Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) Hunork válasza Kephamos (#3949) üzenetére


Hunork
veterán

Kedvenceket el tudod menteni:
Személyre szabás-Könyvjelzők-Könyvjelzőkezelő-Rendezés-Exportálás html fájlba. Nyilván egy másik meghajtóra. Jelszavak: hát ezt az újratelepítés után be kell írni egyszer, utána a Személyre szabás-Beállítások- Személyes dolgok menüben kezelheted.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3952) Hunork válasza bok92 (#3950) üzenetére


Hunork
veterán

Persze, de mint mondtam, egy olyan időpontra, mikor még biztos jól működött. utána azért mehet egy nagytakarítás.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3953) bok92 válasza Hunork (#3952) üzenetére


bok92
addikt

De ilyenkor törlődnek a különböző fájlok, pl: zene, kép, dokumentum stb?Ja és az lényeges , hogy csak egy partícióm van? :F Vagy ilyenkor csak a rendszerfájloknál van változás?

[ Szerkesztve ]

(#3954) Воланд válasza Kephamos (#3949) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3955) Hunork válasza Воланд (#3954) üzenetére


Hunork
veterán

Nohát, ez most jól elmentem én is! :K Köszi! :C

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3956) Hunork válasza bok92 (#3953) üzenetére


Hunork
veterán

Huh. Hát elsőként egy jó tanács: legközelebb, mikor telepíted a Win-t, egy kisebb partícióra tedd, nem tudom mekkora a HDD-d, úgyhogy most azt mondom 40-60% arányban! Ezt komolyan tedd meg! :K

Nekem könnyű, mert 2 partíció van, ezért most azt mondom, amit másnál tapasztaltam. A rendszer-helyreállításkor a rendszer és a rendszer által használt könyvtárak (program files, Program data, Users) adatai módosulnak. Elvileg, ha külön mappába mentetted eddig a cuccaidat, azokat nem érinti, vagy csak azokat, melyek azóta kerültek oda.
Csökkentett módban én úgy tudom, hogy az USB megy, ezért mentsd el a nagyon fontos dolgokat.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3957) bok92 válasza Hunork (#3956) üzenetére


bok92
addikt

Értem.Na elindítottam a visszaállítást, és már egy 10 perce azt írja,hogy a visszaállítás előkészítése...Ez normális?

(#3958) Hunork válasza bok92 (#3957) üzenetére


Hunork
veterán

Igen, bár kicsit sok. Milyen gépen teszed mindezt? A laptopon, ami az adatlapodon van? Azért azon lassabb lesz, főleg, mert egy egész nagy partíciód van. Az biztos, hogy sokáig tart, max mikor újra indul a rendszer, azt írja ki, hogy a rendszer-visszaállítás nem sikerült. De reméljük, hogy azt írja, hogy sikerült.
Neked sikerült adatokat mentened?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3959) bok92 válasza Hunork (#3958) üzenetére


bok92
addikt

Igen az.
Hát remélem.Nem mentettem semmit,mivel annyira pótolhatatlan adat nincs, meg úgy vagyok vele, hogy bármit megcsinálok már, csak működne rendesen...

(#3960) Hunork válasza bok92 (#3959) üzenetére


Hunork
veterán

még mindig semmi? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3961) bok92


bok92
addikt

Na kész lett állítólag a visszaállítás, csak az a gond, hogy normál módban be sem kapcsol.Mármint a jelszó beírása után nem sokkal egy kék háttérrel, angol szöveget dob ki, hogy probléma van a windows kikapcsolásával, vagy valami ilyesmi...Szóval kurv@ jó... :W

(#3962) Hunork válasza bok92 (#3961) üzenetére


Hunork
veterán

Kapcsold ki a gépet, várj egy kicsit, újra bekapcs. Akkor is?
Sajna, ha nagyon szétesett a rendszer, előfordul. Mondtam, hogy lelkiekben fel kell készülni egy reinstallra... :(
Amúgy ha van még türelmed, akkor lehet másik pontot választani.
Vagy gép indulásakor nyomkodd az F8-at, kijön a Win indítómenüje, és válaszd a Legutolsó működőképes állapot visszaállítása pontot.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3963) bok92


bok92
addikt

Ja és most csökkentettben bekapcsolt, és írja,hogy nem sikerült a visszaállítas... ok megpróbálom azt

[ Szerkesztve ]

(#3964) Hunork válasza bok92 (#3963) üzenetére


Hunork
veterán

tudom, hogy nem vigasztal, de a fiam laptopján volt ilyen gebasz, és nem tudtam én se sokat tenni, elő a win lemez...de még reménykedek. Hátha sikerül valami. :U

ezt találtam, ha van másik gép, ahol van net:
[link]

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3965) bok92 válasza Hunork (#3964) üzenetére


bok92
addikt

Hát most fut az indítási javítás.de nem sok esélyt látok..

(#3966) Hunork válasza bok92 (#3965) üzenetére


Hunork
veterán

semmi? mindjárt megyek, és már érdekel, nagyon. tudom, hogy ez milyen neked... :((

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3967) Katatonia666


Katatonia666
aktív tag

Sziasztok! Valaki tudna abban segíteni, hogy hogyan tudom elérni azt, hogy a windows 7-em ne legyen ilyen "átlagos"? Szeretnék valami jóféle kinézetet neki, vagy ikonokat, vagy bármi mást, amitől vagányabb lesz vagy nem is tudom :) Nemrég láttam egy képet, ahol az ikonok a képernyő felső részében voltak és olyan volt mind, mintha egy buborék gömbön nyugodna.... Na, hasonlóra gondolok, de semmi érdekeset nem találtam eddig a neten...
64 bites a windowsom és ultimate SP1-es.

Kérem, aki tud segíteni, vagy linkelni valami oldalt ahonnan le lehet cuppantani dolgokat az íron egy privit, azt jóval hamarabb meglátom, mint ezt! :)

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#3968) Lenry válasza Katatonia666 (#3967) üzenetére


Lenry
félisten

hi!

ebben a topikban találhatsz ötleteket, illetve az első hozzászólásában sok hasznos link és leírás van Windows-szépítés témakörben.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3969) Katatonia666 válasza Lenry (#3968) üzenetére


Katatonia666
aktív tag

Köszönöm szépen! :) Meg kukkolom :)

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#3970) papg79


papg79
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a napokban telepítettem fel a gépemre a win 7-et egy 200 GB-os vinyóra, ami 3 részre van partícionálva. Sajnos az a partíció, amire a 7-est tettem kevésnek bizonyul, mert már csak pár giga szabad hely van rajta. Van valamilyen módszer, amivel át tudom partícionálni az egészet, hogy nagyobb legyen a c meghajtó? Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3971) Воланд válasza papg79 (#3970) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3972) papg79 válasza Воланд (#3971) üzenetére


papg79
tag

Köszönöm a gyors választ!

(#3973) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Sziasztok!

Új win7 64bit, Z5500-ra kötve, ha dts digital hang megy ki koax -ként az x-fi kártyáról, a fő hangerő ikot hiába némítom, tovább szól a zene. (a csúszka sem szabályozza a hangerőt ebben az esetben, semennyire, akárhová húzom.)

Úgy emlékszem, régi Win7-nél ez működött.

Tudtok megoldást,hogy működjön a némítás ? :F

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#3974) Sub-ZeRo válasza MrCsiT (#3973) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Driver csere. Mást nem tudok mondani.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3975) tupacamaru válasza sfdrakex (#3900) üzenetére


tupacamaru
veterán

THX, sikerült. :K :R

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3976) Vicoo


Vicoo
senior tag

Üdv!

Gyors kérdés: adott egy netbook, halott XP- vel. Egy partíció van rajta. Ha telepítek rá W7et, a rajta tárolt adatok megmaradnak, vagy formázza és kész vége? Valami olyan rémlik hogy XP esetén még az volt, hogy egy partíció esetén is meghagyta a fájlokat és a win mappát is, csak átnevezte. W7 esetén is műödne?

(#3977) Laccoss válasza Vicoo (#3976) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha nem törlöd, vagy formázod a partíciót, akkor meghagyja a fájlokat.

(#3978) Vicoo válasza Laccoss (#3977) üzenetére


Vicoo
senior tag

Tehát az egyetlen XP partícióra telepítem és semmi baja nem lesz? :O

Nekem a lényeg hogy a képek stb megmaradjon, mert most nincs kéznél külső hdd :S

[ Szerkesztve ]

(#3979) Tamás88 válasza Vicoo (#3978) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Igen megmarad, az egészet egy Windows.old könyvtárba teszi, és ott vissza tudod másolni a zenéket, és a fontosabb adataidat.

(#3980) Vicoo válasza Tamás88 (#3979) üzenetére


Vicoo
senior tag

Akkor is megmarad ha nem a frissítés, hanem az egyéni módot választom ? :B

Jav, nem szóltam, köszi ! :R

[ Szerkesztve ]

(#3981) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Ahogy beléptem a total cm-be egyből felfigyeltem hogy hova tűnt a Windows mappa? :Y Számítógép / Helyilemez ( C: ) látja. Nem állítottam semmit TCM-ben. Win 7 Ultimate 64-bit SP1-et használok. Válaszotokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3982) sfdrakex válasza Butcher-HUN (#3981) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tedd láthatóvá a rejtett mappákat, hátha.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3983) C0d3r válasza Butcher-HUN (#3981) üzenetére


C0d3r
addikt

Nem lett beállítva rejtett mappaként? Kipróbáltam egy mappán, rejtve alapesetben nem mutatja a Total Commander.

(#3984) Butcher-HUN válasza sfdrakex (#3982) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Lehet lama kérdés lesz, de azt hol lehet? Amúgy én nem nyúltam semmihez magától még is mi okozhatja ezt? :R :Y
U.I: közben megtaláltam, de nem csak a Windows mappát hozza elő hanem ilyen felkiáltójeles file-okat is. Elnézést ha nagyon Troll-nak tűnék de nem vagyok nagyon jártas Win 7 OS-ben :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3985) Воланд válasza Butcher-HUN (#3984) üzenetére


Воланд
titán

tc-ben, beállítások, általános beállítások, képernyő

"ilyen felkiáltójeles file-okat is"

rendszer fájlok és mappák, nem érdemes őket piszkálni

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3986) Butcher-HUN válasza Воланд (#3985) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Gondoltam viszont az zavar hogy eddig mutatta a Windows mappát és ezeket a felkiáltójeles rendszerfájlokat meg nem. Nem lehetne azt beállítani hogy csak a Windows mappát lássam újra? :R Esetleg TCM reinstall?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3987) sfdrakex válasza Butcher-HUN (#3986) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Windows mappán jobb klikk tulajdonságok és a REJTETT elől vedd ki a pipát. Utána vissza állíthatod, azt hogy ne látszódjanak a rejtett fájlok/mappák.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3988) Воланд válasza Butcher-HUN (#3986) üzenetére


Воланд
titán

Intézőben látszik rendesen a Windows mappa?

Jobb klikk, tulajdonságok, rejtett előtt nincs pipa?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3989) Butcher-HUN válasza sfdrakex (#3987) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Windows mappa jobb klikk: :F

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3990) Butcher-HUN válasza Воланд (#3988) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Intézőben igen látszik a Win mappa. :K

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3991) Lenry


Lenry
félisten

ezzel nem lehetne valamit kezdeni? Assassins Creednél és Battlefield 3-nál jön elő, miután elindítom a tényleges játékot (tehát nem a menüben, hanem miután már betöltött a pálya)
átrakja a játékot ablakba, itt rányomok valamire, aztán vissza a játékba. utána többet nem jön elő, de játékonként egyszer is zavaró.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3992) Hunork válasza Lenry (#3991) üzenetére


Hunork
veterán

Ezt a Win azért írja ki, mert szerinte a program lassabban fut, ha engedélyezve van.
Ezt kiküszöbölheted így:
Játék parancsikon jobb klikk, Tulajdonságok, Kompatibilitás, Asztal összeállítás letiltása.
És többet nem fog nyekeregni. (legalábbis nálam másik játéknál bejött)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3993) Tamás88 válasza Lenry (#3991) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

A legalsóra kattintasz, és akkor többet nem jön be. (na jó ez csak vicc volt)
Próbáld frissíteni a játékot, vagy a driver-t. Ha egyik sem jön be, akkor kénytelen leszel elfogadni a jelenlegi helyzetet.
Apropó Assasin Cred. Mit találtam:

Windows 7 Assassins Creed 2010 (x86/x64)
System Requirements:
- CPU: 1.5 GHz 32/64-bit
- VIDEO: with support for DirectX 9 and 128 MB of memory (for the theme Aero)
- RAM: 256 MB Minimum
- HDD: 12 GB (4 GB Space) Minimum

Szerintem hanyagolandó, meg amúgy is nem teszem ki a linket, hiszen szabályban ütköző (egyébként sem tenném ki).

[ Szerkesztve ]

(#3994) Reinhardt


Reinhardt
őstag

Haldoklo Acer laptopomon eredeti Windows van, a garancia lejart. A gep kuka erett. A Windows-hoz DVD nem volt, rejtett particiorol telepitheto.
Megoldhato -e egy operacios rendszer nelkul vasarolt laptopra atvinni legalisan?

(#3995) sfdrakex válasza Tamás88 (#3993) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

rá gugliztam, szép . . .

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3996) sfdrakex válasza Reinhardt (#3994) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem legális szerintem másik gépre tenni, serialod van hozzá egyébként? Mert esetleg praktikusabb szerezni azonos windows veziót mint a gépen volt és megpróbálni aktiválni a meglévő seriallal. A probléma az lehet hogy a serial valszeg a meglévő gépedhez van kötve.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3997) Hunork válasza Reinhardt (#3994) üzenetére


Hunork
veterán

Biztos nem lehet. :(
(Egy adalék: fiam laptopjában a HDD meghalt, szerviz kicserélte, de a Win-t nem tették rá, mondván a licenc szerint a HDD és nem a komplett laptop része...vicces... :((( )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3998) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Erre valaki? :F :R [link]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3999) Hunork válasza Butcher-HUN (#3998) üzenetére


Hunork
veterán

Hát ha oda telepítetted, akkor igen. :K
Szerintem TC uninstall, gép reboot, TC install. Akkor is?
(nálam ilyen még soha nem volt...nekem 7.5 van)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4000) föccer válasza Butcher-HUN (#3998) üzenetére


föccer
nagyúr

Beállítások menü-> általános beállításokban: képernyő beállításokban talán a legfelső pipálható beállítás, hogy mutasd a rejtett és rendszer fájlokat.

Pipa be, mindent leokéz és elvileg látszódnia kell.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.