Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#851) jeni

jeni
(nagyúr)

Szia

Van egy gondom aWin 7 alat egy Corsair Flash Voyager 4GB pendrive eszközömmel.
Bedugva USB-re nagyon belassul,sokáig keres. Pedig egy másik gépben rögtön bejön,és azon megformatáltam,szinte üres.
Ha kis idő után bejön akkor csak a számítógépen FAT32-t ír ki. A kiadásra kattintva meg vala,mire hivatkozva ismeretlen fájlra mutat és arra kér ,hogy azt zárjam be.
Mi fogja meg egyáltalán a Corsairt? Van egy másik 16 GB azzal viszont nincs gondom.

XFX Pro 650W & Seasonic Prime Ultra 550 W Gold eladóak.

(#852) Sub-ZeRo válasza jeni (#851) üzenetére

Még jó hogy semmit nem lehet látni a képből... :U ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#853) #41133696

(törölt tag)

A Windows 7 -ből miért távolították el a Windows Logo, illetve Aurora képernyőkímélőket ? Bezzeg a Win 9x -óta kísértő 3d szöveget benn hagyták :U

(#854) Gabás válasza #41133696 (#853) üzenetére

Gabás
(őstag)

van még élő ember, aki képernyőkímélőt használ? :N

[ Szerkesztve ]

(#855) #41133696 válasza Gabás (#854) üzenetére

(törölt tag)

Miért ? Mit használ helyette ? :DDD TFT-nek sem árt ha a pixelek nem égnek be :D

(#856) Gabás válasza #41133696 (#855) üzenetére

Gabás
(őstag)

miért, te plazmát használsz kijelzőnek? :) Jobb, ha egyszerűen kikapcsoltatod/kikapcsolod a monitort, a képernyővédő nem takarít meg áramot, és semmi haszna TFT-k esetén.

[ Szerkesztve ]

(#857) jeni válasza Sub-ZeRo (#852) üzenetére

jeni
(nagyúr)

elsőre felismeri
utána sokáig teker/keres

(#858) Sub-ZeRo válasza jeni (#857) üzenetére

Ha leformázod egy másik géppen akkor is ezt csinálja?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#860) jeni válasza Sub-ZeRo (#858) üzenetére

jeni
(nagyúr)

vissza mentem a másik gépre,és ott rámásoltam 1 GB adatot és arról olvastam vissza és semmi gond,kiadható
bezzeg a gépemen nem jó,van egy másik 16GB Corsairom azzal meg rendesen megy a gépem csak a 4 gigásal van gondom

(#861) Sub-ZeRo válasza jeni (#860) üzenetére

Mintha valami használni akarná, olyasmi lenne ez. Nincs fent vírus vagy valami féreg? Egy ellenőrzést végezhetnél. Vagy egy másik fájltípusra formáznád, mondjuk exfat?

(#862) jeni válasza Sub-ZeRo (#861) üzenetére

jeni
(nagyúr)

spyboottal végig futtattam
exfat-ra meg most a sajátomon nem megy mert a formázásra katt-ra utána nem nyitja meg a azt a formázási mappát.

(#863) jeni válasza Sub-ZeRo (#861) üzenetére

jeni
(nagyúr)

érdekes üresnek veszi holott kell rajta lennie 1 GB filmnek
totalcommanderrel sem nyitható meg

(#864) Sub-ZeRo válasza jeni (#863) üzenetére

Akkor lehet a pen megdöglik. Vagy amin nem működik a rendszerrel van valami gubanc. (ja és van szerkesztés gomb is)

[ Szerkesztve ]

(#865) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#863) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Próbáld meg ezzel a számodra fontos adatokat lementeni: [link]. Ha sikerült minden leszedned, akkor meg így próbáld meg rendbe rakni: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#866) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#865) üzenetére

jeni
(nagyúr)

dosban üres valami van 0 bit -ként
nekem úgy tűnik azon kívül,hogy elfogyott a memória a Corsairon

(#867) jeni válasza jeni (#866) üzenetére

jeni
(nagyúr)

1.kép

(#868) Fire/SOUL/CD válasza jeni (#866) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Esetleg ITT még érdeklődhetsz, aztán ha ott sem tudnak valamit ajánlani, akkor kuka...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#869) Troy. válasza Troy. (#792) üzenetére

Troy.
(addikt)

Valami ötlet a másolással kapcsolatban? :)

.

(#870) Darko_addict

Darko_addict
(őstag)

Sziasztok!

Pontosan nem tudom, hogy a problémám miből adódik, így itt kezdem az keresést.
Régebben vettem egy Speedlink billentyűzetet, és voltak rajta gyorsgombok (böngésző, kalkulátor, kereső, stb) majd egyszer, villámcsapásszerűen elromlottak, csak a gombok és a számok mentek, ezek a hot key-k nem.
Most vettem egy újat, (Trust MaxTrack) és sajnálattal tapasztalom, hogy most sem működnek, pedig kellenének! Gondolom a Windows környékén állítódhatott el valami.
(Win7 x64 rendszeresen frissítve)

Köszönöm!

Don't give up your dreams. Keep sleeping.

(#871) jagdtigger válasza Darko_addict (#870) üzenetére

jagdtigger
(tag)

Tegyed fel a gyári szoftverét(csak előtte a speedlinkét töröld le ha volt):
http://www.trust.com/products/productdrivers.aspx?artnr=17088

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#872) Darko_addict válasza jagdtigger (#871) üzenetére

Darko_addict
(őstag)

Megvolt. Kétszer is telepítettem, Speedlinkhez semmi nem járt, automatikusan felismerte a hotkey-eket.

(#873) Darko_addict válasza Darko_addict (#872) üzenetére

Darko_addict
(őstag)

http://www.ehow.com/how_5084708_configure-keyboard-shortcuts.html

Ezt próbáltam, de nem mukodott, mikor benyomtam a hotkeyek egyikét.

[ Szerkesztve ]

(#874) jeni válasza Fire/SOUL/CD (#868) üzenetére

jeni
(nagyúr)

Szia
Úgy tűnik,hogy szoftver ütközés van,bár az a 0 memória méret DOS-ban eléggé bezavart nekem.
Újra telepítettem a Windows 7-t. Nem volt türelmem egyesével törölgetni a programokat ,hogy melyikre zavart be.
Most rendesen működik.

[ Szerkesztve ]

(#875) lanw

lanw
(aktív tag)

Udvozletem! Elkovettem laikuskent eletem legnagyobb hibajat ! Tanusitvanyt allitottam be , es az istenert sem tudom torolni ! Vki segitsen ! Elore is koszi!

"TRANCE it's my RELIGION" To be or not To be

(#876) cigam válasza lanw (#875) üzenetére

cigam
(félisten)

Hol? Minek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#877) lanw válasza cigam (#876) üzenetére

lanw
(aktív tag)

Win7en belul ..sajat fiok tanusitvany az osszes meghajtora ...a kerdesre hogy minek ember nem valaszolja meg :) a kerdes az , hogy tudok e vmit kezdeni vele?

(#878) Binda

Binda
(tag)

Üdv!

Olyan problémám van, hogy hogyan lehet a Témákat "komolyan" módosítani, szerkeszteni? Mert néhány beépített Téma a csúszkákat, gombokat, a tálca hátterét és szinte mindent képes megváltoztatni, de amikor az ember megpróbálja akkor csak addig jut, hogy képes megváltoztatni a hátteret. De a többi, finomabb beállítást nem találom.

Köszi :)

(#879) WonderCSabo válasza Binda (#878) üzenetére

WonderCSabo
(félisten)

Asztalon jobb gomb -> személyre szabás -> Ablak színe. Ha ennél többet akarsz: [link]

- Tommy was weak. Tommy was stupid. Tommy is dead. - I'd drink to that.

(#880) zoli62

zoli62
(őstag)

Vajon mitől lehet az, hogy a Win7 Pro-t futtató asztali gépen egy idő óta nagyobb a feladatkezelőben látszó memóriafoglalás, mint korábban, holott jó ideje nem telepítettem új programot. Felelősek lehetnek ezért a jelenségért a havonta feltelepített automatikus frissítések is netán?

(#881) Sub-ZeRo válasza zoli62 (#880) üzenetére

Nem. A prefetch működik, vagyis amit gyakran használsz azt a rendszer megjegyzi, mikor mit használsz, majd betölti a ramba, hogy gyorsabban induljon el. Ennyi.

(#882) zoli62 válasza Sub-ZeRo (#881) üzenetére

zoli62
(őstag)

Ez rendben van, de hónapok óta ugyanazokat használom. Várok tíz percet, addig fokozatosan nő a szabad memória, de egy ideje a Windows indulása után rögtön kevesebb a szabad memória, mint korábban, holott a körülmények változatlanok.

(#883) pschio válasza zoli62 (#882) üzenetére

pschio
(őstag)

Nem értem miért olyan fontos ez... Kit érdekel, hogy 100-200 megával több vagy kevesebb? Ettől függetlenül az előttem válaszoló megválaszolta a kérdésed. Ha nem tetszik a "memória használat ingadozása/növekvése" akkor kapcsold ki a prefeccset.

[ Szerkesztve ]

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#884) zoli62 válasza pschio (#883) üzenetére

zoli62
(őstag)

Mert 200 mega itt, 200 mega ott, gyorsan nőhet akár fél gigával, ami már jelentősebb különbség.

(#885) pschio válasza zoli62 (#884) üzenetére

pschio
(őstag)

napi szinten ellenőrzöd? :DDD amíg nem sipákol a win, hogy elfogyott addig minek foglalkozol vele? feltételezem nem 512mega vagy 1 giga ramod van...

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#886) lanw válasza lanw (#877) üzenetére

lanw
(aktív tag)

Formazassal meg be is szivtam mert nemtudok semmilyen win-t felrakni...istenem miert nyulkalok ahhoz amihez nme ertek :) esetleg az adott egesz particio forrmazasaval helyre lehet e hozni ? Mert fel terras vinyobol van 60 giga levagva a winnek es idaig csak ezt a kis particiot formaztam....esetlegesen az egesz formazasa megoldana e ?

(#887) CarrGomm

CarrGomm
(aktív tag)

Üdv!
(Még egyszer beírom, mert a múltkor nem kaptam választ, hátha most igen)
Érdeklődnék, hogy mi lehet a gond olyankor, ha a win 7 olyat ír ki bejelentkezéskor, hogy a felhasználói profil nem tölthető be. Rá lehet nyomni ilyenkor egy OK-ra, amiután beugrik a felhasználó neve a bejelentkezés gombbal, rányomok és megint jön a hibaüzenet, hogy a profil nem tölthető be. Semmi mást nem lehet csinálni, csak kikapcsolni vagy újraindítani a gépet.
Próbáltam csökkentett módban új profilt létrehozni, vagy a meglévővel valamit kezdeni, de a vezérlőpultban a felhasználó profiloknál bármire nyomok (jelszó beírás, név változtatás, új profil létrehozása, kép megváltoztatása) semmire nem reagál.
Mit lehet ezzel kezdeni és mi okozhatja?

(#888) zoli62 válasza pschio (#885) üzenetére

zoli62
(őstag)

Persze, rá szoktam nézni. Amúgy 2 Giga van.

(#889) Fire/SOUL/CD válasza CarrGomm (#887) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Itt mi látszik?

(#890) CarrGomm válasza Fire/SOUL/CD (#889) üzenetére

CarrGomm
(aktív tag)

Megmondom őszintén, hogy nem tudom mit akarsz ezzel, de az előbb elindítottam egy rendszer visszaállítást, amire kiírta, hogy ismeretlen hiba miatt nem tudja a rendszert visszaállítani, majd újraindult, be is jelentkezett és mégis kiírta, hogy a rendszer visszaállítása sikeresen megtörtént. Szóval nem tudom mi volt a gond, de elindult, viszont újra fogom telepíteni, mert ki tudja mi volt a hiba és mikor jön elő újra, ráadásul nem az én gépem...

Értékelem, hogy segíteni próbálsz és végre valaki válaszolt is, csak nem szeretem, ha valaki egy megoldandó problémára másik megoldandó/megválaszolandó problémával válaszol.

[ Szerkesztve ]

(#891) Fire/SOUL/CD válasza CarrGomm (#890) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Mi akarok ezzel? Neked gyűlt meg a bajod a profilokkal, ott meg látnád, ha az alapértelmezett és az admin profolin kívül lenne még valami (azt meg lehet törölni)...
De abból a plusz infóból, amit írtál, nem kell sokat meditálni a válaszon: Reinstall, mert egészséges/eredeti rendszer ilyet nem csinál, célszerű újrahúzni...

[ Szerkesztve ]

(#892) CarrGomm válasza Fire/SOUL/CD (#891) üzenetére

CarrGomm
(aktív tag)

Nem engedett profilt törölni, de még csak újat sem csinálni, ez volt a gond. Az összes profillal kapcsolatos dolog, mintha letiltódott volna.
Szerintem is az újrázás a legjobb megoldás, biztos ami biztos. Csak kíváncsi lennék, hogy mi okozhat ilyet.
kösz!

(#893) Fire/SOUL/CD válasza CarrGomm (#892) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

Az alapértelmezett és az admin profil így nem törölhető(inaktív a törlés gomb ezen profilok esetén), úgy értettem, hogy nem volt-e esetleg valami ismeretlen profil is létrehozva... Végül is így utólag mindegy, húzd újra, az a tuti. :K

[ Szerkesztve ]

(#894) Gabesz87

Gabesz87
(addikt)

Sziasztok!
Valaki segítene? Az a problémám, hogy a tálcán ki van téve néhány ikon a start menü mellett. Ott van a Mozilla is, innen szoktam indítani, viszont most valamiért azt csinálja, hogyha elindítom, akkor egy új ikont hoz létre a meglévő mellett, és abban nyílik meg. Eddig nem csinálta ezt, a meglévő ikon alatt nyílt meg minden oldal. Remélem értitek. Mi lehet a baj, mi állítódott el? Ja, és a tálcáról ki sem tudom húzni az ikont az asztalra. A képen látszik, mire gondolok. A bal oldali ikon az ami alapból ott van rögzítve, és a mozilla indítása után a jobb oldali jelenik meg, az az aktív úgymond. Előre is köszi!

Creality Ender-3; Huawei P20Pro

(#895) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#894) üzenetére

Gabesz87
(addikt)

[link]

(#896) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#895) üzenetére

Gabesz87
(addikt)

[link]

Remélem most már sikerül!

(#897) tévelygő

tévelygő
(aktív tag)

Szerintem vírus.

Windows 10 64 bit , Wayteq x820 , Pentax K-50 , Olympus SP-720UZ , Xiaomi Redmi 2 Pro

(#898) RootRulez

RootRulez
(nagyúr)

Sziasztok! Hogy tudom birtokba venni a mappákat? :F Újratettem a Windowst és nem engedi módosítani őket. :(

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

(#899) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#898) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(nagyúr)

[link]

(#900) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#899) üzenetére

RootRulez
(nagyúr)

Köszi, most birtokba veszek egy meghajtót, pörög. :U

═══════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.