Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) cigam válasza Pribi (#1288) üzenetére


cigam
félisten

Egy próbát megét a cassic shell

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1302) Rebell válasza jagdtigger (#1299) üzenetére


Rebell
senior tag

Kapott Softver nincs hozzá,mert OEM a drágaság.
az lehet gond, hogy az alaplapi karit nem tiltottem le? (bár akkor a füles sem menne.)

W7 a karit felismerte egyből dobott rá 1 friss softvert is, de az opt kimenetet nem látja. :F

vki további ötlet?

(#1303) Sub-ZeRo válasza Rebell (#1302) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát egyszerre csak egy hangártya mehet, mert IRQ ütközés lehet. Szóval amit nem használsz, azt tiltsd le és utána próbálkozz vele.
X-fi topik

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1304) polonic


polonic
félisten

Megint elkezdődött a múltkori bsod probléma. Nem tudom emlékeztek-e még.
Nfts.sys-t írta ki.
Az ntfs.sys-nek csak a merevlemezhez lehet köze?
Lehet, hogy az döglődne?

(#1305) janos666 válasza janos666 (#1291) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

8.1-es XP driver volt a (fél)megoldás (az igazi egy WDDM-es lett volna), a másik fórumokon olvasható 9.3 nekem is képhibát okozott, de ezzel jó.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1306) Tamás88 válasza janos666 (#1291) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Az előző gépemben is egy ATI Radeon 9600-as videokártya volt, és ahhoz már csak a legacy driver-t tudod feltenni. De működik vele. Ja a gépem már akkor x64-es volt, tehát 32 bitre simán fel tudod tenni. Először távolítsd el a videokártya driverét (a törlésnél jelöld be a kis négyzetet, hogy el is távolítod), majd indítsd újra a gépet, és hagyd, hogy felismerje azt.

(#1307) polonic válasza polonic (#1304) üzenetére


polonic
félisten

Nem is ntfs.sys volt bluescreen viewer szerint.
Hanem ntoskrnl.exe

Egyébként nem is az számít, hanem ez, igaz?

PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA

Ez volt most.
Erről olyan infot találtam, hogy ntfs hiba, vram hiba, ram hiba, l2 hiba.
A ram modulokat teszteltem a múlktor külön 7-7 óráig, semmi hiba. Ntfs-re kiadtam a chkdsk /f /r - t, ezzel mást tudnék?
A vramot és az l2 cachet hogyan tudnám mégis letesztelni?

(#1308) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

#1300-ra valaki?

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1309) cigam válasza polonic (#1307) üzenetére


cigam
félisten

A 7 óra nem jelent semmit 24-48 óra múlva a gép sebességétől függően több mint 40 menet után már valószínű hogy nem a ram a hibás.
Winyót inkább hdsentinellel smart adatokra ellenőrizd, ugyanakkor nincs kizárva a proci /alaplap gyengélkedése.
Ugye nincs húzva a rendszer és eredeti? Alaplapi/táp kondik kinyíltak mint hóvirág?
Csatlakozok megmaszírozása, kontakthiba keresése.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1310) cigam válasza - = Zk = - (#1308) üzenetére


cigam
félisten

Hát de mégis melyik toolbart? Esetlega készítő több tippel rendelkezne (vagy a program fórumában kutakodni?)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1311) janos666 válasza Tamás88 (#1306) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Friss telepítés után az MS WDDM drivere volt ott, ami Error Code 43-al leállt.
A 10.2-es vista legacy vista driver ugyan ez, 9.3-as vista szintén.

Az XP variánsokkal (10.2 és 9.3) elindult, csak épp szétesett a kép már a windows asztal első képkockáján (mint valami RAM vagy GPU hiba, semmit sem lehetett kivenni a képből).

Végül olvastam valami usa fórumon, ahol tárgyalták ezt a képhibát, hogy a 8.1 XP a nyerő, az elindul és nem zuhan szét a kép. Nekem is így történt.

Ha mondasz egy verziószámot, akkor azt még megnézem majd mikor RAM-ot viszek neki.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#1312) - = Zk = - válasza cigam (#1310) üzenetére


- = Zk = -
félisten

ez...

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#1313) polonic válasza cigam (#1309) üzenetére


polonic
félisten

Nekem azt mondták, hogy 7-8 óra is elég a ramoknak. Így is összesen 14 órát teszteltem.
Ha majd egyszer lesz időm és energiám, akkor letesztelem őket méghosszabb időn keresztül.

Oké, megnézem hdsentinellel.

Nincs tuningolva a rendszer, nem szoktam, egyszer sem volt még. A proci-t ráadásul alulfeszeltem. Ez is lehetne esetleg?
A gépen nincs kalózszoftver.

A kondikat még nem nagyon néztem és a csatlakozókat sem, köszi.

Egyébként nem most kezdődött. Csak ez idáig tünetmentes volt. Megkeresem az előzményeket és linkelem, ha nem gond.

(#1314) cigam válasza polonic (#1313) üzenetére


cigam
félisten

A proci-t ráadásul alulfeszeltem. Ez is lehetne esetleg?

Naná! Ez is tuning, csak negatív irányba.
Nem értem miért trükköztök ilyenekkel, utánna meg vakarjátok a buksit, miért nem jó ez vagy az. Jó játék, de el kéne dönteni, hogy stabil gépet akartok, vagy tamagocsit?

Ja és lehet együtt nem szereti a ramokat, tehát ha mind2 benne van :D

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1315) polonic válasza cigam (#1314) üzenetére


polonic
félisten

Azért csináltam, mert így kevesebbet fogyaszt. MInek menjen nagyobb feszültségen, nagyobb fogyasztással, ha ugyanazt a teljesítményt eléri kisebb feszültségen, ezáltal alacsonyabb fogyasztás árán is.
Egyébként ez meg már február óta így van, akkor le lett tesztelve OCCT-vel, úgy állítottam be a még stabil feszültséget. De csak most hónapokkal később kezdte el.

Egyébként itt van az előzmény, ebbe belinkelve sorban. Aztán egy következő.
Olvasd el, ha gondolod!

Az a legjobb, hogy miután ez megtörtént és leteszteltem a memóriákat, meg cserélgettem a modulokat, azután egészen idáig nem volt semmi probléma a géppel.
Aztán megint F1 közben jelentkezett. Másodjára már a menüben is kékhalál jött. Aztán, amikor indult újra a gép, akkor a win töltőképernyőnél megmerevedett a kép.

[ Szerkesztve ]

(#1316) cigam válasza polonic (#1315) üzenetére


cigam
félisten

No és mennyit spóroltál ezidő alatt?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1317) polonic válasza cigam (#1316) üzenetére


polonic
félisten

Nem tudom, nem számoltam ki. . .

(#1318) cigam válasza - = Zk = - (#1312) üzenetére


cigam
félisten

hm. Jobklikk az eszköztáron, és ott engedélyezve van? Látszik?
Esetleg kapcsold ki az eszköztár rögzítését, és kapcsold ki, aztán be. (nálam a lastapss szok vádorútra kelni. vagy az IE vagy a toolbar hibája nemtudom, de egy idő után beál. )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1319) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
Remélem tud valaki segíteni abban, hogy mi lehet a probléma.
Egy frissen telepített Win7-en amikor elindítok egy bármilyen java alkalmazást (legfőképpen netbank de mindennel előfordul ami hitelesítést kér) amikor belekattintok az ablakba az egér mutatója egyszerűen megfagy és csak alt+tab-bal tudom újra működésre bírni ha kilépek az ablakból.
próbáltam már a Java-t újratelepíteni meg a touchpad driverét is de nem sikerül.

(#1320) C0d3r válasza cigam (#1316) üzenetére


C0d3r
addikt

Egy tesztből kiderült, hogy alulfeszeléssel, terhelés alatt 20-30 W-al fogyasztott kevesebbet az én CPU-m (Athlon II X4). Üresjáratra nem emlékszek, de pár wattot talán úgy is sikerült nyerni. :) És a gyári venti se üvölt, ellenben alap feszültségen (persze terhelve).
Be lehet lőni rendesen, hogy stabil legyen. Azt meg nem tartom valószínűnek, hogy hónapokkal utána jöjjön rá a hiszti, mert kevés anyagot kap. :)

[ Szerkesztve ]

(#1321) cigam válasza Rush77 (#1319) üzenetére


cigam
félisten

Melyik java van fent?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1322) cigam válasza C0d3r (#1320) üzenetére


cigam
félisten

Simán előfordulhat, pláne ha prociba épített memóriavezérlője van. Amúgy egy hónapban hány órát megy ful terheléssel mind a4 mag?
Nem fogjuk 1mást meggyőzni ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1323) C0d3r válasza cigam (#1322) üzenetére


C0d3r
addikt

Ami az enyémet illeti, úgy 180-300 között (6-10 óra / nap), mikor hogy. :)

(#1324) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Valami PC Health vírus áldozatául esett Win7 x64-nél olyan furcsaság fordult elő, hogy a Start menü => Felhasználó nevére kattintva egyetlen mappa sem jön elő. Ott meg kéne jelennie a Dokumentumok, Képek, Videók, Letöltések, stb.
Sajnos azonban semmi nem jelenik meg. Alul az állpotsávon azt írja: 0 elem.
Hogyan lehetne visszavarázsolni ezeket a mappákat/hivatkozásokat?

(#1325) Rush77 válasza cigam (#1321) üzenetére


Rush77
aktív tag

6 Update 27
Elvileg ha a java.com főoldalán azt dobja ki letöltésre

(#1326) polonic


polonic
félisten

Visszaállítottam a proci feszültségét alapra. Windows betöltődéskor kékhalál.
Sejtettem, hogy nem ettől van baj.

(#1327) WonderCSabo válasza polonic (#1326) üzenetére


WonderCSabo
félisten

memtest volt már?

(#1328) polonic válasza WonderCSabo (#1327) üzenetére


polonic
félisten

Az előzményekben minden le van írva.
Igen, volt a múltkor.
Most nem állok neki megint. Ugyanazokat a tüneteket produkálja, mint régebben. És akkor a memóriát hibátlannak mutatta a memtest.

(#1329) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudtok olyan programot, ami a win 7 telepített termékkulcsát megmutatja?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1330) polonic válasza Livius (#1329) üzenetére


polonic
félisten

Aida64

(#1331) Locsi válasza Livius (#1329) üzenetére


Locsi
senior tag

(#1332) Livius válasza polonic (#1330) üzenetére


Livius
őstag

Ezt ismertem, de nekem win 7 alatt nem tudja már kiolvasni.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1333) polonic válasza Livius (#1332) üzenetére


polonic
félisten

Gond nélkül kiolvassa nálam.
Akkor próbáld azzal, amit a kolléga linkelt.

(#1334) Livius válasza polonic (#1333) üzenetére


Livius
őstag

Áhh, itt valami gond van. Az Aida64 is ezt a kulcsot találja, és ez biztos nem jó. :D Nah mindegy, úgy is más gépen kellene majd, remélem ott nem lesz gondja.

BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#1335) kraftxld válasza Livius (#1334) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Bizonyos termékkulcsokat nem lehet visszakeresni Win7-ben és Win 2008 R2-ben. A Volume License pl ilyen.
Parancssorban a következő kidobja az utolsó 5 karaktert: slmgr -dli

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1336) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok, egy pentium 4 3ghz HT + 2*512 ddr400 ramot tartalmazó gépre mit raknátok? Windows 7-et, vagy xp-t? És ha win7-et, akkor melyik verziót? Valamint ha 2gb ram lenne benne 1gb helyett, akkor mire döntenétek?

Köszönöm

(#1337) kraftxld

Nem néztem hogy pillanatnyilag melyik verziók elérhetőek MSDNAA-n, de szerintem van választék, ezért kérdeztem verziót is. :R

[ Szerkesztve ]

(#1337) kraftxld válasza qfm (#1336) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, Amihez van licensz :D
2, Simán mehet rá a Win7, ha csak otthoni dolgok akkor a HP bőven elég.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1338) canniball válasza qfm (#1336) üzenetére


canniball
nagyúr

Először azért nézd meg mi a felhozatal, nálunk pl. csak pro van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1339) balintka válasza polonic (#1286) üzenetére


balintka
addikt

Sajna nincs, ezért is kérdezem.

(#1340) Shev acm7


Shev acm7
tag

Sziasztok!
Van esetleg Win7-ben olyan (napló)file, ami a gép be (vagy ki-)kapcsolásainak időpontját rögzíti, esetleg a hálózat aktivitását, programok futtatásának idejét? Köszi!

(#1341) WonderCSabo válasza canniball (#1338) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Tudtommal mindenhol csak Professional van.

Shev acm7: Írd be a Start Menübe: "Eseménynapló" és kidobja.

(#1342) canniball válasza WonderCSabo (#1341) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor viszont kapásból okafogyott a kérdés.

Más.
Ez ennyire láma kérdés vagy ennyire lehetetlen?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1343) biega


biega
aktív tag

Sziaszok!

Vettem egy Asus notit, amin 64bites Win 7 HP volt előtelepítve. Most derült ki, hogy az egyik hardverhez nincs 64 bites driver.
Ilyenkor telepíthetek 32 bites Win 7 HP-t ugyanazzal a licenszkulccsal, vagy új licenszet kell vennem?

(#1344) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Win7-re melyik a legjobb ingyenes töredezettségmentesítő progi? :U

(#1345) C0d3r válasza The.Bali (#1344) üzenetére


C0d3r
addikt

Defraggler, szerintem.

(#1346) pschio válasza Shev acm7 (#1340) üzenetére


pschio
őstag

eseménynapló?

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#1347) Sub-ZeRo válasza The.Bali (#1344) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gyári. Még telepíteni sem kell.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1348) Воланд válasza biega (#1343) üzenetére


Воланд
titán

Igen, telepithetsz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1349) The.Bali válasza C0d3r (#1345) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszi!

Erre esetleg tud valaki, valami okosat, hogy a hivatkozásokat hogyan lehet visszaállítani? [link]

[ Szerkesztve ]

(#1350) Воланд válasza The.Bali (#1349) üzenetére


Воланд
titán

Rendszervisszaallitas?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.