Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) eketomy válasza TESCO-Zsömle (#4899) üzenetére


eketomy
senior tag

Akkor tegyél fel egy ccleanert, hátha sok kis apró felesleges fájlod van a gépen!

Futtasd, majd tisztítsd meg a géped!

Peace! - !!!PC/PNA/NOTEBOOK SZERVÍZ!!!

(#4902) Fire/SOUL/CD válasza cavman (#4900) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az intézőben állj rá a partícióra/jobb egér/tulajdonságok. Ott mennyit ír ki?
(Ha az adatlapod jól van kitöltve, akkor 4G RAM is van a gépben, ezért a virtuális memória meg a hibernálás fájlja együttesen 8G-t foglalnak, amit nem biztos, hogy a fájlkezelőd beleszámolt)
Mondjuk az a 30G elég necces, ennél többet is megadhattál volna pl 50G-t és akkor nincs gond. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4903) Debilon válasza cavman (#4900) üzenetére


Debilon
addikt

rossz helyre :D

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#4904) Hunork válasza cavman (#4900) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
Egyrészt a lapozófájl, szép nagy lehet, mennyi a memória méreted?
Állítsd kisebbre, vagy tedd másik partícióra a lapozófájlt. Másrészt, alapból be van kapcsolva a hibernálás, ezt kapcsold ki: Parancssor Rendszergazda futtatásban, és írd be:
powercfg -h off.
Végül: 30 GB igen kevés egy Win7-nek, főleg ha hízik, mert ott van ugye a Users mappa is...

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4905) Воланд válasza Hunork (#4904) üzenetére


Воланд
titán

"Másrészt, alapból be van kapcsolva a hibernálás, ezt kapcsold ki:"

ha nincs szuksege ra. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4906) cavman válasza Hunork (#4904) üzenetére


cavman
tag

8Gb ram van a gépben. Kipróbálom a tanácsoltakat. :R Még írok.

(#4907) Hunork válasza Воланд (#4905) üzenetére


Hunork
veterán

Nyilván, de a 30 GB akkor is kevés lesz később egy Win7-nek, főleg ha Ultimate a kapcsolódó mappákkal együtt. :K (64GB és minden elfér rajta, Program Files...stb, egy normál SSD méretéből kiindulván... :) )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4908) Fire/SOUL/CD válasza cavman (#4906) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ja, hát akkor a pagefile.sys + hiberfil.sys az maga 16G-t foglal el... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4909) Воланд válasza Hunork (#4907) üzenetére


Воланд
titán

a kulonbozo win verziok kozott nincs tul nagy elteres a helyfoglalast illetoen. basszus, regebben csinaltam osszehasonlitast, most meg nem talalom :W

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4910) cavman válasza Fire/SOUL/CD (#4908) üzenetére


cavman
tag

Át tudom esetleg helyezni másik partícióra? :F

Most éppen nem a saját gépemet bütykölöm. Szerencsére a a saját gépem 130Gb rendszer partíció.

[ Szerkesztve ]

(#4911) cavman válasza Fire/SOUL/CD (#4902) üzenetére


cavman
tag

Dup..

[ Szerkesztve ]

(#4912) Fire/SOUL/CD válasza cavman (#4910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen, a virtuális memória kihelyezhető másik meghajtóra, a hibernálás meg letiltható (Hunork írta kicsit előbb, hogy hogyan). Ez utóbbi esetben nem lehet hibernálni a gépet, de az alvás működni fog.

Nem tudom, hogy milyen a partíciószerkezeted és van-e lehetőség a partíció átméretezésére.
(Vannak ingyenes progik, amelyekkel adatvesztés nélkül kivitelezhető a dolog)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4913) cavman válasza Fire/SOUL/CD (#4912) üzenetére


cavman
tag

Épp az átméretezés éppen a gond, mert a másodlagos meghajtón nincs annyi hely.

(#4914) sfdrakex válasza cavman (#4913) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha a rendszer partíció utáni partíción van pár giga szabad hely, azt az Easus Partition managerével le tudod vágni és utána már akár a w7 lemez kezelőjével is a rendszer partícióhoz tudod adni, adat vesztés nélkül megcsinálta nálam, a lényeg az hogy a partíció elejéből vágj le.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4915) cavman válasza Fire/SOUL/CD (#4912) üzenetére


cavman
tag

A hibernálást kilőttem, mindjárt lett is 8.57Gb szabad. Akkor az áthelyezést megnézem hogy smint..

(#4916) TESCO-Zsömle válasza eketomy (#4901) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Az durva lenne egy 2 napos rendszertől. :B

Lehet, hogy a Win7 nem szeresse a 40GB-os vinyót? :F

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#4917) cavman válasza sfdrakex (#4914) üzenetére


cavman
tag

Szerintem kivárok, és szabadítok fel helyet. THX! ;)

(#4918) Fire/SOUL/CD válasza sfdrakex (#4914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"...azt az Easus Partition managerével le tudod vágni és utána már akár a w7 lemez kezelőjével is a rendszer partícióhoz tudod adni..."
Ha már egyszer fent van az Easeus, akkor minek még a lemezkezelővel szuttyogni... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4919) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#4918) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Persze, akkor már hozzácsaphatja azzal is, csak azért írtam, hogy hozzáadni már bármelyikkel fog tudni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4920) cavman válasza sfdrakex (#4919) üzenetére


cavman
tag

Köszi mindenkinek a segítséget, a lemezkezelővel átcsoportosítok, úgyhogy lesz hely.

Üdv mindenkinek! :R

(#4921) Szirtimorc válasza Sub-ZeRo (#4881) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Először uninstall, teszt, azután megint sp1

(#4922) munky


munky
őstag

Sziasztok!

Adott egy AMD-s gép amely egy Gigabyte GA-M720-US3 alaplapra épül.

Sata2 Samsung merevlemez van benne, illetve egy elég régi IDE csatlakozós DVD író.

A Windows 7 32bites telepítő merevlemez illesztőprogramot kér a telepítés elején.

A SATA AHCI Driver le lett töltve a gyártó honlapjáról és ki lett írva lemezre.

A probléma a következő:

A lemez behelyezése után egy ideig hallani, hogy "kutakodik" a lemezen, a DVD meghajtó led villog, majd ismét kéri, hogy helyezzük be az illesztőprogramot tartalmazó lemezt.

A merevlemez vezérlőt AHCI és IDE módba állítva is ugyan ezt produkálja.

Van valami ötletetek mit lehetne megpróbálni, hogy elinduljon a tényleges telepítés?

[ Szerkesztve ]

(#4923) Sub-ZeRo válasza munky (#4922) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem az IDE meghajtó lesz a hunyó. Nekem is ilyen lapom van és samsung, maxtor sata2 vinyókkal jól ment a 32-es telepítőmédiával. Érintetlen a win7-es dvd?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4924) rootkiller


rootkiller
őstag

A következő kérdésem lenne: Bementem az imént az egyik helyi informatikai boltba, hogy ajánljanak nekem egy netbookot lehetőleg OS nélkül, mivel egyrészt véleményem szerint egy kacat, másrészt főiskolai alkalmazott révén jár neki OS, miért fizessünk érte? Erre azt mondta a helyi arc, hogy én mindig okoskodom, és szerinte a Starter nem egy kacat, hanem direkt netbookokra van optimalizálva, de csináljak amit akarok, majd szívhatok a Professionnallal.

Nekem az a tapasztalatom, hogy van egy 7 éves notebookom, ami a legtöbb (mondjuk fél-egy éves) netbookhoz hasonlóan 1.6 GHz/1GB paraméterekkel bír. Nos, erre felraktam a Startert egyszer, és sokkal gyengébben muzsikált mint a gyári XP-je, semmivel sem éreztem gyorsabbnak mint annak idején, mikor felraktam ugyanerre a gépre a Windows 7 Betat (Ultimate).

Szóval az lenne a kérdésem: van-e valakinek tapasztalata Netbookon a W7 Starterrel/egyéb verzióval, hogy lassabb lenne-e rajta a "nem rá optimalizált" verzió netezésre illetve projektorral való vetítésre (ugyanis azért lenne, mivel anyám megunta a 3kilós notiját cipelni)?

Köszönöm! :R

Artengo TR 990 Pro

(#4925) #40835072


#40835072
törölt tag

helo!

van egy nagy problémám! mostanában negyon nehézkesen indul be a gép!

mindig előjön egy fibaüzeten hogy biztosan futtatom e a server.exe t bármire megegyk megjelenik , aztán teljesen lefagy a gép és ha kinyomom (leállítás/kijelendkezés) akkor kék halál !

(#4926) Sub-ZeRo válasza #40835072 (#4925) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eredeti a win?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4927) g.gergo válasza rootkiller (#4924) üzenetére


g.gergo
senior tag

Nekem erről az a véleményem, hogy kis túlzással persze, de mindegy, hogy milyen cpu van benne, úgyis csak olyan gyors lesz, mint amennyire "gyors" a leggyengébb láncszem. És ez pedig tudjuk, hogy a hdd. Volt alkalmam kipróbálni 1-2 netbook-ot, hát tényleg halál, majdnem eret vágtam olyan lassú volt 1-2, persze akadtak viszonylag tűrhetőek is. Viszont egy ssd-vel megtúrbózva egész szép összteljesitményt produkálnak még w7 pro alatt is. Szóval én azt mondom, hogy netbook+ssd+w7.

(#4928) CoolMan válasza #40835072 (#4925) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na szerintem az egy vírus! Milyen vírus irtód van?
Legjobb lenne ha leszednél valami bootolós antivírus irtó ISO-t és azt futtatnád. Például akár ezt is megnézheted: Avira

(#4929) g.gergo válasza #40835072 (#4925) üzenetére


g.gergo
senior tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz:
[link]

(#4930) Hunork válasza #40835072 (#4925) üzenetére


Hunork
veterán

Hali!
BIZTOS vírus!
Avast vírusirtó
IObit Anti-Malware
Spybot Search & Destroy

Egymás után. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4931) @matthew@ válasza #40835072 (#4925) üzenetére


@matthew@
őstag

Szia!
Nekem is volt gondom a server.exe-vel bár én amint felfedeztem win reinstall-t nyomtam, ez tuti vírus és nagyon mentegetni nem lenne érdemes mert mindenre átkúszhat tegyél be egy telepítő lemezt és formázd újra a gépet! Nekem csak ez segített és mindent kipróbáltam de nem segített :( Ezt sajna te is bekaptad :(
Hunork: én is próbáltam őket, de nem segítettek, csak a reinstall :K bár lehet neki menni fog :F

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#4932) munky válasza Sub-ZeRo (#4923) üzenetére


munky
őstag

Értem. Igen, a telepítő érintetlen.

Akkor más nem maradt hátra, mint kipróbálni egy Sata vezérlős meghajtóval.

Köszönöm a választ! :)

(#4933) #40835072 válasza @matthew@ (#4931) üzenetére


#40835072
törölt tag

yeah húzhatom újra a win 7 et..... :D

Cod 4 profilomat hogy tudom menteni?

(#4934) Hunork válasza @matthew@ (#4931) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Persze, persze, egy próbát megér, hátha összejön. Még nagyon régen egy rendszer-visszaállítással is sikerült, mert akkor ugye a teljes képet visszateszi a korábbi időpontra, feltéve, ha nem a boot- szektorban tekereg a vírus...(persze, ha engedélyezve van, és normális méret megadva neki)

tankagogy!! csináld meg a korábban leírtakat, aztán egy rendszer-visszaállítást, ha engedélyezve van, és csak ha semmi nem megy, utána Win reinstall...

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4935) @matthew@ válasza #40835072 (#4933) üzenetére


@matthew@
őstag

Ha eredeti akkor gondolom mivel van bejelentkezős felhasználó név, jelszó, stb. akkor úgy (mivel gondolom a fiók megjegyzi neten keresztül, mint pf: BF2 és ilyenek de nem ismerem a CoD eredeti verzióját így nem tudom biztosan h h működik) ha nem akkor sehogy :DDD Vagy ha bedugsz egy pendrive-ot és rámásolod az is jó lenne, csak amint bedugod a friss gépbe máris kezdheted elölről a telepítést, szal csak akkor tudod menteni ha eredeti és bejentkezős módszeres. Én pl a DoD 6 profilomat vesztettem el 4-es prestige módban 65-ös szinten, úgyhogy van mit pótolnom :DD
De előbb lehet érdemes Hunorok által javasoltak megpróbálása hátha segít, de nekem nem volt elég :(

Hunorok: nekem a visszaállítás sem segített :( de egy próbát tuti megér jobb mint egy reinstall és fullos adatvesztés :K

[ Szerkesztve ]

Matthew 24:42

(#4936) #40835072 válasza g.gergo (#4576) üzenetére


#40835072
törölt tag

egyikhez sinsc telepítőfájl :S hogy kell ezeket telepíteni?

(#4937) Hunork válasza @matthew@ (#4935) üzenetére


Hunork
veterán

Jól írtad, ha erdeti, akkor a profilok megmaradnak...(elvileg, most a Steam-en is van kavirnya...)
Amúgy meg: :R

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4938) @matthew@ válasza Hunork (#4937) üzenetére


@matthew@
őstag

Na akkor nem is vagyok rossz :DDD Pedig soha sem volt eredeti CoD-om ;] mondjuk ilyen árak mellett sztem érthető is :U

Matthew 24:42

(#4939) CoolMan válasza #40835072 (#4936) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Az ISO-t ki kell írni lemezre és arról bootolni.

(#4940) #40835072 válasza CoolMan (#4939) üzenetére


#40835072
törölt tag

máshogy nemmegy? deamon toolsal? vagy valahogy?:D

(#4941) Воланд válasza #40835072 (#4940) üzenetére


Воланд
titán

nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4942) #40835072 válasza Воланд (#4941) üzenetére


#40835072
törölt tag

akkor más linket tud valaki küldeni amin telepíteni lehet bootolás nélkül?

(#4943) Воланд válasza #40835072 (#4942) üzenetére


Воланд
titán

tessek?

a linkelt programokat nem kell telepiteni, az a lenyeguk, hogy ugy vegeznek viruskereset, hogy a rendszer nem fut, így normalisan at tudjak nezni az adott particiot/merevlemezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4944) #40835072 válasza Воланд (#4943) üzenetére


#40835072
törölt tag

de nincs itthon üres lemezem :D viszont még ma megcsinálnám :S

(#4945) föccer válasza #40835072 (#4944) üzenetére


föccer
nagyúr

Teszkó -> 200 ft. :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4946) @matthew@ válasza #40835072 (#4942) üzenetére


@matthew@
őstag

Ezek úgy működnek h fogod az ISO file-t kiírod CD-re és berakod a meghajtódba, majd újraindítod a gépet, és ha automatikusan a CD-ről boot-ol a rendszer akkor erről indul el, ha nem akkor amikor az alaplapod logója jön elő a gép bekapcsolásánál írja h Boot Menü és egy F. (számmal ellátott) gombot kell nyomogatni h előjöjjön a boot menü és ott ki tudod választani a CD-ről való Boot-olást. Ezek után a CD_ről indul a gép, szóval nem fog elindulni a win és a vírus sem tud elindulni és ez a progi a teljes HDD-t átnézi :K Röviden ennyi.

Matthew 24:42

(#4947) Воланд válasza #40835072 (#4944) üzenetére


Воланд
titán

[link]

mar ha fel tudod telepiteni es el tudod inditani.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4948) #40835072 válasza Воланд (#4947) üzenetére


#40835072
törölt tag

Hoppá! A Google Chrome nem találta meg a www.malwarebytes.org webhelyet

(#4949) #40835072


#40835072
törölt tag

találtam CD t !

mind a kettőt egyre vagy külön külön?

(#4950) Воланд válasza #40835072 (#4949) üzenetére


Воланд
titán

kulon - kulon

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.