Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Fire/SOUL/CD válasza ErosenZold (#3697) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát semmi sem lehetetlen, sajnos ezt tapasztalatból nem tudom neked megerősíteni. :(

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3702) daruu válasza sfdrakex (#3699) üzenetére


daruu
tag

Törölve van a partíció és úgy se engedi

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#3703) Fire/SOUL/CD válasza daruu (#3702) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Egy képet dobj a lemezkezelőről, hogy most mi is a szitu, mert elméletileg ilyen nem lehet.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3704) sfdrakex válasza daruu (#3702) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ugye közvetlen a C után (illetve amihez csatolni akarod) van az üres/törölt partíció?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3705) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#3704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, ilyen dolgok miatt kértem inkább egy képet... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3706) djyuri válasza djyuri (#3700) üzenetére


djyuri
őstag

Ho-hóóó! életre keltettem :D Egy kis google...de meg nem mondom már,hogy mit kellett a registry-ben átállítani,mert szerintem 10-20 felesleges dolgot is átállítottam (nemigen értem a szakmai angolt...) lényegében annyi volt a gond,hogy nem a szokott helyre mentette a gép a minidump-okat...ezt kellett átállítani.

Nos az én gépemen lévő hibák:
[link]

Mint látható nem kicsi a baja még a gépnek...2009-es dátummal rögzítette a hibát...holott...egyértelmű,hogy 2011 van....pláne,hogy tegnap este raktam fel újra a 7-st a gépemre és ma reggeliek a kékhalálok. Az mondjuk nem látszik,hogy több,mint 40 kékhalálom volt,pedig 5-6 perc alatt volt 10 :(

Driverscan professional talált nekem megfelelő drivereket (úgy néz ki) (kopp-kopp)

Most írt az ismerősöm,hogy neki ezután sincs ott semmi kiírva.....tanácstalan vagyok..neki mondjuk az a baj,hogy ledobja az ssd-t az összeomláskor...ez lehet valami alaplapi hiba is? (egy elég új 990fx csippes lapja van) (amd)

[ Szerkesztve ]

(#3707) Fire/SOUL/CD válasza djyuri (#3706) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mivel SSD és "érintett a dologban", ezért ezt olvasd el, hátha segít. Annyival kiegészíteném, hogy egyes SSD-k esetén kapásból firmware frissítéssel kell kezdeni.
Azért az SSD-t tenném gyanúsíthatóvá, mert mint írtad, a "kéklhalál progik" sem tudnak semmit megjeleníteni, az meg csak akkor lehet, ha valamilyen okból nem lehet kiírni a szükséges fájlt a meghajtóra...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3708) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Csak én vagyok annyira figyelmetlen,hogy nem találom az első hsz-ben megadott linkben,hogy hol lehet letölteni a MAGYAR Windows 7 ISO fájlt?

(#3709) polonic válasza Kezdő vagyok (#3708) üzenetére


polonic
félisten

Magyar iso-kat nem lehet arról az oldalról letölteni.
Nincsenek ott fent.

(#3710) sfdrakex válasza Kezdő vagyok (#3708) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Boltban lehet megvenni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3711) Kezdő vagyok válasza sfdrakex (#3710) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Más nyelvű Windows 7-et meg gond nélkül?
Csak éppen a magyarral bánnak ilyen mostohán?

(#3712) polonic válasza Kezdő vagyok (#3711) üzenetére


polonic
félisten

Ezen semmi meglepő nincsen.

Egyébként, ha kicsit is tudsz angolul, akkor nem lesz probléma egy angol nyelvű os-t használni.

(#3713) sfdrakex válasza Kezdő vagyok (#3711) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Professional illetve Ultimate verziókra tudsz telepíteni magyar nyelvet Windows Updateről.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3714) Kezdő vagyok válasza polonic (#3712) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Mondjuk akkor sem értem,hogy miért csak pl.angolt.
El tudnátok magyarázni?

sfdrakex:köszönöm a válaszod!

[ Szerkesztve ]

(#3715) polonic válasza Kezdő vagyok (#3714) üzenetére


polonic
félisten

Miért? Talán azért mert az angol a #1 világnyelv, aztán sorba a többi, ami ott fent van.

(#3713) sfdrakex

Professional verzióhoz nem lehet WU-ról.
Ezek egyébként feleslges, drága változatok otthoni használatra.

[ Szerkesztve ]

(#3716) Kezdő vagyok válasza polonic (#3715) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Jaa,értem. :B

(#3717) Regirck


Regirck
senior tag

Sziasztok, van egy Xerox 3117 nyomtatóm és ehhez innen szedtem le drivert. A probléma az, hogy a driver-ben (x64) semmi setup vagy exe nincs, de régen is úgy tettem fel, hogy a windows elkezdte felismerni de nem tudta és akkor ezeket a fájlokat oda betallóztam és ment is de most vmiért nem tudom. Hogyan tudom ezt valahogy feltenni?

(#3718) sfdrakex válasza Regirck (#3717) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vezérlőpultban eszközkezelőben ismeretlen eszközhöz ha illesztőprogram frissítést nyomsz ki tudod tallózni a fájlokat.

Egyébként a letöltésnél van help is.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3719) daruu válasza sfdrakex (#3704) üzenetére


daruu
tag

Igen a C: -hez akarom csapni a felszabadított részt ami közvetlen a C utáni, mert kevés a hely az OP-nek. Törölve lett a partició az a csík ami kék volt a lemezkezelőbe az most zöld, de partició bővítésé opció még mindig (szürke) inaktív. Sajna képet nem tudok küldeni ma már mert ez ősök gépe én is csak próbálok nekik segíteni csak így távolról elég nehéz.Főleg nekik.

[ Szerkesztve ]

"Azt értem,hogy gőzgép! De mi hajtja?"

(#3720) ErosenZold


ErosenZold
senior tag

Ha használok 1db 2 Gb os Fat32-re formázott pendrive-ot a ReadyBoost funkcióra, akkor annak a ledjét valahogy ki tudom iktatni szoftveresen, vagy marad a jó üreg szétszerelős megoldás?

(Gép hátuljában villog, de látom a falon és egy idő után zavaró tud lenni :D )

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

(#3721) FoxiestFox válasza ErosenZold (#3720) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tekerd körbe átlátszatlan szigszalaggal

(#3722) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok.
Vettem egy laptopot és kaptam hozzá egy 64 bites win7-et. A gépben csak 3 giga ram van és ha ki is cserélem, akkor is csak 4-et teszek bele. A hivatalos 64 bites win-el nem igazán működnek a dolgok.
Megéri kínlódni vele, vagy inkább tegyem fel a jól bevált 32 bitesemet és a régi megszokott programjaim újra működni fognak, mint az előző gépen is...?

(#3723) föccer válasza v.attis (#3722) üzenetére


föccer
nagyúr

Az mit jelent, hogy nem igazán akar működni? Max a driverekkel lehet gond, a sima programokkal elvileg nem lehet baj. A win7 melyik verziója van meg? Home?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3724) sfdrakex válasza v.attis (#3722) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mi nem működik 64 bites eredeti W7en? Drivereknek rendben kell lenni, főleg ha alapból ilyen W7-est adnak hozzá. A programok meg szintén mennek ha csak nem a 90 -es évekből használsz valamit.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3725) v.attis válasza sfdrakex (#3724) üzenetére


v.attis
őstag

Olyan dolgok vannak, hogy pl nem talál meg kodekeket a video szerkesztő, pedig előtte megtalálta. Amikor egy szerkesztett videóból ki akarok egy kész avit konvertálni, akkor semmi kodeket nem ad be, pedig van a gépen win7 kodek pakk. Meg a videolejátszó ha kinagyítja a kisebb felbontású képet akkor erősen pixeles lesz, pedig azelőtt nem volt az.
Egyébként a procim T6100-as intel, tehát az 64 bites. Ellenben memória kevés, illetve amit szoktak említeni, hogy 4 giga fölött kell a 64 bites win, az nekem nincs meg. Ebben a felállásban is hagyjam meg az eredeti winemet és inkább keresgéljek megfelelő szerkesztő, lejátszó programok után?

(#3726) föccer válasza v.attis (#3725) üzenetére


föccer
nagyúr

Inkább. Az OS-sel semmi baj nincs. Muszáj külön kodekeket telepíteni? A videó szerkezstő programból nincs esetleg 64 bitre fordított verzió?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3727) v.attis válasza föccer (#3726) üzenetére


v.attis
őstag

Vannak, de azok sem működnek rendesen.
Azokkal is csak nyűglődök, holott a régi rendszeremen egyszerüen csak: ment...

(#3728) sfdrakex válasza v.attis (#3727) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Drivereket pakoltál rá, vagy hagytad hogy a W7 intézze a dolgokat? Az meg szerintem ha alacsony felbontású filmet teljes képernyőre teszel és pixeles, normális. Sok programot pakoltál fel? Nem lehet hogy mivel raktál fel konvertáló programokat is meg codec packokat is, azok összeakadnak? A legfrissebbet raktad mindenből, vagy a megszokott sok éve használt verziókat?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3729) v.attis válasza sfdrakex (#3728) üzenetére


v.attis
őstag

Driverek rendben vannak, igaz, hogy a windows pakolta fel, de ellenőriztem őket és mindenből a legfrissebb és nincs egy sem kihagyva. A jól bevált programokat tettem fel, de ezekből a legrégebbi is max 1 éves.

Abból nem lehet gond, hogy hova telepíti őket a win? Tehát a sima Program files-ba, vagy a Program files x86-ba?

(#3730) sfdrakex válasza v.attis (#3729) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az, hogy hova telepíti mindegy. Próbáld meg esetleg a programok újabb verzióit beszerezni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3731) v.attis válasza sfdrakex (#3730) üzenetére


v.attis
őstag

Kb. 4-et telepítettem eddíg, egy része el sem indul. Rákattintok, kicsit forog a karika az egér kurzor helyén és nem történik semmi. Ezért kezdek el gyanakodni a winre.

(#3732) sfdrakex válasza v.attis (#3731) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ilyenkor ha megnézed a feladatkezelőt, abban nem látszik mintha futna?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3733) v.attis válasza sfdrakex (#3732) üzenetére


v.attis
őstag

Nem, ezen már túl vagyok. Már nemnagyon van ötletem. Most azt próbálom, amit már legalább 1 éve használtam a másik gépen, csak most win xp kompatibilitási módban telepítem. Hátha...

(#3734) sfdrakex válasza v.attis (#3733) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Futtatni próbáld Win XP kompatibilis módban, ne csak telepíteni. Illetve mondom, próbálj mindenből legújabb verziót.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3735) v.attis válasza sfdrakex (#3734) üzenetére


v.attis
őstag

Ez sem megy. A legújabb sem megy. Semmi... Leszedem a kodek pakkot és valamelyik hagyott fent egy quicktime-ot is. azt is eltávolítom.

(#3736) Hunork válasza v.attis (#3735) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!

Bár látom, hogy van aki segítsen, de egy vélemény: kodek pakk rendszeresen szétzúzza a Win-t, hol előbb, hol később. Uninstall esetén is maradhat mindenféle ini, sys, cfg állomány utánuk. A filmszerkesztő meg a hasonló programok úgyis mindent feltesznek, ami nekik kell, vagy telepítéskor lehet azokat kiválasztani.
Ha nem megy másképp, én azt javaslom, hogy keress egy korábbi időpontot, mikor a pakk még nem volt fent, és nyomj egy rendszer-visszaállítást. Ez a legtöbbször beválik, már ha engedélyezve van nálad, és elég helyet adtál meg neki.

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3737) v.attis válasza Hunork (#3736) üzenetére


v.attis
őstag

De korábban ugyanezeket a szerkesztőket és ugyanezt a pakkot használtam és ráadásul együtt is működtek, mert a pakk tartalmával kódolt a szerkesztő! Mindegy, próbálkozom..

(#3738) Hunork válasza v.attis (#3737) üzenetére


Hunork
veterán

Hm. Ettől függetlenül él a javaslatom, rendszer-visszaállítás, 64 bites szerkesztő program telepítése, kodek pakk NEM, és úgy egy próba. (bár itt lehet, hogy a sok install-uninstall miatt már a Win is tébolyult egy picit... :) )
Amúgy melyik program az? (Én a Cyberlink Power Directort használom Win7 64 bit alatt, kodek pakk nélkül, csak a saját cuccait teszi fel. (nem volt 18 ezer a progi, és nagyon jó!)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3739) v.attis válasza Hunork (#3738) üzenetére


v.attis
őstag

Ugyanezt szeretném, de nem indul. A 8-ast használtam eddíg. Attól felfele vagy 5 verziót próbáltam eddíg, de semmi.

(#3740) Hunork válasza v.attis (#3739) üzenetére


Hunork
veterán

Én a 7-est használom. Próbáld azzal, ha lehetőséged van rá. Semmi probléma nincs vele. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3741) v.attis válasza Hunork (#3740) üzenetére


v.attis
őstag

HALLELÚÚJAA!
Úgy néz ki a korábban felsorolt cuccok kavartak be. Mindet eltávolítottam és most megy a 8-as.

(#3742) Hunork válasza v.attis (#3741) üzenetére


Hunork
veterán

Na, látod, mondtam én. :K
Nagy mosoly, és filmet szerkeszt! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3743) v.attis válasza Hunork (#3742) üzenetére


v.attis
őstag

Megkérddezhetem, hogy milyen kodeket használsz a dvd-k divx-be vagy más formátumba konvertálásához? Konkrétan azért kérdezem, mert van médialejátszóm és nincs túl nagy merevlemezem, ezért a rengeteg gyerekmesét valami gazdaságos formátumban tárolnám, ha lehet, nem dvd iso-ban. Van amit vágni kell, ezért a power directorral csinálnám az egész folyamatot.

(#3744) Hunork válasza v.attis (#3743) üzenetére


Hunork
veterán

Nagyon őszinte leszek: DVD-t nem szoktam átkonvertálni divx-be, mert nem sok értelmét látom. A DVD lemezek ára nem vészes, én boltban veszem a Verbatim-ot, 150FT darabja. Ha valami DVD, akkor az DVD lemezen legyen, ez az elvem. :) Régen csináltam persze én is, de arra egy külön freeware program volt, nem is emlékszem mi a neve, de valami DVDtoAvi, vagy mi...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3745) Balint133


Balint133
aktív tag

Sziasztok, lehet az előzményekben már valaki belefutott ilyen jellegű problémákba, de nem tudtam elejétől a végéig átnézni a fórumot.
------------------------------
Van két gépem, egy asztali meg egy Dell XPS M1530 noti. Az asztali gépemen vannak megosztott mappák, az asztalin és a notin van egy Win7 ultimate 64bit - eredeti licenszelt. Ezenkívül a notebookon fut egy Ubuntu 11.10 OS is. A probléma pedig a következő:
Szeretnék fileokat átmozgatni egyikről a másikra, vagy csak szimplán HD TV-re kikötni a laptopot és megnézni egy filmet, kb lehetetlen mert szakadozik akad...f*s.

Win7(asztali,noti) - Win7(noti,asztali) között a hálózati filemásolás NAGYON lassú: 200-300KB/sec
Win7(asztali) - Ubuntu: Ugyanaz a helyzet, 200-300KB/sec a másolás.
Ubuntu - Win7(asztali): Na itt jön a csavar, wifin keresztül 2-2,5Mb/sec, kábellel 8,5Mb/sec azaz az interfacek közel a gyakorlati maximumokon másolnak.

Kérdésem tehát: Valakinek van bármi elképzelése, h mi okozhatja ezt a problémát? Valahol biztosan a Win7-ben van a hiba. Legalábbis eddig ennyit sikerült kisilabizálni. Külföldi fórumokon is sok embernek van ilyen jellegű problémája, amiket ott leírtak kipróbáltam: FlowControll - Disable, Remote Differential Compression - Off...

Előre is köszönöm a segítséget

Két küklopsz négy szem közt!!

(#3746) zaja8


zaja8
aktív tag

sziasztok!
memória váltás elõtt állok, 2gb-ról 4-re. eddig xp-t használtam, a 4gb miatt pedig majd win7 64bit lessz. az 1. kérdésem az hogy nem fogja megenni a win7 a gépemet?(gépem az adatlapomon). a második kérdésem hogy driver van-e a cuccaimhoz?(a hangkártyám integrált SoundMax).
válaszokat elõre is köszönöm!

(#3747) sfdrakex válasza zaja8 (#3746) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lesz gond a gépeden a W7-el, az én gépem gyengébb (adatlapomon) és nincs vele gond. Driverekkel sem lesz gond, w7 szerintem fog tenni magától mindenhez.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3748) zaja8 válasza zaja8 (#3746) üzenetére


zaja8
aktív tag

Amit elfelejtettem, az az hogy játékra használom szinte csak a gépet, és nemszeretném hogy pl a w7 a procit nagyon lefogja, és igy még annyi se lesz mint eddig volt, hiába a 4gb RAM...

(#3749) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Újratelepítettem a WIN7-et.A DirectX-et a directXweb-installerrel frissítsem, vagy töltsem le a Microsoft honlapjáról a legutolsót?

(#3750) ErosenZold válasza FoxiestFox (#3721) üzenetére


ErosenZold
senior tag

Ez nem hülyeség :D

Nagyon durva gyorsulást értem el egy 2 gigabyte-os Fat32-re formázott pendrive al 64 bites prof alatt amúgy a ReadyBoost-al.

[ Szerkesztve ]

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.