Hirdetés

2018. augusztus 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-08-01 15:54:41

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

(#201) Tamás88 válasza Dexter68 (#200) üzenetére

Tamás88
(őstag)
LOGOUT blog

Mi a scanner típusa, mert így nehezen tudunk segíteni.

(elfelejtettem, hogy szerkeszteni is lehet :) )

[ Szerkesztve ]

(#202) Dexter68 válasza Tamás88 (#201) üzenetére

Dexter68
(PH! addikt)

UMAX Astra 4000U

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#203) Dr. Student

Dr. Student
(senior tag)

Most raktam össze egy gépet, húgomnak és arra lennék kíváncsi, hogy
XP-t vagy Win 7 starter érdemesebb feltenni rá, és mik a tapasztalatok az utóbbival...

P4 2,8Ghz
2x512Mb DDR2
7200GS
160GB sata

Köszi az infót.

Dr. Student

(#204) sfdrakex válasza Dr. Student (#203) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Hasonló gépen használtam Vistát régen, és kollégám meg W7-et, elmegy rajta, netezni, irodai munkára oké, és nem kell startert, mehet rá más változat is. Azt tedd fel amelyik szimpatikusabb.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#205) Dr. Student válasza sfdrakex (#204) üzenetére

Dr. Student
(senior tag)

Most egy laptopról netezek ezen van 4gb ram, de 1,1gb foglalt...ezért kérdeztem.. :)

Dr. Student

(#206) sfdrakex válasza Dr. Student (#205) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Nálam meg éppen 2 gigát a 4 ből, annyit foglal amennyi éppen kell neki, előretárazza a sűrűn használt programokat így gyorsabban indulnak, de ha kell valaminek az összes memória üríti a benne lévő cuccot és odaadja 1 proginak az összeset.

"windows xp - windows sp3, úgyan így van a windows 7 - windows 7 fire több témákkal,kiegészítőkkel." by ke.tamas

(#207) Dr. Student válasza sfdrakex (#206) üzenetére

Dr. Student
(senior tag)

Jó, hát akkor inkább win 7 lesz, már az xp-t nem szívesen tennék fel... :R :R
Köszi uram.

Dr. Student

(#208) kungzi

kungzi
(PH! kedvence)

a régi
winyót a telepítővel formáztam és arra írja a
hibát. a windows alatt készített partíciót
pedig nem tudom formázni, mert azt írja
sok a dinamikus kötet vagy mi a szösz
a hiba pontosan:
A windows nem tudta előkészíteni a
számítógépet arra, hogy a telepítés
következő szakaszának elkezdése végett
újrainduljon. A windows telepítéséhez
kezdje előről a telepítést.

vki pls help

köszi

(#209) hunfatal válasza Dr. Student (#203) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Mehet rá win7, de ne a startert. :)

http://goo.gl/gd6Zi5

(#210) sfdrakex válasza kungzi (#208) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Mennyi partíció van a vinyódon ?

(#211) Orionk

Orionk
(senior tag)

Sziasztok !

Bocsi, az OFF-ért, de egy gyors segítségre lenne szükségem. :)

Feltelepítettem előbb egy XP-eng-SP2 őt, egy partícióra. Dual boot-ot szeretnék csinálni, a másik oprendszer, pedig Win7 lenne.

Most a Win7-et egyszerűen felelepítem egy másik partícióra, és már kész is lesz a dual boot?, az elején lehet majd választani menüből a két Win közül?

Nem kell a Win7et spéci módon telepíteni?, nem javítani akarok telepítéskor, hanem telepíteni, minta NEM IS LENNE FENT XP ??

köszi szépen

(#212) kungzi válasza sfdrakex (#210) üzenetére

kungzi
(PH! kedvence)

két winyó van most benne. egy 320gb sata2 ez egy partícióra formázva, míg egy 1tb-os, ami egy 150 és egy ami fenn maradt. próbáltam a 320asra telepíteni, de arra kiírta a hibát(pedig azon volt most a rendszer, azt formáztam meg). a 150gb-sat pedig nem tudom megformázni a telepítővel. majd megpróbálom a hirens cdvel hátha

(#213) sfdrakex válasza Orionk (#211) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Igen, ha előbb az XP és utána a W7 megy fel, akkor lesz boot menüd és tudsz majd választani.

(#212) kungzi

Biosban nem állítgattál el üzemmódot a vinyón?

[ Szerkesztve ]

(#214) Orionk válasza sfdrakex (#213) üzenetére

Orionk
(senior tag)

köszi, de úgy tegyem fel win7est a másik partícióra, mintha nem is lenne xp fent?
nem kell semmi külön beállítást csinálni? :)

(#215) kungzi válasza sfdrakex (#213) üzenetére

kungzi
(PH! kedvence)

achi-ban volt. achiban próbáltam először újra telepíteni nem ment és utána próbáltam ide módban is, de úgy se ment

[ Szerkesztve ]

(#216) Воланд válasza Orionk (#214) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

Nem kell, win7 telepítőjéről bootolsz és kiválasztod azt a partíciót amin nem az xp van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#217) hunfatal válasza Orionk (#214) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Nem kell csinálni semmit, felrakod egy másik partícióra és kész, megcsinálja a bootmenüt.

(#218) sfdrakex válasza kungzi (#215) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Próbálj egy load bios defaultot, húzva nincs proci, memóriák ?

(#219) Orionk

Orionk
(senior tag)

köszi mindkettőtöknek

Egy másik kérdés :) :
Win 7-nél töredezettségmentesítőnek megfelel az IObit SmartDefrag ? , vagy inkább a beépített?

(#220) hunfatal válasza Orionk (#219) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Mindegy, jó a beépített is. Én nem szeretem az időzített defragot úgyhogy IOBitet használok.

(#221) Dexter68

Dexter68
(PH! addikt)

Esetleg erre az USB nyűgre valaki?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#222) Orionk válasza hunfatal (#220) üzenetére

Orionk
(senior tag)

és vírusírtónak mit érdemes?

Én nod32őt használnék, mert ahhoz van kódom :), meg mert nem lassítja a gépet.

Esetleg valami elmentett beállítást tudtok a nod32-re win7hez?, ami a win7 nek jó?

köszi

(#223) sfdrakex válasza Dexter68 (#221) üzenetére

sfdrakex
(PH! kedvence)

Valami univerzális szkenner progi se látja esetleg?

(#224) hunfatal válasza Orionk (#222) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

MSSE, Avast

(#225) Orionk válasza hunfatal (#224) üzenetére

Orionk
(senior tag)

azokhoz kell licensz?

Másik kérdés:

Win7-en fel lehet telepíteni a 2007-hun office-t, és a 2003-eng office-t is?
Nem akadnak össze?, nem lesz baj?

köszi

(#226) aero. válasza Orionk (#225) üzenetére

aero.
(PH! kedvence)

MSSE (Microsoft Security Essentials) a MS vírusírtója, én ezt használom, tökéletesen összeolvad a rendszerrel, semmi lassulás. Diszkréten jelzi, ha van valami. Már régóta megvan, de nem kaptam még be semmit. Ja, ingyenes igen, de az Avast is szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#227) hunfatal válasza Orionk (#225) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

Nem, mindkettő ingyenes.

Elvileg megfér a két office egymás mellett.

(#228) cigam

cigam
(PH! félisten)

Hová tünt a magyar téma? Itt fel van sorolva, de a linkje az Amerikai Egyesült államokra mutat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#229) S-IW válasza Orionk (#225) üzenetére

S-IW
(tag)

Fel lehet tenni mindkét office-t, azonban csak az egyik outlook-ot engedi feltelepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#230) Orionk

Orionk
(senior tag)

Hali !

Win7-re milyen filmlejátszó programot ajánlatok?, és ehhez milyen jó codec-et?
Olyat keresek, ami jól kihozza a 720p-s HD filmek tulajdonságait, élményét is, meg ha nem is HD filmről lenne szó, de jól kihozza a laptop erejének megfelelő élményt.

Ez a laptop

Én ezelőtt Vista rendszeren : Media Player Classic-Home Cinema lejátszót hansználtam, és hozzá KLiteCodec Pack-ot tettem fel. Ott jónak találtam, mert könnyen lehetett állítani feliratokat, audio hangsávokat, és jól kezelhető volt.

köszi
üdv.,

(#231) hunfatal válasza Orionk (#230) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

MPC-HC, codec nem kell semmilyen.

(#232) Orionk válasza hunfatal (#217) üzenetére

Orionk
(senior tag)

Valóban megcsinálta a boot menüt.
Így most a Win7-ben a Control Panel-->System-->itt az egyik fül alatt lehet állítani, hogy hogyan induljon a boot menü. System recovery, valami ilyesmi a neve az almenük között.

Szóval itt már beállítottam, hogy a 30 helyett csak 5 másodpercig várjon a bootmenüben a felhasználó választására.

Viszont azt nem találom, hogy Hol lehet beállítani?, hogy mi legyen a nevük a boot menüben választható Windows-ok nevei?
A Win7nél jól írja, de az XP-helyett az van, hogy valami ilyesmi, hogy older operating system.

Ezt nevezném át xp-re.

köszi

(#233) Lenry válasza Orionk (#232) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog

tedd fel az EasyBCD nevű bootmenüszerkesztő-programot, azzal át fogod tudni írni.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#234) Orionk válasza Lenry (#233) üzenetére

Orionk
(senior tag)

mire való még ez az Easy BCD program?

Mert, csak azért nem rakom fel, hogy átnevezzem, hogy XP legyen a választási név. Viszont, ha mást is tudok ezzel a programmal állítani, akkor lehet, hogy felteszem.

köszi

(#235) Dexter68 válasza sfdrakex (#223) üzenetére

Dexter68
(PH! addikt)

Én még nem találtam olyat. De a fő baj az, hogy az "ismeretlen usb eszközt" nem adja át a win7 a virtuális gépnek, pedig arra találta ki a Microsoft az xp mode-t.

(#236) Воланд válasza Orionk (#234) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

"EasyBCD nevű bootmenüszerkesztő-programot"

Mi mást szeretnél még vele állítani?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#237) Lenry válasza Orionk (#234) üzenetére

Lenry
(PH! félisten)
LOGOUT blog

mert? kvótád van a telepíthető programok mennyiségére?

ez egy nagyjából 2 megás, ingyenes program. felrakod, átállítod, amit szeretnél, majd törlöd, ha annyira zavar.

máshogy nem fogod tudni átnevezni, illetve de: parancssorból, de azzal inkább ne bűvészkedj

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#238) Sub-ZeRo válasza cigam (#228) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Itt megtalálod!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#239) s.malacka

s.malacka
(kvázi-tag)

Üdv mindenkinek.
Win 7 sp1 Professional-hoz létezik hivatalos magyarosítás?
Köszi.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#240) Воланд válasza s.malacka (#239) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

Első hsz: A windows 7 nyelvének megváltoztatása.

(#241) cigam válasza Sub-ZeRo (#238) üzenetére

cigam
(PH! félisten)

köszi!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#242) net84

net84
(őstag)

Jónapokat mindenkinek!

Kis segítség kellene. Win 7 Pro alatt szeretném elérni, hogy a felhasználók x naponta jelszóváltoztatásra legyenek kényszerítve.
Beállítom az alábbiakat:

Helyi Biztonsági Házirend alatt a Jelszóházirend:
A jelszavak tárolása visszafejthető titkosítással - Letiltva
A jelszónak meg kell felelnie a bonyolultsági feltételeknek - Engedélyezve
Előző jelszavak megőrzése - 3 tárolt jelszó
Jelszó maximális élettartama - 30 nap (teszt alatt 2 napra volt állítva)
Jelszó minimális élettartama - 15 nap (teszt alatt 1 napra volt állítva)
Legrövidebb jelszó - 6 karakter

Ezek után pedig nem történik semmi. Sem úgy, hogy megvárom a teszt alatt a 2 napot, sem úgy, hogy előreállítom 1,5 hónappal a BIOS-ban a dátumot a 30 napos beállításnál.

Mit hagyok ki?
Ha ezt össze tudnám hozni, akkor esetleg olyan lehetőség van, hogy ez ne terjedjen ki egyes felhasználókra?

Read only...

(#243) fi:zi'k

fi:zi'k
(PH! nagyúr)

Sziasztok,

Miért van az hogy TC-ben nem látom a Window/system32/drivers/etc/host filet? konkrétan nem látom az etc mappát, pedig be van állítva a rejtett fájlok láthatósága.
Intézőből elérhető, de nem menthető.

Egy IP-t és host-ot akarok megadni.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#244) hunfatal válasza fi:zi'k (#243) üzenetére

hunfatal
(PH! félisten)

TC 32 bites az OSed meg gondolom 64. Ha tcből akarod mindenképpen, akkor az eszköztárra tegyél ki egy ikont evvel a paranccsal: cm_SwitchX64Redirection

Vagy futtasd adminként a notepadet és szerkeszd a fájlt úgy.

(#245) fi:zi'k válasza hunfatal (#244) üzenetére

fi:zi'k
(PH! nagyúr)

Köszi, utóbbi ment. :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#246) balcsy

balcsy
(fanatikus tag)

Sziasztok.
Olyan problémám lenne hogy oprendszert váltottam( volt:XP - van: 7 ) és a hangal nem minden stimmel.Illetve egy dolog van ami nem jó.Mégpedig 5.1 alatt a hátsókat oldalsónak jelzi.

Nekem ilyen

És ilyennek kéne lennie

Nem én írom a szabályokat, csak kitalálom.

(#247) Sub-ZeRo válasza balcsy (#246) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

X-fi vagy asus xonar-al próbáld ki. Vagy egy másik alaplapi drivert keress hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#248) core2 válasza balcsy (#246) üzenetére

core2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Egy kerdesem lenne:

Mukodik? Ha igen akkor ne foglalkozz vele. REalteknel a hatsot oldalsonak jelzi azt hiszem Nem tudom miert.

Ascende superius

(#249) Heffi

Heffi
(PH! addikt)

Sziasztok!

Friss telepítés után hogyan lehet megoldani, hogy az IE9 indításakor a kezdőlap mellet ne nyissa meg a Microsoft IE9 üdvözlő lapját?
Máskor az első bezárás után nem jelent meg többet, de most a 40-50 indítást követően még mindíg megjelenik és ez így bosszantó.

[ Szerkesztve ]

(#250) Egon válasza Heffi (#249) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Eszközök/Internetbeállítások-nál, a Kezdőlap mezőben mi szerepel?

Master of Magic forever!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.