, 64bit). Még sose volt ilyen patent OS-em, imádom, semmi gond nincs vele. Viszont az utóbbi időben kicsit belassult, leginkább programindításoknál. Ha elindítok egy Everest-et, ATi drivert, vagy Winrarral ki akarok csomagolni valamit, akkor sokat kell nagyon várni, illetve ha "multi-taskolok" akkor sokkal lassabban reagál, mint újkorában. Gondolom, hogy elhasználódik egy OS, de azért nem fél év alatt, pláne hogy úgymond vigyáztam rá. Ezen lehetne valahogy javítani? Reinstall még nagyon-nagyon sokáig nem szeretnék.

Előre is köszi :)

Ábel

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#1544) chungee


chungee
addikt

Mi a fene ezek a fájlok a C: gyökérben:F

(#1545) WonderCSabo válasza chungee (#1544) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Rendszerfájlok. Lapozófájl, hiberneláskor lévő mentési fájl, bootszektor, stb.

(#1546) Воланд válasza chungee (#1544) üzenetére


Воланд
titán

Első három a boothoz kell, hiberfil a hibernáláshoz, pagefile a lapozófájl, a többit meg nem tudom fejből, goggle. :)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1547) chungee


chungee
addikt

Szal nem kártékony veszély:F

(#1548) Воланд válasza chungee (#1547) üzenetére


Воланд
titán

Nem. :N

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1549) cigam válasza hoffman_ (#1543) üzenetére


cigam
félisten

Használasz vmi rendszerkarbantartót? (Ami kipucolja a temp fájlokat, defragmentálja a rendszerfájlokat (lapozófájl, registry fájljai))
Ha nem akkor itt az ideje keresni egy szimpatikusat. pl. ccleaner, pagedefrag

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1550) hoffman_ válasza cigam (#1549) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ccleanert szoktam használni maximum pár hetente. Nagy ritkán csinálok egy globális spyware/maleware keresést, de általában semmi.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.