Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bobsys válasza whatnot (#1850) üzenetére


bobsys
addikt

Playerrel nem foglalkoztam de gondolom az egesz virtualis gep diskje egy darab file. Azt lehet mentegetni barhova

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1852) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Hogyan tudnám azt beállítani, h ha bekapcsol a gép csak internetezni lehessen rajta. Indítás után automatikusan nyíljon meg a firefox, de azon kívül semmi, még a start menü se legyen csak a böngésző.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#1853) Fire/SOUL/CD válasza alienpapa (#1852) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Milyen W7-et használsz? (van benne csoportházirend?)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1854) alienpapa válasza Fire/SOUL/CD (#1853) üzenetére


alienpapa
senior tag

win7 professional próbaverzió

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#1855) Breki


Breki
veterán

Sziasztok találkozott már valaki ilyennel?

[link]

A Windows megvan hivatalosan mennyiségi MAK kulccsal, csak újratelepítés nélkül szeretném megoldani

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1856) Lenry válasza Breki (#1855) üzenetére


Lenry
félisten

ez valami béta vagy ilyesmi verzió? mert azt mindenképp újra kell telepítened (illetve egy végleges verziót)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1857) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Erre senkinek semmi ötlete? :F [link]

(#1858) cigam válasza Tütüm (#1747) üzenetére


cigam
félisten

Eredeti legális verzió?
Eseménynaplóban milyen bejegyzések kerülnek?
A HWminden porcikája W7 kompatibilis?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1859) pete_21 válasza Tütüm (#1747) üzenetére


pete_21
addikt

Csak egy tipp, de nem lehet, hogy a hálókártya várakozik, hogy a switch-től/routertől ip-t kapjon, és azért nem megy tovább? Próbálj meg fix ip-t megadni neki Windowsban, hátha...

(#1860) Tütüm válasza cigam (#1858) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Próbaverzió, de előtte nem volt gond vele, szépen bejelentkezett meg alvó üzemmódból is gyorsan visszajött.Aztán alvóból már nem akart,és bejelentkezéskor sem. Eseménynaplót megnézem ha hazaértem.
Azért nem egyszerű a hibát keresni,mert minden további újraindításkor már teljesen normálisan indul a gép,csak akkor jelentkezik a hiba amikor először bekapcsolom vagy pihenő módban van.

Ami érdekes nekem hogy nem az a baj hogy nem indulna a gép,hanem hogy 5-10 percig tök sötét kép aztán egyszer csak megjelenik normálisan a kép mintha mi sem történt volna. Sajnos nem tudom más hardverrel tesztelni,de gyanítom valamelyik frissítés tesz be neki,csak tudnám melyik.

pete_21: a routert megpróbálom kiiktatni és úgy megnézni,remélem szűkül a kör végre

Köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

(#1861) márNemKereső


márNemKereső
tag

Win7 64, IE9 alatt akkor is megjelenik a függőleges scrollbar, ha nincs mit görgetni.
Én vagyok nagyon elszokva az IE-től, ezért találom furcsának vagy valamit elállítottam és el lehet tüntetni, amikor nincs rá szükség?

(#1862) cigam


cigam
félisten

Az elképzelhető, hogy eddig lejátszotta a mediaplayer az flv videókat most meg nem?
Vajon mi lett elpiszkálva benne, hogy már nem hajlandó?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1863) TheProb válasza Fire/SOUL/CD (#1846) üzenetére


TheProb
veterán

Köszi megnézem, a rendszer 1 frissen vásárolt (kb. 2-3hetes) SSD-n van, amin csak egyetlen partició van az op-nek. Újra particionálást mivel ajánlod mivel csináljam, gondolom nem a win7 telepítőben lévővel? Még 1x lefuttattam az először tanácsolt progit és talált 1-2 más particiókon, többnyire crackek. de azok már jó ideje megvannak... +HDD vagy egyéb hogy hogy okozhat ilyen jellegű hibákat?

u.i.: IE-ben meg mért nincsenek ilyen gondok?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#1864) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok

hol tudok betenni egy programot, hogy automatikusan induljon rendszerindításnál?(winfast wizard)

szerk: megvan, sorry az offért

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#1865) Fire/SOUL/CD válasza TheProb (#1863) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSD esetén célszerű a a particionálást a W7 telepítővel végezni, mert ez gondoskodik a partíció eltolásról is automatikusan, ami SSD-knél igen melegen ajánlott, kvázi kötelező.
BIOS-t alapra állítani, semmi húzás, SATA üzemmód AHCI, alaplapi chipset driver elfelejt elsőre.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1866) Fire/SOUL/CD válasza alienpapa (#1854) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó ötletnek tűnt a csoportházirendes megoldás, de mégsem vállalom be leírni lépésről lépésre, bocsesz...
Régebben volt már ilyen kérdés és egy viszonylag egyszerű trükkel ezt meg lehetett oldani, de nem találom. Emlékeim szerint itt a W7-es topikban lett linkelve, de már az archivokban is kerestem, de nem lelem...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1867) ela válasza Breki (#1855) üzenetére


ela
tag

Szia !

Igen én is tapaszataltam W7 Pro X86 Hun verziónál .
Ha emlékeim nem csalnak,akkor újra aktiváltam az egészet telepítás nélkül,bár az én estemben HW (alaplap+proc+HDD) csere is volt közben.
Ami a lényeg ,nem kellett újratelepítenem,csak aktiválnom.
Ha a Tiéd is EREDETI,akkor a legrosszabb esetben is tudod telon keresztül újra aktiválni a rendszert.

Üdv:
ela

A jó pap is holtig tanul.

(#1868) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Valaki meg tudná mondani, a profilt hogyan lehet áthelyezni? C:-re van telepítve a rendszer, és én az E:-re szeretném áttenni mindenestül az egész profilt.

(#1869) alienpapa válasza Fire/SOUL/CD (#1866) üzenetére


alienpapa
senior tag

Nem gond, majd megkeresem én. Köszi h fáradtál vele! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#1870) Abrion


Abrion
senior tag

Na végre találtam egy hibát a windowsban :D remélem tudtok orvoslatott rá :)

van 1 jó müködö Fujifilm Finepix A800 Digi fénygépem :) és a csodálatos Windows MTP usb eszköznek látja :( próbáltam drivert frissíteni de még azt sem engedi.

remélem valaki tud segíteni :)

(#1871) ollie válasza Abrion (#1870) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Miért kéne benne lennie a windowsban az összes létező kamera driverének alapból?

[link]

[ Szerkesztve ]

***

(#1872) Abrion válasza ollie (#1871) üzenetére


Abrion
senior tag

próbáltam mindent ami a fujifilm weboldalán van, no luck

(#1873) westcoastog


westcoastog
veterán

Most tüntettem el a win8-at a gépről, abból nyitottam meg zenéimet is kipróbálás céljából, msot nézem, hogy egy bizonyos mappát, amiben a zenéim vannak, sikerült valahogy lakatolttá tenni, ha meg belemegyek, minden egyes mappába nem enged belépni, csak ha a biztonsági lapot használom, azt megcsinálom, belépek az engedélyezett mappába, előadó, és azon belül vannak albumaik, és amit előzőleg engedélyeztem mappát, a benne lévő többi mappával is el kell ugyan ezt játszanom, mi a fenét tudok csinálni ilyenkor? :F

Nem szeretném mind a több száz albumon ezt végigjátszani. :F

[ Szerkesztve ]

(#1874) Воланд válasza westcoastog (#1873) üzenetére


Воланд
titán

Saját tulajdonba kell venni. Jobb klikk a mappán tulajdonságok, biztonság, speciális, tulajdonos, szerkesztés, új tulaj kiválaszt, jelölőnégyzetbe pipa be (tulajdonos cseréje..) alkalmaz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1875) márNemKereső válasza Abrion (#1870) üzenetére


márNemKereső
tag

A fényképezőgépen nem lehet beállítani, hogy az USB-t milyen módban kezelje?
(asszem, PTP az egyik, amikor fényképezőgépként kezeli és van egy másik, amikor csak háttértárolóként látja)

(#1876) westcoastog válasza Воланд (#1874) üzenetére


westcoastog
veterán

Itt is köszönöm a segítséget. :C :R
Van még mit tanulnom az egyszer biztos. :DDD
Bár jó pár mappánál és zenefájlnál ott maradt a kis lakat, de működik minden.

[ Szerkesztve ]

(#1877) Воланд válasza westcoastog (#1876) üzenetére


Воланд
titán

Nincs mit! :)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1878) sereeff


sereeff
aktív tag

Hali! Az a gondom, hogy az E:\ meghajtomrol azt az üzit kapom, hogy a lemez irásvédett. Mit tudnék tenni, s hogyan? Előre is köszi a segítséget.

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1879) WonderCSabo válasza westcoastog (#1876) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A kis lakatot eltüntetheted, hogyha a "Hitelesített felhasználók" -nak olvasási jogosultságot adsz. Egyébként valszeg csak így fog menni a win search is.

(#1880) Abrion válasza márNemKereső (#1875) üzenetére


Abrion
senior tag

nincs semmilyen opció USBre, legalább is nem találom

[ Szerkesztve ]

(#1881) sereeff válasza WonderCSabo (#1879) üzenetére


sereeff
aktív tag

Köszi, de nem segített... Mappán sem tudom kivenni az irásvédettséget, mert azt mondja irásvédett, már arra gondolok nem virus e? :-(

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1882) WonderCSabo válasza sereeff (#1881) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A választ nem Neked írtam. "(#1879) WonderCSabo válasza westcoastog (#1876) üzenetére"

[ Szerkesztve ]

(#1883) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, az utóbbi két napban arra lettem figyelmes hogy COD2 játéknál egyik map miután betölt feketén villódzik a kép esetleg olyan fura textúrásan... kilépek a játékból majd vissza utána már jó.. Eseménynaplóban ezt találom:
A(z) CoD2MP_s.exe alkalmazás 3 alkalommal zárolta az elsődleges felületet.
Napló neve: System
Forrás: Win32k
Dátum: 2011.09.15. 0:29:12
Eseményazonosító:245
Feladatkategória: Nincs
Szint: Információ
Kulcsszavak: Klasszikus
Felhasználó: n.a.
Számítógép: Erik-PC
Leírás:
A(z) CoD2MP_s.exe alkalmazás 3 alkalommal zárolta az elsődleges felületet.
Esemény XML:
<Event xmlns="http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
<System>
<Provider Name="Win32k" />
<EventID Qualifiers="16384">245</EventID>
<Level>4</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2011-09-14T22:29:12.786800000Z" />
<EventRecordID>8158</EventRecordID>
<Channel>System</Channel>
<Computer>Erik-PC</Computer>
<Security />
</System>
<EventData>
<Data>
</Data>
<Data>CoD2MP_s.exe</Data>
<Data>3</Data>
<Binary>000000000300280000000000F5000040000000000000000000000000000000000000000000000000</Binary>
</EventData>
</Event>

Gondolom valamiért bedilizik és olyan mintha az asztal és a játék között váltogatnák gyorsan, még ha megint előjön azt akarom kipróbálni hogy leteszem tálcára játékot majd vissza akkor mit produkál.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1884) sereeff válasza WonderCSabo (#1882) üzenetére


sereeff
aktív tag

Ja, már látom, s nekem nincs valami tipped? :-) Tehát E: meghajtó irásvédett, hogy lett az nem tudom áliitani sem tudom.....

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1885) erikke17 válasza erikke17 (#1883) üzenetére


erikke17
őstag

Egy kis plussz.
Most nézem máskor is van ez az esemény benne naplóban, de úgy látszik akkor csak annál a mapnál van ez a jelenség amikor bedilizik...

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#1886) sereeff válasza sereeff (#1884) üzenetére


sereeff
aktív tag

Közben észrevettem, hogy ez az egy merevlemezem aktiv, (ne kérdezzétek, hogy lett az...) Ezzel lehet a bajom, hogy lehetne ezt visszaállitani?

Asrock 970 Extr3 AMD FX81120 Corsair Vengeance 2x4gb kit Scyteh Ninja 3.....Galaxy S20 Plus Watchactive 2

(#1887) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Win 7 Prof elfelejtett jelszó esete. Tényleg nem lehet resetelni wines eszközzel?
Az MS password reset CD-t, meg másik admin fiókot ajánlgat.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#1888) Breki válasza ela (#1867) üzenetére


Breki
veterán

Szia

Köszi a választ

Közben kiderült, hogy valószínűleg nem végleges sp1-es csomag miatt van amit nem tudom, hogy került fel, de nem tudtam se leszedni, se újratelepíteni.

Előtte kétszer aktíváltam eredetinek is írja a windows minden működik, csak ez az üzenet, kijött újra.

Szerencsére mennyiségi licensznél nem kell telefonos aktiválás.

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#1889) Vhiktor


Vhiktor
veterán

Még egy kérdésem lenne.
32 bites win7 professionale van a gépemen és ez mellé dualbootban szeretném feltenni ennek a 64 bites változatát. Ez nem fogja elcseszni a bootsectort, ergo majd ugyanugy tudok választani a bootolásnál, hogy melyik rendszert indítsam el?
Vagy ehhez az kell, hogy egy nagyobb verziós win7-et tegyek fel a professionale mellé, mondjuk Ultimate?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1890) Fire/SOUL/CD válasza Vhiktor (#1889) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik partícióra felpakolhatod az x64-et és az majd elkészíti a választható menüt, amiből indításkor kiválaszthatod melyik induljon. Nem kell más verzió, viszont legálisan csak abban az esetben használhatod, ha van 2 külön licenced...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1891) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Win update közben mindig kifagy a gép. Mi lehet rossz?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1892) Lenry válasza Winner_hun (#1891) üzenetére


Lenry
félisten

pontosan hol akad meg? keresésnél, letöltésnél, telepítésnél?
próbáltad egyesével felpakolni a frissítéseket?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1893) polonic válasza Winner_hun (#1891) üzenetére


polonic
félisten

Bővebb információ?
Fagyás szó szerint vagy kékhalál?

(#1894) Winner_hun válasza Lenry (#1892) üzenetére


Winner_hun
félisten

Letöltésnél.
Kékhalál nincs, kifagy az egész gép.
Nem próbáltam.
Azt hiszem leszedem mindet és feltetetem vele újra, vagy nézek valami rendszervisszaállítást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1895) Lenry válasza Winner_hun (#1894) üzenetére


Lenry
félisten

próbáld meg, hogy a KB kódjuk alapján leszeded a Microsofttól a standalone installereket.

bár a problémát ez valószínűleg nem fogja megoldani, de addig is legalább védett marad a géped.
nem volt mostanában az Updaternek frissítése?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1896) ekuanszuocsa válasza Sub-ZeRo (#1826) üzenetére


ekuanszuocsa
csendes tag

Kösz

(#1897) Winner_hun válasza Lenry (#1895) üzenetére


Winner_hun
félisten

nem volt mostanában az Updaternek frissítése?

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1898) Vhiktor válasza Fire/SOUL/CD (#1890) üzenetére


Vhiktor
veterán

Erre az egyetlen dologra jó a magyar egyetem, hogy van hozáférés msdnaa-hoz és így van aktivációs kód elég:)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#1899) Omega81


Omega81
senior tag

Sziasztok!

Nincs időm annyit visszaolvasni, hogy az összes kérdésemre megtaláljam a választ, légyszi valaki segítsen ezekben.

1.) hogyan tudom beállítani, hogy 3 perc inaktivitás után a gép elaludjon, azaz kapcsoljon ki és gombnyomásra újra pörögjön fel és bootolás nélkül mehessen tovább a Windows? Energiabeállításoknál nem megy alvó módva, hiába az van beállítva.

2.) Alul a tálcára kiraktam ikonba a Firefoxot, a Winampot és a KMPlayert. Ha ezek közül bármelyiket megnyitom, akkor a tálcán az ikonból futó alkalmazás lesz, és a következő ikonok mellette maradnak. Én úgy szeretném ahogy régen volt, hogy a tálcán balra ikonok sorban, elválasztás, és a futó alkalmazások a task baron.

Egyelőre ennyi, remélem érthetőek a kérdések. :R

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#1900) BullZeye válasza Omega81 (#1899) üzenetére


BullZeye
veterán

1) Valami program megfogja, pl Kmplayer vagy Aimp a sleepbe menést, nekem is ez a bajom sokszor, remélem valaki okosabb majd talál rá megoldást neked, mert engem is érdekelne.

2) Quick Launchoz: tálcán jobb gomb, új eszköztár és megnyitod ezt:

%UserProfile%\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch

Utána erre jobb gomb Szöveg megjelenítése és Címsor megjelenítése előtt ne legyen pipa.

Utána pedig Tálcára jobb gomb, Tulajdonságok: és beállítod így:

És ezektől így fog kinézni:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.