Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok!

meguntam az agydugót és újra beüzemeltem 5.1-es szettet, de win7 alatt zene lejátszásnál nem akar megszólalni a mélynyomó. (se mp3, se lossless, se cd)
előszőr kábel problémára gyanakodtam, de a realtek hd audio manager > hangszóró konfiguráció részen, a kék nyílra lefutó hangszóró tesztben olyat szólt a sub, hogy az ablak is beleremegett. mi lehet a baj? felraktam mpc-hc-t, annál is zenész...

tipp?

u.i.: előbb újraraktam a realtek szoftverét, majd az egész win7-et, de nincs változás. egyéb ötletre lenne szükségem.

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#652) Gorneck válasza Ayg0 (#651) üzenetére


Gorneck
titán

Állítsd 5.1-re a hangszórókat a szoftveren belül.

Gorneck#1239

(#653) cigam válasza Ayg0 (#651) üzenetére


cigam
félisten

No és beállítottad, hogy az mpc-hc használja a mélynyomót is mezei sztereo felvételek estén?!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#654) BullZeye válasza BullZeye (#569) üzenetére


BullZeye
veterán

(#655) Ayg0 válasza Gorneck (#652) üzenetére


Ayg0
senior tag

természetesen ez volt az első. úgy gondoltam annyira alap, hogy meg se említem.

#653

ezt az opciót nem ismertem, de kipróbáltam és semmi változás. konkrétan belőttem a 6 csatornát, leokéztam, ablak eltűnik, változás semmi, belépek újra és csak két csatorna aktív. mi a lópikula van? :F

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#656) pernyehuszar


pernyehuszar
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek légyszi! Hogyan lehet a Win 7 üdvözlőképernyőjét kikapcsolni, hogy bejelentkezéskor ne kelljen rendszergazda + a felhasználó fiók között választani, hanem azonnal töltse a felhasználót.

Előre is kössz!

(#657) Sub-ZeRo válasza pernyehuszar (#656) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

control userpassword2 a futtatásba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#658) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Volt egy program (TuneUp) ami egy helyi menüt rakott a lomtárra és ezt nem szedte le miután uninstalláltam.
Ezt kéne eltüntetni valahogy. Próbáltam már reinstall/uninstallt, revoval való uninstallt, registy cleanereket, még a regeditben is turkáltam de sehogy se sikeült. Ha rányomok csak azt írja ki hogy az alkalmazás nem található.
Ötletek?

"Csak úgy mondom"

(#659) samgar válasza Gorneck (#629) üzenetére


samgar
őstag

Abszolut értékben nem "beszólásként" írtam, egyszerűen csak nem értem miért nem fogadja el a születési évemet a bejelentkezéskor, így aztán az sem megy.

Oppo Find X5 PRO

(#660) Gorneck válasza samgar (#659) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem nem kér ilyet...de mivel a weblap nem magyar így nem bírsz bejentkezni, nekem pl azzal van baj...hogy id és maga a gép nem azonos nyelvre van állítva holott igen. A weboldalon meg simán beenged de rögtön az első klikk után írja, hogy gond van, mert az oldal nyelve nem egyezik a user profilomba beállítottal.
De ez engem igazából nem nagyon zavar...

Zune eszköztár volt eddig? Nem is néztem...de most már aktívan használom...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#661) samgar válasza Gorneck (#660) üzenetére


samgar
őstag

Itt képtelenség a dátumot beírni, mert nem fogadja el sehogy :W

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#662) Gorneck válasza samgar (#661) üzenetére


Gorneck
titán

Te új fiókot akarsz? Nincs msn-ed?

Gorneck#1239

(#663) Petya597


Petya597
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat! :C
Jó kis program ez a Soluto, de mivel már majdnem minden automatán induló alkalmazás le volt tiltva, ezért nem sok időt tudtam lefaragni...
Viszont tetszik ahogy méri a boot időt. Tegnap ismerős beleturkált a beállításokba (Keni vágja a témát), aznap még gyors is volt a gép, röpke 1 perces boot idő, de másnap (ma) megint lassú volt első indításkor. Aztán ha már "bemelegedett" a gép akkor gyorsan ment a boot. Áhh, nem értem Én ezt. Na de azért köszi, majd elszórakozok vele! :R

http://wolfkatirajongok.wordpress.com/ http://katiwolf.gportal.hu/

(#664) pernyehuszar válasza Sub-ZeRo (#657) üzenetére


pernyehuszar
csendes tag

Nagyon köszönöm!

(#665) Sub-ZeRo válasza Csapi007 (#658) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tedd vissza a programot, vagy telepítsd újra a gépet, az ilyen sz@rokat meg ne rakj fel mert több kárt okoznak, mint hasznot.

(#664) pernyehuszar:Nincs mit.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#666) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A gépem olyat csinál, hogy 2-3 percet kell várnom bekapcsolás után, míg érdemben használni tudom, addig kerreg a vinyó, mint állta, töltögeti a dolgokat... Eddig hamarabb tudtam használni a gépet, benne lehet az, hogy kikapcsoltam a virtuális memóriát? :F

═════════════════════════════════════════

(#667) Gorneck válasza RootRulez (#666) üzenetére


Gorneck
titán

Lehet...

Gorneck#1239

(#668) RootRulez válasza Gorneck (#667) üzenetére


RootRulez
félisten

De miért, indításonként újra összehozza a hyberfil-sys-t vagy ilyesmi? Vagy mindent betölt memóriába vagy télleg nem tom

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#669) Gorneck válasza RootRulez (#668) üzenetére


Gorneck
titán

Nem hinném. Nemtom...nem kéne lassulnia...mondjuk nekem 2 éve SSDm van így nem nagyon tudom mijjjaza lassulás... :D

Gorneck#1239

(#670) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#668) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A hiberfil az nem a virtuális memória...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#671) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#670) üzenetére


RootRulez
félisten

Tudom, de mivel az nincs, gondolom ezt írkálhatja/olvasgathatja a vinyóra...

Úgy fest már a vinyó a lassú a gépben... :(

═════════════════════════════════════════

(#672) petya84b válasza Fire/SOUL/CD (#640) üzenetére


petya84b
tag

Szia!

Valahogyan nem akar összejönni a Comodo Time Machine-nal a dolog. Készítettem vele egy snapshotot, azt lockoltam meg a Settingsnél a Protection résznél kiírja a meghajtók mellett hogy protected. Viszont ha mappát vagy bármit változtatok és újraindítom a gépet ugyan úgy ott hagyja őket. Mit kell még beállítani, amit kifelejthetek?

(#673) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#671) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azt nem irkálja, csak akkor, ha hibernálásba teszed le a gépet
(Alvásnál meg nem is kell)
Esetleg egy töredezettségmentesítés/CCleaner, talán valamit javulni fog a helyzet, no meg lehet, hogy egy féregirtás is elkelne... ;]

petya84b - Itt beszéljünk erről a témáról...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#674) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#673) üzenetére


RootRulez
félisten

MSE van fent, semmi más, elég, nem? :F

Nincs valami külső program (mint egy linux live CD, ami kívülről a teljes windows particiót töredezettség mentesíti? Mert ugye amíg fut a Win, addig nem tud mindent össze-vissza pakolgatni a vinyón a töredezettségmentesítő. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#675) Fire/SOUL/CD válasza RootRulez (#674) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Usere válogatja mi elég, meg mi nem, vannak olyan userek, akiknek a legerősebb védelmek sem elegek, csak idő kérdése mikor fertőződik meg. Egy MBAM Free-t azért lefuttathatsz, a biztonság kedvéért. Ez nem valósidejű kergető, kiegészítő védelemként használjuk, hetente- 2 hetente egy alkalommal lefuttatja az ember...
(Frissíted az adatbázisát és teljes ellenőrzést futtass le a rendszerpartíción. Nem a gyors scannelők közé tartozik, de érdemes kivárni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#676) Gorneck válasza RootRulez (#674) üzenetére


Gorneck
titán

Az elég amit ő csinál, bár én még nem tapasztaltam, hogy ez bármin segített volna...

Automatikusan mik indulnak?

Gorneck#1239

(#677) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#675) üzenetére


RootRulez
félisten

Arra gondoltam, hogy lehet tényleg a virtuális memória kikapcsolása miatt van, mert utána meg se reccen a gép, mindent csinál azonnal, amit kell... De ha be lenne kapcsolva, meg folton "kerregtetné" a vinyót, így meg "csak" indulásnál.... :D

Minden esetre lefuttatom, köszi!

═════════════════════════════════════════

(#678) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Sziasztok. Feladatot akarok ütemezni Windows 7 Ultimate rendszerben.
Olyan opció is van, hogy adott connection megléte esetén induljon csak el. Mivel sok helyen járok, így rengeteg régi, nem használt connection is megjelenik ott. A vezeték nélküli hálózatok kezelésénél a vezeték nélküliek egy részét el tudtam távolítani, de a vezetékes kapcsolatok megmaradtak.
Neten keresgélve regisztry törölgetős megoldásra bukkantam csak. Van e a Win 7-nek beépített eszköze ezeknek a kapcsolatoknak az eltávolítására?

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#679) canniball válasza RootRulez (#674) üzenetére


canniball
nagyúr

"Nincs valami külső program..."
Keress rá a PageDefragra, mintha (a lapozófájlon kívül) a rendszerállományokat is ráncba tudná szedni; még mielőtt betölt a W.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#680) h_eduka válasza cigam (#650) üzenetére


h_eduka
tag

gyári és be van kapcsolva de mégse indul el

(#681) Fire/SOUL/CD válasza h_eduka (#680) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Valószínűleg azért, mert az energiatakarékosságnál úgy van beállítva, hogy hamarabb lekapcsolja a monitort, mint hogy el tudjon indulni a képernyővédő...
(Pl 5 percre van állítva a monitor kikapcsolás, a képernyővédő meg 10 perc múlva kapcsolna be)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#682) h_eduka válasza Fire/SOUL/CD (#681) üzenetére


h_eduka
tag

ez se igaz mivel a képernyővédő most 1percen van és úgy se kapcsol be : /

(#683) Fire/SOUL/CD válasza h_eduka (#682) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Eredeti/beépített képernyővédőről van szó ugye?
2. Amikor kijelölöd a képernyővédőt és a villámnézetre kattintasz, úgy működik?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#684) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Hahó!

Létrehoztam két energiagazdálkodási sémát a windows 7 -ben.
Kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség időzíteni, hogy automatikusan mikor melyiket használja.

Köszi!

(#685) phain


phain
tag

Sziasztok!
Olyan gondom tamadt a notimmal hogy eltunnt a 300GB s particiom. Ket particio vna a gepen C, D . Reggel bekapcsoltam a gepet es D nincs. Azt tudni kell hogy nem foglalkozatam a notival es mar semmit helyem nincs (kb 100mb hely). Amikor bekapcsolom valami lapozofile os beallitas jon be. Ujrahuznam de viszont a D n nagyon fontos adatok vannak. Hogy tudom vissza allitani ? vagy mi erre a megoldas ? Valaki tallakozott mar ilyennel ? El se tudom mondani mennyire fontos lenne ez most .

(#686) Воланд válasza phain (#685) üzenetére


Воланд
titán

Windows gomb + r, diskmgmt.msc beír, enter, jobb klikk az adott partíción és rendelj hozzá betűjelet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#687) newgamer


newgamer
aktív tag

Többször fagyott a gépem és volt egy jó pár kék képernyő. Az jutott eszembe, hogy lehetett mindez amiatt, hogy a sata kábel rossz volt? Most kicseréltem a kábelt is.

(#688) newgamer


newgamer
aktív tag

Windows 7 folyamatosan fagyott, de a Live CD-s Linux nem, ebből gondtam erre meg a HD Tune is írta, hogy lehet rossz kábel is okzhatja a problémának.

(#689) Sub-ZeRo válasza newgamer (#688) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van szerkesztés gomb is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#690) Воланд válasza newgamer (#687) üzenetére


Воланд
titán

Első hsz, kékhalál...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#691) phain válasza Воланд (#686) üzenetére


phain
tag

Ha ezt megcsinalom akkor egy 100mb s uj particiot hoz letre de a 250Gb s et nem engedelyezi linkeltem KEPET

(#692) Memora


Memora
senior tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, ugyanis problémáim vannak a Windows installerrel.
Egy csomó programot nem tudok feltelepíteni, pl: még winzip-et sem! Az installálás mindig félbeszakad a a következő hibaüzenettel: "Nem lehet hozzáférni a windows installer szolgáltatáshoz, Ez akkor fordulhat elő, ha a Windows Installer nincs helyesen telepítve. Segítségért lépjen kapcsolatba a támogató technikusokkal" :F

Fancy quote placeholder

(#693) Fire/SOUL/CD válasza phain (#691) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A lemezkezelőben a megfelelő partíción nyomtál egy jobb egeret/meghajtóbetűjel és elérési út módosítása... és miután leokéztad magától létrehozott egy 100 megás partíciót? :F
Ez számomra újdonság... Konkrétan ilyenbe még nem futottam soha bele...

Memora
Szolgáltatásoknál nincs letiltva esetleg?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#694) canniball válasza canniball (#602) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre valaki?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#695) phain válasza Fire/SOUL/CD (#693) üzenetére


phain
tag

Pontosan es az a durva hogy ha megnezed a kepet hogy a 250Gb s resz at van satirozva ( pedig alapbol az lenne a D meghajto ) es ha rakattintok akkor a kepen lathato hibauzenetet dobja ki.

Sot mostmar ujra se indul a gep. Hianyzo BOOTMGR t ir ki.

[ Szerkesztve ]

(#696) Fire/SOUL/CD válasza phain (#695) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mentsd meg az adataidat (ha lehet), ez a progi remélhetőleg segít: [link]
Ha minden fontos adatot (vagy legalábbis a nagy részét) sikerült egy másik hdd-re lementeni, akkor úgy ahogy van, húzd majd újra a W7-et, a telepítővel meg töröld le a partíciókat és újra hozd létre.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#697) phain válasza Fire/SOUL/CD (#696) üzenetére


phain
tag

Okes koszonom de most BOOTMGR t ir ki inditasnal. Szoval fel se tudom rakni a progit :D

(#698) Fire/SOUL/CD válasza phain (#697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért, most mobilról netezel?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#699) phain válasza Fire/SOUL/CD (#698) üzenetére


phain
tag

Nem asztali geprol. Az meg noti

[ Szerkesztve ]

(#700) Fire/SOUL/CD válasza phain (#699) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát akkor oda telepítsd fel, aztán hozd létre vele a boot-os cd/dvd vagy akár pendrive-ot és arról indítsd a "rossz" masinát...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.