Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) erikke17 válasza Воланд (#799) üzenetére


erikke17
őstag

Felülről a másodikba alapértelmezetten van, de affinitást azért kérdeztem mert csak egy magot teker, de ha belövöm megy a többi is és min fps jóval több.... Bár ha xfireből inditom cod2-őt akkor nem engedi..... csak ha asztalról inditom... Itt jár egy pont az XP-nek :DDD

Sub-Zero - Úgy látszik az lesz amit a windows akar mert nem fogok mindig kiugrálni ezt piszkálni....

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#802) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#801) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link] Ez megjegyzi (elmentheted), hogy milyen alkalmazásnak, mit állítottál be, az OS indul és így nem kell mindig az eszközkezelőbe bemenni állítgatni. Persze, ez valóban csak akkor ér valamit, ha az adott progi több magra is optimalizálva van... (W7 x64 alatt is megy, beta-t nem próbáltam)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#803) erikke17 válasza Fire/SOUL/CD (#802) üzenetére


erikke17
őstag

Hmm köszi lehet majd ránézek, csak most azt akarom megcsinálni hogy UAC ne kérdezgesse mindig az xfire inditását :W Kipipálom a rendszergazda akármit és akkor is rákérdez hogy akarom e futtatni....

Szerk: Erre kérdez rá ha futtatni akarom:
Program neve Xfire Installer/Updater
Ellenőrzött gyártó Xfire
Fájl eredete: "szokásos" ahol van :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#804) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#803) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld betenni indítópultba az xfire indítóját...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#805) erikke17 válasza Fire/SOUL/CD (#804) üzenetére


erikke17
őstag

Nem akarom hogy magától induljon hanem mikor elinditom kézzel ne kérdezze hogy a program módositásokat akar végrehajtani.... :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#806) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Sziasztok!

64 bites rendszernél telepíthetek 32bites programokat is? Azért kérdezem, mert valamit automatikusan oda akar telepíteni, valamit meg a "sima" Program Files-ba. A játékok nagy részét is X86-ba telepíti. Ez nem gond ugye?

(#807) Sub-ZeRo válasza norbi0604 (#806) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Ami alapból 32 bites az mind az X86-ba települ, ami meg 64 bites, vagy nem tesz közte különbséget, az meg a sima program filesba megy. A program tudja hova kell neki települni. ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#808) norbi0604 válasza Sub-ZeRo (#807) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Aha, szóval akkor abbol nincs gond, ha pl egy olyan program kell ami csak 32 bitesben létezik. Ugyanúgy szalad x64en is? :)

(#809) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#805) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

UAC kikapcsolásával eltűnne ez a dolog, de egyúttal egy fontos biztonsági védvonalat is megszüntetnél vele. Ha kikapcsolod az UAC-t, akkor minden progi rendszergazda jogosultsággal fog futni, semmi nem fog semmilyen engedélyt kérni tőled... Belátható, hogy ez mekkora biztonsági kockázatot jelent, nem javaslom, hogy kikapcsold az UAC-t, egy nyamvadt kattintás ennyit nem ér meg...

norbi0604
Igen, szalad... :)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#810) norbi0604 válasza Fire/SOUL/CD (#809) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Oké, köszi.

Egyébként az UAC-ot én is kikapcsoltam, de én csak olyan alkalmazásokat futtatok, amiről tudom, hogy megbízhatóak. Meg amúgy is mindig kattintgatni az Igen-re... áhh :)

(#811) erikke17 válasza Fire/SOUL/CD (#809) üzenetére


erikke17
őstag

Hát igen, kipipáltam hogy fusson rendszergazdaként, egy nap egyszer nem halok bele hogy rákattintsak az igenre :) Egy kis off :U
Nem kapok választ sehol azért megkérdezem tőled mert látom jártas vagy ezekben :U
PCTools firewallnál hol tudom beállitani hogy egy idő után ne blokkoljon bizonyos ip-ket? Mert xfire ahogy időközönként pingeli, leblokkolja az ipket... Mert amint kikapcsolom tűzfalat megy, majd ha vissza egy ideig megint...

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#812) Fire/SOUL/CD válasza erikke17 (#811) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

PC Tools falon belül, vagy az alkalmazásfelügyelőnél módosítasz a szabályon, vagy a hálózati kapcsolatoknál (ott kellene látszódni a xfire kapcsolatnak) konfigurálod. Megadhatsz IP-t/IP tartományt ill. különböző protokollok (TCP/UDP stb) ki -és bemenetét is konfigolhatod. Amúgy legtöbb esetben a csomagszűrés okozza a galibát, ha amúgy ésszel szoktál netezni, akkor a csomagszűrést kell csak kikapcsolni, akkor nem kell szabályokkal "játszadozni"...

Ha még lenne kérdésed, akkor azt ITT tedd fel...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#813) Szajo


Szajo
őstag

Miért van az, hogy a rendszerpartíción (c meghajtó) bármit próbálok kicsomagolni nem engedi rendszergazdai jogok miatt, GTA SAN ANDREAS is oda van telepítve, és ha be akarnék modolni rajta valamit nem lehet, mert a program úgy írja, hogy betette de közben nem... (rendszergazdakénti futtatáskor is)
Mit lehet ez ellen tenni?

(#814) norbi0604 válasza Szajo (#813) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Ha total commanderbe akarod csinálni (gondolom), akkor a TC-t inditsd Rendszergazdaként.

(#815) Szajo válasza norbi0604 (#814) üzenetére


Szajo
őstag

Nem, egy SPARK nevü programmal, ami módosít a GTA SA.img fájlon (ami ugye a program filesban van) de hiába indítom a spark programot rendszergazdaként, úgy sem jó!

(#816) norbi0604 válasza Szajo (#815) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Imgtool? GTA garage mod manager?:D

(#817) DZs


DZs
senior tag

A win7-em particióját nagyobbítottam Paragonnal. A win7 boot előtt lemezvizsgálatot tart és hibát talál, egyébként működik rendesen. Hogyan oldhatnám ezt meg?
Köszönöm a tanácsokat!

(#818) jagdtigger válasza DZs (#817) üzenetére


jagdtigger
tag

Minden boot-nál lefut vagy csak a nagyobbítás után? Ha az utóbbi akkor ne foglalkozz vele.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#819) Salvador20


Salvador20
őstag

hello!

el akartam indítani egy dos-os alkalmazást a media playeremhez, de azt csinálja, hogy a .bat file-t elidítom, gyorsan végigpörög a dos alkalmazás, majd azonnal kilép. Erre mi az orvosság?

Be Faster, be Smarter, or Cheat!

(#820) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Játékoknál mennyi az ideális FPS? Úgy értem, hogy pl cod2 multiba meg ilyenekbe pl.125 FPS már jónak számít. De én a single playerekre gondolok most első sorban. Előbb néztem COD4 singlébe az Xfire játék közbeni "menüje" ~70 FPS körül mutatta FullHD-ba.

konfigom az adatlapon.

(#821) g.gergo válasza norbi0604 (#820) üzenetére


g.gergo
senior tag

És ez hogyan is kapcsolódik a topik címéhez? :W

(#822) g.gergo válasza norbi0604 (#820) üzenetére


g.gergo
senior tag

Bocs, 2X

[ Szerkesztve ]

(#823) norbi0604 válasza g.gergo (#821) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Elfelejtettem OFF-ba rakni, hát csak annyibol gondoltam, hogy win7 x64 van fent:)

(#824) szuzi80


szuzi80
tag

sziasztok,

feltettem a win7-et a gépre, előtte is volt egy csak már régóta fent volt rajta, újra feltettem.
előtte a particiokat töröltem és még át is méreteztem öket, de a win7 inditásakor felkinálja a rendszer hogy melyik win7-et kivánom elinditani.
nyilván csak 1 létezik és mindkettő ugyanazt inditja, de zavar ez az opcio.
hogyan tudom eltüntetni? XP alol még tudtam a környezeti változóknál szerkeszteni a dolgot, de ez win7 alatt ugy látom máshogy van megoldva...

üdv, Péter

[ Szerkesztve ]

(#825) szuzi80 válasza szuzi80 (#824) üzenetére


szuzi80
tag

bocsánat, nem környezeti változó, hanem indítás és helyreállítás, de ott ugy emlékszek lehetett szerkeszteni a boot részt, de itt nem tudom. Segitsetek megmondani hol lehet.
köszönöm.

(#826) Tamás88 válasza Sub-ZeRo (#800) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen, van jó pár játék, ahol alapból csak az egyik magot használja, a második mag beállítása után némi fps növekedés tapasztalható. Valamint szintén vannak olyan játékok, ahol a második mag jelenlététől kifekszik (pl Thief 1-2 része). Ekkor mindig ki kell kapcsolni az egyik magot ahhoz, hogy normálisan működjön.

(#827) erikke17 válasza Tamás88 (#826) üzenetére


erikke17
őstag

De ilyen újabb játékoknál ez már nem áll fent? P.l Dirt 3, Crysis 2.... Azaz hogy a játék menne 4 maggal de csak egyet hajt?
De ez a COD2 dolog is érdekes egy magot hajt, mikor rámegyek affinitásra ott mind a négy mag kivan jelölve, de mikor le okézom beáll arra hogy a négy magon szétosztva megy a terhelés és a Min FPS jóval több...

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#828) sfdrakex válasza erikke17 (#827) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell neked állítgatni a magok számát, minden program annyit használ amennyit tud. Amit 1 magos gépekre írtak, 1 magot fog használni, a W7 elég jól kezeli a magokat meg minden mást is, szerintem jobb ha nem piszkálsz bele.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#829) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Véletlenül egy olyan kiterjesztéshez (*.flv), amit alapból nem ismert fel a Win egy olyan programot társítottam, ami biztosan nem jó hozzá (AdobeReader).
Másodszorra a társítás sikerült, de most: TC-ban fájlra rámutatva, jobb egérgomb, társítás, a listában ott az AdobeReader. Bántja a szemem. Hogy lehet törölni egy rossz társítást?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#830) Sub-ZeRo válasza VGYke (#829) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

(#826) Tamás88:A játék ha 1 magra van írva, akkor annyit használ. Ha te moddolod hogy 2 vagy több magot használjon, akkor az kézi megoldás lesz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#831) newgamer


newgamer
aktív tag

Windows7-re melyik codecpackot ajánljátok, nekem k-Lite volt fent és nem vált be, kiszeretnék próbálni egy másikat, van valakinek valamilyen ötlete?

(#832) Sub-ZeRo válasza newgamer (#831) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

MPC-HC. Mindent visz, nem kell codec packokkal szétszedni a rendszert. Esetleg a shark féle pack még, ha annyira kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#833) Shono


Shono
aktív tag

Tegnap kiteszteltem egy pár silent installt, az elérhető legfrissebb programokkal, gondoltam megosztom:

7z920.exe /S
FirefoxSetup6.0.exe -ms
jre-6u27-windows-i586.exe /s ADDLOCAL=ALL
install_flash_player_IE.exe -install
install_flash_player_NonIE.exe -install
AdbeRdr1010_hu_HU.exe /msi /norestart /quiet
gimp-2.6.11-i686-setup-1.exe /VERYSILENT
XnView-win.exe /silent
mseinstall_x86.exe /s /runwgacheck

Esetleg a végére oda lehet biggyeszteni a megfelelő Google Updater-t, annak viszont fenn marad a "végeztem" prompt-ja.
Jó szórakozást!

(#834) Shono válasza Sub-ZeRo (#832) üzenetére


Shono
aktív tag

Ezen kívül kiváló még a KMPlayer, az új R2-es verzió már telepíthető All Users- módban is.

(#835) jagdtigger válasza newgamer (#831) üzenetére


jagdtigger
tag

Na codec pack felrakás főben járó bűn, csak a gond van velük. VLC KMPlayer MPCHC Ezt a hármat tegyed fel a codec packokat meg el kellene felejteni.

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#836) vagamo


vagamo
őstag

Élő háttérképre van lehetőség ebben a csoda OS-ben? Ha igen honnan lehet repülősöket letölteni? Gyerekem megőrül a repülőkért :) .

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

(#837) jagdtigger


jagdtigger
tag

Ezt futtasd le:
http://dl.dropbox.com/u/1201829/kepek/Windows7-DreamScene.exe
Miután végzett ha jól emlékszem újra kell indítani a gépet. Csak jobb katt egy wmv fájlon és katt a Set as desktop beckground -ra.

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#838) darál0w


darál0w
Jómunkásember

halo

kis problémám akadt.

[link]

ujratelepítésen kívül van bármi esélyem leírtani?

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#839) newgamer


newgamer
aktív tag

Köszi a válaszokat, akkor sima MPC és VLC lesz fent.

(#840) jagdtigger válasza darál0w (#838) üzenetére


jagdtigger
tag

Leggyorsabb az lesz ha újrarakod...

@ vagamo
Sajnos az a progi már nem működik, ez viszont igen:
http://download.chip.eu/hu/Windows-7-DreamScene-Activator_7052945.html

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#841) darál0w válasza jagdtigger (#840) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

gondoltam....remek szorakozás lesz toparton sörözés helyett. :(((

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#842) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok,

Felraktam a win 7-et. 3 partíciót szándékoztam csinálni, de csak 2 látszódott. Most belementem a Felügyeleti eszközök - Számítógép-kezelés - Tárolás - Lemezkezelés menükbe. Itt már látta a 3. megformázatlan területet is.
Igazából sikerült formáznom meg minden, viszont a D: elsődleges partíció megnevezéssel ellentétben ezt logikai meghajtóként illeti. Bár lehet ez a "logikus":)
Akkor ez így jó vagy máshogy kellett volna csinálnom? köszönöm szépen

XP

(#843) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

üdv!

winsxs mappa méretének csökkentésére még mindig nincs megoldás? Találtam egy olyan cuccot, ami a hard linkekké cseréli a fájlokat (vagy talán soft linkekeket), de sajna nem működött.

(#844) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#843) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én nem tudok még róla. Vagyis annyi, hogy nem kell annyi mindent felrakni. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#845) F34R válasza WonderCSabo (#843) üzenetére


F34R
nagyúr

az a baj hogy az már telepítéskor sem kevés méretű . ha valamit uninstalálsz akkor benne marad , rendszargazdai jogosultsággal kiszedhető csak saját felelőségre.

(#846) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Van még egy problémám:

A felhasználó fiókom nevében van egy '&' karakter. Ezzel eddig semmi gond nem volt, de most ilyen hibákat dob a parancssor:

C:\Users\Csabi&Szabi>"C:\Users\Csabi&Szabi\Desktop\WinsxsLite.bat"
A megadott nevet (Szabi\Desktop\) a rendszer nem ismeri fel belső vagy külső
parancsként, futtatható programként vagy kötegfájlként.
& most nem használható.

(#847) bivalyolo válasza darál0w (#841) üzenetére


bivalyolo
őstag

esetleg megpróbálhatod a kaspersky rescue disket persze ehhez kellene egy másik gép h kiírd dvd-re..

"Let's agree to disagree!"

(#848) geri306 válasza BullZeye (#797) üzenetére


geri306
tag

BullZeye: Ó, dehogynem, nagyon trágya.

Vki tudna segíteni, folyton lehalkítja a win7 az összes egyéb hangot, a ts-en, xfire-n kívül... Pedig beállítottam vezérlőpultban hogy "ne csináljon semmit", többször újratettem a hangot, bios reset, minden volt már, iszonyat rohadt idegesítő. Fel le hangosítgatja a játékokat :@@

[ Szerkesztve ]

(#849) BullZeye válasza geri306 (#848) üzenetére


BullZeye
veterán

Vezérlőpult/hangok/kommunikáció

Nem ezt keresed?

Nekem ez szokta lehalkítani a dolgokat fölöslegesen.

(#850) geri306 válasza BullZeye (#849) üzenetére


geri306
tag

Ezt már beállítottam, de mintha be lenne bugolva és 80% lehalkítás lenne elfogadva, hiába van a ne csináljon semmiten..., borzasztó.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.