Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) mokus1


mokus1
addikt

Van egy fura problémám.gyári driverek.
Ha bedugom a 3,5es jack dugót akkor szól rendesen a külső hangszóróm (Logi Z5300)
Ha kihúzom és visszadugom csinál néha olyat hogy csak az egyik oldal szól jóval hangosabban.Ha megmozgatom a hangerőt bárhol asztalon media player akkor egyből beáll.Nem nagy hiba de mitől lhet?

(#4202) V.Stryker válasza Hunork (#4200) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem nem engedi módosítani.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4203) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Hello!

Segítség kellene. Tegnap újra raktam a gépemen a rendszert. Előtte működött 1 évig minden gond nélkül a hangkártyám, felismerte a win, de az újrahúzás óta nem. A kártya Creative Sound Blaster live 5.1-es. A win 7-et nem támogatja, viszont mint írtam tegnap előttig működött vele simán. Nem raktam fel semmi saját driverét, nem mókoltam vele. Az alaplap (Asus A8N5X) hangkariját sem tudom életre kelteni (Biosban már engedélyeztem), mert az alaplap sem támogatja a win 7-et. Vagy legalább is a hangkarihoz nincs win 7-hez való driver.
Magyarul az óra melletti kis hangszóró ikon mellett egy piros X van, nincs hangom!

Ötlet???????
Új hangkarit nem szívesen vennék!

:R

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4204) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#4202) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a számítógép neve, nem a munkacsoporté... ;]
(Amúgy meg WORKGROUP a munkacsoport neve jelenleg)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4205) Hunork válasza V.Stryker (#4202) üzenetére


Hunork
veterán

A Módosítás gombra kattintva elő kell jönnie egy ablaknak. Abban lehet módosítani a számítógép nevet és a tartományt, hogy hova tartozzál. (ez van legalul) Ez elvileg alapértelmezésben a WORKGROUP. Ha nem az nálad, akkor te jössz! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4206) borix


borix
őstag

Üdv.Egy Dell Netbookon elmenne a Home Premium?
Nem tudom a pontos típusát ismerősé de 10 col körüli a kijelzője.
Jelenleg Starter fút rajta.

(#4207) mokus1 válasza borix (#4206) üzenetére


mokus1
addikt

Elmenne. De ha 1 giga ram van benne erősen ajánlott 2re bővíteni

(#4208) borix


borix
őstag

Köszi.

(#4209) Sub-ZeRo válasza ther (#4197) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem kell külön progi, simán jó. Ahogy írták, ha akkor be volt kapcsolva, akkor megcsinálta. Ha nem, akkor egy időpontot állíts be, amikor be van kapcsolva és ő megcsinálja.

(#4203) Joe bácsi: 1 hsz. Vagy van craetive topik, ott tudnak neked linkelni egy 7-es drivert hozzá. Nekem is audigy4 van és van hozzá driver. Ott segítenek neked. :K

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4210) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok

Hol találom a win 7 verziószámát?

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4211) Sub-ZeRo válasza Sickboy25 (#4210) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

CMD és systeminfo.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4212) pzstm válasza Sickboy25 (#4210) üzenetére


pzstm
titán

vagy beírod start menübe hogy winver és ENTER-t nyomsz neki ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4213) V.Stryker válasza Hunork (#4205) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hát valamiért egyszerűen nem megy. A médialejátszó nem látja még a munkacsoportot sem. És hiába vannak egy munkacsoportban, nem látom a másig géppel sem. vagyis egyikkel sem látom a másikat. Minden a leírtak szerint van beállítva. Nem is értem. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4214) Sickboy25 válasza pzstm (#4212) üzenetére


Sickboy25
addikt

ez az köszönöm

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#4215) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#4213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Csak W7-es gépekről van szó?
Nem az otthoni csoportról/ebben történő megosztásáról beszélünk ugye?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4216) igazmondó


igazmondó
csendes tag

Sziasztok, a win7 beépített partíció kezelője tud egyesíteni is ( c és d van jelenleg, a d-ből lecsíptem egy kicsit, ezt szeretném a c-hez adni ), mert olyat nem találtam?
Ha nem alkalmas, akkor mi az ajánlott és egyszerű?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#4217) Fire/SOUL/CD válasza igazmondó (#4216) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A lemezkezelő (szvsz) a D végéből csípett le most, nem? (Sajnos nem nagyon használom a lemezkezelőt ilyen feladathoz)
Az a progi, ami erre biztosan képes, az ez: [link]
(D partíció elejéből lecsípsz, majd a C-t átméretezed, kvázi a felszabadult rész hozzácsapod)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4218) V.Stryker válasza Fire/SOUL/CD (#4215) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szia,

Igen, mindkettő Win 7 home premium 64bit és mindkettő Otthoni csoportban van. Ez nem jó? Munkahelyibe kéne tenni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4219) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#4218) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az otthoni csoport IPv6-on kommunikál. Ez azért fontos, mert ennek a szolgáltatásnak mennie kell, nem lehet letiltva/korlátozva. Sajnos pl egyes víruskergetők ezt megteszik.

IPv6 Disable/Enable

Fontos! Nehogy az IPv6 használata IPv4 helyett fix-et használd, mert akkor nem kell netezni sem többet... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4220) djyuri


djyuri
őstag

Üdv

A másik gépen továbbra se működik egyik kékhalál progi se..
de lefotózta haverom a kékhalál képét,hátha nektek mond valamit

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4221) daruu válasza Fire/SOUL/CD (#4120) üzenetére


daruu
tag

Nem találom ezt a progit sehol máshol innen meg nem tudom leszedni :(

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#4222) V.Stryker válasza Fire/SOUL/CD (#4219) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bakker, ez sem használ. Minden ugyanúgy van a két gépen és csak saját magukat látják. :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4223) badd


badd
tag

Sziasztok!

Az érdekelne, hogy megoldható-e, hogy a Windows 7-en a Windows Mail 2011-es verzió fusson, a Windows Live Messenger-ből pedig a 2009-as?
Azért akarom ezt, mert a 2011-es MSN nagyon nem tetszik nekem, ezekkel a beépített közösségi dolgokkal, de a Mail-ből pedig a 2011-es jobban működik mint a 2009-es.
Ha feltelepítem a 2009-es msn-t, majd megpróbálom a 2011-es Mail-t, akkor az a gond, hogy mindenképpen frissíteni akarja az msn-t.

Szerintetek valahogy megoldható az amit szeretnék?

Előre is köszönöm!

(#4224) Sub-ZeRo válasza badd (#4223) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem. Vagy az egyik, vagy a másik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4225) Fire/SOUL/CD válasza V.Stryker (#4222) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Próbáld mag a "hagyományos módszert", azaz jobb egér a mappán és megosztás, otthoni csoportot szüntesd meg. (Meg persze úgy, ahogy korábban linkeltem, mert az erre az "old school" módszerre volt/van érvényes... Szerintem a régi módszerrel (ha úgy csinálod, ahogy a linkben) kapásból minden menni fog... :K

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4226) Воланд válasza badd (#4223) üzenetére


Воланд
titán

így néz ki a 2011-es wlm compact nézetben. így sem tetszik?

jah, ha nem akarod, akkor nem kötöd össze fb-vel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4227) badd válasza Воланд (#4226) üzenetére


badd
tag

de ha kinagyítom, akkor megint jön a hülyesége, nagyon nem tetszik és idegesítő.

(#4228) Laccoss válasza V.Stryker (#4222) üzenetére


Laccoss
addikt

Egyiken csinálsz egy otthoni csoportot, ott ad egy szám és betűből álló kódot, amit a másiknál az otthoni csoporthoz való kapcsolódásnál be kell írnod.

(#4229) Sub-ZeRo válasza Laccoss (#4228) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De egymást sem látják. Szerintem a routert kellene megnézni, persze ha arról megy. Ha meg nem, csak 2 gép, akkor a kábelt, hogy olyan kell e hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4230) Fire/SOUL/CD válasza Sub-ZeRo (#4229) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ööö, router is van? Erről lemaradtam... :B
(Jelenleg native ipv6 támogatás igen csekély routeren van, de ha a ipv6 és ehhez kötődő szolgáltatások kifogástalanul üzemelnek, akkor tartományon belül egy "mezei" routerrel sem lehet gond...Elméletileg...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4231) V.Stryker válasza Sub-ZeRo (#4229) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

A következő a helyzet. Van egy asus oplay r3 médialejátszó. Wifin csatlakozik a routerhez és az összes munkacsoportot eddig látta. (ha pl az asztali gép workgroup volt, a noti meg más, akkor azt is látta) A lejátszó szkenneli a hálózatot és jelzi, hogy milyen munkacsoportok vannak. De most semmit nem mutat. Már frissítettem a firmware-t is.

Inkább a wifihálóval lesz gond. Ugyanis ez az egész azóta van, mióta átköltöztettük az asztali gépet és abba is egy wifi kártya került. A notimat is cseréltem nemrég. Most minden wifin csatlakozik a routerre és azon kívül,hogy van net, sehol semmi más. :W

A router egy TP Link TL-WR841ND, az asztaliban lévő kártya meg szintén egy 300Mbs-es pci-os kártya.

Nem lehet,hogy valami a routerben van elb.szva?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4232) Laccoss válasza V.Stryker (#4231) üzenetére


Laccoss
addikt

Ping-et próbáltad?

(#4233) Hunork válasza V.Stryker (#4222) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Na, most akkor van két gép. Ezek routeren wifin keresztül értekeznek? Vagy lan- kábellel?
Utóbbi esetben jártam hasonló módon, akkor nem maradt más hátra, mint mindkét gépen az adapter tulajdonságot előhívni, feljegyezni IP címet, az egyiket szervernek kijelölni, és az automatikus beállítást elfelejteni.
A szervernek kijelölt gépen megadni a saját adatokat a "Következő IP cím használata + alhálózati maszk" részen.
A másik gépen meg szintén kézzel megadni a "Következő IP cím használata + alhálózati maszk", Speciális fülön megadni a szervernek kijelölt gép címét, mint "Gateway" és másik fülön "DNS kiszolgáló", a WINS fülön, ha meg nem megy így sem, akkor bepipálni a "Netbios tiltása TCP/IP felett" opciót.
Nálam ez két Win7 gépnél a "Tulajdonságoknál a TCP/IP protokoll 4-es verziója" módosítása esetén működött. Így tudtam játszani a fiammal...
Ez a Lan-kábeles módon segített nekem, de egy próbát megér szerintem, max ha nem megy, bepipálod mindenhol az automatikus kérést és minden visszaáll.
Érdemes a Windows Tűzfalat is megnézni, a Speciális beállításokban a bejövő és Kimenő szabályokat.
Hát most ennyi jutott eszembe, ha nem tudtam segíteni, elnézést, sajna, a Win szokott ilyet csinálni, bár a 7-es nagyságrendekkel jobb hálózatkezelésben az elődöknél... :K

MOD: közben írtál, tehát wifi. Én akkor is megpróbálnám kézzel megadni a szükséges adatokat egymásnak, hogy a két gép lássa egymást,...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4234) V.Stryker válasza Laccoss (#4232) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nem megy a ping sem. :F

Tehát a wifi routerrel vannak összekapcsolva. És minden wifin megy. Kábelen max áram. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4235) HZoli87


HZoli87
veterán

Sziasztok!

Kérnék egy kis segítséget. Adott az adatlapomon szereplő notebook. Az elmúlt 1 hétben kétszer produkált olyat, hogy véletlenszerűen kikapcsolt a monitor, de a gép ment tovább és nem reagált semmire. Csak a kikapcsológombra való hosszas rákönyökölés segített. Akárcsak itt a Technet fórumban. Végig hálózatról üzemelt a gép, akku is 100%-os az Aida szerint. Eseménynaplóban mind a két alkalommal ezt találtam.

KÉP1 - KÉP2

-----

Valaki találkozott már hasonlóval és mi orvosolja a problémát? Sosem volt ilyen tünete a gépnek, sőt kék halállal sem találkozott az elmúlt 2 évben.

Köze lehet ahhoz, hogy 1 hete cseréltem a VGA drivert (Nvidia 285.62)?

(#4236) sfdrakex válasza HZoli87 (#4235) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Energiagazdálkodás hogy van beállítva? Használat közben produkálta ezt, vagy otthagytad és csak ment a gép?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4237) HZoli87 válasza sfdrakex (#4236) üzenetére


HZoli87
veterán

Így van beállítva (KÉP), lassacskán 2 éve. Mind a két alkalommal használat közben jelentkezett. Áramszünetet kizárnám, mert az asztali lámpa végig világított, nem pislákolt.

(#4238) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémával fordulok, hozzátok ami nem hétköznapi..

Szóval.. félkómásan sikerült egy *.ink kiterjesztésű fájlt egy exe fájlhoz társítanom.
Aminek a végeredménye az lett ,hogy a parancsikonokat nem ismeri fel a gép, miattam. Semmit nem tudok elindítani. Csak ha kikeresem az indítófájlt..
Tisztában vagyok azzal, hogy a registry szerkesztésével könnyen törölhető lenne a fájltársításom.. csak az a baj hogy a Futtatás sem működik. És az istenért nem találom a közvetlen indítófájlt..

Valaki tudna nekem segíteni helyrehozni ezt a kis próblémát? :D

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4239) Fire/SOUL/CD válasza Hobbbyt (#4238) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

REG file-t gondolom tudsz futtatni. Ha igen, akkor ezt töltsd le (nem kell menteni) csak nyisd meg a ZIP-et és futtasd, majd restart: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4240) mokus1 válasza mokus1 (#4201) üzenetére


mokus1
addikt

erre valaki? :)

(#4241) leroyclub


leroyclub
senior tag

hozzám került egy gép, amin valamit kitörölhettek, mert a gép csak ugy hajlandó elindulni hogy csökknetett mód parancssorral. Ha rá is megyek F8-al hogy normál módú indítás akkor is azt tölti be. Beleraktam egy win7 lemezt, arról próbáltam javítani de nem nagyon talált hibát. Tudnátok ebben segíteni?

(#4242) sfdrakex válasza mokus1 (#4240) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem valami kontakt hiba lesz.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4243) Sub-ZeRo válasza mokus1 (#4240) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Kontakt hiba, vagy driver bug, esetleg minkettő, vagy a hangkari pusztul elfele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4244) mokus1 válasza Sub-ZeRo (#4243) üzenetére


mokus1
addikt

Kontakt hiba kizárva.
Akkor ha megmozgatnám a media playerbe a hangerőszabályzot akkor nem kellene helyre állnia. első körbe kiprobálok egy uj drivert :)

(#4245) ther


ther
aktív tag

Helló!

Egy frissen telepített Win7 professional Windows mappája kb mekkora helyet foglal?

Aálírás

(#4246) mokus1 válasza ther (#4245) üzenetére


mokus1
addikt

Nekem 12 gigát foglalt ha jól emlékszem.
32 vagy 64 bit?

[ Szerkesztve ]

(#4247) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Egy baromi idegesítő problémám van. A billentyűzetemen fel van cserélve a z és az y gomb. Az elhelyezés helyes, a feliratozás helyes, de valamiért mégis a másik karakter jelenik meg a billentyű leütésekor.
Az EN nyelvre váltás nem jó megoldás, mert akkor meg nincsenek ékezetes karakterjeim.

Van valami mód W7 alatt, hogy átdefiniáljam a billentyűzet karakterkiosztását?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4248) ther válasza mokus1 (#4246) üzenetére


ther
aktív tag

64bit, és nem is most lett telepítve. Jelenleg 17 giga körül van, ezért gondoltam hogy biztos van benne valami szemét. Milyen ideiglenes fájlok / mappák vannak amit lehet törölni?

Aálírás

(#4249) mokus1 válasza ther (#4248) üzenetére


mokus1
addikt

Az nem vészes. Nekem 17,5 vannak programok telepítve stb szóval szerintem az rendbe van

(#4250) ErosenZold válasza ther (#4248) üzenetére


ErosenZold
senior tag

futtasd le a Ccleaner-t

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.