Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1901) Omega81


Omega81
senior tag

1.) Sajna a WinAmpot használtam pont arra, hogy ha megy, akkor nem aludt el a gép. Ha már lepauzáztam, nem aludt el. Most igen.
2.) Nem értem hol kell a jobb egérgomb... amúgy így van beállítva mint aképen. :(

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1902) katt777


katt777
félisten

IE9-et fel akartam telepíteni, de azt írja ki, hogy a telepítés nem fejeződött be. Érdekes, mert még el sem kezdődött, de hogyan tegyem föl? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1903) Omega81 válasza Omega81 (#1901) üzenetére


Omega81
senior tag

1.) Azaz most sehogy nem alszik el, na...

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1904) Omega81 válasza katt777 (#1902) üzenetére


Omega81
senior tag

Miért nem használsz inkább Firefoxot vagy Operát?

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1905) CoolMan válasza katt777 (#1902) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Miért? Alapból nem volt IE9 a win7-ben?

(#1906) katt777 válasza Omega81 (#1904) üzenetére


katt777
félisten

Foxot használok, de egyrészt nemn W7 alól, másrészt nem árt honlapot tesztelni IE alatt is.

CoolMan81: Nem nagyon. Még SP1 után is csak a 8-as van. Neked vmi extra verziód lehet. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1907) CoolMan válasza katt777 (#1906) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Bocs! Igazad van összezavarodtam... :B
Update-ről vagy külön letöltve nem akar települni?

[ Szerkesztve ]

(#1908) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok! Mi a különbség egy 32 bites és egy 64 bites változat között? Köszönöm!:)

(#1909) csomi1977


csomi1977
tag

Sziasztok

Ha bekapcsolom a BIOSban a C1E supportot akkor miért nem engedi a windos az Aerot futni? plusz a videolejátszás is szakadozik? Az élményindex futtatás meg le se fut

(#1910) C0d3r válasza kodaek (#1908) üzenetére


C0d3r
addikt

64 bitesre akkor van szükség, ha 4 GB vagy annál több memóriával rendelkezel (rendszer + videokártyáé is beleszámít), mert 32 bites 4 GB-ig képes megcímezni.

(#1911) Omega81


Omega81
senior tag

Saját gépet hol találom? Jobb egérgomb, tulajdonságok... hogy legalább végre azt lássam a 64 bites megvásárlása után, hogy 4096MB? De fogalmazok egyszerűbben. Amikor a Vistát megvásároltam, nagyot csalódtam. Nagy nehezen átváltottam Win 7- re... a Vistát tudtam XP- síteni, a Win7- et hogyan tudnám? :O WinXP- nél jobb Windowst úgy tűnik... nem sikerül kreálni. Minek mindent eldugni. :P

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1912) Воланд válasza Omega81 (#1911) üzenetére


Воланд
titán

Számítógép (Computer) a neve.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1913) Vhiktor válasza bobsys (#1851) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem csak akkor kell a 64 bit, ha 4 gigánál több memőria van.
A 32 bites rendszerekben van egy korlátozás miszerint egyetlen futó alkalmazás sem foglalhat le magának 2 gigánál több memőriát, ezért ha ez mégis megtörténik akkor lefagy a progi, memory allocation hibával. Pl CryEngine 2 és 3, és sok más grafikus program is.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1914) Sub-ZeRo válasza Omega81 (#1911) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kötelező 7-re váltani, maradhatsz xp-nél is, mi nem bántódunk meg.
Ja és jobb mint az xp, azért mert nem találsz meg valamit az meg user error. Ennyi.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1915) !george!


!george!
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ismerősömnél a win7 már egy jó ideje órákon át frissíti magát, egy héten többször is. Volt hogy 3 órán át frissült, addig nem kapcsol ki, megunták, kihúzták a tápot, majd bekapcsolásnál folytatta tovább. Ugyan olyan gépünk van, ugyanaz a win7 is, nálam egy frissítés 5-10 perc max! Mitől lehet ez?

Másik kérdés, hogy C-re nem tudok másolni, azt írja, hogy szüntessem meg az írásvédettséget. Exploreren keresztül azt írja nincs hozzá jogom, pedig minden jogot beállítottam.

Harmadik kérdés. Telepítettünk win7-et, 1 fiók van csak, azonban amikor a Samsung PC studio-t akartuk feltenni azt írta, nincs joga a művelethez, lépjen be admin-ként. Ha csak 1 fiók van, hogy lépjek be adminként? :)

Köszi a segítséget!

(#1916) Omega81 válasza Sub-ZeRo (#1914) üzenetére


Omega81
senior tag

Nem Veletek van baj meg nem is a Win7- tel az tuti.
Segítsetek megtalálni. Nincs se sajátgép, se computer, és nem tudom hol beállítani mint Vistánál. az van, hogy kicsit elment mellettem a technika az elmúlt 5 évben. Ezért is kérek segítséget, hogyan "ikszpésítsem". Köszi, a türelmet is.

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1917) #41133696


#41133696
törölt tag

Fanrkó még nincs egy napos a rendszer de már "beakadt". Nyugodtan elmentem sétálni, mire hazaértem sem indult újRA :d

A DistributedCOM ilyen szintű Windows újraindulásának akadályozását mi válthatja ki ? :F

(#1918) Viktor77 válasza Omega81 (#1916) üzenetére


Viktor77
titán

Hogyne lenne. Start menü, Vezérlőpult, Rendszer. Pont úgy mint XP-n.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1919) Omega81 válasza Viktor77 (#1918) üzenetére


Omega81
senior tag

:R

Szerk.: régi XP-n (és a Vista-n is be tudtam állítani) kint volt az asztalon. Klasszikus start menü használata esetleg? :B

[ Szerkesztve ]

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1920) kodaek válasza C0d3r (#1910) üzenetére


kodaek
tag

Köszönöm!:)

(#1921) Omega81 válasza BullZeye (#1900) üzenetére


Omega81
senior tag

Quick Launch sikerült a leírásod alapján, hálás köszönetem! :R Csak addig próbálkoztam. :B

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1922) #41133696 válasza #41133696 (#1917) üzenetére


#41133696
törölt tag

(#1923) bobsys válasza #41133696 (#1917) üzenetére


bobsys
addikt

Keresd meg a registryben hogy a GUID az melyik komponens ugy talan egyszerubb lesz megtalalni a hoba okat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1925) cigam válasza #41133696 (#1924) üzenetére


cigam
félisten

Ilyenkor felmerül bennem a kérdés, hogy az egy vagyonba kerülő kártyákhoz hogyan adnak ki ilyent (szart) a kezükből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1926) #41133696 válasza cigam (#1925) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bizony... ez a kártya 40k volt 2008-januárjában rögtön debütáláskor vettem. Amúgy nagy szívás főleg az egyszerűbb embereknek akik csak addig jutnak el, hogy már megint xar a gép :D

Persze én is felhúzom magam az ilyesmin. Most megnéztem vistán is kavar, de még nem akadt be. Ott meg az a baj, hogy a Vista nem tartalmaz hozzá Aero kompatibilis drivert, szóval ott egyéb megoldást kell majd eszközölnöm, ha gond lesz, egyelőre csak az esemény naplóban látom a bejegyzést , de nem "akadt be".

(#1927) #41133696


#41133696
törölt tag

Egyre esélyesebb a komplett reinstall :D

(#1928) katt777 válasza CoolMan (#1907) üzenetére


katt777
félisten

Írtam, hogy nem W7 alól netezek, ergo update kizárva. Kizárólag fullos telepítő csomagot használok. IE9 36MB, de nem is akar netre menni, csak kiírja a hülyeségét. :W

!george!: Szar a net. Nálam a telenyomor gyakran telefon modem sebességgel sem megy, meg leakadozik, ráadásul az adatkorlátja is megvan (napi 100MB)... :((( Hipernet, az, hogy dugják fel maguknak, "support" meg annyi, hogy hívjam fel őket telenyomoros telefonról ingyen, azaz vegyek szar telefont is (volt már). Amikor meg visszahívtak 1x, közölték, hogy két adótorony között vagyok. Az az érdekes, hogy vajon miért mászkálnak az adótornyok, hiszen néha olyan gyorsan megy a net, amire a T-Mobile leszabályoz, ha túl nagy az adatforgalmad... Szóval panasz, aztán másik szolgáltató.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#1929) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok, tegnap egy olyan apró hibába futottam bele, hogy a Vezérlőpult / Élményindex ablakon, nincsenek értékek. Ugye első futtatás nélkül ez normális és ki van írva az értékekhez, hogy nincs értékelve, de itt ugyan úgy néz ki a táblázat, mintha ott lennének az értékek, csak épp nem látszanak. Gondoltam semmi gond, frissítem, szépen le is fut a tesz, a végén ki is írja, hogy lefutott, és a táblázat alá is bekerül, hogy az eredmények naprakészek, de ilyenkor még a táblázat is eltűnik... :F
Ezután rámentem a Speciális eszközök-re, majd a Windows-élményindex összes eredményének törlése és a rendszer újbóli értékelése opciót választva lefut a teszt, de ugyanúgy eltűnik még az üres táblázat is. Ha ezt az opciót választva megszakítom az értékelést, és bezárom az ablakot, majd megnyitom, akkor legalább látszik, az, hogy nincs értékelve, azaz legalább az értéktörlés működik. Lehetne ezzel valamit kezdeni?

no brain, no problem

(#1930) #93794560 válasza Zolee11 (#1929) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nálam is volt már ilyen, fogalmam sincs, hogy mi okozta. Egy ideig nem is foglalkoztam vele, aztán egy újratelepítés jött, amivel a probléma eltűnt.

(#1931) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Sziasztok!
El szeretném adni a notebookomat, viszont eladás előtt le akarom takarítani a tartalmát. Azonban mindezt újratelepítés nélkül. A Programok, létrehozott mappákkal nincs gond, de van arra lehetőség, hogy a gépen lévő egy felhasználói fiókot (és az ahhoz kapcsolódó minden tartalmat) legyaluljam a gépről. Ésszerűen létrehozok egy újat előbb, de fiók törlésekor minden adat törlődik is?
Előre is köszi a segítséget!

(#1932) Laccoss válasza SentryGun (#1931) üzenetére


Laccoss
addikt

Inkább csinálj egy újratelepítést. Attól hogy uninstallálod a programokat, rengeteg szemét marad a windows könyvtárban, ami később akinek el akarod adni, csak problémát, vagy rendszer instabilitást fog okozni. Ha telepítésnél a fájlok másolása után, vagy később miután a telepítő befejeződött, de még nem jött be az ilyen windows update beállítás rész, akkor mikor ő bekapcsolja, ott fogja folytatni, és úgy állítja be olyan felhasználónéven ahogy csak akarja. Ha meg windows licensszel adod el, akkor értelemszerűen van hozzá lemez (vagy szerezzen), telepítsen csak:)

[ Szerkesztve ]

(#1933) commanDOS


commanDOS
senior tag

Sziasztok!
A minap tesóm gépe beadta a kulcsot. Indítás után feldob egy képernyőt, hogy normál módon indítom a win-t vagy helyreállítás (vagy ilyesmi). Normál módban nem indul, perckig tölt, majd újraindul. Helyreállításnál felkínál visszaállítási pontot, helyreállítást telepítő lemezzel, memória diagnosztikát, stb. Egyik sem működik. Telepítő lemezzel szintén nem lehet helyreállítani. Normál telepítésnél meg nem lát meghajtót, amire telepíteni lehetne.
Mit tehetnék? Állítólag ezt megelőzően pár napja már igen lassú volt a rendszer.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1934) Fire/SOUL/CD válasza commanDOS (#1933) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

BIOS látja rendesen a HDD-t? Ha igen, akkor valamilyen particionáló progival, avagy kiszedni a HDD-t és egy másik gépben a W7 lemezkezelőjével töröld le az összes partíciót és hozd újra létre a partícióstruktúrát. (pl 60G a rendszernek, maradék meg adatnak)

Ezután a BIOS-ban a SATA üzemmód AHCI-re legyen állítva (ha van benne ilyen lehetőség) és próba az újratelepítésre.

Ha ezután is gond van, akkor lehet, hogy a HDD adja be a kulcsot (mondjuk ilyenkor a másik gépben is pl nem lehet rá másolni stb, vagy BSOD-t is dobhat a W7), avagy akár az alaplap vérzik el... (ez csak 2 tipikus lehetőség, ezenfelül lehet természetesen még más oka is)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1935) Orionk


Orionk
senior tag

Hy !

Win7ben a start--vezérlőpult--rendszer menü alatt meg lehet nézni a laptop tulajdonságait, hogy milyen cpu, memória, oprendszer, stb.. van rajta.

Hol lehet megnézni az információkat a video kártyáról?

köszi

(#1936) commanDOS válasza Fire/SOUL/CD (#1934) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszönöm, megpróbálom ezeket a dolgokat. Viszont probléma, hogy csak a c partíciót akartam újratelepíteni, mert a vinyó többi partícióján vannak a dokumentumok.
Mondjuk, ha egy csepp esze is van a tesómnak, akkor ezeket nem a gépen tárolja, pláne ha látja, hogy rendellenesen lassú az egész. Ennek ellenére szeretném menteni, amit lehet.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1937) polonic válasza Orionk (#1935) üzenetére


polonic
félisten

Mondjuk egy gpu-z nevezetű programmal.
Vagy aida 64 is jó.

(#1938) Laccoss válasza Orionk (#1935) üzenetére


Laccoss
addikt

Gyártó oldalát próbáltad? Amúgy van rengeteg rendszerellemző program, pl. Everest mostmár AIDA és hasonlók.

[ Szerkesztve ]

(#1939) Fire/SOUL/CD válasza commanDOS (#1936) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vannak adatmentő alkalmazások, a tényleg nélkülözhetetlen adatokat ezekkel meg lehet próbálni lementeni (nem minősül fontos adatnak a hatalmas mennyiségű zene/film meg egyéb letöltött cucc ;] )
Erre egy alkalmas program, ami ingyenes: Paragon Rescue Kit
Létrehoz egy CD/DVD-t, amiről bebootolsz és a File Recovery szolgáltatását használod. Ez megkeresi a visszaállíthatóü fájlokat és a megadott helyre (pl egy másik HDD-re, vinyóra, stb) kimenti. (Telepítéskor lehet ingyenesen kulcsot kérni, de pár perc alatt megjön a kulcs, a megadott mailcímre)

Ha lementetted, akkor meg ahogy korábban írtam, újraparticionálni, AHCI és próba...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1940) Orionk válasza Laccoss (#1938) üzenetére


Orionk
senior tag

Oké ismerek rendszerelemző programokat, mint pl. Everest

Viszont most arra voltam kiváncsi, hogy Win7ben van e valami lehetőség, hamár minden más tulajdonságot meg lehet nézni?

thx

(#1941) Lenry válasza Orionk (#1940) üzenetére


Lenry
félisten

start menü kereső - rendszerinformáció
kicsit fapad, de jobb nincs

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1942) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Üdv!

1 hete telepítettem új win professionalt, pár napja pedig fekete háttér fogadott, hogy szoftverhamisítás áldozata lettem. Beírtam az MSDNAA kulcsot, a rendszer tulajdonságainál megjelent, hogy aktiválva, de ugyanúgy felugrik mindig egy ablak, hogy nem eredeti windowst használok. A windows genuine szintén azt írja, hogy telepítsek eredeti példányt. A kb971033 frissítést letöröltem.

Létezik valami megoldás, vagy marad az újratelepítés?

[ Szerkesztve ]

(#1943) commanDOS válasza Fire/SOUL/CD (#1939) üzenetére


commanDOS
senior tag

Köszi.
Letöltöttem, kiíródott cd-re. Más a felállás ha ez a progi látja az összes partíciót?
Ugyanis így hibátlannak tűnik, ellenben a win7 telepítő nem lát semmit, driver-t nem talál...
Csak azért akadékoskodok, mert ha van más út, mint a dokumentumok kimentése és a telejs vinyó formázása, akkor az érdekelne. :)

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1944) Sub-ZeRo válasza Orionk (#1940) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Startmenü futtatás dxdiag.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1945) Fire/SOUL/CD válasza commanDOS (#1943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Esetleg a W7 telepítőlemezről egy javítást indítani, talán az is helyreteszi a rendszert. (vagy nem) :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1946) commanDOS válasza Fire/SOUL/CD (#1945) üzenetére


commanDOS
senior tag

Áh, ezzel kezdtem. Eleve azt a javítási listát hozza be,
amit a rendszer telepítő lemez nélkül is felkínál (használhatatlan).
Érthetetlen, hogy egy ezidáig betonstabil rendszer hogyan hasalhat el így.

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#1947) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Sziasztok!

Adott egy új Win7 Ultimate 64 bit rendszer SSD-n, gondoltam végig nézem a Gaba cikkében ajánlott dolgokat, erre azt mondja a W7, hogy: "FSUTIL segédprogram használatához rendszergazdai jogok szükségesek" WTF :Y de hisz én az vagyok :D

Mi lehet a bibi?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1948) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#1947) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Futtasd rendszergazdaként a parancssort...

commanDOS
Mást nem nagyon lehet, max ennyit még, de hogy ez segít-e, vagy többet árt mint használ, az majd kiderül...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1949) Lenry válasza Mercutio_ (#1947) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom az UAC (felhasználói fiókok felügyelete) aktív nálad
start menü keresője - cmd - jobb klikk - futtatás rendszergazdaként

így próbáltad már?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1950) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#1948) üzenetére


Mercutio_
félisten

Közben meglett a megoldás :DD persze amint megcsináltam amit kell majd visszaállítom, sose lehet tudni mit indít el az asszony véletlenül :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.