Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ha XP után telepítek fel WIn 7-et, akkor feltegyem majd az XP-hez való chipset drivert vagy ne?
Win 7-hez nem találtam chipset drivert. Nvidia nforce 4 sli. A Win 2000-es esetleg jó lenne-e?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#902) g.gergo válasza Sari (#901) üzenetére


g.gergo
senior tag

... ha XP után telepítek fel WIn 7-et, ...
Most mit is szeretnél? Dual bootot?

Win 7-hez nem találtam chipset drivert. Nvidia nforce 4 sli. A Win 2000-es esetleg jó lenne-e?
Az egészen biztos, hogy nem lesz jó neki. Felrakod a W7-et, ha felismert mindent nem kell buzárálni tovább. Telepítés után futass egy WU-t, hátha van vmihez update és kész.

[ Szerkesztve ]

(#903) newgamer válasza Sari (#901) üzenetére


newgamer
aktív tag

Win7ben elvileg benne van a driver. Általános driver és tudja kezelni, ha minden igaz.

(#904) Sari


Sari
tag

Nem dual boot-ot akarok. Tehát csak win7 lesz a gépen. Az xp-t "leformázom".
Bocs ha nem voltam egyértelmű.

Köszi!

(#905) Fire/SOUL/CD válasza Sari (#901) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Még ha fel is menne, tilos felpakolni, még a Vistá-s chipset drivereket is. W7 kompatibilis chipset drivereket is csak akkor pakolok fel, ha szükséges, de akkor sem az egészet.
(Pl van egy ismeretlen eszköz az eszközkezelőben, ami valami bisz-basz szenzor, először a WU-n megnézem, jön-e le valami hozzá (szokott), ha nem, akkor sem pakolom a teljes chipset drivert, csak "kibányászom" belőle azt a drivert, ami annak az egy ismeretlen eszköznek kell...)
Olyan chipset driverrel még nem találkoztam (nem csak W7-nél), ami valami észlelhető változást okozott volna a rendszerben, legjobb esetben nem történik semmi, rosszabb esetben meg jönnek a rejtélyes hibajelenségek, extrém esetben meg fagyások, stb...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#906) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Win7 X64-en mivel particionáltok? Úgy hogy az adatok is megmaradjanak?

═════════════════════════════════════════

(#907) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#906) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#908) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#907) üzenetére


RootRulez
félisten

És abba hol van? Nem találom. :B

═════════════════════════════════════════

(#909) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#908) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mi hol van? :DDD 2 partíció egyesítése? Ha igen, azt Merge-nek nevezik...[link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#910) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#909) üzenetére


RootRulez
félisten

Bakker valamit félrekattinthattam a EaseUS Todo Backup-ott öltötte le, én meg keresem benne ami nekem kell. :DDD

═════════════════════════════════════════

(#911) Jamby18


Jamby18
senior tag

Hali!
Win7-be, hol kell beállítani hogyha csatlakozok az itthoni hálózathoz kiírja az értesítési terület "buborékkal" XP-be a hálózatoknál volt még régen, de itt nem találom.

Értesítési terület testreszabásánál a hálózat ikonok és értesítések megjelenítése van beállítva, elrejteni lehet.

[ Szerkesztve ]

(#912) jagdtigger


jagdtigger
tag

Win 7-be nincs ilyen ha jól emlékszem.

Na lenne egy fogós kérdésem(lehet hogy már feltettem korábban is) de a headsetemhez kéne A2DP driver hogy rendes minőségben tudjak rajta zenét hallgatni. A w7 az istennek se talál hozzá amit én találtam az meg nem jó hozzá( ezt írja :"Az eszköz nem működik megfelelően, mert a Windows nem tudja betölteni a szükséges illesztőprogramokat. (Kód: 31)") Ötlet hogy honnét tudnám beszerezni a drivert(mindenféle telepítő nélkül...)?

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#913) Sub-ZeRo válasza jagdtigger (#912) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyártó honlapján kellene nézgelődni. Ha ott nincs, akkor nem hiszem hogy van hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#914) jagdtigger válasza Sub-ZeRo (#913) üzenetére


jagdtigger
tag

Ez egy univerzális nokia stereo headset, ha szinte minden telefon megeszi nehogy már pont pc-re ne legyen olyan bt driver ami viszi :((( .

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#915) Sub-ZeRo válasza jagdtigger (#914) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor kugli/bang és vadászni kell hozzá. Bluesoleil driver? (azt hiszem így kell írni.)
Vagy nokia szoftver, az nem tudom mennyire támogat ilyen kiegészítőket.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#916) jagdtigger válasza Sub-ZeRo (#915) üzenetére


jagdtigger
tag

Az a gond hogy gugliztam, de külön bluesoleil drivert nem láttam sehol(nagy nehezen találtam telepítő nélküli drivereket de a füles stereo "részéhez" nem jó :/ ).

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#917) Sub-ZeRo válasza jagdtigger (#916) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ezt nézted már?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#918) jagdtigger válasza Sub-ZeRo (#917) üzenetére


jagdtigger
tag

Igen, meg ezt is jobb oldalt:
License:
Trial
(A trial időszak alatt ahogy olvastam egy percig szól a füles utána elhallgat, nem nagyon lennék vele előrébb...).

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#919) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Segitségre lenne szükségem,,virust kaptam,de olyat hogy ujra kellett raknom a wint.
A gépben ssd-re raktam a rendszert,hhd voltak az adatok amit win telpitése után csatlakoztattam a géphez.A hdd 2 particiora van osztva az egyiken minden rendben .A másikon viszont minden adat ami volt rejtett féjl lett.Már minden kiprbáltam meglehet valahogy csinálni hogy redes látható fájlok legyen?
Akárhova másolom stb mindig rejett marad.Eleve azt se tudom mitöl lett rejtett talán a virustol?soha nem jártam még igy.Fontosak lennének az adatok nem akarom hogy elveszenek.Köszi..

(#920) lajosx


lajosx
őstag

közben rájöttem csak egy pipát kellett kivennem de nem tudom miért lett ilyen,,szóval hálisten megoldodott:R

(#921) nove


nove
csendes tag

Sziasztok!!

Segitség kéne abban,h elkezdtem a gépemen a windows 7-et telepiteni és a partició kiosztásnál nem tudok tovább menni.
Ezt irja ki: "A windows nem telepithető erre a lemezre. Előfordulhat, h a hardver nem támogatja a rendszerinditást errőla lemezről. Győződjön meg arról,h a lemezvezérlő engedélyezve van a BIOS menüjében."

Az-az érdekes,h előtte fel volt már telepitve egyszer :S

A segitséget előre is köszönöm!!!

(#922) Lenry


Lenry
félisten

valami zabálja a RAMomat.

előbb-utóbb, szép csendben föltöltődik a RAMom, nem tudom mivel. nem fut semmi olyan, ami ne futott volna eddig is, nem telepítettem semmi újat, mégis, ha megy a gép, a RAM használat addig kúszik, amíg el nem fogy mind a 4GB.

mivel tudnám lecsekkolni, hogy mi a nyűgje van ennek a hulladéknak? a feladatkezelőben természetesen semmi rendellenes nem látszik, ahogy a Process Explorerben sem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#923) Petya597 válasza Fire/SOUL/CD (#907) üzenetére


Petya597
tag

Ezt Én is köszönöm, pont jól jött Nekem ez a progi, úgy is össze akartam rakni két patriciót eggyé. :D Lenne is egy kérdésem. Összeraktam a két patriciót, és ugye csinált a már eggyé alakított meghajtóra egy "Local Disk D_(és itt sok szám következik)" mappát, amiben a másik patricióról átmásolta a fájlokat, mappákat. Na ez tök jó, ki is másoltam magamnak a megfelelő helyemre az átmásolt mappákat, de ezen kívül még van pár fájlom, és egy mappám, amiről nem tudom, hogy törölni lehet -e őket. A következők: RECYCLER, AUTOEXEC.BAT, CONFIG.SYS, IO.SYS, MSDOS.SYS. Ezeket szabad törölni? (Mert akkor esetleg az egész "Local Disk D_" mappát törölném.)

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#924) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A windows mappát úgy is el lehet érni, hogy %windir%, a Sajátgépnek (ahol a meghajtók látszanak) nincs ilyen elérési módja?

═════════════════════════════════════════

(#925) Lenry válasza Petya597 (#923) üzenetére


Lenry
félisten

a recycler mappa (legalábbis annak kéne lennie) az a lomtár. a többit valami korábbi (XP vagy még öregebb) hagyta ott, MS-DOS kompatibilitáshoz kellenek, szerintem nincs rájuk szükséged.

(#924) RootRulez én úgy látom, hogy nincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#926) Petya597 válasza Lenry (#925) üzenetére


Petya597
tag

Aha, értelek. Akkor az a másik patrició lomtárja volt, szóval elvileg törölhetem. Köszi! :R

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#927) Lenry válasza RootRulez (#924) üzenetére


Lenry
félisten

picit bővebb és hivatalosabb lista, de sajnos itt sincs.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#928) RootRulez válasza Lenry (#927) üzenetére


RootRulez
félisten

Köszi!

Sajna tényleg nincs. :( Azt szerettem volna, hogy a tálcán legyen egy ikon, amivel egyből az jön be. :(

═════════════════════════════════════════

(#929) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Valahogy el lehet távolítani az "eltávolíthatók" közül az SSD-m és a HDD-m?

Kellemetlen lenne, ha egy óvatlan pillanatban azokat választanám le a teló vagy a pendrive helyett. :U

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#930) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#929) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Raktál fel AHCI drivert? Ha nem, akkor a windows gyári drivere raktak ki. Telepíts fel hozzá egy sajátot, hátha eltűnik.

(#922) Lenry: Valamelyik programod memory leak-es. Meg kellene nézned melyik programnál jön elő.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#931) Laccoss válasza RootRulez (#928) üzenetére


Laccoss
addikt

Ezt kell megadni az elérési úthoz az ikonnál: %windir%\Explorer.exe /e,/root,

(#932) Lenry válasza Sub-ZeRo (#930) üzenetére


Lenry
félisten

na ez az, de hogyan?

(#929) RootRulez a rendszert nem tudod leválasztani, de a másikat se, ha épp használatban van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#933) Sub-ZeRo válasza Lenry (#932) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Próbálsz minél kevesebb programot elindítanod. Majd fokozatosan amiket használsz elindítod és úgy is ki fog bukni melyik az. Amúgy meg az erőforrásfigyelőben a memória résznél megtudod nézni hogy melyik mennyi ramot eszik. Ott is nézz szét.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#934) Lenry válasza Sub-ZeRo (#933) üzenetére


Lenry
félisten

ott szétnéztem, de egyik program se eszik sokat.
viszont ezt a fokozatos indítást kipróbálom, köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#935) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy jó helyre írok, de hátha tud valaki segíteni.
A problémám a következő: van asztali gépem és laptopom is (mindegyiken win7 ultimate), létrehoztam egy otthoni csoportot a könnyű megosztásért. Minden szépen működik de csak ha a gépek kábelen csatlakoznak a routerhez. Viszont a wifi-n csatlakozó géphez nem tudok hozzáférni, pedig látja a többi gép. De a wifi-ssel hozzáférek a kábelesekhez, igaz wifi-ssel másik wifi-shez szintén nem. :U
Mi lehet a gond?
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv,
flash7

(#936) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#930) üzenetére


RootRulez
félisten

SSD topokba megkérdeztem, hogy mit kell tenni, azt mondták, hogy hagyjam ,amit a win feltesz. :U

Laccoss Ez aZ, köszi!

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#937) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Biztonsági másolatként lemezképet akartam lementeni, de ez a hülye nem csak a C, hanem a D meghajtómat is bele akarja venni, pedig ott nincs semmi rendszerfájl - elvileg. Honnan tudhatom meg, hogy ez az idióta esetleg mit rakott oda? Az előző Windows telepítésemnél nem akarta lemeneti a másik meghajtót is.

Szerk.: Rejtett fájlok meg vannak jelenítve. Most jöttem rá, hogy az MBR-t vmiért arra a meghajtóra rakta. Lehet, hogy ez kavar be? Hogy tudom áttelepíteni az MBR-t a rendszer meghajtójára?

[ Szerkesztve ]

(#938) Lenry válasza WonderCSabo (#937) üzenetére


Lenry
félisten

ha jól rémlik az EasyBCD tud ilyet

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#939) WonderCSabo válasza Lenry (#938) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Utánanézek. Most, hogy mondod, mintha múltkor is ezt kellett volna eljátszanom. Kérdés az, hogy miért ilyen idióta a Windows, hogy nem a rendszermeghajtóra telepíti az MBRt?

(#940) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#939) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, most első blikkre nem találom, hogy lehet. Vki ki tud segíteni?

(#941) Fire/SOUL/CD válasza WonderCSabo (#939) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Minden hdd/ssd-n van MBR, amin partíciót hoztak létre és MBR partíciósémát választottak (nem GPT-t például), ergo ezt nem lehet "telepíteni"...

2. Ha az MBR-t is átmásolod egyik meghajtóról egy másikra, azzal egyúttal ki is alakítod a partícióstruktúrát, mert az MBR-ben vannak tárolva(többek közt) a partíciók kezdetének/végének/típusának stb adatai is

3. Egész pontosan mit is szeretnél? Egy rendszert átköltöztetni egy másik eszközre? A másik eszköz az HDD vagy SSD? (bizonyos esetekben nemmindegy)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#942) WonderCSabo válasza Fire/SOUL/CD (#941) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az az igazság, hogy nem értek ehhez a dologhoz. Annyi a lényeg, hogy a D meghajtóm MBR-jéről bootol be a C-n levő Win, és ezt a cuccot, ami megmondja honnan kell bootlni, kéne átrakni a C-re.

(#943) Lenry válasza WonderCSabo (#940) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#944) WonderCSabo válasza Lenry (#943) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel eltávolítja a bootmanagert a D-ről ugye, és átrakja a C-re? (Sorry a láma kérdésekért, ez a téma mindig is homály volt számomra)

(#945) Lenry válasza WonderCSabo (#944) üzenetére


Lenry
félisten

igen, pont a múlt héten használtam is ezt a funkciót, ott külön vinyón volt az MBR a Windowstól, ezzel oda tudtam mellé rakni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#946) WonderCSabo válasza Lenry (#945) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Király működik, és most már bele sem veszi a másik meghajtót a biztonsági mentésbe. Ezek szerint csak az MBR miatt akarta... Nagyon szépen kösz, ez télleg Easy volt! :)

(#947) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#945) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"ott külön vinyón volt az MBR a Windowstól"
Ilyen nincs. :N Olyan van, hogy a rendszerindító fájlokat helyezi ki másik meghajtóra. Az általad javasolt módszer sem másolta át az MBR-t egyikről a másikra...
Természetesen az a lényeg, hogy így sikerült megoldani a problémát...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#948) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! A Starter mekkora helyett foglal tiszta telepítésnél?
A HomePremuim miért butább, mint az Ultimate verzó? Tudom, hogy nincs benne pár alkalmazás, mint a meghajtó titkosítás, de ezen kívül miben gyengébb? Köszi a válaszokat előre is!

Fire/SOUL/CD: Tudom! Csak vennék egy netbookot kicsi SSD-vel és nem tudom mekkora a Starter rajta. Mert ha túl nagy, akkor a Linux verziót kérem.

[ Szerkesztve ]

(#949) Fire/SOUL/CD válasza Laybee (#948) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Windows 7 változatok összehasonlítása

2. Starter csak előtelepített formában érhető el a legjobb tudomásom szerint...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#950) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#947) üzenetére


Lenry
félisten

igen, a szóhasználat volt rossz, nem az MBR volt rossz helyen, ahogy WonderCsabonál sem, hanem a BCD. :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.