Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) GaborGh válasza RootRulez (#3498) üzenetére


GaborGh
őstag

...és előtte mennyi ideig működött megfelelően, mielőtt elkezdte produkálni a hibákat?

[ Szerkesztve ]

(#3502) RootRulez válasza GaborGh (#3501) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez most érdekes, mert mióta megvan az SSD, utána feltettem a Win7-et és ment kafán az első komolyabb frissítésig. Utána valami meghülyítette a gépet, nem indultak programok, a megnyitás vagy akármilyen párbeszédpanel helyett hibaüzenet fogadott... Szóval akkor csináltam egy rendszer visszaállítást, és azóta működik, csak időközönként kakil be. :U

Szóval mindenképp dukálni fog neki egy rendszer reinstall. :U

═════════════════════════════════════════

(#3503) GaborGh válasza RootRulez (#3502) üzenetére


GaborGh
őstag

Jól van, akkor megvan a hunyó...

Egyébként eredeti az OS?

(#3504) RootRulez válasza GaborGh (#3503) üzenetére


RootRulez
félisten

A lemez nem, de a kód a lényeg... :DDD Nem akarom összekarcolni :U

═════════════════════════════════════════

(#3505) GaborGh válasza RootRulez (#3504) üzenetére


GaborGh
őstag

:))

Akkor jó éjt és jó telepítgetést(Bill legyen veled) :D

[ Szerkesztve ]

(#3506) GaborGh válasza GaborGh (#3505) üzenetére


GaborGh
őstag

Hm, találtam még valamit, ami esetleg segíthet:

Start menü, majd a Vezérlőpult.
A keresőmezőbe írd be az érzékelők szót, majd kattints a Tartózkodásihely- és egyéb érzékelők elemre és engedélyezd az érékelőt!

Reméljük csak ez volt a gubanc...:)

(#3507) #16820480


#16820480
törölt tag

hogyan lehet azt megoldani, hogy ne tudjon semmi fókuszt lopni az éppen aktuális ablaktól? nagyon bosszantó, és mellesleg biztonsági proléma is lehet adott esetben...

(#3508) _kovi_


_kovi_
aktív tag

sziasztok!

Alaplapcsere miatt a windows7-em nem élte túl.
0x7B-vel száll el.
Megpróbáltam a régire rátelepíteni, én kis naívan azt hittem a dokumentumok könyvtárat nem írja felül. Hát felülírta... Minden játékmentésem oda... :( :O
Nem teszi ilyenkor el valahova ilyenkor a régi privát mappát?

(#3509) TigerCat válasza _kovi_ (#3508) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha azt választottat, hogy frissítő telepítés, akkor igen. A C-n elvileg egy Old mappában megtalálod, ha jól emlékszem. Bár nagyon rég csináltam ilyet, nem 100...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3510) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Szerintetek mitől lehet az hogy időnként mint ha megfagyna a rendszer? ( Win 7 x64 SP1 ) Értem ez alatt hogy meg akarnék nyitni bármit nem tudok mert mit hogy ha töltene legalábbis a kurzor azt mutatja de nem reagál. Ez eltart vagy 30 másodpercig vagy talán kicsit több időbe, de utána minden meg nyitódik amire rá kattintottam. Mitől lehet ez? Válaszotokat előre is köszönöm! :R
U.I: Mostanában történt hogy le irtottam 4 trójait a rendszerről, MBAM PRO-val illetve tunigot próbáltam és volt hogy többször kék halálozott a gép sikertelen OC és újraindítottam. Azt írta bootolásnál hogy javításra van szükség amit én figyelmen kívül hagytam mivel az esetek többségében sajnos sikertelen szokott lenni. Ez akár okozhatja ezt a jelenséget vagy talán valami vírus? :F :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3511) GEPESZ66 válasza Воланд (#3461) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ma reggel a feleségemnél ismét volt kékhalál , amikor rákattintott a kikapcsolásra.A következőre gondolok, de nem tudom, hogy okozhatja-e:böngészett, s mikor bezárta a böngészőt rögtön rákattintott a kikapcsolásra, nem várt néhény másodpercet sem.
Egyébként a következő kód volt a hibaüzenet:STOP0x0000000A

(#3512) Воланд válasza GEPESZ66 (#3511) üzenetére


Воланд
titán

és most sincs a minidump mappában semmi?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3513) GEPESZ66 válasza Воланд (#3512) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most nem vagyok otthon, majd este megnézem és megírom.Köszönöm a segítségedet!

(#3514) redhunter


redhunter
senior tag

Tud v.ki abban segiteni hogy a windows 7 intéző egy külső wd merevlemez, egy bizonyos mappa megnyitásakor mindig megáll.Windows intéző hibát észlel és leáll üzenettel.Utána 2 másodmerc mulva indul,müködik minden.Ez egy mkv-kat tartalmazó mappa aminek eddig semmi baja nem volt. Más fájl kezelő programmal simán megnyitható hiba nélkül.

PSN - RedFoxHun

(#3515) eketomy válasza redhunter (#3514) üzenetére


eketomy
senior tag

ez most egy elég ostoba válasz lesz de sorry érte!

NE használj WINDOWS intézőt, totalcmd 4ever :))

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3516) Boheman


Boheman
csendes tag

Helló!!! volna egy problémám a vásárolt hangkártyámmal. Firewire kimenete van, de a notebookomon nincs firewire bemenet, így usb re kötöttem. A probléma, hogy nem ismeri fel a külső eszközt. Firewire to usb papa-papa kábelem van. Windows 7 Ultimate 64bites operációs rendszer. Illesztőprogramot telepítettem. Kérdés: hogyan tudnám párosítani az eszközt, van e- valamilyen külső firewire kártya amit hozzáköthetek a géphez, esetleg tudok e firewire csatlakozót beépíteni új portként? Fontos volna a segítség, köszönöm.

(#3517) redhunter válasza eketomy (#3515) üzenetére


redhunter
senior tag

Nem is használom egyébként mert fájl mozgatásokhoz tc-t használok .Csak amikor néha a sajátgépet megnyitom és ott nézném meg ennek a mappának a tartalmát akkor van ez a hiba.Nem nagy hiba gondolom én ,csak érdekelne hogy vajon mitől lehet?

PSN - RedFoxHun

(#3518) eketomy válasza Butcher-HUN (#3510) üzenetére


eketomy
senior tag

hi!
vírus is okozhat ilyen jelenséget, de mint írtad hogy tuningoltál, sztem inkább ott lesz a gond!
javaslom, hogy ha nem vagy jártas -e téren akkor inkább állíts mindent vissza alapra és hagyd a tuningot! úgy nézd meg hogy mit csinál a gép, érdemes még esetleg egy memtestet lefuttatni ill. egy avast-ot feltelepíteni és azzal leellenőriztetni a gépet (ez nagyon alapos mindent megtalál ami vírus)
Nem tudom milyen idős a gép, de lehet hűtés probléma is lehet hogy túlmelegszik, lehet hogy alapos tisztítás sem ártana! üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3519) eketomy válasza redhunter (#3517) üzenetére


eketomy
senior tag

hát ezt most látnom kellene, hogy többet tudjak mondani, annyit próbálj meg hogy futtass le a wd winyódon egy scandisk-et (de végülis mindegyik hdd-n lefuttathatsz) hátha valami fájlrendszer hiba amit amúgy nem veszel észre csak pont az intéző fagy meg tőle!

ha ez nem segít akkor ez a windows kifürkészhetetlen rejtelmei kategória lehet még :))

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3520) Butcher-HUN válasza eketomy (#3518) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Koszi vegul is reinstall lett a vege most kezdtem. Amugy minden ki van pucolva ventik renben sztem a virus tett be neki ennyire vagy meg az hogy oc kozben meserult valami rendszer file. :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#3521) GEPESZ66 válasza Воланд (#3512) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Megnéztem.Az alsó ablakban két piros sor szerepel, amiben a következő van:

(#3522) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok !!!

Segítséget kérnék olyan problémám van hogy az ujj gépemen Win7 64 bit-es verzió
és nem enged belépni a nmag nevű torrentes oldalra kidob jelszóval és felhasználónévvel
biztos jók a adatok mert régi gépen meg be bírok jelentkezni am explorert használok
előre is köszönöm.

Üdv! Gordon

(#3523) Sub-ZeRo válasza GEPESZ66 (#3521) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor a lan drivered nem lesz jó. Törölni kellene, hogy a win magának rakja fel. Ha így van, akkor a legfrissebb drivert kellene levadásznod hozzá.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3524) Gordon32


Gordon32
tag

alaplapi lanom van akk azt kéne leszednem és hagyni hogy a windows keresenn vmit rá?

Üdv! Gordon

(#3525) RootRulez válasza Gordon32 (#3522) üzenetére


RootRulez
félisten

Próbáld meg más böngészővel. :K 1-2 oldal nekem is kényes a böngészőre, pl van, ami FF-al nem enged be, de Chrome-al igen. :K

═════════════════════════════════════════

(#3526) krups8


krups8
tag

Egy elveszett Wordpad dokumentumot vissza lehet állitani? Windows 7 és sajnos megfagyott mire megkajáltam. :O

(#3527) daruu


daruu
tag

Olyan kérdésem lenne hogy lehet anélkül növelni a Win7 es partició méretét, hogy az reinstallal is járjon? Mert ahogy jönnek a frissítések a hely meg úgy fogy vagyis már szó szerint elfogyott, a disk managment-be meg csak csökkenteni lehet, nekem pont az ellenkezője kellene.

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#3528) GEPESZ66 válasza Sub-ZeRo (#3523) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Hol tudom az eszközkezelőben törölni a LAN drivert?Vagy másutt kell?Ilyet még nem csináltam.Honnan tudom, hogy milyenhez keressek drivert?

(#3529) Sub-ZeRo válasza GEPESZ66 (#3528) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ott meg rá jobb gomb, és törlés. Ha megvan, akkor újraindítás. Majd próba. Ha akkor is csinálja, akkor az alaplapod típúsát megnézed, kugliba/bang-ba beírod majd megkeresed milyen lan van rajta, utána meg megnézed a gyártó honlapján van e hozzá win7-es driver.

(Ilyenkor jó lenne ha ki lenne töltve a cuccaidnál a rész, mert könyebb lenne a segítség...)

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3530) sfdrakex válasza daruu (#3527) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Easus Partition Managerrel vágj le a következő meghajtó elejéből annyit amennyit a C (vagy akármi az OS-ed meghajtójának betűjele)-hez csatolni szeretnél. Az Easus programja meg tudja csinálni hogy olyan részt vágjon le amin adat van, a partíción lévő adatokat átmozgatja. Fontos hogy a C meghajtó utáni partíciónak az elejét vágd le, csak azt tudod majd a C hez csatolni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3531) daruu válasza sfdrakex (#3530) üzenetére


daruu
tag

És evvel az egész mögötte lévő partíciót is hozzá tudom csatolni? Meg valami leírást nem tudod hol találok hozzá magyar nyelven szájbarágósan?
(Mert ősöknek kellene, mivel sajna én nem tudom nekik megcsinálni távolról)

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#3532) kivulallo


kivulallo
tag

sziasztok! nos az van, hogy van nekem egy Windows 7 Home Pre. x86 osom az egyik vinyón és feltettem a Developert (Windows 8) a másikra.
És a Win8 megölte a 7est. Meg forditva is... :DDD :DDD

Szóval a Win7 fontosabb.. szóval az el is indul de login után fekete a kép, csak egér van, gondolom ismeritek a problémát.. a baj csak az, hogy nem nyitja meg a feladatkezelőt, se CTRL+ALT+DEL se CTRL+SHIFT+ESC... ugyanez van csökkentettben is.
640x480as módban is
Utolsó helyes konfignál is
Csöki mód cmd-vel (csökkentett+parancssor)

a hibajavitó vagy hogy is hivják, nem talál semmi hibát, a telepitő lemez felismeri, hogy melyik rendszer hol van.

a lemezről a számitógép javitásánál próbáltam a bootrec.exe-t chkdsk-t...

olvasgattam olyanokról hogy a registryben van a HKLM\Software\MS\WinNT\Winlogon és abban a Shell, aminek az értékéhez az Explorer.exe kell legyen beirva, és hogy akkor lesz feka kép ha ez van: cmd.exe /k start cmd.exe
és nekem pont ez van beirva. olyat is olvastam hogy ha átirod Explorerre visszairodik ujrainditáskor.
ez is van! de az a baj, hogy rendszer-visszaállittás nincs, hibakereső=0, az Explorer mindig visszairodik a gép meg nem indul :((( :W
Szóval egyszerűen se előre, se hátra.
Próbáltam már kihúzni a vinyót, egyenként inditani, ugy sem megy..
Héé! miközben ezt irom, pont most "aludt el" a gép! tehát tényleg csak az explorer a rossz...

kár hogy leszedtem a linuxot, az mindent látott.. még a virusokat és le tudtam vele törölni shift+del-el... :DD

a Developer meg... semmi, az meghalt.. de nem is tetszett annyira az nem baj ha meghal, leszedem.. a 7es a fontosabb!

Köszi! És bocsi a rövid "i"-kért de lusta vagyok alt gr+j-t nyomni folyton. és a röviditéseim...azért is :DDD

kicsit hosszúra sikeredett... :(((

[ Szerkesztve ]

(#3533) sfdrakex válasza daruu (#3531) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha teljes partíciót akarsz hozzáadni akkor simán a W7 lemezkezelőjéből is menni fog a dolog, annyi a dolgod hogy töröld a partíciót, és az így kapott üres területet már hozzá fogod tudni adni a meglévő partícióhoz. Olyat nem lehet hogy adatokkal telit adj hozzá, csak üreset.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3534) norma87


norma87
csendes tag

Sziasztok

Vettem egy 2 Tb os vinyót, amit miután megvettem beraktam a gépbe és megformáztam két részre(itt megjegyezném itt még ment a win7 em a régi vinyón). Szal erre az újra szeretném feltelepíteni a win7 et. Azonban mikor kiválasztom a telepítőben h mélyk meghajtóra kívánom telepíteni ezt kapom:s : Setup was unable to create a new system partition or locate an existing system partition."

próbáltam h a többi vinyómat lekötöm majd ...de ugyanez a hibaüzenet, hiába már csak a 2 Tb os vinyó van.

Próbáltam h letörőltem a particiót majd ujra formázni akartam ekkor meg ezt kaptam: Failed to create a new partition on the selected unused space. [Error: 0x8004240f]

egyszerűen nem tudom rá telepíteni:s
valaki pls help
:s:s:s

[ Szerkesztve ]

(#3535) sfdrakex válasza norma87 (#3534) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Töröld teljesen a meglévő partíciókat, és a W7 telepítővel hozz létre csak egyet amire telepíted. A vinyó AHCI vagy IDE módban van ?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3536) norma87 válasza sfdrakex (#3535) üzenetére


norma87
csendes tag

sima Ide Ultra DMA 6, AHCI nincs a biosban bekapcsolva. Az egyik particiót mint irtam, már töröltem és még formázni sem engedi, a baj az hogy a másikon meg már vannak fontos adatok:s amiket átmásoltam...baker a régi vinyóról meg már töröltem véletlenül a win 7...:s

[ Szerkesztve ]

(#3537) sfdrakex válasza norma87 (#3536) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom SATA-s a vinyó, esetleg próbáld AHCI módba tenni biosban. A törölt partíciót ne is formázd semmit ne csinálj vele csak add meg a W7 nek hogy oda települjön, majd ő létre hozza és formázza magának.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3538) norma87 válasza sfdrakex (#3537) üzenetére


norma87
csendes tag

ahci...az sem segített.

semmit nem csinál. Hiába nem formázom..csak azt akarom h oda települjgn..semmi. Ugyanaz a hibaüzenet:s

de érdekes a 320as vinyómat tudja kezelni..formázni stb...
Nem értem ezt az egészet.

Ami érdekes:
mikor törlöm a 320as on az egyik particiót
így néz ki utána:
Disk 1 unallocated space: total size: 60Gb free size: 60Gb type: "ide semmi nincs irva"

míg a 2 Tb os vinyónál a törölt partició ilyen
Disk 0 unallocated space: total size: 90Gb free size: 90Gb type: "Extended" ez miii?

(#3539) sfdrakex válasza norma87 (#3538) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az azt jelenti hogy kiterjesztett partíció nem az az elsődleges partíció a vinyón, lehet ez okozza a gondot.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3540) norma87 válasza sfdrakex (#3539) üzenetére


norma87
csendes tag

hmm de attól formázni még kellene hogy tudja..nem?
Mert annak semmi köze a telepítéshez.

(#3541) sfdrakex válasza norma87 (#3540) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Formázásnak mennie kellene, igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3542) norma87 válasza sfdrakex (#3541) üzenetére


norma87
csendes tag

van itt olyan akinek sikerült mnr win et telepíteni egy 2 Tb vinyóra?...

(#3543) Davey7


Davey7
senior tag

Nekem van egy Dell notim,eredeti Win7Prof-fal. A problemam,hogy egy ideje mikor hibernalni akarom,csak ujraindul a gep,de ugy minden alkalmazas el van mentve ahogy volt.
Utannaolvastam es lehet,hogy driverfrissites kavart be. Szerintetek mi okozhatja?mert elegge idegesito,hogy csak sleep-elni tudom, es utanna par ora mulva hibernalja csak rendesen magat.

(#3544) GaborGh válasza Davey7 (#3543) üzenetére


GaborGh
őstag

Hogy próbálod rábírni a hibernálásra?

Engedélyezve van a hibernálás, mert nekem akkor indult mindig újra, amikor véletlen kikapcsoltam?!

(#3545) Davey7 válasza GaborGh (#3544) üzenetére


Davey7
senior tag

akar start menu->hibernalas, akar a bekapcsologombbal(be van allitva,hogy ha megnyomom hibernalja)

(#3546) eketomy válasza kivulallo (#3532) üzenetére


eketomy
senior tag

hi!

sztem a problémádra a megoldás az, ha hagyod a win8-at meg a hasonló bétás, aeros, témákat csak széthalasztják a gépet!

a legegyszerűbb ha leformázod a c: meghajtót és win7 re-install! utánna jó lesz (ameddig nem másolsz fel újabb felesleges win8 cuccokat)

bocsi, hogy így írtam le, de win8-at majd akkor ha kijön egy rendes alfa verzió!

üdv

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#3547) Воланд válasza eketomy (#3546) üzenetére


Воланд
titán

béta

ez a dev prev elmegy alfának, bár nem ez a legjobb szó rá.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3548) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Hi!
Processzor csere esetén, ugye nem kell újra telepíteni a windows-t?
Phenom 955-re váltok a jelenlegi 2 magos helyett. Fogja, használni a windows mind a 4 magot? Mintha rémlene, hogy ezt valahol be kell neki állítani? :F

Köszi

(#3549) Воланд válasza Tibi86 (#3548) üzenetére


Воланд
titán

Nem kell.
Használni fogja mind a négy magot.

Ha mégsem, akkor: [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3550) 용 Bob


용 Bob
senior tag

Hali!

Olyan problémám lenne, hogy nem akar elindulni a win, csak safe modban. :F

Hiába választom ki, hogy a win normál módú indítása, nem reagál rá.

Otlet?

MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.