Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Воланд válasza jozsi252 (#4498) üzenetére


Воланд
titán

Alaplapcserénél sem feltétlen kell újratelepíteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4502) fred741 válasza hackeeeee (#4445) üzenetére


fred741
csendes tag

Ez is megvolt, de semmi javulas. :(
Mindenhogy probaltam ujrarakni drivert, hivatalosat, update-set, de semmi. :S
Szerintetek ezt okozhatja hardveres gond? Gondolkodom,hogy visszaviszem a kartyat.

(#4503) wardemi


wardemi
senior tag

Üdv!
A "problémám" az lenne, hogy szeretném a laptopomat minél jobban megkímélni a túlzott használatbavételtől ezért a már jól ismert hibernálásból hogyan lehet felébreszteni a gépet kérdésre szeretnék választ kapni. A lapos ASUS K52JE névre hallgat és a bios-ban nem találtam olyan opciót, hogy automatikusan elinduljon adott időpontban (nem tudom, hogy bios frissítés van e rá és, hogy az tartalmazza ezt már vagy sem). Másik, amivel próbálkoztam a jó öreg ütemezett feladatok, de nálam az istenek se akart életre kelni se alvás módból, se hibernálásból pedig elvileg XP alatt működött a megoldás (http://techline.hu/wiki/2007/12/1/20071201_ebreszto). Ezért az lenne a kérdésem ismét, hogy hogyan tudom elérni a gép ébredését win7 alatt automatizálva?

UI.: remélem jó topikban raktam fel a kérdést tekintve, hogy a "probléma" win7 alatt merült fel.

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#4504) x_o_n


x_o_n
veterán

erre esetleg ötlet?

win xp alá van olyan program amiben be tudom állitani hogy csak a skyp és a böngészőben csak megadott 2-4 weboldalt lehessen meg nyitni azonkivül semmit?

(#4505) Tosee válasza x_o_n (#4504) üzenetére


Tosee
őstag

csak úgy mellékesen megjegyezném, hogy ez a Windows 7-es topic! ;]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4506) Mans20


Mans20
addikt

Napot

Négy hónapig AHCI be ment a hdd,most újraraktam a win 7 et,elötte bios default ahci beállít és install,a telepítés vége felé újjraindúl a gép de bootoláskor megáll a töltés,ott ahol a fehér szövegeket írja ki,biosba újra csak úgy jutottam be nagy nehezen hogy a sata kábelt kihúztam a hdd ből,úgy biosba vissza IDE re és így települt a win,ott regeditbe átraktam nullára amit kell,aztán biosba AHCI de ugyan úgy megáll a töltés,megint húzhattam ki a hdd-t és vissza ide re,fél éve még szépen betöltött AHCI be a rendszer és települtek a driverek,ha valakinek van ötlete örülnék,mert már hülyét kapok.P55 UD3 a lap,onboard SATA/ IDE device enableden van,az onboard SATA/IDE ctrl mode meg IDE-n,a sta raid ahci mode volt ahci-n úgy volt jó,de csak volt,most ide-n van.

(#4507) T_Stark


T_Stark
őstag

Üdv!

Win7 Home Premium 32 és 64 bites között van valami különbség memória felhasználásban?
A 64 bites is annyit eszik mint a 32-es, vagy többet?

[ Szerkesztve ]

(#4508) polonic válasza T_Stark (#4507) üzenetére


polonic
félisten

Egy picivel többet.
64 bites rendszer 4 giga összesített memóriánál kell és persze fölötte.

(#4509) T_Stark válasza polonic (#4508) üzenetére


T_Stark
őstag

Köszi!
Csak 2GB RAM van a gépemben, a patchguard miatt gondolkodtam csak a 64 bitesen, de ha többet eszik az amúgy sem bőséges memóriámból, akkor marad a 32 bites.

(#4510) peti500tc válasza Sub-ZeRo (#4485) üzenetére


peti500tc
tag

Hello!

A később felrakott programokat nem módosítja csak a gép beállításait? Bocs nem értek hozzá lehet ,hogy láma kérdés volt de én ennyit tudok.

(#4511) x_o_n válasza Tosee (#4505) üzenetére


x_o_n
veterán

az alá is kéne egy ilyen:)

win 7 alatt valamit aktiválni kell az ssd-miatt?hogy ne fogja vissza?

[ Szerkesztve ]

(#4512) Sub-ZeRo válasza peti500tc (#4510) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az akkor szereplő programokra állítja vissza. Ha később telepítettél valamit, az nem lesz ott.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4513) mutyi


mutyi
őstag

A következő gondom lenne:

Újra akartam tenni a gépem,de akár Win 7 32 bit akár Win 7 64 bites rendszert telepítek, miután a telepítés azon részénél kiírja, hogy a telepítés befejezése és újraindul, utána a bootolás után csak fekete képernyő marad, semmi nem jön be.
Előtte a gépem tökéletesen működött,nem értem mi lehet a baj.
Két hete tettem a gépembe a régi DDR II helyett DDR III memóriákat, de a Windows ugyanolyan szépen futott.
Asus P5KC típusú amúgy a lapom.
3szor is újradobtam a rendszert, de továbbra is fekete képernyő a telepítés végeztével.
Az a rész nem jön be, ahol már a user nevet kellene megadni a Winnek.
Várom az ötleteket.

(#4514) Mans20 válasza Mans20 (#4506) üzenetére


Mans20
addikt

4506

Valami ötlet?:(

(#4515) Tosee válasza x_o_n (#4511) üzenetére


Tosee
őstag

nem vagyok jártas ssd témában, szóval nem tudok segíteni... :U

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4516) VGYke válasza polonic (#4349) üzenetére


VGYke
addikt

Sziasztok! Nem láttam hogy polonic fórumlakó társ, kapott-e választ ezen kérdésére, így én is megkérdezem. Tegnap egy játékkal kapcsolatban fent akadt a Win Update hanglemeze nálam is, a Games for Windows Softvare v3.5 (kép) kapcsolatban, csak én nem voltam résen és frissített 12-szer (kép). És még most is frissíteni akar, nonstop, akár hányszor kilépek a win-ből.
1.) Azon túl, hogy a frissítést rejtetté teszem, született már valami megoldás erre?
2.) Hogyan tudom kitörölni a frissítési előzmények közül azt a 11db egyforma, felesleges bejegyzést?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4517) VGYke válasza x_o_n (#4511) üzenetére


VGYke
addikt

SSD olvasnivaló pl. 1, 2. Ami fontos win7 alatt, az az alignálás és a Trim.
Ha szűz SSD-t veszel és win7-tel formázod, az alignálással nem kell törődni, win7 okos, megcsinálja magától. Ha trim-es az SSD, win7 alapból bekapcsolja a trim-t és kikapcsolja a töredezettség mentesítőt (fontos SSD esetén kikapcsolni az élettartam miatt, no meg mert felesleges). Kb. ennyi, a többi finomkodás ami arról szól, hogy az SSD élettartamát az írt adatok mennyisége határozza meg.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4518) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne h az normális-e h amikor bekapcsolom a gépet, akkor lassabban tölt be mint szokott és amikor bejelentkezik, egy server.exe nevű cucc lefut, ami itt található: C:\Users\Felhasználónév\AppData\Roaming\Winlog és itt van a server.exe nevű file, mi lehet ez vmi vírus? Eddig nem volt és tegnap hülyéskedett vmit a böngészőm is de és 2011.11.05-e az utolsó módosítás dátuma, a mappáé amiben van pedig 06-ai dátumnál lett módosítva. Neten most olvasgattam a server.exe file-ról és van ahol vírus-ként van feltüntetve, pl itt:[link] illetve a tulajdonságokat megnézve ez a file leírása, mi lehet ez?

Matthew 24:42

(#4519) x_o_n


x_o_n
veterán

üdv

win xp felrakva hdd,win7 felrakva ssd.
bootmenü viszont nincs,hogyan tudom előcsalni?
irt valaki ahci-t nos win 7 nél nem találok opciót,alaplapban viszont engedélyezve.
ssd-hez van valami amit aktiválni kell?

(#4520) x_o_n válasza VGYke (#4517) üzenetére


x_o_n
veterán

köszi szépen:)

csak ez az ahci nem egyértelmű.én azt hittem az valami raid dolog...de lehet nem ahci hanem ahpi?
vana hol azt irják a biosba és a windosban is be kell kapcsolni,valahol meg azt hogy nem.
most akkor már gözöm sincs mi a jó mert win7 alatt nem találok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#4521) hackeeeee válasza x_o_n (#4520) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A raid, meg az AHCi elméletben lényegében 2 külön dolog... Több lapban úgy van pl., hogy sata mode: IDE/RAID/AHCI.

Mindenképp kell win alatt is, mert pl. ha IDE módban rakod fel a win-t, és átállítod AHCI-re bios-ban, akkor nem fog elindulni a rendszer, ugyanúgy fordítva sem, tehát ha AHCI-val telepítettél, de kikapcsolod. :N

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4522) x_o_n válasza hackeeeee (#4521) üzenetére


x_o_n
veterán

ahci val telepitettem a biosban endabled.
de win7 alá kellene driver vagy hol lehet bekapcsolni?mert külön ahci driver ehez a laphoz nincs csak raid ahci az meg nem megy fel...

(#4523) hackeeeee válasza x_o_n (#4522) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Milyen lapról is van szó pontosan? Max a gyártónál kell keresni, nem a lap oldalán.

Amúgy nem feltétlen kell driver alá.. Bár mondjuk Én már tapasztaltam, hogy pl. WD és Samsung vinyóknak jót tesz.

Véleményem szubjektív...

(#4524) VGYke válasza x_o_n (#4520) üzenetére


VGYke
addikt

AHCI az bios! Win7 telepítés előtt kell a meghajtót AHCI-be beállítani a biosban, jól csináltad, nem lehet gond.
Illetve egy pici még mindég lehet: ha ssd-n van a rendszered, formázás, telepítés előtt vedd ki az összes hdd-t, mert egyébként az ssd-re csinál egy kb. 100MB-os Win7 ultimate alatti verzióknál teljesen felesleges particiót, ami a legtöbb embert nem zavar, engem speciel zavart, így vagy 5-ször újra húztam a rendszert, pazarolva a drága ssd élettartamot.
A friss driverek win7 telepítés utáni letöltése soha nem fog ártani......

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4525) hackeeeee válasza VGYke (#4524) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah, tehát... Ha bios-ban be van kapcsolva az AHCI, akkor 7 alatt is engedélyezve van alapból, akkor nem kell átírni semmit windows alatt! Csak a gyári "szabványos 1.0 AHCI vezérlő" illesztőprogramot telepíti fel hozzá.
Ezt lehet módosítani úgy, hogy win telepítés közben betlalózod az inf-et Neki, ami hozzá való, vagy ha nem, akkor telepíted win alatt...

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4526) x_o_n válasza hackeeeee (#4523) üzenetére


x_o_n
veterán

msi p55-gd45

(#4527) VGYke válasza hackeeeee (#4525) üzenetére


VGYke
addikt

Gyorsabb voltál mint én, mert a válaszom újra szerkesztettem. Ami már nem látszik a szerkesztett válaszomban: arra gondoltam, ha nem (bios beállítás) ahci módba lett telepítve a rendszer ssd, hdd-re (tök mindegy) és utólag meggondolja magát az user és át akarja állítani..... XP, Vista alatt macerás volt, Win7 alatt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4528) hackeeeee válasza x_o_n (#4526) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Akkor az Intel oldaláról kell AHCI driver-t letölteni hozzá! :K

(#4527) VGYke: Win7 alatt ennyi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4529) x_o_n válasza hackeeeee (#4525) üzenetére


x_o_n
veterán

honnan lehet szerezni ilyen ahci vezérlőt amit telepithetnék,és újabb mint amit felrak alapból a win7-64bit alá?
mert valami kéne sebességre nincs panasz de alulpontozza az ssd-t:)bár mivel ez régebbi fajta lehet azért.

(#4530) x_o_n válasza hackeeeee (#4528) üzenetére


x_o_n
veterán

köszi:)

(#4531) hackeeeee válasza x_o_n (#4530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a 5 series kell Neked. :)

Véleményem szubjektív...

(#4532) x_o_n


x_o_n
veterán

már csak a boot menü kéne,de nem lelem

(#4533) Воланд válasza x_o_n (#4532) üzenetére


Воланд
titán

parancssorba bcdedit /?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4534) hackeeeee válasza x_o_n (#4532) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próba.

Nekem az EasyBCD-s megoldás rémlik.. Bár sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4535) x_o_n válasza hackeeeee (#4534) üzenetére


x_o_n
veterán

ezt megnézem.köszi
bár az a fura hogy régen csinálatam már ilyet és akkor automatikusan lett ilyen boot menü.
azt hittem winben be lehet azt kapcsolni valahol

(#4536) Воланд válasza x_o_n (#4535) üzenetére


Воланд
titán

Nem lehet, telepítéskor kellene létrehoznia.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4537) hackeeeee válasza x_o_n (#4535) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg lehet, ha telepítéskor létrehozza, indítás és helyreállítás menüben.. De azt nem tudom, hogy hogy van pontosan.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4538) Mans20 válasza hackeeeee (#4528) üzenetére


Mans20
addikt

Én megcsináltam,aszerint amit az oldal ír,de megáll a bootolás és nem megy tovább,így rendszert se tudom újrarakni,P55 UD3 lapom van,az alaplapi cd-n van sata&raid driver,felraktam de semmi,itt az intel oldalon mire keressek rá?

(#4539) hackeeeee válasza Mans20 (#4538) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Asszem a Series 5 kell, ha kiválasztod, ott a keresőbe beírod, hogy AHCI, és ott lesz. Chipset->Desktop->5 series

Search downloads->AHCI->AHCI: Intel® Rapid Storage Technology Driver for Intel Desktop Boards

Aztán asszem a floppy-st is akár megcsinálhatod, hogy win alatt betallózod Neki.

Érdekes, Én régebben megcsináltam párszor, működött minden gond nélkül. :U

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4540) x_o_n válasza Воланд (#4536) üzenetére


x_o_n
veterán

na de hogy lehet aktiválni ha létrehozta?

(#4541) Sub-ZeRo válasza x_o_n (#4540) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

semmi

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4542) Воланд válasza x_o_n (#4540) üzenetére


Воланд
titán

ha megcsinalta, akkor nem kell aktivalni, ha meg nem csinalta meg, akkor meg kell csinalni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4543) x_o_n válasza Воланд (#4542) üzenetére


x_o_n
veterán

köszi ha szomjas vagyok iszom:)
na de hogy lehet megcsinálni ha nem csinálta meg...ujratelepités nélkül?

(#4544) Воланд válasza x_o_n (#4543) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4545) x_o_n válasza Воланд (#4544) üzenetére


x_o_n
veterán

köszi csak bizonytalannak tünt az a válasz...

(#4546) Воланд válasza x_o_n (#4545) üzenetére


Воланд
titán

Igazából fogalmam sincs, hogy miért nem csinálta meg a dual boot menüt. Nálam még egyszer sem fordult elő (igaz, nem is sokat telepítettem így), hogy ne hozta volna létre. Ebből kifolyólag a szerkesztés mikéntjét is passzolom, én a helyedben az easy bcd-vel kezdenék (nagyon nem lehet elrontani, max win7 telepítőről kell egy javítást csinálni, ha nem akar bebootolni).

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4547) Draken


Draken
őstag

sziasztok

láma kérdéssel/kéréssel fordulok hozzátok, lenne egy régebbi logitech quickcam communicate készülékem és nem tudom felrakni bnőmnek, nem ismeri fel a készüléket, tudtok nekem linkelni hozzá win 7 drivert? előre is köszi

(#4548) polonic válasza Draken (#4547) üzenetére


polonic
félisten

Itt nézz szét.

(#4549) sfdrakex válasza Draken (#4547) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Bnődön Windows 7 fut ? :B Egyébként sok mindenről hallottam már de hogy webcamet felrakni . . . ;)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4550) zotja22


zotja22
csendes tag

hali sziasztok. win 7 x64 sp1 van fennt nekem. Kb 20 percenként lefagy 25-30 másodpercre.

2 giga ram. Amd athlon II p360 proci- 320 giga winc.

Azóta már újra raktam de folyamatosan ezt csinálja és idegesítő..
Filmek közben is leáll. Egy notebookrol beszélünk Packard bell- Zsir uj

Mi lehet a problem?

Ja és játék közben nem fagy le!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.