Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) petata válasza szabonagyur (#4100) üzenetére


petata
őstag

Inkább itt kéne próbálkoznod: Nagy monitor hiba / gond / probléma topik
egyébként, ha van a laptopon DVI csati, akkor azzal kéne próbálkoznod

[ Szerkesztve ]

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#4102) szabonagyur válasza petata (#4101) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen van rajta az is:)
Köszi megpróbálom a másik topikor:)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#4103) petata válasza szabonagyur (#4102) üzenetére


petata
őstag

szívesen :)

I didn't poison your dinner. I wouldn't do that to food.

(#4104) djyuri válasza Hunork (#4090) üzenetére


djyuri
őstag

Lehet,hogy ennek is volt köze hozzá :)

Sokkal felgyorsultak a fagyások idejei. Max 1-2 másodpercre fagy meg a gép. És csak ritkán.

Egyelőre^^

Az érintett programok közül csak a cc cleaner volt hajlandó működni nálam!

(#4105) zoo8800


zoo8800
veterán

Üdv,

hol lehet beállítani, hogy egy program kifagyására a Win ne keressen megoldást?

rip and tear, until it is done

(#4106) Hunork válasza djyuri (#4104) üzenetére


Hunork
veterán

Hmm. Pedig a másik kettő is ingyenes, és jó. Ez furcsa. :F
De ha jobb lett, lesz, akkor jó. :K
(bár nem értem, hogy "felgyorsultak", és "csak ritkán"... :F )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4107) djyuri válasza Hunork (#4106) üzenetére


djyuri
őstag

Felgyorsultak.....hát pl csak meg-meg akad a gép...és a ritkán,hogy most az előbb volt csak egy..előtte 10 perceg minden ok.

A többi progi pedig akármit akartam vagy el sem indult vagy megfagyott és not responding....

[ Szerkesztve ]

(#4108) danih


danih
addikt

Következő a problémám - valami gáz van az engedélyekkel.
Van egy fiókom, adminisztrátori jogokkal. Mégsem tudok installálni egy Mozillát sem, mert azt mondja nincs hozzá jogom. Azt akarja logoljak be mint admin (semmi sem történik), vagy folytassam a jelenlegi fiókommal (szintén nem történik semmi) - mindkét esetben kilép.
UAC-bart a legalsó értékre húztam, nem tudom mit akar ez... nem lehet valamit a policy-ben beállítani, borzasztó idegesítő ez így...

(#4109) Draken


Draken
őstag

Sziasztok
Felraktam egy régi gépre a home basicet de a nett nem tudta belőni nem talált drivett a hálókártyához. elvileg p4s533mx lap van benne, vki tudna segiteni?

(#4110) sfdrakex válasza danih (#4108) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

UAC-ot miután lehúztad nyomtál újraindítást? Már biztonsági programok nincsenek fent? Milyen a Windowsod? Nem valami vérpistike edition?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4111) Hunork válasza djyuri (#4107) üzenetére


Hunork
veterán

Hm. Win milyen? (virágboltos?)
Szerintem szánj rá időt, rakd újra, az a legegyszerűbb. Előtte persze ments el minden fontos dolgot, de így legalább kiderül, hogy a Win "belseje" esik szét, vagy valami más a gebasz. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4112) Sub-ZeRo válasza Draken (#4109) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

[link]
Itt keress lan drivert, elvileg ez jó hozzá.
Amúgy meg ha nem talál drivert az update és tudod a típusát, akkor kugli/bang és kicsit keresgélsz... Nem nagy dolog...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4113) mcwolf79


mcwolf79
veterán

Azt hogy lehet eltüntetni, hogy a tálcán ne jelenjen meg az,hogy windows frissítés érhető el. Pontosabban az IE9-es verziójaCsak az a bibi,hogy már fent van. Ennek ellenére folyton ott éktelenkedik. Ha meg fel akarom installálni,hibá dob.

Xbox Series X GT: Mcwolf79xy PSN ID: x_mcwolf_79_x

(#4114) danih válasza sfdrakex (#4110) üzenetére


danih
addikt

Nem nyomtam restartot, nem kért... mindjárt megpróbálom.
Semmi nincs fent, csak a driverek, most raktam fel, mozilla lenne az első progi...
Win origi, munkahelyi laptop, semmi veéristván ultragaming black edition...

PS: restart kellett neki, most teljesen OK :R

[ Szerkesztve ]

(#4115) sfdrakex válasza Draken (#4109) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Chipsetet ha ismered érdemes chipset gyártó oldalán is nézni drivert.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4116) djyuri válasza Hunork (#4111) üzenetére


djyuri
őstag

Az lesz...csak folyamatosan dolgozok....most is rohanok fótra.....csak este leszek megint egy keveset....idegölő....

THX :R

(#4117) Draken válasza Sub-ZeRo (#4112) üzenetére


Draken
őstag

Köszönöm.

Sfdrakex sajnos csak az alaplap tipusát tudtam megmondani nem az én gépem

(#4118) daruu válasza Fire/SOUL/CD (#3703) üzenetére


daruu
tag

Itt lenne a kép és nem igazán tudom hozzáadni az üres particiót a C:-hez, valaki tudja a megfejtést? :F

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#4119) IfjVerIstvan


IfjVerIstvan
csendes tag

Az alábbi kis finomság esetében már kimerítettem a google barátságát ...

A jelenség kb. egy hete jelent meg. Egy változás történt akkoriban, beta BIOS frissítés véglegesre.
Logoff/Switch user esetén részlegesen lekapcsol a pc. Nem áll le a teljesen a gép, de nincs videojel, lekapcsol a monitor, hd és keyboard üzemel, mégsem lehet "vakon" bejelentkezni.
HW hiba kizárva, mivel csak az admin jogosúltságú user esetében történik ez meg, normal user hibátlanul kijelentkezik. Valamint a pingvin is egészséges:)
Érintetlen W7 ultimate x86, <30 napos telepítés, MS Office 2010, Firefox 8b és néhány portable prog, beépített FW és Avira free. Events viewer nem mutat releváns eseményt.
Manuális rendszerkarbantartás, optimalizálás, a megfelelő ismeretek birtokában. Power management rendben, de a sleep és társai teljes kikapcsolása sem hozott eredményt.
Kártevők eredménytelen keresése az összes szóbajöhető eszközzel megtörtént.

Akár a legvadabb ötleteket is előre köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Aláírva...

(#4120) Fire/SOUL/CD válasza daruu (#4118) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az a gond, hogy jó eséllyel, ami most szabad terület, az is logikai meghajtó volt, illetve annál a területnél kezdődik az Extended kötet. Ha ez így volt/van, akkor ha törlöd a most szabad területként feltüntetett területet, akkor a logikai meghajtók is mennek a levesbe.
Az egyetlen járható út az lesz, hogy a logikai meghajtókat átkonvertálod elsődlegessé (F-el kezd, aztán az E betűjelű), csak ezután törölheted azt a területet, illetve bővítheted ki a C partíciót. Elméletileg a W7 lemezkezelőjével is kivitelezhető a művelet, csal ha jól tudom (de ez közel sem biztos), a W7 lemezkezelője csak adatvesztéssel tudja logikaiből elsődlegesre átalakítani. Ha így lenne, akkor ezt a progit használd: [link]
Partíció konvertálása (ez elsődlegesből gyártana logikait, de fordítva is ugyanez az eljárás, csak a jobb egeres menüben Convert Logical to Primary lesz)
ugyanígy a jobb egeres menüben fogod találni a partíció törlése és partíció átméretezése részt is.

Ha valami nem tiszta, nem egyértelmű, akkor állj meg, mert bár a program alkalmas a feladatra, de ha a user valamit benéz, akkor mennek az adatok/partíciók a levesbe.
Ha lesz kérdésed, akkor azt már ebben a topikban tedd fel.

Értékes/pótolhatatlan adatokat mentsd le erről a hdd-ről egy másikra!
Ha nekiállsz, azt csak saját felelősségre tedd!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4121) atesz117 válasza daruu (#4118) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
Nyomj egy jobb gombot a szabad területen (zöld) és töröld a particiót (fekete lesz a zöls sáv -" nem lefoglalt terület" ) és akkor már kiterjesztheted a rendszerparticiót.

Samsung Galaxy A34 5G

(#4122) Fire/SOUL/CD válasza atesz117 (#4121) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Most írtam, hogy ha az a szabad területként jelölt rész, az Extended partíció eleje volt (ott kezdődött és az is egy logikai meghajtó volt), akkor a az összes logikai meghajtó megy a levesbe... Amit javasolsz, az az orosz rulett... ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4123) Katatonia666


Katatonia666
aktív tag

sfdrakex :

Nem buherált a windows-om, eredeti, igaz letöltött, de akkor se buherált, minden hardver ami a gépembe van soha nem volt húzva, minden alapon megy, ahogy kijött a boltból.

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#4124) Katatonia666


Katatonia666
aktív tag

sfdrakex :

Nem buherált a windows-om, eredeti, igaz letöltött, de akkor se buherált, minden hardver ami a gépembe van soha nem volt húzva, minden alapon megy, ahogy kijött a boltból.

Ezt lehet kétszer küldte el....

[ Szerkesztve ]

Ami nem öl meg, az megerősít. Kivéve a medve, mert az megöl!

(#4125) atesz117 válasza Fire/SOUL/CD (#4122) üzenetére


atesz117
aktív tag

Bocs, nem frissítettem, csak most olvastam a hsz-ed, de az eddigiekből számomra nem derült ki, hogy a szabad terület logikai vagy elsődleges partíció volt-e, természetesen amit írtam, az elsődlegesre vonatkozott.

Samsung Galaxy A34 5G

(#4126) Hunork válasza IfjVerIstvan (#4119) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon szépen leírtál mindent. A kérdésem: most akkor olyan, mint mikor hibernálásba megy?
Kapcsold ki véglegesen, nézd meg úgy mit csinál (a Vezérlőpult erre nem jó)
Parancssor: powercfg -h off
Nagyon kíváncsi vagyok én is, mi ez! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4127) Draken


Draken
őstag

A win7 egyből talál netet ha a modemet usb-vel dugom össze a géppel?

(#4128) föccer válasza Draken (#4127) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha megvan hozzá a jogosultsága, hogy elérje azt, akkor jó eséllyel igen.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4129) Stitch


Stitch
őstag

Sziasztok!

XP-ről készülök váltani Win7-re. Tanácsokat szeretnék kérni, hogy mire érdemes odafigyelni a használat során.

Amiről például már tudok; Jobb gomb / Futtatás rendszergazdaként (+ mindig Rendszergazdaként futtassa).

Vannak ehhez hasonló apróságok?

(#4130) IfjVerIstvan válasza Hunork (#4126) üzenetére


IfjVerIstvan
csendes tag

Elsők között próbáltam, sőt ennél mélyebben is belementem power management-be, sajnos eredménytelenül.:(
Ekkor csak a power gomb marad, ezután persze sikít a helytelen leállítás miatt.
Nem hibernál vagy altat, de részlegesen leállítja a pc egyes elemeit. A hd (hang) és keyboard (betűváltó ledek) működik, mégsem tudok visszalépni a windows-ba.
Ebből az következik, hogy nem csak a megjelenítést kapcsolja le.

Aláírva...

(#4131) pzstm válasza Stitch (#4129) üzenetére


pzstm
titán

Amiről például már tudok; Jobb gomb / Futtatás rendszergazdaként (+ mindig Rendszergazdaként futtassa).

Írd le a konfigod és segítünk. Ez például nem tudom honnan jött és mire vonatkozik de így önmagában nem igazán állja meg a helyét sőt inkább a butaság kategóriába sorolnám még finoman fogalmazva is. ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4132) randras


randras
veterán

Helló!

Egy apró, de annál zavaróbb gondom van a Windows-ommal mostanság, akárhányszor beállítom, hogy mit csináljon főleg képeket, főleg videókat, vegyes tartalmat, stb... tartalmazó lemez/USB eszköz behelyezésekor, elfelejti, és mindig rákérdez, hogy mit csináljon vele. Nem lehet valamit registry-ben buherálni, hogy megmaradjon, amit beállítottam?

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#4133) mokus1


mokus1
addikt

egy kis segítséget kérnék.
Van egy sata-s usb-s dokkolom de nem ismeri fel a gépem pontosabban beledugom adja a hangot de nem látom sehol.Kezelőbe se. Egyik napról a másikra.A dokkoló másik géppel mükszik és hdd is.mi baj leeht? :F

(#4134) Stitch válasza pzstm (#4131) üzenetére


Stitch
őstag

Kicsit lazán fogalmaztam..szóval én úgy tudom, hogy magunk feltelepített programok esetében hiába van az ember rendszergazdaként bejelentkezve, futtatni is rendszergazdaként érdemes a programo . Vagy ez még így is badarság? :)

Most lesz bővítés; X4 640, 4 GB RAM, 1 TB + 400 GB winchester

(#4135) pzstm válasza Stitch (#4134) üzenetére


pzstm
titán

Ilyen konfiggal egyedül arra figyelj, hogy x64-es verziót rakj fel. Persze alaplapodhoz nézz drivert meg eszközeidhez, de nem hinném hogy lesz vele gond.

futtatni is rendszergazdaként érdemes a programo .

Miért is? Most így nagyhirtelen végigzongoráztam a leggyakrabban használt programokat, de sehol nincs nekem beállítva hogy rendszergazdaként fusson.... :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4136) Stitch válasza pzstm (#4135) üzenetére


Stitch
őstag

Akkor ezek szerint ez a rendszergazdás dolog nem olyan fontos, mint hittem.

x86-os verzióra készülök (a 3,5 GB RAM nem fog zavarni), egyébként miért lenne jobb a 64 bites?

(#4137) pzstm válasza Stitch (#4136) üzenetére


pzstm
titán

én személy szerint azt preferálom inkább, és egész konkrétan az égegyadta világon semmilyen hátrányod nem származik belőle. ;) ( az oprendszer minden memóriával együtt lát 4giga RAMot, tehát egy erősebb videókártyával már nem is 3,5GB-od lesz;)

Miért x86-ra szeretnél váltani?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4138) Stitch válasza pzstm (#4137) üzenetére


Stitch
őstag

Ejjj...a VGA RAM is beleszámít...ezt nem tudtam. :)

Akkor muszáj lesz x64-est használni. Kösz!

(#4139) föccer válasza Stitch (#4138) üzenetére


föccer
nagyúr

Minden memória bele számít. Még a CPU belső gyorsító tárai, vagy a merevlemezen lévő is. Minden, amivel a Win-nek dolga akad :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4140) pzstm válasza Stitch (#4138) üzenetére


pzstm
titán

Egesz gyorsan sikerult rabeszelni x64re ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#4141) Stitch válasza pzstm (#4140) üzenetére


Stitch
őstag

Most, hogy felvilágosítottatok muszáj lesz, mert VGA bővítés is lesz és 1 GB-os kártya van úton. :)

föccer: kösz az infót!

(#4142) Draken


Draken
őstag

A tegnapi nap folyamán felpakoltam egy régebbi gépre a home basicet az egyik újraindítás után dölt betű lett mindenhol (pl start menü,óra,böngészőben címsor), hogy tudnám visszaállítani?

(#4143) sfdrakex válasza Draken (#4142) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztalon jobb klikk/személyre szabás/megjelenés

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4144) apacs78


apacs78
csendes tag

Hello

Olyan kérdésem lenne, hogy W7 alatt felvan rakva a virtuális Xp, és lehetne-e olyan parancsikon létre hozni ami elinditja a virtuális xp -t és benne egy programot, mert kislányomnak a manó matek nem fut w7 alatt csak így és picit macerás az indítása.

Online F1 menedzser: http://www.gpro.net/?id=111532

(#4145) kraftxld válasza apacs78 (#4144) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezt hívják xp mode-nak, és a parancsikon automatán létrejön az XP-be telepített cuccokról.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4146) Воланд válasza apacs78 (#4144) üzenetére


Воланд
titán

persze, lehet.

C:\Felhasználók\Felhasználónév\Virtuális gépek (asszem így van magyarul) és itt lesz az xp, jobb klikk rajta és parancsikon létrehozása. a virtuális gép alatt meg be kell tenni az adott programot az indítópultba, így automatikusan fog indulni, mikor elindítod a virtuális gépet.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4147) Воланд válasza kraftxld (#4145) üzenetére


Воланд
titán

jé, tényleg, ezt eddig nem is figyeltem. thx! :R

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4148) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok
Media centerben lehetséges a tv tuneres adás megosztása, DLNA-val? Ha igen, hogyan?

(#4149) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hogy lehet a tűzfalhoz kivételt hozzáadni vagy programokat letiltani?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#4150) apacs78 válasza kraftxld (#4145) üzenetére


apacs78
csendes tag

Az elöbb kimaradt egy fontos dolog w7 64 bit
ez nem müködik, mert w7 64 bites és a progi 32 bites :(
azért ennyire nem vagyok láma :) a kompatibilási dolgokat mind végig zongoráztam

(#4146) woland_y2k

Köszi, ha otthon leszek kiprobálom

[ Szerkesztve ]

Online F1 menedzser: http://www.gpro.net/?id=111532

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.