Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) psg5 válasza pzstm (#600) üzenetére


psg5
veterán

smtp 465
Pipa a "A kiszolgáló biztonságos kapcsolatot (SSL) igényel." előtt.

F.K.T.

(#602) canniball


canniball
nagyúr

Olyat be lehet-e állítani valahogy, hogy két alapértelmezett hangkimenet legyen egyszerre? Azt szeretném elérni hogy SPDIF-en és HDMI-n egyidőben kimenjen a hang. A lap egy Asrock E350M1/USB3 lenne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#603) cigam


cigam
félisten

Próbáltam az ms féle dvdtool-al USB-s telepítőt készíteni.
Formázta másolta, de a végén vmi nem tetszik neki:

Természetesen nem tud róla bootolni:
Hiányzó NTLDR
újraindítás: Ctrl+Alt+Del

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#604) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#603) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Vagy másik pendrive-al próbálkozz, vagy ezt a pendrive-ot takarítsd le: [link], remélem segít.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#605) zuzu000


zuzu000
őstag

Helló
Hogyan lehet a win 7-et eltávolítani?
Történet:Adott egy 32-bites win7,a C partícióra telepítve.Ekkor még 4GB alatt volt a memória mérete,ezért maradt.Majd az idő múlásával bekövetkezett a 4GB-á növelés,tehát 64bites op.rendszer.Az a baj,hogy egy még hosszabb történet miatt egyszerre van fent 32,illetve 64 bites win7.Természetesen külön partíción.Nos,most már teljesen váltottam 64-esre,de mindig ki kell választani boot menüben,hogy melyiket indítsam,meg helyet is foglal.Ezért el kell búcsoznom a 32-estől.Kérdésem,hogy hogy lehet ezt szakszerűen eltávolítani?
Simán formázzam le azt a partíciót ?

(#606) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#604) üzenetére


cigam
félisten

Igaz lemezkezelővel de töröltem a prtíciót, nem ment.
chkflsh-al újrainicializáltam a partíciós táblát, nem ment.
Már csak kíváncsiságból végigmegyek ezen is. Köszi a tippet!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#607) Peter Kiss válasza cigam (#603) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Szerintem Administrator-ként kellene futtatni a programot.

(#608) #41133696


#41133696
törölt tag

Hogy ha valaki a Windows Live Mail helyett így visszaállítja a Windows Mailt, az kap e security fixet. Azt gondolom, hogy nem , de inkább megkérdezem :D

(#609) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#606) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk azzal van problémája, hogy a bootsect-et (image:\boot\bootsect.exe) nem tudja futtatni... Nem sérült esetleg az az image? :U

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#610) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Windows 7 Thin
Az mennyivel kisebb gépigényű mint a Home Premium?

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#611) nano222


nano222
csendes tag

Üdv

Kérdésem lenne vettem egy Win7 Pro 64bit HU OEM szoftvert és vajon újra lehet aktiválni ha a gépem tönkre megy mert azt tudom hogy csak arra a gépre lehet telepiteni a szoftvert amelyikre aktiválták.Csak azért kérdezem mert egy számítástechnikai boltba az eladó azt mondta hogy lehetséges.

Előre is kösz

(#612) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#610) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az inkább Windows Thin PC lesz. Összehasonlítani nem hinném, hogy érdemes lenne, mivel magánszemélyként meg sem veheted, illetve egész más célt szolgál/másra van kitalálva: [link]

nano222
Meghibásodáskor (tipikusan alaplap esetén) alaplapcserére kell hivatkozni, amikor felhívod az MS Support-ot, ott meg majd elmondják, hogy milyen adatokra van szükségük...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#613) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#609) üzenetére


cigam
félisten

Jó kérdés. Esetleg megmodod/megmutatod, hogy hol tudom megnézni a magyar Sp1-es home verzió MD5-jét?
Nekem ennyi jött ki:
D7ACD11C1DE147271C8323021F28D5EA

A DISKAPRT után a LIST DISK, csak a winyókat listázza, a pendrive-ot nem. Így nem is tuom folytatni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#614) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#613) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

nem írtad, hogy x86 vagy x64 ;]
Operating Systems/Windows7 lenyílóból nyelv kiválaszt és a megfelelő verziónál a View (bár szerintem ezt nem kellett volna leírnom neked... :B )

A pendrive csatlakoztatva van, kap betűjelet, intézőből látszik a DISKPART meg nem listázza ki? Az gond... csukj be minden alkalmazást, mielőtt adminként indítod a parancssort...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#615) zuzu000 válasza zuzu000 (#605) üzenetére


zuzu000
őstag

valaki ? :U

(#616) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#614) üzenetére


cigam
félisten

Ja igen, x64 :D (Komolyan mondom, már a gyári kiadásnak is hosszabb neve van, mint némely kalóz példányak ;] )

Igen, ezen én is meglepődtem, mivel a lemezkezelő látja, a fájlkelzelő látja (ugye rá van másolva a dvd tartalma). A LIST VOLUME pedig listázza kötet 4-nek betüjellel mérettel mint cserélhető.

Jah, mindezt XP alatt, szóval a diskpart leht ezért nem megy.
Amúgy mekkora a jó bootsect.exe? (nálam 112 640 bájt)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#617) cigam válasza zuzu000 (#615) üzenetére


cigam
félisten

Mindkét rendszer látja a másikat?
pl. C:\ a 32bites, D:\ a 64bites rendszer? Mikor a 64bitest indítod akkor D:\ a rendszermeghajtó?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#618) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#616) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, az XP-s DISKPART nem látja, szóval W7 alól, vagy W7 telepítőlemezről indított parancssorból...

zuzu000
Hát szakszerűen az túlzás, csak amolyan rombolásos módszerrel lehetne ezt kivitelezni...
1. lehetőség - Bebootolsz a W7 x86 rendszerre és leformázod a W7 x64-es rendszer partícióját, majd W7 x64 telepítőlemezről újrahúzod az x64-es rendszert a C-re, telepítéskor formázod a C-t...

2. lehetőség - partíció klónozó szoftvert használni, azaz a x64 es partíciót átklónozni a x86 partícióra, majd onnan törölni a x64-es partíciót. Ezt viszont látatlanba nem merem javasolni, mert vannak alapvető szakmai információk, amelyek nem ismerése miatt letakaríthatod a teljes hdd-t, az meg nem lenne jó...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#619) #41133696


#41133696
törölt tag

Ugyanaz a frissítés Windows Vista 64 -bitre fél mega

Windows 7 -re több mint a duplája :D

(#620) zuzu000 válasza cigam (#617) üzenetére


zuzu000
őstag

Igen mindkettőt látja.(D:/ helyett E:/,de ez mindegy)
E:/-n van az x64-es és ha ezt indítom,akkor ezt látja C:/-nek,és a x86-osét E:/nek.

Nem lehet sima egész partíció törlésével elintézni ? :DDD

hogy lehet a fordított per jelet írni ?sehol nincs a bill.emen.csak ez: "/"

(#621) Peter Kiss válasza zuzu000 (#620) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Elindítod az x64-est, formázod az x86-ost, aztán a telepítőlemezzel kijavítod a bootot. Ennyi.

\\\ --> AltGr + Q

[ Szerkesztve ]

(#622) zuzu000 válasza Peter Kiss (#621) üzenetére


zuzu000
őstag

Köszönöm :R

(#623) aszti93


aszti93
aktív tag

Sziasztok.
Egyszer ugyan már kérdeztem sok hozzászólaáásal ezelőtt, de nem sikerült megoldanom még a problémát.

Van egy frissen telepített win7 64bit a gépemen. Be van állítva hogy ha 30-ig nem használom akkor kikapcsol magától. Ez mind szép és jó. De amikor visszakapcsolom nem akar adni semmi féle képet és kikapcsolni is csak kényszerítve tudom. egyik kolléga írta hogy be kell menni az "energiatakarékossági lehetőséek"-be és ott ki kell kapcsolni a hiberánálst és a sleepet. de ez nem jött be ugyan úgy nem ad képet ha viszzaáll a rendszer.

Ja és ez nem tom mennyire fontos de leírom a gépem adatait is.

cpu: e3400
lap: asus p5kc
ram: 2gb ddr3
vga: gigabyte gt 430OC
hdd: 80gb samsung (erről fut a rendszer)
750gb western digital
táp: fsp bluestorm II 500w

[ Szerkesztve ]

Üdv.: Aszti

(#624) Gorneck


Gorneck
titán

Jött ki Zune-ból is magyar...durva... :)

Gorneck#1239

(#625) cigam válasza aszti93 (#623) üzenetére


cigam
félisten

Ki ill. visszakapcsoláskor kerül vmi érdekes bejegyzés az eseménynaplóba?
Minden porcikája W7kompatibilis?
Másik VGA-val is ez történik?
Miután felébredt pl. VNC-vel rá tudsz kukkantani? Olyan mintha minden klappolna? Lehet HW-es hiba is (VGA)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#626) samgar válasza Gorneck (#624) üzenetére


samgar
őstag

Igen nagyon jó. Főleg, hogy háromezerféleképpen beírtam neki a születési dátumomat a bejelentkezésnél és nem fogadja el. :U

Oppo Find X5 PRO

(#627) cigam válasza cigam (#616) üzenetére


cigam
félisten

Az egész úgy indult, hogy vettem egy 4GB-os modult a netbookba.
-Starter csak 2GB-ot látott
- W7x86 ~2,6GB-ot (ezt nem is értem teljesen)
- W7x64 ~3.6GB

Végül a wintoflash kiírta pendrive-ra rendben.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#628) Sub-ZeRo válasza aszti93 (#623) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

VGA driverrel próbálkozz. Nekem annó az egyikel nem jött vissza, majd egy újabbra csere után jó volt. Ha a legújabb van, akkor régebbit próbálj ki. Ha akkor sem, akkor passz. Esetleg a biosban kellene megnézni a beállításokat.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#629) Gorneck válasza samgar (#626) üzenetére


Gorneck
titán

Hun nincs az oldalon aze...amúgy be tudnál jelentkezi, ahogy a weblapon is...

Én a magyarításra írtam hogy durva és végre bekerült.

Gorneck#1239

(#630) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok.
Lenne egy kérdésem.
Kb 2 éve használok Win7-et. (a megjelenés után nem sokkal.)
Az első telepítés után kb. 40-60 másodperc után használható volt.
Most már kell neki vagy 2 perc.
Ugyan az a jelenség mint anno a Vista-nál volt, darál ,darál, (hajtja a vinyót), és fogalmam sincs mit csinál, és addig semmit sem lehet kezdeni vele.
A legrosszabb, hogy már 1 nappal az uj telepítés után ezt teszi. Az a gyanúm, hogy a frissítések okozzák.

A kérdésem ez lenne, hogy kell e mind, az azóta tetemesre duzzadt frissítések közül?

Természetesen hardver fronton nem történt változás.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#631) aszti93 válasza cigam (#625) üzenetére


aszti93
aktív tag

Hűűű. az 1. kérdésre nem tom a választ azt majd megnézem. 2. kérdésre válasz: a lap nem kompatibilis win7 -tel csak 64bites vistával.
Másik vga-m nincs csak ez de ez kompatibilis win7-tel.
Alvó állapotból visszakapcsolom - nem ad képet - kényszerítve leállítom majd újra bekapcsolom, így működik és ezek után valószínűleg rá tudok kukkantani VNC-vel.
És ez: "Lehet HW-es hiba is (VGA)" mit jelent?

Üdv.: Aszti

(#632) aszti93 válasza Sub-ZeRo (#628) üzenetére


aszti93
aktív tag

vga driver a legújjabb van fent de a régivel is ugyan ezt csinálta asszem, azért megprópálom mégegyszer. és a bios-ban konkrétan mit kéne megnézni?

Üdv.: Aszti

(#633) Peter Kiss válasza aszti93 (#632) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ha van a BIOS-ban HPET nevű opció engedélyezve, akkor tiltsd le.

(#634) aszti93 válasza Peter Kiss (#633) üzenetére


aszti93
aktív tag

és laptopnál is ezt próbáljam meg? Azon 32bites ultimate van és 100% ig kompatibilis a win7-tel

Üdv.: Aszti

(#635) petya84b


petya84b
tag

Sziasztok!

Win 7 oprendszernél belehet azt valahol állítani, hogy minden újraindításnál azt az állapotot töltse be amikor épp ezt beállítja az ember? Ez azért lenne jó, hogy ha kitöröl valaki valamit a gépről vagy feltelepít majd kikapcsolja a gépet, akkor ne maradjanak meg ezek a felesleges dolgok, hanem ezt mind szedje le vagy amit törölt rakja vissza. Azt tudom hogy ilyen védelmi programok megvásárolhatók (pl Skanix illusion, time freezer és társai) de ha volna beépített ilyen eszköz win 7-nél akkor nem kellene erre költeni.

Köszönöm előre is a válaszokat.

(#636) canniball válasza petya84b (#635) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hiszem a Returnil tud ilyet. De majd Fire kolléga megmondja a frankót. :)
Most látom hogy blogbejegyzést is írt róla.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#637) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

@aszti93
Igen, meg lehet próbálni, de pl. BIOS-t is frissítenék. A kompatibilitás sosem 100%-os, legfeljebb megközelítheti azt.

@petya84b
Comodo Time Machine, ingyen van.

(#638) Fire/SOUL/CD válasza petya84b (#635) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, Returnil és Comodo Time Machine megfelelő lehet, (ingyenes vagy van ingyenes változata)
Azonban SSD esetén tilos használni őket, mert megy minden a levesbe...
(TRIM és a Garbage Collection miatt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#639) petya84b válasza Fire/SOUL/CD (#638) üzenetére


petya84b
tag

Köszönöm a válaszokat. Azt jól látom, hogy ezek csak otthoni használatra ingyenesek? Igaziból suliban szeretném használni kb 20 gépen. Ahhoz akkor már meg kell vásárolni?

(#640) Fire/SOUL/CD válasza petya84b (#639) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A Comodo az ingyenes üzleti felhasználásra is, a Returnil Free változata csak otthoni használatra ingyenes. (Csak mint írtam, SSD-ken egyik sem használható sajnos)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#641) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#640) üzenetére


canniball
nagyúr

Az iskolák anyagi helyzetét figyelembe véve nem hiszem hogy SSD lenne a gépekben. Persze hacsak nem valami magániskoláról van szó.
Btw az enyémben viszont az van, így kérdésem hogy a Time Machine az ugye nem a Sandbox?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#642) aszti93 válasza Peter Kiss (#637) üzenetére


aszti93
aktív tag

oké megpróbálom. köszi.

Üdv.: Aszti

(#643) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#641) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A CTM olyan usereknek ideális, akik szeretnek kipróbálgatni legkölünfélébb progikat, de ezek az uninstal után is szemetet hagnak maguk után, avagy épp lezsibbasszák a rendszert stb stb. A CTM 2-3 sec alatt tudja visszaállítani a korábbi állapoto(ka)t... Szóval nem, nem sandbox, más kategória a CTM...[link]

UI: Én pl előszeretettel tesztelek víruskergetőket, kizárólag HDD-n (hogy lássam mennyire fogja a gépet lemezműveletek szempontjából) így a CTM-el pár másodperc alatt állítom vissza a tiszta rendszerállapotot (csak a sima os naprakész frissítésekkel) és már mehet is fel a következő kergető...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#644) cigam válasza canniball (#641) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a TM az Apple megoldásának Windows-os koppintása. Gyakorlatilag minden vátozásról mentést készít egy háttértárra, és onnan bármikor visszatölthető egy regébbi állapot. [link]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#645) canniball


canniball
nagyúr

Ezek szerint a CIS mehet az SSD-re, köszönöm a válaszokat! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#646) Robb202


Robb202
tag

Szép napot!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy vannak ezek amini alkalmazások Win 7-ben. Köztük egy időjárást előre mutató program is amit ki lehet pakolni az asztalra. Ez mind fain de már jó három hete nem frissül. Valaki tud valamit róla, vagy csak nálam bugosodott be?
Másnál is van ilyen probléma? Az árfolyam kalkulátor az müxik rendesen

Alapból benne van a Win 7-ben.

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#647) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#645) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A CIS (Comodo Internet Secority)? Az persze hogy mehet SSD-re, CTM-ről(Comodo Time Machine) volt szó...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#648) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#647) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, a Comodo Internet Security-re gondoltam. Csak nem tudtam hogy az annak részét képező Sandbox ugyanaz-e mint a szóban forgó CTM, ezért kérdeztem. De most már tudom hogy két különböző dologról van szó. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#649) h_eduka


h_eduka
tag

hello !

azt szeretném kérdezni tőletek, hogy nem tudjátok hogy az mitől lehet, hogy be van állítva a windows7ben a képernyővédő és mégse mükődik? előre köszönöm a válaszotokat endre

(#650) cigam válasza h_eduka (#649) üzenetére


cigam
félisten

A gyári vagy vmi utólag telepített? Pontosan melyik? Mit értesz aznon, hogy nem működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.