Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) polonic válasza #40835072 (#1688) üzenetére


polonic
félisten

És azt megcsináltad, amit kiírt?

(#1702) Kolondrum

Nincs több kérdés! :DDD
Kicsit átbacásnak élem meg, hogy aceres win7-et kaptam a notihoz. Az vagy szűz MS kiadás vagy nem kőő! Pont! A széria számos cimkéből is wc papírt csinálok.

(#1703) Sub-ZeRo válasza Kolondrum (#1702) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1704) canniball válasza Kolondrum (#1702) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tudom minden gyártó ilyet ad a laposokhoz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1705) Kolondrum válasza canniball (#1704) üzenetére

Kár.

(#1706) HZoli87 válasza canniball (#1704) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem.

(#1707) canniball válasza HZoli87 (#1706) üzenetére


canniball
nagyúr

Hanem?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1708) polonic válasza canniball (#1707) üzenetére


polonic
félisten

Van, amelyik semmilyet.

(#1709) HZoli87 válasza canniball (#1707) üzenetére


HZoli87
veterán

Van több gyártó, ami ad a gépei mellé lemez formájában is szűz Windows telepítőt. Acer nem tartozik ezek közé.

Példa:

[ Szerkesztve ]

(#1710) canniball válasza polonic (#1708) üzenetére


canniball
nagyúr

De nyilván az mellé nem írják oda hogy windózzal. :)

HZoli87!
Nincs esetleg ez valahol összeszedve? Ugyan egyelőre nem fenyeget ez a veszély, de jól lenne tudni ha egyszer mégis ilyenbe vágnám a fejszémet akkor melyik gyártónál mire számítsak.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1711) HZoli87 válasza canniball (#1710) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem tudok róla, de itt a PH-n szerintem majdnem minden gyártónak van saját fóruma, ott vásárlás előtt nyugodtan lehet érdeklődni, hogy mit adnak a gép mellé. Pont az ASUS és a Fujitsu az, ha jól tudom, hogy mindegyik gépük mellé mellékelik a gyári OS-t lemez formájában is, ha az tartalmazott előtelepített operációs rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Bubsy


Bubsy
aktív tag

Sziasztok,

Olyan problémám van, hogy valahol elszállt a windows installerem...
Pl. a nokia ovi suite telepítésénél ezt írja:

Keresgéltem a neten, de sehol sem találtam normális magyarázatot.
Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudok orvosolni a hibát?

Előre is köszönöm!

(#1713) sfdrakex válasza Bubsy (#1712) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Rendszer visszaállítás? Esetleg telepítő lemezről javítás?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1714) Bubsy válasza sfdrakex (#1713) üzenetére


Bubsy
aktív tag

hát, ha nincs más megoldás, ezek közül lesz valamelyik.
csak azt hittem, van valami más is, de köszönöm!

(#1715) cigam válasza Bubsy (#1714) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Biztos hogy a windows telepítőben van a hiba?
Az kizárt hogy az ovi a hunyo ....

Esetleg ezek a lépések segíthetnek: [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1716) BullZeye


BullZeye
veterán

Egy ideje kezdte el csinálni, és nem tudom mi miatt. Sleep mód után felébred, és ahelyett, hogy bedobná az előző munkamenetet, azt írja, hogy Felhasználó Zárolva van, és rá kell kattintanom, hogy belépjen, ez mitől van? És hogy tudom megszüntetni?

(#1717) Zola007


Zola007
veterán

Hosszú idejű problémamentes barátság után először ma felakadtam én is a win7-el :)
Nézem a rendszerpartíciót és azt írja 23 giga szabad a 110-ből. Mondom nocsak, mi eszik ennyit, emlékezetemben 50 giga körül volt pár hete, bőséggel hagytam rá partícionáláskor.

karbantartó futtat, temp, telepítők, egyéb ideiglenes fájlok töröl. Lomtár sohasem volt, megnézem - a rendszerfájlokat is kijeleztetve - TC-ben az összes fájl által foglalt területet (kétféleképpen is, az eredmény:
foglalt terület 48Gb, teljes terület 110 Gb, szabad 23 Gb.

fórumban böngészve többször felmerült már a probléma, hogy brazil-kodik a win7 és sutyiban lopja a területet, de nem találtam rá megoldást.

van valakinek kreatív javaslata, hogy hol keressem a közel 40 giga eltűnt tárterületet?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1718) Sub-ZeRo válasza Zola007 (#1717) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Virtuális ram, hibernációs fájl. Esetleg a temp mappák ellenörzése kézileg.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1719) Zola007 válasza Sub-ZeRo (#1718) üzenetére


Zola007
veterán

swap 4 giga -> rendben
hibernálás 3,5giga -> szintén
temp mappákat ellenőriztem és ez sem foglal csak pár száz megát

azért köszi

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1720) bivalyolo válasza Zola007 (#1717) üzenetére


bivalyolo
őstag

Pont a napokban kérdeztem én ezt aztán csak meg lett az eltűnt 30 giga helyem :K

Szóval nálam a D-n egy rejtett system volume information mappa ült rajta.
Érdekes, mert 0 bájt-nak láttam a win alól, meg aztán ha jól tudom ebbe a rendszer visszaállítási pontok kerülnek.
Tanácsra, bepróbálkoztam a linux live cd-vel és az alól ki tudtam törölni.

"Let's agree to disagree!"

(#1721) Zola007 válasza bivalyolo (#1720) üzenetére


Zola007
veterán

na meghesselem én is, majd írok mi lett
egyébként már írtam privit neked is a témában :D

mod: megnéztem és nem az
csak a rendszerpartíción van engedélyezve és max 10 gigát hagytam neki használni, így még mindig lóg 30 giga
a többi partíción pedig ki van lőve ahogy hagytam

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1722) erikke17 válasza Zola007 (#1721) üzenetére


erikke17
őstag

Rendszer visszaállitási pontok? Nekem install után alapból felnyomta 20gb-ra levettem 3,5gb-ra. Anno XP-n már szivtam vele..

Már látom beleszerkesztetted most hogy nézted... :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1723) bivalyolo válasza Zola007 (#1721) üzenetére


bivalyolo
őstag

nálam is így volt..
mégis ott figyelt a D-n.

"Let's agree to disagree!"

(#1724) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#1700) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, azt én is próbáltam, és azután írtam eleve a postot, hogy az nem jött be :D

Most köztes megoldásként azt találtam ki, hogy mivel az AVG TuneUP 2011 úgyis az Auslogics töredezettségmentesítőjét használja, én is azt fogom. Már bánom, hogy letiltottam a Win 7 -ben szolgáltatás szintjén, erre a franc sem gondolt, hogybefordul utána :D Amúgy az az érdekes, hogy ütemezésnél nem látja csak szimpla elindításnál :F

(#1725) Zola007 válasza bivalyolo (#1723) üzenetére


Zola007
veterán

biztos, hogy nem az
megnéztem parancssorból is és rendben vannak a partíciónkénti beállítások, valamint árnyékmásolat csak a C:-n van

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1726) bencek


bencek
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan fura kérdésem, hogy a win7 home premium OEM eredeti oprendszeremet fel tehetem e kétszer a saját gépemre legálisan!

Az egyiket használnám munkára stb a másik partíción lévőt perdig játékra, szórakozásra!

Értelem szerűen ugyanaz a licenszkulcs, online állapotban frissítené magát, de legális e két példányban használni az oprendszert ugyanazon az alaplapon???

Nem fogja e a windows letiltani az egyiket?? :F :F

"The road to success is always under construction"

(#1727) Zola007 válasza Zola007 (#1725) üzenetére


Zola007
veterán

Na megoldottam. :C
Aki hasonló gonddal küzd, talán annak is ez lesz a probléma:

Megnéztem én első körben az összes Temp mappát még egyszer, de nem is látszott bennük semmi. Kis fejvakarás után elindítottam a Windirstatot és Windows/Temp-en belül jelzett is feketével mintegy 30 gigányi felismerhetetlen fájlt.

Próbáltam őket megnyitni, szerkesztővel megnézni és TC-ből/intézőből törölni, de nem reagált semmilyen megnyitás, indítás, törlés parancsra (mintha nem is léteznének)

Kilőttem hát a NOD-ot, mert néhány fájl mérete kísértetiesen hasonlított pár korábban letöltött nagyméretű .rar fájl méretére. A NOD32 kikapcsolása után már parancssorból már lehetett őket törölni. Valószínűleg valamilyen beragadt ideiglenes fájljai lehettek a NODnak, mert a karantén az másik partíción van.
remélem másnak is jelent megoldást a dolog.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1728) Fire/SOUL/CD válasza bencek (#1726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Lenne egy olyan fura kérdésem, hogy a win7 home premium OEM eredeti oprendszeremet fel tehetem e kétszer a saját gépemre legálisan!"
Nem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1729) #93794560 válasza bencek (#1726) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amelyiket először aktiválod, a Windows kulcs ahhoz a géphez fogja kötni magát, s ekkor a másikat nem fogja engedni aktiválni.

(#1730) TotO'


TotO'
aktív tag

Sziasztok, nemrég telepítettem újra az os-t és olyan problémám lenne, hogy nem nagyon jelenik meg semmi a "navigational panel"ben .. tehát ha tallózni szeretnék valamit, elérési utat kiválasztani, és ehhez hasonlókat, egyszerűen nem látom a listát:
Mozilla letöltési helyének megadása
Daemon tools képfájl megnyitás
Képfeltöltés ide :)
-- Pedig be van kapcsolva :((
Ez az ami jó, pl feltöltés zippyre/megauploadra

Valami tipp? :) Semmilyen programot nem telepítettem (najó de.. de már akkor is ilyen volt mikor még csak a drivereket telepítettem) :(
Ha van rá mód, nem szeretném újratelepíteni megint :)

köszönöm :)

4a || Neuzer Courier DT

(#1731) TotO' válasza TotO' (#1730) üzenetére


TotO'
aktív tag

oké, megoldottam :D :DDD

4a || Neuzer Courier DT

(#1732) Bubsy válasza cigam (#1715) üzenetére


Bubsy
aktív tag

win media player új verziója sem megy fel, ugyanerre hivatkozva.

(#1733) polonic válasza Bubsy (#1732) üzenetére


polonic
félisten

Milyen wmp új verziót akarsz telepíteni, amikor a legújabb a 12-es és ezt alapból tartalmazza a win7?
Vagy esetleg N verzióra akarod telepíteni?
Egyébként a wininstallerrel van gond. Valami kinyírta.

(#1734) BullZeye válasza BullZeye (#1716) üzenetére


BullZeye
veterán

Sehol senki aki ért W7hez? :)

[ Szerkesztve ]

(#1735) Zola007 válasza BullZeye (#1734) üzenetére


Zola007
veterán

kapcsold ki a jelszó kérését mikor visszatér a készenléti állapotból (ha nincs jelszó, akkor is)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#1736) BullZeye válasza Zola007 (#1735) üzenetére


BullZeye
veterán

Egész pontosan merre?

(#1737) márNemKereső válasza #93794560 (#1729) üzenetére


márNemKereső
tag

Szerintem félreértettétek a kérdést: ugyanarra a gépre, azonos vinyó két partíciójára akarja telepíteni.
Ha igaz, amit egy hete a 2-MSINFO-n mondtak, akkor ennek gond nélkül működnie kellene, hiszen a MS support állítása szerint az OEM az alaplaphoz köti magát.
De a legbiztonságosabb, ha a kérdező hétfőn felhívja őket és megkérdezi.

Bennük sem lehet 100%-ig megbízni, de nemrég valaki "hozzáértő" mondott olyat is, hogy az OEM automatikusan aktiválja magát. Hát egy nagy ******t! Telepítéskor be van jelölve egy pipával az automatikus aktiválás, de ki lehet szedni és akkor nem aktiválódik.

(#1738) Fire/SOUL/CD válasza márNemKereső (#1737) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nincs ez félreértve, a képlet nagyon egyszerű: Ahány példány, annyi licenc és ez nem csak az OEM-re vonatkozik. (Pl full-os W7 esetén hiába van az x86 és x64 telepítőlemez is a dobozban, egy időben csak az egyik lehet fent, nem lehet az x86 és x64 is egy időben feltelepítve se ugyanazon gépen, se másikon)
Nem fizikai akadálya van a dolognak, hogy ugyanazt a W7-et, ugyanazon kulccsal, több partícióra feltelepítse, hanem onnantól nem legális... (Ez volt a kérdés tárgya)

"Bennük sem lehet 100%-ig megbízni, de nemrég valaki "hozzáértő" mondott olyat is, hogy az OEM automatikusan aktiválja magát."
Előtelepített OS-el szállított gépeknél van ilyen, pl OA (OEM Activated) változatok, amelyeknél telepítés közben nem jelenik meg a kulcs beírásának lehetősége és telepítés végeztével aktiválva is van... (természetesen, ha az azzal előtelepített gépre telepítik)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1739) márNemKereső válasza Fire/SOUL/CD (#1738) üzenetére


márNemKereső
tag

Honnan fogja tudni az aktivációs mechanizmus, hogy ez két példány vagy szimpla újratelepítés? Mert (supporttól származó infó) az OEM-t is újra lehet telepíteni "akárhányszor" (azért ez nem stimmel szerintem), csak az alaplap legyen ugyanaz.
Akkor most melyik igaz?
(mondjuk arra is kíváncsi lennék, mi van, ha a fizikai vasra telepített windowst virtuális gépből próbálom futtatni - bár ez asszem, eleve nem megy úgy, mint a linuxnál :) )

Az az "OA" nem olyan, hogy még a gyártó aktiválja a kulcsát, magát a windows-t nem is kell? Valami ilyesmit olvastam a microsoft.com-on (de lehet, hogy az ottani fórumon és hülyeség az egész)

(#1740) polonic válasza márNemKereső (#1739) üzenetére


polonic
félisten

Egyszerre csak egy helyen lehet aktiválna. Nagyon egyszerűen tudja, miért ne tudná? Megnézi, hogy aktiválva van-e a kulcs, aztán ennyi.

(#1741) Bubsy válasza polonic (#1733) üzenetére


Bubsy
aktív tag

a wmp mondjuk más tészta, ezt írja ki, mikor el akarom indítani:

de az a vicc, hogy amikor rámegyek, hogy igen, akkor csak a 11-es verziót tudnám letölteni az xp-hez, a 12-eshez azt írja, hogy vegyen meg a win7-et, holott eredeti win7-em van...

(#1742) márNemKereső válasza polonic (#1740) üzenetére


márNemKereső
tag

Még1x:

Mert (supporttól származó infó) az OEM-t is újra lehet telepíteni "akárhányszor" (azért ez nem stimmel szerintem), csak az alaplap legyen ugyanaz.

Aktiválták már? Igen. Ugyanerről a gépről? Igen. Semmi gond, megyek tovább.
Feltéve persze, hogy igaz, amit MS-ék mondtak és valóban gond nélkül újra lehet telepíteni, ha nem változik az alaplap.

(#1743) polonic válasza márNemKereső (#1742) üzenetére


polonic
félisten

A telepítés és az aktiválás két külön dolog.
Fel lehet telepíteni aktiválás nélkül is a wint. Ekkor 30 napig használható.

Ez így a pontos. Az oem-et is akárhányszor lehet aktiválni. Csak ugyan arra a gépre. Annyi a megjegyezni való, hogy neten keresztül 5 aktiválás lehetséges, utána telefonon keresztül lehet.

(#1744) polonic válasza Bubsy (#1741) üzenetére


polonic
félisten

Furcsa hiba. Ilyet nem láttam még.
SP1 rendesen feltelepült neked?

(#1745) Fire/SOUL/CD válasza márNemKereső (#1742) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korlátlan számban nem lehet, még akkor sem, ha ugyanarra a deszkára telepíted és aktiválod újra, mint amin először beaktiváltad. Itt is van egy ún. tolerancia határ, hogy ez pontosan mennyi, azt nem tudom, de az borítékolható, hogy ha közszemlére bocsátanád az OEM-es termékkulcsod, és naponta több százan aktiválnák be vele a W7-üket, akkor menne a kulcs feketelistára és befeketedne az OS-ed, mondván ön szoftverhamisítás áldozata lett...

Ha másik deszkára telepíti valaki és aktiválja be, akkor is van egy határ, ami legjobb tudomásom szerint 5 lehetőségben kimerül, ezután csak telefonon lehet intézni a dolgot.

A korábbi felvetésedre az OA-val kapcsolatban: Igen, arról van szó. Nem kell neten aktiválni, telepítés végeztével már aktiválva van, de csak ha arra a gépre telepítik, amivel szállították.
(Ezek a változatok több esetben más gépre nem is telepíthetőek, mert a "sima" OEm kulcsokat el sem fogadják)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1746) Sub-ZeRo válasza bencek (#1726) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tök felesleges így szétszdni, hogy játékra, meg munkára. Hülyeség, de te tudod. Én nem szenvednék vele, nem ér annyit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1747) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem, mert egy ideje bekapcsoláskor csak sötét képernyő fogad kb 5 percig,aztán végre megjelenik az asztal. Ma újra telepítettem a win7 home premiumot,de ugyan azt csinálja, rendesen betölti a wint,csak épp 5 percig semmit nem látni csak a sötét képernyőt. Videókártya driverből is próbáltam régit is,legújabbat is,de nem javult meg. Fogalmam sincs mi lehet a baj,esetleg egy windows frissítés kavar be?

Köszi!

(#1748) polonic válasza Fire/SOUL/CD (#1745) üzenetére


polonic
félisten

Nem lehet beaktiválni más gépre, ha már be van aktiválva egyszer. Azt írja ki a másik gépen, hogy nem aktiválható.
Ezt onnan tudom, hogy az office 2010 pkc így működik. Ez ugye az OEM office gyakorlatilag. Beaktiváltam az asztalin. Ez oda lett szánva.
Aztán gondoltam, kipróbálom, hogy a laptopon beaktiválom, akkor mi lesz. Aktiváltam volna be és írta is, hogy ez nem fog menni.
Ezt talán még az office topikba is leírtam. Lehet, veled beszéltük akkor.

(#1749) Bubsy válasza polonic (#1744) üzenetére


Bubsy
aktív tag

lassan egy éve vettem a gépet, és eddig semmi baja nem volt.
a frissítéseknél nem láttam, hogy hibára futott volna, de könnyen lehet, hogy valamelyik frissítés tett be neki..

(#1750) polonic válasza Bubsy (#1749) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, hogy javasolták-e már.
De rendszervisszaállítást próbáltál vagy biztonsági mentést, ha prof verziód van?
Gugli/bing mit mond a hibára, nézted már?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.