Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Milyen Registry takarító / karbantartó programot ajánlotok 64 bitre?

Pc Tools-t mondta pár ember, de nem igen ismerem a termékeiket

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4802) Mans20 válasza ErosenZold (#4801) üzenetére


Mans20
addikt

CCleaner, Wise disc cleaner mindkettő ingyenes.

(#4803) spiritex válasza ErosenZold (#4801) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, nekem a 64 bites CCleaner működik hónapok óta, nagyon jól végzi a dolgát. Még sosem volt olyan, hogy egy nagytakarítás után ne működött volna valami. Persze azért tisztítás előtt el lehet menteni a Registry aktuális állapotát.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4804) ErosenZold válasza spiritex (#4803) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nekem a Ccleaner-el csak az a bajom, hogy nem tudok manuálisan keresni dolgokat a registryben. Szóval valami letörlése után nem tudok rákeresni az adott program registry maradékaira

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4805) WonderCSabo válasza ErosenZold (#4804) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Arra a regedit való.

(#4806) ErosenZold válasza WonderCSabo (#4805) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Nem egyesével akarok végig menni minden maradék bejegyzésen

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#4807) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Gmail-hez valaki használ gadget-et? Ha igen, akkor az mennyire jó, mennyire megbízható? :)

Fontos lenne egy olyan dolog, ami lesi a mail-eket, és jelez, ha jött valami.. Nem szeretnék levelezőprogrammal foglalkozni, ez egyszerűbb lenne. Köszi. :)

Véleményem szubjektív...

(#4808) sfdrakex válasza hackeeeee (#4807) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ezt most próbáltam ki, jónak tűnik, küldtem magamnak mailt kb 30 mp múlva jelezte is hogy megérkezett, eddig nem jutott eszembe használni, de jó ötlet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4809) hackeeeee válasza sfdrakex (#4808) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hoho, pöpec. Thx. :) :R

Véleményem szubjektív...

(#4810) southernsun


southernsun
tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem...
Ma raktam össze egy új konfigot.
Az alaplap Asrock U3S3. A Biosban látszódnak a csatlakoztatott merevlemezek...
Optikairól bebootol.
Feltelepítem a Win7et. Minden szépen lefut. De mikor először kéne neki bebootolni HDD ről az nem megy. Próbáltam SSD-re, HDD-re, de egyikről sem indul, szal nem a merevlemez a hibás.
Mi lehet még a hiba oka?

(#4811) Воланд válasza southernsun (#4810) üzenetére


Воланд
titán

az mit jelent konkretan, hogy nem bootol be? valami hibauzenet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4812) Hunork válasza ErosenZold (#4804) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Wise Registry Cleaner.
Regcleaner 4.3 (Jouni Vuorio féle) Voltak, akik azt mondták, hogy 64 bit alatt nem megy, de nekem több gépen is működik, és itt van manuális keresés. :K :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4813) southernsun válasza Воланд (#4811) üzenetére


southernsun
tag

Egyszerűen nem hajlandó arról a merevlemezről bootolni amelyikre a rendszert telepítettem :((

(#4814) Hunork válasza southernsun (#4813) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
De valamit csak kiír! És mit?

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4815) southernsun válasza Hunork (#4814) üzenetére


southernsun
tag

usb devices total: 0 kbds, 1MICE, 0MASS, 2HUBs
Detected ATA/ATAPI Devices....
Pri-Master0: OPTIKAI MEGHAJTÓ NEVE
Press F11 Boot MENU

(#4816) southernsun


southernsun
tag

Ittmeg olyan mint ha mégsem látná.
Pedig egy képpel előtte meg kíírja hogy ottvan, meg Bootmenüben is választható az eszköz

(#4817) sfdrakex válasza southernsun (#4816) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Biosban nem állítgattál el semmit? Nyomj egy load defaultot a biosban, és próbáld utána. Vinyó IDE vagy ACHI módban van? W7 telepítővel formáztad a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4818) southernsun válasza sfdrakex (#4817) üzenetére


southernsun
tag

AHCIBAN szeretném használni SSD miatt, de próbáltam IDE ben is. Mindegyik esetben ugyanez a helyzet.
Igen, WIN7 telepítővel formáztam.

Hol találom load defaultot?

(#4819) Hunork válasza southernsun (#4818) üzenetére


Hunork
veterán

Bios menü legvégén találod.
Értem, hogy press F11, és utána mit ír ki? Vagy csak villog a kurzor?

BIOS - Storage Configuration:

HDD milyen? Sata 3? Mert akkor a Sata3 Mode-ot be kell állítanod
Sata Controller 0 és 1 engedélyezve van? (Enhanced)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4820) southernsun válasza Hunork (#4819) üzenetére


southernsun
tag

Crucial C300 SATA3 0 ajzatra csatlakoztatva

(#4821) southernsun válasza Hunork (#4819) üzenetére


southernsun
tag

System defaultsra nem változott semmi.

(#4822) VGYke


VGYke
addikt

Hányszor lehet újratelepíteni a win7 Proffessionalt? Illetve ha van egy márciusi ghost mentésem és azt visszagyúrom, baj lehet-e belőle?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4823) Воланд válasza VGYke (#4822) üzenetére


Воланд
titán

dobozos vagy oem?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4824) southernsun válasza Hunork (#4819) üzenetére


southernsun
tag

Press F2 or Del to Run Setup.
Ezt írja még utána, kurzor nem villog.

(#4825) spiritex válasza hackeeeee (#4807) üzenetére


spiritex
veterán

A G-Talknál nincs szerintem jobb. Abban a pillanatban jelez, ahogy e-mail érkezik. Felugró ablakkal is, de ha nem látnád, és lekésnéd, arra meg ott a megváltozott ikonja a jobb alsó sarokban. Katt az ikonra és már tölti is be a levelet.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#4826) Hunork válasza southernsun (#4821) üzenetére


Hunork
veterán

Bocs, csak közben net elment, meg melózok...
Clear CMOS, mert ezzel nem veszítesz semmit. Ehhez a laphoz van már új BIOS, egy másik gépen töltsd le, írd ki szabályosan Pendrive-ra, és a Bios menüben frissítsed. Én úgy kezdtem, a régebbi procim miatt, hogy egyből Bios frissítés.
A többi adat, amit írtam, jól be van állítva? IDE módra sem reagál? Egy másik próba: Sata Controller 0 -nál a Compatible esetén sem megy?
Milyen egyéb Sata eszközöd van? Húzd azt le egy próba erejéig, hogy akkor mit csinál. Nálam hasonló a helyzet, 5 Sata eszközöm van, van benne Sata3 és semmi probléma. U3S3-at írtál a lapra, akkor az eleje mi? Asrock H61M? Mert ez az enyém...
Hát más már most nem jut eszembe... :(

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4827) Sub-ZeRo válasza southernsun (#4824) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Lehet hogy egy bios update kellene neki. De az is lehet valami gikszer van a chipset meg a vinyó között. Nekem olyan volt egy nforce 4-es lappal, hogy a maxtor vinyó nem bootolt be elsőre, csak másodikra. Nem tudtam miért. Cseréltem egy samsungra és jó lett.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4828) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#4806) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Registrar Registry Manager (Lite verziója ingyenes)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4829) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A startmenümből eltűnt a hibernálás menürész.. Azt, hogy lehet visszatenni oda?

A powergombhoz be tudom állítani h megnyomásakor hibernáljon, de viszont a nyilacskás menüben nincs ott.

Hibrid alvás van engedélyezve, maga a hibernálásnál nincs idő, mert magától ne hibernáljon le a gép, ha nem muszáj. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4830) hackeeeee válasza hackeeeee (#4829) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lefuttattam ezt. De ugyanúgy nincs.. Lehet, hogy a szünetmentesem kavar, sőt, szinte biztos.

hyberfile.sys-em is van..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4831) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#4792) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mégsem működik a kulcs amit találtam.

Szóval tudja vki, hogyan lehet beállítani az alapértelmezett böngésző pontos útvonalát?

(#4832) VGYke válasza Воланд (#4823) üzenetére


VGYke
addikt

OEM.... izé... OEM-ebb :D elfelejtettem már a nevét. Szóval olyan, hogy a PC összerakó műhelyben tették rá, és csak ők vásárolhatják, nem kaptam hozzá még DVD-t telepítő lemezt sem, csak egy hologramos matricát, rajta a kóddal. Persze attól még van telepítő lemezem, mert megszereztem.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4833) hackeeeee válasza hackeeeee (#4830) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

+még egy kérdés, virtuális memóriának mi az ajánlott mérete, ha kézzel szeretném beállítani?

Tehát, a minimum, és a maxnál, vagy érdemes hagyni, hogy kezelje az összes meghajtón? Csak azért, mert Én nem szeretném, hogy mindenhol "terpeszkedjen" feleslegesen.. :)

Tehát, Nekem valami olyasmi rémlik, hogy minimumnak a memória 1,5 szerese, max-nak pedig a háromszorosa, ez így van?

Véleményem szubjektív...

(#4834) sfdrakex válasza hackeeeee (#4833) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam autón van a virtuális memória a C meghajtón a többin ki van kapcsolva, és 4 gigát foglal amennyi a memória a gépben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4835) Воланд válasza VGYke (#4832) üzenetére


Воланд
titán

5-szor lehet neten keresztul aktivalni, aztan jon a telefonos segitseg. ghost-al meg nincs gond.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4836) hackeeeee válasza sfdrakex (#4834) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát, az összes meghajtó elől ki van véve a pipa, és "rendszer kezelje" ?

Véleményem szubjektív...

(#4837) sfdrakex válasza hackeeeee (#4836) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam így néz ki:

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4838) Воланд válasza sfdrakex (#4837) üzenetére


Воланд
titán

a tc-t bezarhattad volna. ;] :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4839) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#4831) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most mát rélleg megvan:

Firefox esetében (ami engem érdekelt), ez a kulcs az érdekes:

HKEY_CLASSES_ROOT\FirefoxURL\shell\open\command

(#4840) hackeeeee válasza sfdrakex (#4837) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah igen. :) Épp ezt mondtam, hogy Én azt szeretném, hogy ne terpeszkedjen minden meghajtón, mert ebben a formában ugye ezt azt jelenti..

Viszont ha kiveszem a pipát, és a C-re azt mondom, hogy auton beállított méret, akkor az ugyan ez lesz nem, de csak a C meghajtón?

Véleményem szubjektív...

(#4841) sfdrakex válasza hackeeeee (#4840) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, felül pipa ki, C-t beállítod autóra, többin meg pont a ne legyen lapozófájl elé. Bár szerintem nálam telepítés után alapból így volt.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4842) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#4840) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Épp ezt mondtam, hogy Én azt szeretném, hogy ne terpeszkedjen minden meghajtón, mert ebben a formában ugye ezt azt jelenti.."
Igen, a képen ez van, azaz 1 darab VM van, az a rendszerpartíción van, és az OS kezeli.

[link] - Ez meg a sajátom, itt meg szintén 1 darab VM van, a C-hez tartozik, csak ki van helyezve D-re és a méretét a rendszer kezeli. (Ami jelenleg C-ről, az SSD-ről fut)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4843) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#4842) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre gondoltam, köszi! :K

Véleményem szubjektív...

(#4844) bivalyolo


bivalyolo
őstag

A tálcára hogy lehet úgy rögzíteni egy ikont, hogy közbe ne nyisson meg egy újat?

erre gondolok:

a firefoxnál újat tesz ki, míg a thunderbirdnél rendesen egyet nyit csak meg.

már volt ilyen kérdés itt de mivel nem jött rá válasz, ezért gondoltam én is rákérdezek. :)

"Let's agree to disagree!"

(#4845) sfdrakex válasza bivalyolo (#4844) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Hogyan rögzítetted? Én most simán a megnyitott firefox ikonján nyomtam egy rögzítést, majd bezártam a firefoxot, újra elindítottam, de nem tesz új ikont a rögzített van csak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4846) bivalyolo válasza sfdrakex (#4845) üzenetére


bivalyolo
őstag

asztali ikon jobb klikk->rögzítés a tálcán

a thunderbirdnél ugyanígy..ezért nem értem, hogy annál miért jó :F

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#4847) sfdrakex válasza bivalyolo (#4846) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Asztali ikonon nyomva nekem is úgy működik mint nálad, ne azon nyomj rögzítést, hanem a már futó Firefox tálcán lévő ikonján.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4848) bivalyolo válasza sfdrakex (#4847) üzenetére


bivalyolo
őstag

így már fasza, kösz szépen :)

"Let's agree to disagree!"

(#4849) Szirtimorc


Szirtimorc
aktív tag

Segítséget kérek!

Kérdés:

Win7 hibernálás helyett alvó állapotba meg, pedig telepítés után még jó volt. Már engedélyeztem, letiltottam, chipsetet frissítettem, néztem az eszközkezelő energiasémáit, de nem találtam semmit. Teljes újratelepítés nem lehetséges. Valószínűleg az Acronis Trueimage cs*szte el, de nem biztos. Rendszervisszaállítás, uninstall sem segít. Kész vagyok...

Szóval mi lehet a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#4850) @matthew@


@matthew@
őstag

Ma 4 óra 40-körül arra keltem h megy a gépem és világít a kék LED-es ventije, odakászálódok hozzá és nézem h be van kapcsolva, pedig amikor elmentem aludni akkor alvóra tettem a gépet, és ilyenkor elég 1 bill nyomás is h bekapcsoljon, és akkor az a képernyő jön elő, h felhasználó választás vagy vmi ilyesmi és és ott tudom kiválasztani a felhasználói fiókomat. A kérdésem az lenne h vajon én voltam ismételten alva járó itthon és vmiért benyomtam 1 bill-t vagy mitől kapcsolhatott be alvó állapotról a gép, és ténylegesen nem is jelentkezett be csak az a képernyő volt és ennyi :K

Matthew 24:42

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.