Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Köszönöm.

(#3552) norma87 válasza sfdrakex (#3535) üzenetére


norma87
csendes tag

Igen ez jelentette a megoldást, jó nagy kavart csináltam magamnak:)
Szerintetek érdemes lenne áttálítanom a gépet AHCI -re? Jelenleg IDE van. Van még olyan lehetőség hogy RAPID. Ezektől éreznék gyorsulást, pl oprendszer betöltés stb...
Jelenleg a 2TB os vinyón fut. Ennek a típusa WD20EARX. Van még mellette egy SATA II 320Gb os , és egy sima ATA133 kábeles 250Gb-os.

Továbbá ha áttálítom ACHI-re, utána vissza szeretném állítani IDE re valami okná fogva..akkor az lehetséges?

(#3553) norma87 válasza norma87 (#3552) üzenetére


norma87
csendes tag

Még amit elfelejtettem írni... Windows 7 64 Bit fut.

(#3554) Sub-ZeRo válasza norma87 (#3552) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Win7-et AHCI-re érdemes telepíteni. (A vinyódhoz meg van frissítés, mert bibis.)

Nem lehetséges, ha csak nem a regben turkálsz, vagy újra nem telepíted.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3555) Hunork válasza 용 Bob (#3550) üzenetére


Hunork
veterán

Hm.
Szerintem először is indítsd csökkentett módban, ha betölt, akkor indítsd el a rendszer visszaállítást, nézz utána egy szép időpontnak, mikor jól futott.
Ha betölt rendesen, én nyomnék pl. egy Ccleaner-t, Regcleanert -t, egy vírusirtást. Biztos, ami biztos alapon.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3556) Tibi86 válasza Воланд (#3549) üzenetére


Tibi86
aktív tag

Az-az, pont arra gondoltam, mint ami a linken van. :R

(#3557) norma87 válasza Sub-ZeRo (#3554) üzenetére


norma87
csendes tag

Értem, van itt olyan aki ujratelepítés nélkül sikeresen visszafordította a folyamatot? AHCI>IDE.

(#3558) kivulallo válasza eketomy (#3546) üzenetére


kivulallo
tag

az a baj, hogy ez a legegyszerűbb megoldás... én meg nem akarok semmit elveszteni, másrészt meg nagy guru vagyok, szóval szeretek mindent bonyolultabban, veszteségek nélkül megoldani :DDD de azért köszi :) én is gondoltam már rá.

(#3559) Sub-ZeRo válasza norma87 (#3557) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Van, de az ide -> ahci volt.[link]
Fordítva nem tudom hogy működik.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3560) norma87 válasza Sub-ZeRo (#3559) üzenetére


norma87
csendes tag

A gépemben van 2 SATA II es vinyó, és egy ATA133 as. Így is bekapcsolhatom a AHCI-t?
Akinek Win7 van használjátok ezt a megoldást?

(#3561) FoxiestFox válasza norma87 (#3560) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Mi az az AHCI?

(#3562) RootRulez válasza FoxiestFox (#3561) üzenetére


RootRulez
félisten

Advanced Host Controller Interface

═════════════════════════════════════════

(#3563) Hunork válasza RootRulez (#3562) üzenetére


Hunork
veterán

:) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3564) Sub-ZeRo válasza norma87 (#3560) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Persze, de ha xp-t használsz, akkor nem tudod sata2-re telepíteni, mert az ahci drivert fogja keresni. Egy pendrive-ról be kell neki adagolni. Ja bocs, ez xp, itt a floppy játszik. :DDD A win7 már ezt tudja alapból, neki nem kell külön driver.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3565) kivulallo válasza kivulallo (#3558) üzenetére


kivulallo
tag

oké!
az van, hogy állitólag sérült a winlogon.exe-m (0xc000000f)
magának a rendszernek SEMMI (!) baja sincs, el is indul csak fekete képpel, mivel az inditási konfigurációs izékéje sérült vagy nincs... nem tudja mit kell inditani :DDD

na innen segitsetek légyszi:(
a cél: elkerülni az újratelepitést és a szenvedést a windows.old mappának a fájlaival, illetve programokkal amiket reinstallálni kell.

Köszi :)

(#3566) Sub-ZeRo válasza kivulallo (#3565) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Futtatás sfc /scannow parancs majd várd a messiást. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3567) kivulallo válasza Sub-ZeRo (#3566) üzenetére


kivulallo
tag

már megvolt... le se sz@rik...
azt irja h rendszerjavitás van folyamatban, inditsam ujra a Windows-t (inditó lemezről adtam az sfc-t)

DE HA EGYSZER NEM INDUL EL A WINDOWS..... XD

(#3568) Sub-ZeRo válasza kivulallo (#3567) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor csökkentet mód, hátha. Ha az sem, akkor az újra telepítés marad.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3569) kivulallo válasza Sub-ZeRo (#3568) üzenetére


kivulallo
tag

csöki mód nem megy az tuti...
most kicseréltem a winlogon.exe-t egy alapra.. reménykedünk...
és nem... miközben irom megy a gép és nem.. újraindul... lekapcsolja a vinyót és újraindul...
hát bekaphatja...ha szabad ezt itt mondani

JÓLVAN most már winload-om sincs... azt is lehet másolni:DD
egyszer csak sikerül

[ Szerkesztve ]

(#3570) MikaVejneGI


MikaVejneGI
aktív tag

Sziasztok
Kérdésem a követező , i5-os rendszert használok , érdemes feltenni win7 alá a chipset,lan kártya,hangkártya drivereket és azokat időnként frissebbre cserélni , vagy elég a win7 ill. a microsoft update center drivereit használni?
Előre is koszi a válaszokat.

Steam ID: MikaVejneGI , PSN ID: MikaVejneGI mindenhol másutt: MikaVejneGI vagy ATis_HUN

(#3571) Lenry válasza MikaVejneGI (#3570) üzenetére


Lenry
félisten

ha minden tökéletesen működik, akkor fölösleges külön felrakni

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3572) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Most tervezem szüleim gépét újrahúzni. Win7 64 bit menne fel rá. A kérdésem az, hogy az xp-re rá lehet-e húzni a win7-et vagy teljesen újra kell húzni a gépet?

Egy kicsit off, de office 2003-ból, egy pendrive-ra ki lehet menteni a mail-eket?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#3573) Lenry válasza adamssss (#3572) üzenetére


Lenry
félisten

XP nem frissíthető Win7-re
(a Vistára viszont igen, ami meg aztán továbbfejleszthető Win7-re)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3574) Sub-ZeRo válasza Lenry (#3573) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

De ahhoz meg kell azt hiszem az sp1, vagy a 2.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3575) sfdrakex válasza adamssss (#3572) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Maileket a levelező fájl menüjében lévő exportálással ki tudod menteni bárhova.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3576) cOxeR


cOxeR
Ármester

Sziasztok!
Telepítettem win7-et, viszont cmd futtatáskor nem enged egyes beállításokat, arra hivatkozva, hogy nem vagyok rendszergazda.
Egyetlen fiók van beállítva, ami alapból tudtommal rendszergazdai jogosultságokkal bír.
SSD finomhangoláshoz kellene pár parancssoros beállítás...pl a TRIM működik-e vagy sem... ilyen jellegűek.
Mi lehet a gond, hogy tudom ezt kiküszöbölni?
Köszi!

(#3577) Sub-ZeRo válasza cOxeR (#3576) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Futtasd a cmd-t rendszergazdaként. Vista óta nem vagy rendszergazda, mert ott az uac.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3578) Lenry válasza Sub-ZeRo (#3574) üzenetére


Lenry
félisten

őőőőaz lehet...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3579) cOxeR válasza Sub-ZeRo (#3577) üzenetére


cOxeR
Ármester

ctr+shift+enter
Régóta nem telepítettem gépet/eket...
Köszönöm!!!!

(#3580) Sub-ZeRo válasza Lenry (#3578) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3581) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Bocsi hogy rossz helyre írok, de nem találtam megfelelőbb topikot, me a Huaweis döglődik:

A Huawei E1752 működik Windows 7 64 bit alatt? Van hozzá driber? A Telenor ilyet adott ismerpsömnek, s a 3G kapcsolat nem működik neki. :(

(Bővebbet sajnos nem tudok még)

[ Szerkesztve ]

(#3582) Egorov


Egorov
aktív tag

Sziasztok!

A start gomb bele lóg a böngészőbe. Kisebbre lehet valahogy állítani?

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#3583) Sub-ZeRo válasza Egorov (#3582) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Tedd alúra vissza, meg hagyd nagyon a taskbart. Amúgy én nem tudok róla, hogy lehetne e kissebb.

(#3581) core2: Akkor a telenor oldalán kellene nézgelődni, ha van driver, akkor van, ha nincs akkor :(

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3584) Neil Watts válasza Sub-ZeRo (#3583) üzenetére


Neil Watts
veterán

dejóóó... Vista x64 driver van! Az megeszi a 64-es Win7? :)

(#3585) Sub-ZeRo válasza Neil Watts (#3584) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha szerencséd van akkor igen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3586) Neil Watts válasza Sub-ZeRo (#3585) üzenetére


Neil Watts
veterán

Közben kiderült jogy az egy másik típus... :W gyááá... :DDD
Na keresek tovább

(#3587) Lenry válasza Egorov (#3582) üzenetére


Lenry
félisten

cseréld ki egy kisebbre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3588) Hunork válasza cOxeR (#3576) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Próbáld ezt:
StartMenü- Számítógép- Kezelés- Helyi felhasználók és csoportok-Felhasználók
Itt a Rendszergazdára katt,és vedd ki a pipát a Fiók le van tiltva elől. Gépet újraindít, és Rendszergazda névvel jelentkezz be, és innentől mennie kell. Viszont ezt ajánlott friss telepítés után ELSŐ lépésként beállítani, mert különben nem találod ott a dolgokat, ahol eddig.(Úgyhogy inkább max 20-25 perc és kész is a reinstall, már ha nem épp most húztad fel az oprendszert!) Utána a fent említett művelet, és te vagy az úr a Win felett! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3589) cOxeR válasza Hunork (#3588) üzenetére


cOxeR
Ármester

Köszi Hunork, közben sikerült beállítanom azokat amiket akartam parancssorból, már csak pár apróság van, de ez inkább csak alkalmazások beállítása/optimalizálása, és utána nem nagyon szoktam rendszergazdagént piszkálgatni, innentől szinte csak dolgozom, és frissítem amit kell... :)

(#3590) Lenry válasza Hunork (#3588) üzenetére


Lenry
félisten

vagy egyszerűen letiltja az UAC-ot, és onnantól admin módban futnak a programok.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3591) Hunork válasza Lenry (#3590) üzenetére


Hunork
veterán

Ok, de én így szeretem... :K (imádok turkálni mindenhol... :D )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3592) krups8


krups8
tag

Halló! Az első hsz sb support pack link-jén csak engem nem vakit a letöltés bármely módja? :(

(#3593) Воланд válasza krups8 (#3592) üzenetére


Воланд
titán

[link]

remélem ezt kerested :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3594) Tamás88 válasza Egorov (#3582) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Tedd nagyobbra a tálca méretét (alapértelmezett).

(#3595) Sub-ZeRo válasza Lenry (#3587) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Attól hogy kicseréli egy másikra, még kisebb lesz? Mert a képne ugyan akkora a másik fajta, mint a gyári. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3596) qqcqqc válasza krups8 (#3592) üzenetére


qqcqqc
őstag

vagy használj kx-et. minden emu-s sb kártyával működik, szerintem sokkal jobb, mint a support pack.
nálam audigy 2 value, havernál sb live megy vele, sztereóban tisztább a hangja, magasabb a hangerő, egy kis ügyeskedéssel sok.1 is jó.

(#3597) BeerBier


BeerBier
senior tag

Üdv Urak!

Tud valaki valamilyen (lehetőleg ingyenes) skinező programot win7 alá?

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#3598) FoxiestFox válasza krups8 (#3592) üzenetére


FoxiestFox
félisten

A support pack nálam hibásan működött.
A kx megbízhatóbb, bár el kell szöszölni vele, mire baállítod.

(#3599) gabo9201


gabo9201
senior tag

Hello mindenkinek!

Olyan problémám van, hogy át szeretném írni a Win7 Boot menüjét. Viszont nem tudom hogyan kell. Találtam egy leírást, de ez nekem nem működik. Pontosabban az a gond vele, hogy nálam nem ad ki olyan lehetőséget a felugró ablak, hogy szekesztés. :F

Próbáltam beírni a futtatásba, hogy "boot.ini", de az sem vezetett eredményre.

A probléma amiért szeretném szerkeszteni a Boot menüt egyébként az, hogy nekem is kiad egy olyan op rendszert ami nincs is a gépen (Win7). Tehát bejelentkezésnél két Win7-et jelenít meg.

A segítségeket előre is köszi! :)

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#3600) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Lenne még egy olyan kérdésem, hogy az megoldható-e, hogy fenn hagyom a gépen a régi xp-t, és egy vadi új teljesen különálló ssd-re pedig telepítem a win7-et?
Ebben az esetben a win7 fogja látni a már pc-hez csatlakoztatott meghajtókat?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.