Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) ThePoweR válasza Воланд (#449) üzenetére


ThePoweR
senior tag

Sose kapcsoltam ki én is ezen a véleményen voltam.

Bár néha idegesítő mikor gyorsan le kéne állítani és 1/52... :DDD

(#452) Воланд válasza ThePoweR (#451) üzenetére


Воланд
titán

Akkor be kell állítani, hogy keressen frissítéseket, de te döntöd el, hogy letöltöd és telepíted-e.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#453) fatal` válasza ThePoweR (#448) üzenetére


fatal`
titán

Tönkreteszi a gépet, leégeti a winchestert, felgyújtja a lakást is. :W :W

(#455) fatal` válasza #41133696 (#454) üzenetére


fatal`
titán

Ezt már párszor korábban belinkeltem én is, itt a topicban. :) Jó cucc! :)

(#456) ronaldu98 válasza polonic (#411) üzenetére


ronaldu98
tag

Ez Boot menüs dolog nem nagyon jött be.
Amint bekapcsolom a gépet a Win7 indul el és nem tudok választani az XP és e között.:/
Ötlet?

(#457) #41133696 válasza fatal` (#455) üzenetére


#41133696
törölt tag

Írtam is, hogy Tőled van az ötlet a bejegyzésben :)

(#458) fatal` válasza #41133696 (#457) üzenetére


fatal`
titán

Ja nem figyeltem, hogy saját bejegyzésed, meg nem is olvastam végig. Azt hittem csak linkelted valaki bejegyzését. :)

(#459) Piloss válasza ronaldu98 (#456) üzenetére


Piloss
senior tag

EasyBCD

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#460) Sub-ZeRo válasza Tamás88 (#447) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem alkoholizálok. ;]

(#454) GoodSpeed:Nekem elég a gyári, nem cseszem szét ilyen moddingokkal. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#461) polonic válasza ronaldu98 (#456) üzenetére


polonic
félisten

Akkor valamit nem jól csináltál.
Írd le, mit!

Egyébként utólag meg easybcd-vel tudod megcsinálni, ahogy már előttem is ajánlották.

(#462) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
A hang problémát megoldottam.
Egy brazosra telepítettem a win7 64bit ultimatumot. 4Giga ram társaságában.
Mit érdemes állítani a winben hogy nyerjek egy kis sebességet?

(#463) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

Sandy Bridge-re váltottam, így a Win7-et is újra húztam, és azóta a következő problémáim vannak:

1. A Win7 felállása után az ikonok betöltődése lassú (sokkal lassabb, mint az E7500+P35+3Gb DDR2-vel volt, HDD változatlan Samsung f1 250 GB)
A Chrome megnyitása után is vagy 10 mp-t kell várni arra, h a könyvjelzők ikonjait betöltse, ez eddig 1 mp alatt megvolt.)
ÉS a lomtár ikonja minden indulásnál eltolódik balra (mintha a felbontást sem tudná helyén kezelni, ez egyébként IGP-vel és 4770-nel is így volt, szóval nem GPU vagy video driver hiba.)

de az igazi probléma:

A részleges fagyások. Bizonyos ablakok befagynak egy időre és mikor 'kiolvadnak" bepótolják az addigi (fagyás alatti) kattintásokat... (biztos van erre szakszó). Ez előfordul pl. tömörítésnél, de akár MSN játék közben is, de akár ha másolok is egyik particióról a másikra, akkor is befagynak az érintett ablakok, amíg a másolás folyik. És még más esetekben is.
Ez nem hinném h normális, mert eddig nem találkoztam ilyennel.

Mindenféle tesztprogramot, memtest-et futtattam, nem jeleztek problémát, vagy az elvártnál kisebb teljesítményt.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni. A Sandy Bridge topikba már írtam.

[ Szerkesztve ]

(#464) kenu man03


kenu man03
tag

Üdv. mindenkinek!

Egy olyan problémám lenne hogy a win7-em aktiválva van, mégis kiírja minden nap hogy készítsek biztonsági mentést mert a ... ez a verziója X napon belül lejár és telepítsem újra.
Holott a rendszer infóban is azt mutatja h aktiválva van, valamint az everest is az mutatja h aktiválásra nincs szükség.
Valami ötlet :F

Ez nem tudom ide tartozik-e, de feltelepítettem az X-men origins Wolverine nevezetű játékot, hardveresen bírja a vas de valamiért nem indul el. Win7(32bit) alatt. Olvasgattam a fórumokban és másnak elindult.

Köszönet! :R

"Callidum esse ad suum quemque questum, aequum est"

(#465) #41133696 válasza Sub-ZeRo (#460) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez nem is egy a rendszer mélyére nyúló alkalmazás, hogy bármit is szétcseszhetne, csak egy Gadget :) Anno a Yahoo Widget-hez is volt ilyen :) Jaj de régen használtam azt, még a Vista előtti időkben :DDD

(#466) newgamer


newgamer
aktív tag

Windows 7-ben a halmacpi.dll-ről valaki tud mondani vmit, mi a gond vele, mert emiatt volt kék képernyő.
(MULTIPLE_IRP_COMPLETE_REQUESTS,0x00000044,halmacpi.dll)

[ Szerkesztve ]

(#467) polonic válasza newgamer (#466) üzenetére


polonic
félisten

Milyen vasad van?
Esetleg alaplappal lehet hiba. Bios a legújabb? Ha nem, frissítsd!

(#468) newgamer válasza polonic (#467) üzenetére


newgamer
aktív tag

ASUS AM3-as lap, igen legújabb BIOS van fönt
típus: M4A785D-M PRO

(#469) polonic válasza newgamer (#468) üzenetére


polonic
félisten

És esetleg phenom x6?

(#470) newgamer válasza polonic (#469) üzenetére


newgamer
aktív tag

nem sajna :) Athlon II X2 a CPU

(#471) Puma K válasza Puma K (#417) üzenetére


Puma K
veterán

Tudna valaki segíteni?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#472) C0d3r válasza Puma K (#471) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem tudom, hogy ez segít-e rajta, de hátha:
Vezérlőpult -> Betűkészletek -> Betűtípus-beállítások -> Alapértelmezett betűtípus-beállítások visszaállítása

(#473) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Olyan gondom lenne, hogy egyszer csak furán néztek ki a file nevek az asztalon és utána láttam, hogy a file kezelő menüjében is ugyan ez van. Megpróbáltam alapértelmezettre állítani (egyébként azon volt, nem nyúltam hozzá) de semmi. Restart utána böngészőben is ilyenek lettek a betűk, vékonyak alapvetően. Próbáltam azt is, hogy átállítom másra de nem lehetett újat telepíteni, vagy a régi, xp-szerű menüből állítani ott meg ugyan ilyen vékonyka lesz mind.

Csináltam képek is, légyszi segítsetek megoldást találni mert mocskosul idegesítő és zavaró!

kép
Bal oldalon és lent látható még, hogy milyennek kellene lennie, középen és a címsorban pedig amilyen lett.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#474) kispx válasza Finwe (#473) üzenetére


kispx
addikt

Üdv,
személyre szabás -> ablak színe -> speciális megjelenítés beállítások
Az elem felírat alatt nézd meg mindet, és aminél a betűtípus és mérete mező nem inaktív, azoknál, válaszd ki a Sagoe UI betűtípust és a 9-es méretet.

[ Szerkesztve ]

(#475) Finwe válasza kispx (#474) üzenetére


Finwe
őstag

Mindegyik Sagoe UI-ra és 9-es méretre van állítva :(

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#476) samgar


samgar
őstag

Üdvök :)

Gmail Storage Extensiont szeretnék használni, de nem tudok bejelentkezni, arra hivatkozik, engedélyezzem az ie explorerben a cookiet, amit meg is tettem, de mindhiába. Valaki esetleg tud segítséget nyújtani ebben? (Windows 7)

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X5 PRO

(#477) Piloss válasza Finwe (#473) üzenetére


Piloss
senior tag

Hali

A betűkészletet mappát C:\Windows\Fonts) át kell másolni valahová, mindegy, hová. Majd belépni az átmásolt mappába, mindent kijelölni, jobb gomb és telepítés. Majd vársz, és ha végzett újraindítás

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#478) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok, az lenne a kérdésem, h ki lehet-e kapcsolni azt a "feature-t", amikor játék közben ledob asztalra a win, hogy a teljesítmény lecsökkent, ezért egyszerű színösszeállításra akarja kapcsolni a wint... namost, hiába nyomok rá, h többet ne jelenjen meg, mindig megjelenik, ha meg átállítom, h igen, akkor meg manuálisan visszakell mindig állítani... elég idegesítő...

(#479) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy amennyiben sikerülne kicserélni a gépemben az ATI (AMD) kártyát egy nVidia VGA-ra és a csere után természetesen újra telepíteném a mindenben legális és vásárolt (tehát már regisztrált) OEM win7 és Office2010-et, akkor a telepítés utáni ismételt érvényesítéssel nem lesz problémám a hardverváltozás miatt?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#480) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#478) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Azt nem tudod kikapcsolni. Magától kellene megtenni, de akkor úgy néz ki, hogy a játék régi és nem tudja. Mielőtt elkezdenél játszani, tedd 7 basic felületre és nem fog rinyálni.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#481) bim


bim
veterán

Hy guruk!

Találkozott már valaki azzal a problémával hogy 2 vga-val telepítette a rendszert és utána nem lehetett kivenni az egyiket belőle?
Anno win7 ultimate 64bit-et telepítettem GTX280+8600GT-vel. Behalt a 280-as és kivettem de sajnos csak 1024-ben ment utána a rendszer és nem tudtam instalálni az Nv. driverét. Amint betettem egy másik kártyát azonnal rendben volt minden még ha másik kártya is volt az.
Most eladnám a 8600GT-t de ha emiatt újra kellene tennem a rendszert akkor inkább megtartom.
Van erre valami megoldás? :F

(#482) kraftxld válasza bim (#481) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mi volt a hibaüzenet?
Az nvidia drivereket törölted a kártyamahinálás elött?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#483) bim válasza kraftxld (#482) üzenetére


bim
veterán

Nem telepíthető mert nem talált kompatibilis hardvert. :F A rendszer sem tudja telepíteni PnP-vel.(vagy mivel)
Érdekes hogy előtte uninstal is volt. Ha másik kártyát teszek be minden rendben lesz még ha nem is azonos az akkorival amivel a rendszer lett telepítve.
Nem lehet hogy telepítésnél tesz valami bejegyzést a rendszer és azt érzékeli hogy nem azonos mivel csak 1 kártya megy?

(#484) Sub-ZeRo válasza bim (#483) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De a másik akri hol van? A második helyen? Mert ott nem fog menni, csak ha SLI van. Az elsőre kellene dugni és úgy megnézni hogy mit csinál. Ha már az első helyen van és úgy nem megy, akkor a revo uninstallt próbáld ki hozzá. Vagy ha van rendszer visszaállításod azzal is ügyeskedhetsz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#485) bim válasza Sub-ZeRo (#484) üzenetére


bim
veterán

Semelyik helyen nem ment. :(
De a rendszert hová állítsam vissza amikor végig 2 kártyával ment? :U

Most a 280 helyett 260 van és a 8600GT. De volt SLI teszten simán 2x8600GT gond nélkül.

(#487) Finwe válasza Piloss (#477) üzenetére


Finwe
őstag

Hello,
sajnos ez után is marad a hiba, viszont van egy csomó minden amit nem enged újratelepíteni mert használatban van. Csökkentett módban is ugyan ez van.
Van valami más amit meglehet próbálni?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#488) Воланд válasza VGYke (#479) üzenetére


Воланд
titán

Ati drivert letörlöd, gépet kikapcsolod, új kártyát beleteszed és kész,, nem kell újratelepíteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#489) Sub-ZeRo válasza Tom19 (#486) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

(#485) bim:Akkor passz. Inkább telepítsd újra és nem lesz vele gubanc. Meg amit már szenvedtél vele, már újratelepítéssel rég megoldódott volna a probléma.

[ Módosította: #65675776 ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#490) jagdtigger


jagdtigger
tag

Üdv mindenkinek :) .

Jó rég jártam ezen a fórumon :D . Szóval megcsüngtem egy olyan problémán hogy a bluetooth fülesemhez(Nokia BH-505) nem talál illesztőt a w7, a bluetooth-hoz kapott szoftver meg csak XP-ig támogatja az oprendszereket. Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#492) sfdrakex válasza jagdtigger (#490) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt azt írják, ha felteszed a blusoleil-t azzal menni fog.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#493) jagdtigger


jagdtigger
tag

Na ja de az meg fizus ;) . Amúgy egy másik fórumon meg azt írta az egyik fórumozó hogy félig leformázta neki a c-t :D . Ezt inkább nem kockáztatom meg.

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#494) sfdrakex válasza jagdtigger (#493) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Egy kékfog szoftver leformázta a C-t félig? Félig sztem nem lehet, és biztosan nem ez a program csinálta, már használtam én is régebben, nem volt vele semmi gond.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#495) jagdtigger


jagdtigger
tag

Ha jól emlékszem újraindította a gépet mert gyanús volt neki hogy sokáig tekeri a winyót... Amúgy ez nem változtat az első gondomon hogy fizetni kéne érte.... :S

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#496) sfdrakex válasza jagdtigger (#495) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbálj régebbi változatot,azok ingyenesek szerintem. Egy program telepítése közben amúgy se ajánlott gépet újraindítani, de ez a program tuti nem formáz vinyót, haverod valamit jól elbarmolt és ráfogta erre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#497) jagdtigger


jagdtigger
tag

A linkeden lévő is trial (ott virít jobb oldalt az első helyen) :( .

/OFF
Nem haverom de nem nézem ki belőle hogy így elbarmolna bármit is(persz tévedni emberi dolog de ez már nagyon off :D ).

[ Szerkesztve ]

http://www.sysprofile.de/id147051 http://xco.atw.hu/benchmark/

(#498) kraftxld válasza bim (#483) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ezzel lepucolod a korábbi drivereket, akkor se tudod felrakni az újat?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#499) bim válasza kraftxld (#498) üzenetére


bim
veterán

Ki fogom próbálni bár eddig még csak ATI kártyánál futottam bele ilyenbe hogy nem talált a driver hardvert. :DDD

(#500) kraftxld válasza bim (#499) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha ez után se megy, akkor meg kell nézni milyen PID/VID számú a kártyád és kézzel matatni az inf-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.