Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Medcomp


Medcomp
tag

Sziasztok!

Próbáltam keresgéli itt is meg google-ben is megoldást, de nem találtam. Van egy Sony Vaio laptop legális W7HP 64bit SP1. A gép bejelentkezés közben a következő hibaüzenetet írja:

A(z) Csoportházirend ügyfél szolgáltatás nem tudott bejelentkezni. Hozzáférés megtagadva.

Ha megnyomom az OK-t kiléptet. Csökkentet módban hibaüzenet nélkül belép, majd egyből ki is léptet. Próbáltam elindítani a telepítőlemezről a Frissítő telepítést, de az meg azért állt le, mert nem a működő Win alól indítottam.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan tudnék belépni, vagy hogy lehetne elindítani a Frissítő telepítést?

www.medcomp.hu

(#1402) Fire/SOUL/CD válasza Medcomp (#1401) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sony Vaio-kat ilyen OS-el előtelepítve is szállítanak, ha a tiéd is ilyen (azaz nem Te telepítettél rá W7 x64-et), akkor bootoláskor az F12-vel (általában) lehet előcsalogatni a beépített recovery szolgáltatást, ahol javítótelepítést is indíthasz, vagy teljes újrahúzást (ez adatvesztéssel jár(hat))

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1403) scope2007 válasza polonic (#1286) üzenetére


scope2007
addikt

nekem is ez volt a probléma... de szerencsére vissza tudtam varázsolni.. persze újrahúztam az OS-t... alapból jó volt, de 1-2 változtatás után ismét eltűnt... de egy program visszahozta nekem :D

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1404) Medcomp válasza Fire/SOUL/CD (#1402) üzenetére


Medcomp
tag

Köszi, megtaláltam a recoveryt, de itt csak restore van, javítótelepítés sajnos itt sincs.

www.medcomp.hu

(#1405) SLYM


SLYM
veterán

heló. átállítódott a betűtípus a gépen. de mindenhol, ilyet még nem láttam. az összes szöveg mindenhol egyfajta betűtípus lett. olyan progi is van, ami kiírja, hogy nem ismeri ezt a betűtípust és nem indul el. hogy tudok visszaállítani mindent standard arial-ra? köszi

(#1406) camalot


camalot
tag

Win7 ultimate 64 sp1 alatt nem fut a Pando (telepít, megnyit de nem jön át a file). Avirát kikapcsoltam mert telepíteni sem engedte. Van valakinek ötlete mi a gáz? Valami beállítási hiba?

(#1407) McKane


McKane
senior tag

jogtiszta windows 7 induláskor BIOS töltése után : " Bootmgr is compressed. Press Ctrl,Alt,Del to restart " Mit kell ilyenkor tenni? :R

ja és 64bites windows

[ Szerkesztve ]

(#1408) Fire/SOUL/CD válasza Medcomp (#1404) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ilyen Vaio-val sajnos (vagy szerencsére) nem találkoztam. Ott 3 lehetőség szokott lenni, recovery lemez készítés, repair (javítás) és restore (gyalu minden és újra létrehozni mindent).

Próbáld meg esetleg, nem-e külön gombon vannak ezek a funkciók, pl F11 vagy akár ESC...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1409) Medcomp válasza Fire/SOUL/CD (#1408) üzenetére


Medcomp
tag

Ez egy VPCEA2S1E típus, van a billentyűzet fölött egy külön piros ASSIST gomb, ha azzal kapcsolom be a gépet akkor jön elő ez a recovery. Itt négy lehetőség van:

VAIO Hardware Diagnostics
Restore C: Drive - itt azt írja, hogy csak a C-ről tüntet el mindent
Restore Complete System - itt minden partíciót leformáz
Rescue Data - Itt meg csak átnézi a gépet, hogy talál e valami adatot a vinyón, amit utána ki tud menteni külső adathordozóra

www.medcomp.hu

(#1410) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Jól elkényelmeskedtem a 4 éves konfigommal xp alatt hardveresen rendszerileg biosilag.
Ha valaki venné a fáradtságot és segítene a következőkben igazán megköszönném (virtuálisan):)

Tehát most van: xp prof. 32 bit, 1 vinyón (320 GB) 2 partición.
Holnaptól lesz új gép: w7 home prémium 64 bit (sajnos csak 500 GB vinyón mert jól elnéztem terra helyett), Asrock H61M-S alaplappal.
Namármost meg lehet -e, -és ha igen hogyan csinálni- hogy egymástól függetlenül(?) használjam a két op. rendszert/vinyót? .

(#1411) Fire/SOUL/CD válasza Medcomp (#1409) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja értem, akkor valami ilyesmi...
Kellemetlen, nyilván ha belevágsz, akkor az első opciót (restore C) lesz ami szóba jöhet...

Tacsika
Ha jól értem, akkor deszkacsere lesz, majd ezt követően lesz egy 320-as (2 partícióval), meg egy új 500 hdd?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1412) Tacsika válasza Fire/SOUL/CD (#1411) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Igen, ill komplett új gép. 8 gigával

[ Szerkesztve ]

(#1413) Medcomp válasza Fire/SOUL/CD (#1411) üzenetére


Medcomp
tag

Igen, pontosan ez van a gépen. Tudom, hogy ez a megoldás, csak valami olyat szeretnék inkább, ami előtt nem kell mindent lementeni, utána meg mindent 0-ról újratelepíteni. Ezért lenne jó, ha Win 7 alatt is lehetne futtatni javítótelepítést lemezről bootolva, ugyan úgy, mint az XP-nél volt...

www.medcomp.hu

(#1414) Fire/SOUL/CD válasza Medcomp (#1413) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ha a telepítőlemezről (ami gondolom szintén x64-es telepítő volt ugyebár) nem indul a javítás, akkor még W7 indulása előtt próbáld meg az F8-at nyomkodni, és ott a számítógép javítását indítani esetleg a legutolsó helyes konfigurációt...

Tacsika
Először egyszerűsítsük a képletet, hátha lehet. Szóval mindenképp kell az XP? Ha igen, akkor mi okból?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1415) Medcomp válasza Fire/SOUL/CD (#1414) üzenetére


Medcomp
tag

Ezt is próbáltam már, nem oldotta meg sajnos, mert ugye a Win azt hiszi, hogy mindig jól indul el, mert még a bejelentkezés is elindul, csak utána dob ki.

www.medcomp.hu

(#1416) zoo8800


zoo8800
veterán


Ennyire fontos lenne ez a frissítés? :U :D

rip and tear, until it is done

(#1417) cigam válasza Sub-ZeRo (#1375) üzenetére


cigam
félisten

Persze, de ő azt kérdezi, hogy hova tegye át onnan, ha azt akarja, hogy csak X user esetén induljon automatice.

Ez viszont azért nehéz, mert a HKU-ban ahol az egyedi beállítások vannak, SID alapján vannak nyilvántartva az userek. Per pillanat lövésem nincs hol lehetne megnézni az usrname-sid párost.
Viszont ha megvan, akkor a HKCU\azusersidje\software\microsoft\windows\currentversion\run alá kell bemásolni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1418) Tacsika válasza Fire/SOUL/CD (#1414) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Mindenképpen kellene: pl ikszpés játékok, steames és dmr-es játékok amiknek az accountjai/lelszavai stb elkallódtak (pendriverról amire mentettem őket)

(#1419) Fire/SOUL/CD válasza Medcomp (#1415) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Jó eséllyel a user profile sérült meg, ami akár egy registry kulcs módosításával is helyre lehetne hozni, de így, hogy sehogy sem indul el, így nem tudom hogyan lehetne azt módosítani... Még az is járható út lehet(persze nem biztos, hogy segít), ha egy pl Linux Live CD-ről bebootolsz és átnevezed a a c:\users\felhasználónév mappát valamire...
Más tippem sajnos nincs... De szerintem húzd újra és készíts a rendszerpartícióról mentést, ha esetleg megint előfordul ilyen dolog, akkor legyen miből visszaállítani (persze ha megint bedől, az már több mint gyanús)

Tacsika
Új deszka esetén az XP-t mindenképp újra kell húzni, az nem szokott ilyet túlélni...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1420) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Auslogics BoostSpeed 5 futtattam a külső USB-s 1TB vinyon. Olyan szépet elcseszte a vinyot hogy a gép felismeri mint " G " meghajtó. Totalcommander is látja és azt írja rá HIBA! Nincs ilyen meghajtó. Ha a sajátgében nézem ott azt írja hogy formázzam. Ugye azt nem szeretném mivel tele van adattal. A kérdésem az lenne hogy mivel lehetne vissza állítani az adatokat a vinyon hogy azok ne vesszenek el és ne legyen adatvesztés? Válaszotokat előre is köszönöm! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1421) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Majd csak rájönnek az emberek, hogy ilyen hulladékokkal nem kell foglalkozni. De úgy látom még az ember a saját hibájából nem tanul, addig csinálja.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1422) Pribi válasza Sub-ZeRo (#1375) üzenetére


Pribi
senior tag

Igen, ezt megtaláltam. De én azt kerestem, ahol a user-eknek külön-külön lehet beállítani, hogy mit indítson el.

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#1423) cigam válasza Butcher-HUN (#1420) üzenetére


cigam
félisten

És miért futtattad egy külső meghajtón? Nevéből ítélve a rendszer indulását "gyorsítaná" :F

Esetleg ezzel nézzél rá.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1424) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#1423) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos a Free változatban van egy durva korlátozás, mindösszesen 1G-t tud visszaállítani...
Privben írta a mester, hogy kb 860G adatot kellene megmenteni... :(((

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1425) Sub-ZeRo válasza Fire/SOUL/CD (#1424) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor szop@cs...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1426) márNemKereső


márNemKereső
tag

win7 home premium - lehet benne olyat csinálni, hogy egy admin jogú user + egy vagy több, privilegizálatlan?

Valamit olvastam, hogy a home-ban nincs local user+group kezelés, de nem tiszta, hogy ez mit jelent. Groupokra semmi szükségem, viszont azt sem akarom, hogy csak egyetlen user legyen használható a gépemen. (viszont szívesen megspórolnám azt a több, mint tízezer forintot, amennyivel a professional drágább :-) )

(#1427) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Biztos van valami megoldás nem hiszem el hogy el vesznek az adataim. GetData Back for NTFS meg van viszont nincs a C: meghajtómon ennyi hely hogy lementsem. Kell lennie másik programnak ami láthatóvá teszi az adatokat a vinyon. Amúgy nem jöttem még rá hogy az Auslogics BoostSpeed még is mit törölhetett hogy a Windows nem látja :W

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#1428) cigam válasza Fire/SOUL/CD (#1424) üzenetére


cigam
félisten

Akkor próbálja ki az Auslogic recovery programját ;]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1429) Воланд válasza cigam (#1428) üzenetére


Воланд
titán

o ez így most lol. :DDD

tudom, nem szép dolog, de akkor is. ;]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1430) Fire/SOUL/CD válasza cigam (#1428) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

:DDD Ez gonosz dolog volt...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1431) WonderCSabo válasza márNemKereső (#1426) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, hogy lehet. Vezérlőpult -> Felhasználói fiókok. A HomeGroupnak ehhez semmi köze, az a megosztásokhoz való.

[ Szerkesztve ]

(#1432) márNemKereső válasza WonderCSabo (#1431) üzenetére


márNemKereső
tag

Köszi.
Ez bizonytalanított el: http://i4s.hu/2009/11/windows-7-verziok-osszehasonlitasa.html
A "Helyi felhasználók és csoportok" sorában a Home Premium nincs megjelölve.

[ Szerkesztve ]

(#1433) SLYM válasza SLYM (#1405) üzenetére


SLYM
veterán

up, fontos lenne

(#1434) márNemKereső válasza SLYM (#1405) üzenetére


márNemKereső
tag

System restore egy korábbi állapotra?

(#1435) WonderCSabo válasza SLYM (#1433) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mondjuk a Windows 7 UIjának alapértelmezett betőtípusa a Segoe UI.

(#1436) qw78er89


qw78er89
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Mivel gépfejlesztésen esek át, az XP-t is lecserélném. A Win7 64bites verzión gondolkodom, csak az a kérdés, jelent-e hátrányt a 32bites verzióhoz képest. Nem vagyok már naprakész szoftver téren, nem tudom, mennyire támogatott a 64bit, mi az, amit biztos nem tudok megcsinálni rajta. Igazából a régebbi játékaim miatt aggódom.

Előre is köszi!

Üdv!

(#1437) WonderCSabo válasza qw78er89 (#1436) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem nagyon szokott gond lenni vele. Persze előfordul, hogy régebbi játék nem megy, de azok általában a 32 bites verziókkal sem mennek.

(#1438) RootRulez válasza qw78er89 (#1436) üzenetére


RootRulez
félisten

Régebbi játékokat is rá lehet hekkelni, de egy korszerűbb géppel már az újabb játékokkal fogsz játszani...

Én pl tudok játszani rajta StarCraft : BroodWarral is. :K

═════════════════════════════════════════

(#1439) WonderCSabo válasza RootRulez (#1438) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sőt a sima StarCraft is. :D

(#1440) Medcomp válasza Fire/SOUL/CD (#1419) üzenetére


Medcomp
tag

Ez még egy jó ötlet, ezt megpróbálom holnap! :R

www.medcomp.hu

(#1441) Sub-ZeRo válasza WonderCSabo (#1437) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a cod 1 nem megy most steames verzióban, pedig pont megvettem. :DDD
C++-ra panaszkodik, pedig mminden verzió fent van, 32/64 is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#1442) BaliJack válasza BaliJack (#1374) üzenetére


BaliJack
aktív tag

Ez az EPU nevű program volt a ludas: ott Never-re állítottam a monitor standby-ba küldését, és nem kapcsolt le a monitor (meg sötétült el a tv) filmnézés közben.

(#1443) WonderCSabo válasza Sub-ZeRo (#1441) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem a non-steames megy. Bár tény és való, hogy sok viszonylag új (4+ éves) játékkal vannak bajok. :(

(#1444) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok!

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy van egy program amivel tudom szabályozni a notebookom ventijét. Viszont ez még a Vista/Windows 7 oprendszerekkel nem találkozott így csak úgy lehet feltelepíteni, hogy a driver signature enforcement-et F8-al kikapcsolom indításkor, a program hibátlanul feltelepíthető, és használható. Hogy lehetne megoldani azt, hogy normál indításkor ne írja ki hogy faniodriver.sys is disabled tehát hogy átmenjen ezen a driver signature enforcement "átvilágításon"?

Vagy nem lehet kikapcsolni ezt véglegesen?

[ Szerkesztve ]

(#1445) SLYM válasza márNemKereső (#1434) üzenetére


SLYM
veterán

kikapcsolom mindig. esetleg más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#1446) qw78er89 válasza WonderCSabo (#1437) üzenetére


qw78er89
aktív tag

Köszönöm!

Akkor ezek szerint úgyis mindegy, hogy 32bit/64bit ebből a szempontból...

RootRulez: nem sok játékkal játszom, csak a WoW dobozán van az ajánlott cuccokban a 64bites Win7, gondoltam akkor már inkább ezt választom, de mivel StarCraft, Warcraft vonalon vagyok leginkább érdekelt, így akkor nem aggódom annyira :)

Köszi

Üdv

(#1447) bobsys válasza superecneB (#1444) üzenetére


bobsys
addikt

command promt administratorkent
bcdedit.exe -set loadoptions DDISABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING ON

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1448) RootRulez válasza qw78er89 (#1446) üzenetére


RootRulez
félisten

WarCraft (3 DotA) is fut szépen, ám a StarCraft az eléggé furán jelenik meg. :N

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#1449) superecneB válasza bobsys (#1447) üzenetére


superecneB
őstag

Ezt valami speciális módban futtatva kell? - Mert normálisan elindítvan cmd-t rendszergazdaként futtatva "A művelet sikeresen befejeződött" üzenetet kaptam mind két parancsra, ám restart után ugyan úgy az error fogad.

(#1450) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Az iránt érdeklődöm, hogy a keresési indexelésbe felvett mappák közül, a Start menüt hogyan tudnám kivenni ?
A módosításnál a tallózó ablakban nem kínálja fel a kérdéses mappát ( c:\Users\userneve\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\ ) így törölni sem tudom, de szerintem arra nincs szükségem, hogy ezt indexelje az SSD-n :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.