Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) Sub-ZeRo válasza 0519 (#3150) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor újra rakod a rendszert. ;]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3152) 0519 válasza Sub-ZeRo (#3151) üzenetére


0519
senior tag

én is azt hiszem ez az egy megoldás van.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3153) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Van egy Lenovo Y570 laptopom amire előretelepített Windows7 Home Premium SP1 64 Bit van.
Mind szép és jó, mert pár perc alatt már használható is a gép, de van egy pár gondom ezzel.

1. McAfee vírusirtó
2. Nem tudom, hogy konfigurálhatom-e a partíciókat úgy ahogy én akarom
3. Vannak rajta olyan programok amiket én nem használok, és nem is akarom hogy fent legyen (pl a legújabb MSN... nekem a 2009-ces volt még a használható kategória)

Van egy 30 GB-os partíció amin programok és driver-ek vannak (nem tudom, hogy az összes megtalálható-e ami jelenleg fent lévő Windows-ra van telepítve), szerintetek ha kimentem pendrive-ra az a particiót majd újrahúznám és feltenném az ott található programokat akkor az működőképes? Nem lesz semmi galiba? Csak mert a laptophoz nem járt semmi CD meg miegymás. Ja meg még valami rejtettpartíción van a Win7 Home Premium... de azt vajon ki lehet menteni, hogy a későbbiekben újra tudjam telepíteni?

Remélem nem bonyolítottam túl :B

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3154) Sub-ZeRo válasza Puma K (#3153) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1. Letörlöd és felraksz olyat ami neked tetszik.
2. Ami gyári, azt ne bántsd, azon van a telepítő.
3. A legújabb msn-t kell használod, mert ha most letörlöd, és a 2009-et felrakod, akkor első indításkor azt írja ki, hogy van egy újabb verzió, azt kell leszedni, telepíteni és akkor enged be.

A pendrive-os dolog nem fog menni, azt a 30 gigát felejtsd el, azon van a telepítő.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3155) BullZeye


BullZeye
veterán

Valami oknál fogva, nem akar W7 alvó állapotba menni magától, alig fut program, sőt az ismerteket ki is lőttem, és mégsem vált sleep mode-ba. Lefuttattam parancssorban ezt:
powercfg -energy

Ezt kaptam (2 hangkártya):

Ezzel most mit kezdhetek? Mármint hol tilthatom le pontosan, hogy ne akadályozza meg az Alvó üzemmódot? Vagy esetleg milyen módon tudom erőltetni az Alvó állapotot 10 perc után?

[ Szerkesztve ]

(#3156) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Új gépem van SSD-vel és egy "mindenes" vinyóval. Az SSD-n csak a rendszer van, oda semmi mást nem telepítek.

A Sajátgépben az SSD-re azt írja, hogy 77 giga szabad a 111-ből. Én soknak tartom a 40 giga helyfoglalást, egyszerűen nem tudom mi foglalhat ennyit. Maga a Windows mappa 17,8 giga nagyságú. Kijelöltem az összes mappát a meghajtón, majd tulajdonságok fül alatt a méretet nézve 20,8 giga az egész. :F Most akkor mi van? Mi foglal még egyszer húsz giga tárhelyet?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#3157) Sub-ZeRo válasza BullZeye (#3155) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megy mindkét hangkártya? Ha igen, akkor az alaplapit biosban tiltsd le majd próba.

(#3156) KubanitoS: A rejtett fájlokat is nézzd meg, mert a hibernálási fájl, meg a virtuális ram is szokott ennei nem keveset.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3158) Tamás88 válasza 0519 (#3147) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Először letöltöd ezt
majd letörlöd a driver-t,
harmadszorra újraindítod a rendszert természetesen csökkentett módban,
és végül használod a programot.

Remélem tudtam segíteni.

(#3159) Hegyirabló válasza Hunork (#3125) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sacred. Nagyon szeretem. Pista alatt nem megy, de nem kizárt, hogy 7-es alatt megy, bár szerinte ha Vista alatt nem megy, akkor 7 alatt sem fog. :F

Aquila non captat muscas.

(#3160) Hegyirabló válasza sfdrakex (#3124) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lásd egyel feljebb! :)

Aquila non captat muscas.

(#3161) Hunork válasza Hegyirabló (#3159) üzenetére


Hunork
veterán

Parancsikon, jobb klikk, Tulajdonságok, Kompatibilitás, itt bepipálni a Windows Xp sp3. (vagy akár Win98...) Nekem mindig bevált, bár lehet, hogy pont ez lesz a kivétel... Szurkolok neked! :K
Vagy: nézz utána, sok játéknak létezik Win7 patch. Ilyet is próbáltam már, és működött!

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3162) kidpepi


kidpepi
tag

A következő problémával fordulok ide.
A notimba vettem egy nagyobb winyót, és a win7-et szeretném átmenteni.
Enterprise lévén csináltam is egy képfájl-t a rendszerről külső winyóra, majd pendrive-ról bootolva, a számítógép javítása opciót választva eljutok a képfájl tallózásáig, és elkezdené a helyreállítást, de azonnal megáll a következő hibaüzenettel: "Nem sikerült visszaállítani a lemezképet. A hiba részletei: A paraméter nem megfelelő. (0x80070057)"
Többször próbálkoztam, mindig ugyanez. A szűz win7 települ pendrive-ról.
Előre is köszönök minden segítséget, nagy szívás lenne mindent újratelepíteni.

(#3163) Hegyirabló válasza Hunork (#3161) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ááá, köszi! :R

Bár azért elég rizikó, felrakom a Win 7-et, majd kiderül, hogy nem megy rajta a kis Sacredem, oszt tehetem vissza a zXP-t. :)

Hát legfeljebb majd visszarakom.

Aquila non captat muscas.

(#3164) BullZeye válasza Sub-ZeRo (#3157) üzenetére


BullZeye
veterán

Megy mindkettő, egyikről mikrofon, másikról hangfalak, mert SB nem szereti mikrofon boostot. Úgyhogy nem megoldás, ha letiltom, mert használnám. Csak azt szeretném elérni, hogy ne akadályozza meg sleep mode-ot.

(#3165) Puma K válasza Sub-ZeRo (#3154) üzenetére


Puma K
veterán

Akkor amit leírtál aszerint fogok majd cselekedni, csak előbb élvezkedem egy sort a játékokon :DDD

Amúgy az MSN-ből már használtam régebbi típust mikor már rég kint volt az újabb msn, csak azért megkérdeztem, hogy van-e valakinek valami tapasztalata ezzel kapcsolatban.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3166) Sub-ZeRo válasza BullZeye (#3164) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát pedig az egyiktől meg kell válnod. A 2 hangkari ha egyszerre megy, nem szerencsés. Szóval valamelyiket küld nyugdíjba.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3167) VaMik válasza lacy027 (#3087) üzenetére


VaMik
tag

Jónak tűnik, de ez jó Win 7-hez is? Vistas verziót olvasta a file nevében.

(#3168) sfdrakex válasza Hegyirabló (#3160) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Talán ez segít.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3169) 0519 válasza Tamás88 (#3158) üzenetére


0519
senior tag

Kösz az ötletet.
Sajnos ez sem segített.

a folyamat végigcsinálása után még mindig 3800-as szériát lát (6800-as helyett) a dxdiag.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3170) chungee


chungee
addikt

Sziasztok!
Van *.themepack fájlom. Hogyan tudom betölteni:F

(#3171) kutkut


kutkut
addikt

Sziasztok! Na, visszajöttem. :) Akkor kérdés, hogy tudom telepíteni a win7-et egy olyan gépre, amit most kapcsolok be először? A win7 jelenleg egy másik gépen van. Nincs DVD, USB pendrive.

Ötlet? :D

Meizu MX3 32GB

(#3172) Apollyon


Apollyon
Korrektor

A ghostolás nem jött be, a norton ghost tönkrevágott mindent.

Felraktam egy XP-t, aztán a Win 7-et, másodszorra is, mert az első win 7-et tönkretette a norton. Viszont második telepítésre már nem jön be a boot választó, így az XP-t nem tudom elindítani, csak a Win 7 indul el, viszont ott van másik partíción az XP. Valami boot ügyeskedés kellene. Tipp, hogy tudjak választani XP és Win 7 között?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3173) Hunork válasza kutkut (#3171) üzenetére


Hunork
veterán

Hát szerintem valamelyik legyen, inkább DVD, mert gondolom azon van a Win, ha csak átmenetileg is, utána, ha minden kész, vissza is mehet a másik gépbe a DVD meghajtó.
Szerintem.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3174) chungee válasza Apollyon (#3172) üzenetére


chungee
addikt

Én most akarom újrarakni a 7et és szűzen leghost-olni. Miért mi történt ghost-olás közben:F

A boot menü op. választás kérdésedre pedig: [link]

(#3175) kutkut válasza Hunork (#3173) üzenetére


kutkut
addikt

Meghajtó van, DVD nincs. :D A win-t meg netről töltöm. Legálisan, de ez most nem ide tartozik.
Azt nem lehet, hogy az új gépbe kerülő HDD-t rákötöm a régi gépre, felrakom rá a windowst, majd vissza az új gépbe és onnan telepítem?

Meizu MX3 32GB

(#3176) Apollyon válasza chungee (#3174) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi ez a megoldás működött.

Az történt kérlek hogy szépen megcsinálta (hideg recovery volt) de induláskor bejött egy ilyen IMAGE loading win 7 ablakocska, és megfagyott az egész. Bedöglött. Szóval rakhattam újra. Még jó hogy nem bíztam benne, hogy archiváltam mindent máshová is, szerencsére csak annyit szívtam meg hogy most telepíthetek mindent újra.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#3177) Hunork válasza kutkut (#3175) üzenetére


Hunork
veterán

Ómájgád! :D
Már értem.
Vagy nem?
Legálisan?
Vagy nem?
:N

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3178) Воланд válasza Hunork (#3177) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3179) kutkut válasza Hunork (#3177) üzenetére


kutkut
addikt

Egyetem miatt ingyen szedhetem le szinte az összes microsoft softot. :) (((Warezoltam már életemben, de ez tényleg legális. :DDD)))

És megelőztek, lol. :C

[ Szerkesztve ]

Meizu MX3 32GB

(#3180) Воланд válasza kutkut (#3175) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Ebben a formában képfájlból nem fogsz tudni merevlemezről merevlemezre telepíteni (lehet ilyet, csak kell hozzá egy srv2k8).

Szóval dvd-t kell venned, vagy egy pendrive-ot kölcsönkérned.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3181) Hunork válasza Воланд (#3178) üzenetére


Hunork
veterán

Ok. Már értem! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3182) BullZeye válasza Sub-ZeRo (#3166) üzenetére


BullZeye
veterán

Mégis mi köze van a kettőnek egymáshoz? Otthon is 2 hangkari van bent, és mégis elmegy Sleepbe 10 perc után. Úgyhogy kössz a tippet, de marad a 2 kari.

(#3183) bok92


bok92
addikt

Üdv!
Lehet hülye kérdés, de az normális, hogy a tegnap óta használatban levő notebookom, fizikai memóriájának több mint 50% foglalt, több mint 120 folyamat..(4 GB ram van benne.)
És alig van rajta egy két program+ a gyári (Vaio) progik.
Csak azért kérdem, mert az otthoni pc-n amiben 1 Gb ram van, és többnél több progival, alig 300 Mb-t foglalt... :F

(#3184) Core2duo6600 válasza #41133696 (#3055) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, teljesen jó így.

3052-re valaki ?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#3185) Fire/SOUL/CD válasza Core2duo6600 (#3184) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"És alig van rajta egy két program+ a gyári (Vaio) progik."
Azok szoktak enni... Nem csak Sony-nál, úgy általában ezek az ilyen-olyan gyártó általi utility-k arra jók, hogy lassabban induljon a masina, meg feleslegesen terheljék a gépet...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3186) bok92 válasza Fire/SOUL/CD (#3185) üzenetére


bok92
addikt

Köszi!.Akkor ezek szerint érdemes azokat leszedni... :F

[ Szerkesztve ]

(#3187) Fire/SOUL/CD válasza bok92 (#3186) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Először térképezd fel pl a feladatkezelővel, hogy valóban azok eszik-e az erőforrásokat.
Én olyan utility-kre gondolok, mint pl LAN monitor, PowerScheme manager, WIFI manager stb stb...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3188) bok92 válasza Fire/SOUL/CD (#3187) üzenetére


bok92
addikt

Oké! Kösz szépen!

(#3189) Sub-ZeRo válasza BullZeye (#3182) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mert ha nem szenvedtél vele, akkor egy IRQ-n mennek és össze akadhatnak. De ha hagyod, akkor hagyod, nem izgat, nekem megy sleppbe a gép. ;] (egy próbát megér de ha nem próbálod ki, akkor így jártál ;] )

(#3170) chungee: Úgy mint az exe-ket. 2 kattintás. ;]

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3190) chungee válasza Sub-ZeRo (#3189) üzenetére


chungee
addikt

Köszi!

(#3191) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Ajanlatot szeretnek kerni CPU monitorozo gadget-rol, foleg a terhelesre valtozo magfrekvencia erdekelne. Ketmagosrol valtottam harommagosra, de nem kell meg a plussz kakao, ezert le is vettem a corefrekvenciat hogy ne fogyasszon sokat.
Tudom hogy a Google a baratom, de en inkabb arra lennek kivancsi hogy erre a celra melyik a legnepszerubb.

(#3192) slemo


slemo
tag

Hali
Olyan problémám van, hogy a tegnap reggeli win update után (bár lehet, hogy semmi köze hozzá) a gépem hihetetlen módon szaggat (programokat lassan indít el, videó közben beszaggat, stb). kb 15 svchost.exe fut ami szerintem rengeteg. Indulás után kb 2 percig tökéletesen működik a rendszer és csak utána kezd szórakozni. És egy idő után kékhalál. [link]
[link]
[link]
Vírusirtókkal átnézve és nem találtak semmit (avast, spywareterminator, malwarebytes).
Csökkentet módban nem csinálja (úgy vagyok most is)
Ha valaki tud segíteni az jó lenne.
Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#3193) 0519


0519
senior tag

all_cpu_meter

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3194) 0519


0519
senior tag

Javaslom nézd meg, hogy sikerült-e a frissítés.
Gyanítom nem végzett még és az fut/próbálkozik még.

frissítési előzmények megtekintése

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3195) Hunork válasza slemo (#3192) üzenetére


Hunork
veterán

És azt is nézd meg a Feladatkezelőben, hogy mi terheli le a CPU-t, mert azért lassul le, mert valami ott dolgozik ezerrel! Fényképezd le, és tedd fel a képet róla.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3196) polonic válasza 0519 (#3194) üzenetére


polonic
félisten

Válasz és szerkesztés gombot megtaláltad?

Így azt sem tudni, kinek írsz.

(#3197) slemo válasza 0519 (#3194) üzenetére


slemo
tag

A frissítés sikerült. Erre már én is gondoltam.

A Mindenség egységes. Minden egy. A különbség csak látszat.

(#3198) 0519 válasza polonic (#3196) üzenetére


0519
senior tag

Némá!
Egy "kedvenc" beszól egy TAG-nak?

Akinek szólt, az tudta értelmezni.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#3199) pernyehuszar


pernyehuszar
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy számomra nagyon fontos kérdésem!

Van egy szótárprogim, de csak IExplorer 6-ra van optimalizálva. Jelzem nem kevés pénzt adtam érte. A gyártóval leveleztem, ennyit mondtak rá, hogy ez ilyen.
A laptopom csak Win7-et támogat.
Hogy tudnék én legegyszerűbben Win 7 alá nyesni egy IE 6?

Előre is kössz!

(#3200) polonic válasza pernyehuszar (#3199) üzenetére


polonic
félisten

Ha professional van vagy fölötte, akkor a virtuális xp mó jó lesz.

Ha nem ilyen verziójú wined van, akkor pl virtualbox és arra egy winxp-t telepíteni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.