Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) feka007 válasza g.gergo (#100) üzenetére


feka007
nagyúr

oks :R

(#102) Hawk1979 válasza Neil Watts (#81) üzenetére


Hawk1979
őstag

Prémium, elnézést.
Amúgy ja, eredeti volt az Xp is meg ez is az.
Oprendszerre áldozok pénzt, mert ritkán jön ki új.
Ha nem lenne eredeti, akkor sem létezne prof....

[ Szerkesztve ]

(#103) Neil Watts válasza feka007 (#98) üzenetére


Neil Watts
veterán

Microsoft Security Essentials 2.0, ingyenes, jo es nekem bevalt. :)
MOD: A NOD-pt meg felejtsd el, az a 3.0 ota egyre rosszabb.

Hawk1979: oke, akkor a prefetch lesz az. Javaslom, hogy az indexelést és search-t kapcsold vissza. Tekerni fog a vinyo max egy-ket napig /merettol fugg/ de utana igencsak "pattogos" lesz a rendszered.

[ Szerkesztve ]

(#104) AMD Power válasza Neil Watts (#103) üzenetére


AMD Power
titán

Én az Avas-o használom. Ahhoz képest ,hogy ingyenes nagyon jó.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#105) Neil Watts válasza AMD Power (#104) üzenetére


Neil Watts
veterán

Talan meg tobb vakriasztast csinal mint a nod. Ha gondolod atmehetunk a virusirtos topikba megtargyalni, mert ez itt off, de nagyon.
Nekem okozott nem egyszer felhulla rendszert, mert torolt rendszerfajlokat, csak ugy.

Szoval szerintem ertekelest nem kap, do kulonosen NEM ajanlott plecsnit igen.

Udv. core2

(#106) Воланд válasza feka007 (#98) üzenetére


Воланд
titán

Nekem mse van fent, gondom eddig még nem volt vele.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#107) Debilon


Debilon
addikt

hali!

ezt megnéznétek?

250GB os vinyóból 64GB -ot észlel/ír ki méretnek, közben lemezkezelőben mind a 250GB elvileg ottvan

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#108) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

1GB fizikai rammal érdemes feltennem a Win7-et? :DDD

(#109) Laccoss válasza combonari (#108) üzenetére


Laccoss
addikt

Nekem azzal van.

(#110) combonari válasza Laccoss (#109) üzenetére


combonari
tag

És mennyire fut jól? Alatta programok, játékok nem lassabbak?

(#111) fatal` válasza combonari (#110) üzenetére


fatal`
titán

XP gyorsabb annyi rammal.

(#112) combonari válasza fatal` (#111) üzenetére


combonari
tag

Igen, pont ettől féltem én is :U Sajnos ettől szomorú lettem, mert tapasztaltam már sok helyen a Win7-et, melóban, havernál, stb. Igazából csak azt használnám, ha lenne egy jobb gépem. Kénytelen vagyok várni, amíg veszek egy jobb gépet :(

(#113) Neil Watts válasza combonari (#112) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az nem opció, hogy raksz még bele RAMot? :D

[ Szerkesztve ]

(#114) feka007 válasza Neil Watts (#103) üzenetére


feka007
nagyúr

Felraktam, remélem jól fog szolgálni. Fenthagyom ezt a Malwarebytes-ot is :R

(#115) combonari válasza Neil Watts (#113) üzenetére


combonari
tag

Akkor mondanék pár szót a gépemről. :DDD P4-es proci van benne, AGP-s alaplap, 1giga ram, folytassam? :U Egyszer már gondoltam rá, hogy veszek bele 1giga SD ramot ( :)) ), de erre mondta spanom, hogy "Mielőtt fejlesztenél a gépeden, előbb nézd meg, hogy néz ki egy kukában!" És igen, igaza van :D Ergo nem fejlesztek rajta semmit, mert nem éri meg, inkább majd veszek egy újat kb. 1 év múlva ;]

(#116) lacy027


lacy027
tag

Remélem jó helyre írom:

Miért a Dokumentumok ill. a Könyvtárak nyílnak meg egy két dologra?
Pl. Rákattintok az asztalon a Bluetooth ikonjára, és megnyitom a Fogadott fájlokat, nem azok jönnek be, hanem a Dokumentumok ill. a Könyvtárak és nekem kell onnan elnavigálnom a Fogadott fáljokhoz. Vagy ha megnyomom 5x a Shift gombot, bejön a Beragadó billenytűk funkció -ablak, az alján található egy link a Kezeléstechnikai központra, de ha rákattintok szintén a Dokumentumok ill. a Könyvtárak jelennek meg. Régebben helyesen működött ezen a rendszeren is, nem csak gépen lévő másik Win7 alatt.

(#117) polonic válasza lacy027 (#116) üzenetére


polonic
félisten

Lehet, hogy nem ártana egy alapos víruskeresés több írtóval is.

(#118) fatal` válasza combonari (#115) üzenetére


fatal`
titán

Én használtam Vistát P4-es procival, AGP vga (hd2600xt) és 2gb ddr rammal, semmi gond nem volt már annak a sebességével sem, a win7 meg gyorsabb lett.

Mondjuk ez több éve volt, mostmár valószínűleg én sem költenék arra a vasra egy árva fillért sem.

(#119) Neil Watts válasza feka007 (#114) üzenetére


Neil Watts
veterán

Ebben az esetben a MBAM-ot szedd le, sok ertelme ugyanis nincs szvsz. MSE+win7 tuzfal az jol teszi a dolgat.

combonari: Ja akkor abba nagy valoszinuseggel DDR1 kell. Na abba ne olj penzt. :)

(#120) Debilon


Debilon
addikt

hali!

az mitől lehet, hogy 250GB-os vinyómat 64GB-osnak írja a W7? (teljes méret 62,8, szabad 31,7) ezen van a rendszer, lemezkezelőben 232GB-osnak írja a partíciót ami megfelel a 250GB-nek

bootrecord javítás után írja ezt, előtte rendesen írta a méretet is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#121) combonari válasza Debilon (#120) üzenetére


combonari
tag

Szerintem gyaluld le :) Barbárul hangzik, de nekem általában az ilyen szintű megoldások segítenek :C

[ Szerkesztve ]

(#122) Debilon válasza combonari (#121) üzenetére


Debilon
addikt

nem szeretném :D

először látta rendesen a teljeset, aztán hirtelen nem.. kell legyen megoldás

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#123) zitromz


zitromz
tag

Hali,
E8400as CPUm mindkét magja oprendszerbe való bejelentkezéstől kezdve 100%on pörög jelentősen belassítva a gépet :(
Milyen okai lehetnek ennek?
Köszi előre is a válaszolóknak!

(#124) Tamás88 válasza Debilon (#120) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Vagy megpróbálhatod ezt:
Rendszergazda joggal elindítod a parancssort, majd ezt beírod:
chkdsk c: /f /v /r
Bár sokáig fog tartani, de hátha ez megoldja.

(#125) Reibek


Reibek
senior tag

Hali vki tudna segíteni?
Tegnap megpróbáltam a Win7 SP1-et felrakni Update-ból is meg külön is hogy letöltöttem.
Folyton hibát ír ki és amit felajánl megoldásokat hogy vmi kompatibilitás ellenörző program stb nem segítenek.
Van ötlet?

(#126) C0d3r válasza zitromz (#123) üzenetére


C0d3r
addikt

Nézd meg feladatkezelőben, hogy mi dolgoztatja.

(#127) fatal` válasza zitromz (#123) üzenetére


fatal`
titán

Nézd meg a feladatkezelőben, hogy melyik process eszi.

(#128) matyee


matyee
őstag

Sziasztok!
Tegnap fel szerettem volna rakni SP1-et, de win7 folyamatosan hibát ír ki a telepítésre (800f0.....). A windows update pedig nem mozdul el 0%-ról. Valaki találkozott ilyennel? Neten több megoldást is olvastam (bcedit, mountvol stb), de egyik sem segített és igazából azt sem tudom hol kellene kereni a hibát.
Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

(#129) zitromz válasza C0d3r (#126) üzenetére


zitromz
tag

megnéztem
2 db FahCore_a4.exe 50-50százalékban

(#130) C0d3r válasza zitromz (#129) üzenetére


C0d3r
addikt

Folding@Home kliens, ha nem szándékosan telepítetted fel, akkor valószínűleg egy programmal együtt került a gépre. Programok és szolgáltatásokon belül eltávolíthatod.

(#131) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Miért nem tudom updatelni az mse-t? Van egy 4,2 megás frissítésem, telepűl, de újra kiírja ugyan azt, hogy még nincs telepítve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#132) zitromz válasza C0d3r (#130) üzenetére


zitromz
tag

köszi,közben én is rájöttem és már eltávolítva.
de már elég régóta fent van a gépen,valami emulátor szerepet is betölt a progi(sokat mondjuk nem használtam),csodálkozom h csak most kezdett el önálló életet élni :)

(#133) Egon


Egon
nagyúr

Hi all!

Friss Win7 felhasználóként, nagyon nem szimpatizálok a (ki)nézettel. XP-t is a mai napig klasszikus nézetben használtam.
Az lenne a kérdésem, hogy miképp lehetne (ha lehet) "klasszikus windows" kinézetet varázsolni Win7-re?
Előre is köszi a segítséget!

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#134) C0d3r válasza Egon (#133) üzenetére


C0d3r
addikt

Asztalon jobb klikk -> Személyre szabás -> Klasszikus Windows

(#135) lacy027 válasza polonic (#117) üzenetére


lacy027
tag

Megtörtént, nincs vírus.

Eset Smart Security-val még tegnap ellenőriztem, Malwarebytes Anti-Malware-val ma, illetve futtattam az Avast! Boot idejű keresését is, de semmit sem talált.

(#136) Egon válasza C0d3r (#134) üzenetére


Egon
nagyúr

Örök hála! :R

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#137) Debilon válasza Tamás88 (#124) üzenetére


Debilon
addikt

lefutott, maradt minden ugyanúgy :(

a Wondershare LiveBoot CDvel elindítottam a gépet, az meg furcsa mód azt írja, hogy total 232GB, used: ~201, free 31

intézőben/lemezkezelőben meg total: 62, szabad 31

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#138) Thunderzolee

Üdv!

Adott egy rendszer, C meghajtón (2 SSD RAID0-ban).
Van mellette egy Velociraptor "program files" céljára, mint D meghajtó.
A Raptor két részre volt valamikor régen osztva, ~120 megára, illetve egy kisebb részre. A kisebb rész nem volt formázva sem, csak egy "üres" partíció volt.
Most vettem észre, na mondom egyesítem a kettőt, nem árt némi plusz üres hely.

A "lemezkezelővel" ezt a kisebb részt formáztam, majd kijelöltem egyesítés céljára a D meghajtóval.
Először töröltem a kis partíciót, majd kiterjeszteni akartam a D-t a teljes merevlemezre, de ezt a lehetőséget nem ajánlotta fel, így inkább formáztam a kis helyet, és egyesítettem a kettőt.

Sikerült is a művelet, bár azt hittem, majd kér legalább egy újraindítást, vagy ilyesmit.

Erre pár perccel később vettem észre, h eltűntek a D meghajtón a Program files mappából az A-betűvel kezdődő mappák. (Atari, illetve Activision)
Igen, ezek telepített játékok voltak (TDU1-2, ill. CoD4, CoD5)
Bosszantó, mert a CoD4-et most visszaraktam, de a pacheket meg a magyarosítást nem engedi feltenni, mert "már fent van" hibaüzenettel megáll.
Ezzel csak az a baj, h se a Programok eltávolítása lehetőségnél nem látom, illetve Your Uninstaller 2010-et használok erre a célra, na az se látja, meg CCleaner sem.
Se registry takarítás nem segített. :(

Szóval ilyenkor mit lehet tenni?

Töröljem le az egész rendszert, és rakjam fel újra, meg a játékokat is?
Áhhh....

Nagyon úgy néz ki, bár inkább majd nem nagyon játszok a CoD4-el.. :/

Egyébként a Your Uninstaller "javítás" opciója (eddig nem is tudtam, h van ilyen) ezt a 3 játékot hibásnak találta, a TDU1-nél jelezte, h megjavította a hibát, de természetesen az se működött tovább, hiszen nem látszott a Total Commanderben sem, ill. a parancsikon "se találta" az indítófájlt.
Az eltávolítható programok közt viszont ott volt, így leszedtem.
A Test Driveokat már visszaraktam, azok mennek jól, a mentések nem sérültek (végülis azok az eredeti C meghajtón vannak), és a CoD5 is működik.

Azt tudtam, h partícióáthelyezés, meg olyan esetben az egyesítés, ha nem üres partíciót mozgatnék, akkor nem szabad nekiállni mentés nélkül ilyesmi partícióműveletnek a Win7-el. (Meg mással se nagyon.)
De őszintén szólva, csináltam már partíciókiterjesztést, még régen, az XP alatt, csak külső programmal (Norton féle Partition Magic), többször is, de nem volt ilyen gondom sosem.

R×hadt bosszantó, mert eleve, a Win lemezkezelője mi a fenének tartalmaz ilyen lehetőséget, ha nem biztonságos? :W

Régen nem is tudtam egyébként, h lehet itt partícióműveleteket végrehajtani, csak meghajtó-betűjeleket szoktam cserélni ezzel, partícionálni mindig külső programmal szoktam.

Na mindegy, csak megint itt maradt a keserű szájíz.. :/

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#139) fatal` válasza C0d3r (#134) üzenetére


fatal`
titán

Annyit azért hozzátennék, hogy evvel elveszti a GPU gyorsított UI-t annak minden előnyével.

(#140) Reibek válasza matyee (#128) üzenetére


Reibek
senior tag

Rakd újra nekem segített ;)

(#141) nnyiti


nnyiti
csendes tag

Helló! Az lenne a kérdésem, hogy belső hangot hogy tudnék felvenni? hangrögzítőkben nem tudok beállítani belső hangot, (mixed, keverő, ilyenek sehol nincs win7ben csak a mikrofon a beállítások közt)

(#142) Reibek válasza nnyiti (#141) üzenetére


Reibek
senior tag

Játékból kéne hang?

(#143) nnyiti válasza Reibek (#142) üzenetére


nnyiti
csendes tag

Igazából belső hangot nem tudok felvenni, a játékra is vonatkozik (de konkrétan nem játékból akarok most hangot felvenni) Akármilyen belső hangot valahogy fel kellene tudni venni, videó, zene, rendszerhang, akármi ami kijön a hangszórón. XP-ben volt egy olyan hangerőszabályozóm, hogy sztereo-keverő. Ha erről levettem a némítást, akkor lehetett felvenni belső hangot. De ilyen nincs nekem a Win7-emben. Talán valami driver kell neki.

(#144) Reibek válasza nnyiti (#143) üzenetére


Reibek
senior tag

Ezt a részét nem vágom de FRAPS-al feltudsz venni hangot

(#145) Tamás88 válasza nnyiti (#143) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Fraps, majd átkonvertálod bármely hangformátumra. Egyébként a Stereo mix-et (Sztereó keverő) kell bekapcsolni. Ha nincs, akkor fel kell tenni a drivert (pl. az alap Realtek HD drivernél nem lehet bekapcsolni, de egy letöltöttnél már igen)

(#146) bzoly


bzoly
aktív tag

Sziasztok!
Valakinek van tapasztalata, hogy mennyire megy siman, Vistarol Windows 7re valo hivatalos upgrade?
Koszi

(#147) Tamás88 válasza bzoly (#146) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Megy ám az, nem kell félni tőle, főleg úgy, hogy egyszer valaki megcsinálta azt, hogy Windows 1-ről folyamatosan felfrissített a Windows 7-re. Itt a videó: http://www.youtube.com/watch?v=vPnehDhGa14

(#148) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#96) üzenetére


atesss
addikt

Az alaplap egy Asus P5WD2 Premium [link], Intel 955X chipsettel.
Természetesen nem Vista-sat raktam fel, hanem az Intel oldalán megkeresve a 955X chipsethez való Win7-es drivert: [link] , ez a 4/21/2011-es 9.2.0.1030 volt.
Chipset drivert természetesen mindig rakok fel, ez alap.
Sőt, elsőnek azt rakom fel a friss Win7-re.
Így nem tudom mi volt a helyzet a felrakása előtt.
De az amúgy is 1 hónapja volt. Bár az eseménynaplóból ha nagyon akarnám vissza lehetne talán keresni.

Bios a létező legújabb van fent.

[ Szerkesztve ]

(#149) bzoly válasza Tamás88 (#147) üzenetére


bzoly
aktív tag

Ok, ez jopofa, de en komolyan kerdeztem.
Utkozott e valaki valamilyen problemaba, vagy minden siman ment?

(#150) golax


golax
tag

Sziasztok!

Van egy microsoft campus termékkulcsom. Néha figyelmeztet, hogy a szoftver nem eredeti, amit baromira nem értek, mert jogtisztán vette elvileg a magyar állam, de most nem eza kérdés.

Az office cd, amire kiírtam tönkremenet. Hol tudok letölteni olyat, amibe beírom a termékkulcsomat és működik? A próbaverziónak sír a szája :)

marketinges operaénekes - Erősítő és hangfal gyártás: http://www.vegfok.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.