Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) Sub-ZeRo válasza Воланд (#3450) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

:DDD

sfc /scannow parancs? Az nem jó még?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3452) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Jó ideje (hetek óta) 22 fokon áll az időjárás Gadgetem... Más tapasztalt ilyet? Mi lehet a gáz?

Talán a deviza se változott, de azt annyira nem figyeltem (most már fogom)...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3453) Воланд válasza Sub-ZeRo (#3451) üzenetére


Воланд
titán

De, de az egyből javít is.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3454) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#3452) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A feladatkezelőben lődd le a sidebar.exet-t majd indítsd el újra.

(#3453) woland_y2k: Aham.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3455) GaborGh válasza RootRulez (#3452) üzenetére


GaborGh
őstag

Dugd be a netet :DDD

Egy újraindítás is csodákra képes!

[ Szerkesztve ]

(#3456) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Hali.
Van egy teljesen átlagos bluetooth-adapterem, amivel a Win7 64 bit a saját maga által szedett driverekkel képes fájlokat küldeni-fogadni.
Viszont az eszközkezelőben van néhány "bluetooth perifériaeszköz" nevű bejegyzés, amihez nem talál drivert a Win.
Amiért ez lényeges, az az, hogy enélkül az OVI Suite sem látja meg a telefonomat.
Ötlet?

(#3457) qqcqqc válasza RootRulez (#3452) üzenetére


qqcqqc
őstag

örülj neki, hogy ilyen meleg van :))
különben tényleg indítsd újra a szolgáltatást.

(#3458) RootRulez válasza GaborGh (#3455) üzenetére


RootRulez
félisten

A "(hetek óta)" alatt újraindítottam párszor... És a net hiányát is észrevettem volna, pl ennek a hsznek a begépelése után/előtt :U


qqcqqc Akárhány új Gadgetet kirakok mind Budapest 22 fokot mutat és ha átírom a várost, a hőmérséklet marad csak a város neve változik. :DDD

(#3454) Sub-ZeRo Az is megvolt...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3459) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#3458) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vagy csak simán bugos valamiért. Esetleg ha router, vagy modem van, reseteld majd úgy próbálkozz vele.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3460) GEPESZ66 válasza Воланд (#3435) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Feltelepítettem a BlueScreenView programot.A tegnapi eseményről nem találok semmit a C:\Windwes\Minidump mappában.

(#3461) Воланд válasza GEPESZ66 (#3460) üzenetére


Воланд
titán

Ezek így vannak beállítva nálad?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3462) GEPESZ66 válasza Воланд (#3461) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így volt beállítva, csak ma kivettem az automatikus újraindulást, hogy a hibakódot feltudjam írni.

(#3463) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

ha rossz helyen vagyok irányítsatok át légyszi.

olyan visualisert(mint a winampos pl) keresek, ami bármilyen win-ben lejátszott hangra megy.

Aurea mediocritas

(#3464) Воланд válasza AXisBOLD (#3463) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3465) GEPESZ66 válasza Воланд (#3461) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most jutott eszembe.Valószínű, hogy a Ccleaner eltávolitotta ezt is, amikor futattam.

(#3466) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok!

Kapcsolódási problémával fordulnék hozzátok. Távsegítenék barátosnémnek, mert nem tud felcsatlakozni vezeték nélküli hálózatra.
Két féle üzenetet ír folyamat:
"Lehetséges hálózati biztonsági kulcs-eltérés."
"Ez a számítógép korlátozott csatlakozási lehetőségekkel rendelkezik a következőhöz"... 'és itt a router neve'.

Néha elfogadja a kulcsot, de akkor megkapja a második üzenetet, és nincs internet. Itthon minden rendben volt. Én vírusra gyanakszom, így elindíttattam vele egy avast -ot. Talált is 3 súlyos fertőzést, leányzó egyből törölte. :DDD
Valami javaslat erre? Mert most mondja, ez nem segített.

Piszok nehéz így telon keresztül mindent kipróbáltatni vele. :o

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3467) nepszter1


nepszter1
addikt

Azt hogy tudom kikapcsolni hogy ne kelljen mindig rákattintanom a nevemre mikor bejelentkezik hanem autamituksan belépjen a windowsba.

(#3468) Воланд válasza nepszter1 (#3467) üzenetére


Воланд
titán

Futtatasba control userpasswords2 beir, enter, a megjeleno ablakban a jelolonegyzetbol pipa ki.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3469) RootRulez válasza Sub-ZeRo (#3459) üzenetére


RootRulez
félisten

Minden megvolt ma is 22 fok van az ország teljes területén... :DDD

═════════════════════════════════════════

(#3470) GaborGh válasza RootRulez (#3469) üzenetére


GaborGh
őstag

Nem lehet, hogy Fahrenheit-ben méred a fokot, azért van nálad ilyen meleg...? :D

[ Szerkesztve ]

(#3471) RootRulez válasza GaborGh (#3470) üzenetére


RootRulez
félisten

:N Celsius fokra van állítva. :K

═════════════════════════════════════════

(#3472) GaborGh válasza RootRulez (#3471) üzenetére


GaborGh
őstag

akkor meg tönkre ment a gépedben a thermoszenzor, ami egy alaplapcserével orvosolható... :DDD

Ha t*k*n szúrom magam sem tudok rájönni mi lehet a gond a gépeddel, szerintem vegyél egy újat... :D :DDD :P

U.i: Nem lehet, hogy megfázott és valami vírus okozza?
Eressz rá egy K.I.S-t vagy B.I.S-t hátha megoldja a problémát!

[ Szerkesztve ]

(#3473) ratam23


ratam23
aktív tag

Sziasztok!

Eddig megfelelően működött a gépem, most viszont a win 7 betöltésénél az üdvözöljük feliratnál elég sokat tölt és utána egy pillanatra csak a fekete képernyő és az egér látszódik utána betölt minden rendesen és gyors is a gép. Most telepítettem nem rég a rendszert az új gépremre, msconfigot megnéztem registry cleanert futtattam de ugyanúgy sokat tölt az üdvözöljüknél, vajon mi lehet a gond? Hogy tudnám megnézni, hogy az üdvözöljük alatt min gondolkodik annyit? Sem switchre sem hubra nincs kötve a gép..

(#3474) RootRulez válasza GaborGh (#3472) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez az, hogy minden kafa (ezen kívűl)

═════════════════════════════════════════

(#3475) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

A segítségeteket kérném, hogy hogyan tudnám megoldani a következőt: 3db telepített oprendszer + egy adattárolásra használt partíció úgy, hogy legyen rendszerválasztó menü, és minden rendszernél használat közben C betűjellel legyen jelölve az éppen használt rendszer?
Jelenleg 2 van telepítve, egy Xp és egy win7, a harmadik partícióra a win8at telepíteném fel, és azt írnám mindig felül a legfrissebb kiadásokkal (win7et is béta állapota óta folyamatosan használom)
Jelenleg úgy tudtam megoldani, hogy mindig C legyen az aktuálisan használt rendszer rendszerpartíciója, hogy a legelső partíció egy 100megás, ahol a boot fájlok vannak (xp ugyebár mindenképp az első partícióra telepíti a boot fájljait, és mivel annak nincs betűjele, így tudja magát C-nek nevezni), win7 indító fájlok is ott vannak. Második a win7 partíció, harmadik az xp, negyedik az adat. Ötödiket ugyebár nem lehet létrehozni, csak ha dinamikussá konvertáljuk a winyót (ezt nem szeretném, mert elég instabil, könnyebben összeomlik)

Szóval valakinek valamilyen ötlete? :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#3476) Sub-ZeRo válasza RootRulez (#3474) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor rendszervisszaállítás ha még nem volt.

(#3475) A_ScHuLcZ: Szerintem nem fog menni, hogy az aktuális rendszer legyen a C. Mivel úgy kell hogy xp->7->8. Akkor lesz választó menüd. Mivel ezek C, D, E meghajtó lesz, nem fogod tudni nevezni hogy az aktuális C legyen.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3477) pzstm


pzstm
titán

Üzletet nyit Magyarországon a Microsoft

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3478) sfdrakex válasza Sub-ZeRo (#3476) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha Os-enként a lemezkezelőben állítja be a meghajtók betűjelét az nem jó? Egyik OSben amit beállít az hatással van a másikra is?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3479) Hunork válasza pzstm (#3477) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!
Azt tudni, hogy azt a bizonyos notebookot mennyiért vesztegetik? A Mediamarkt nem tudta megmondani... :( (fiam úgyis nyavalyog egy XBOX-ért, ezért érdekelne) :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3480) pzstm válasza Hunork (#3479) üzenetére


pzstm
titán

Semmilyen infot nem mondhatok sajnos. Viszont tobb konfig kozul is lehet majd valasztani(legutolso informacioim szerint) ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3481) Hunork válasza pzstm (#3480) üzenetére


Hunork
veterán

Köszi! Ez azt jelenti, hogy ott dekkolhatok majd ebéd utántól... :D

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3482) AXisBOLD válasza Воланд (#3464) üzenetére


AXisBOLD
addikt

kk

Aurea mediocritas

(#3483) sfdrakex válasza Hunork (#3479) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A cikk szerint minden notebookhoz 1 Ftért jár X360 amihez van office 2010 csomag:

"október 24-én minden Office 2010 programcsomaggal ellátott notebook mellé 1 forintért vásárolható egy Xbox 360 4GB játékkonzol."

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3484) Hunork válasza sfdrakex (#3483) üzenetére


Hunork
veterán

Ez az, erről beszéltünk! :K :K Kíváncsi vagyok, milyen notebook az!! Komolyan. Amúgy is eladnám a régit, meg ott van az XBOX-ra eddig félretett zseton. (hát nem a teljes ár van meg... :D ) Aztán majd eldől ott helyben, hogy mi a pálya... :)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3485) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Sziasztok!

Lenne nekem egy egyszerűen leírható, ám annál bosszantóbb problémám... Fagy a windows.. Sokat. Tudom hogy 1000 oka lehet ennek, de ha mégis tudna valaki valamit javasolni, hogy mi lehet a probléma, mit kellene megnéznem azt megköszönném! :R Általában fél-1 óránként megfagy, teljesen random módon, egér megáll, hdd sem dolgozik mert nem villog a kis led a házon... Kipróbáltam már másik Windows 7-el, az is ugyanezt produkálta. XP-vel is kipróbáltam, ott egy teljes napig semmi probléma nem jelentkezett... Konfigom ha fontos az adatlapomon.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#3486) polonic válasza se4ever2 (#3485) üzenetére


polonic
félisten

Például memóriahiba tünete lehet ez. Memtest-et futtass le mindkét modulon, külön-külön. Jó sokáig fusson.

(#3487) sfdrakex válasza se4ever2 (#3485) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha tuningolva van a géped, akkor tedd vissza alapra. Memóriákat teszteld, vagy a már javasolt memtestel, vagy egyik modult kiveszed és 1 marad a gépben csak egyszerre, lehet egyik modul hibás, vagy az alaplapon a foglalata, de az is lehet ha vissza teszed már működni fog rendesen, mert csak elmozdult. Hőmérsékleteket sem árt figyelni, aida tudja mutatni mindenét mai a gépben van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3488) ratam23


ratam23
aktív tag

erre senkinek semmi? :( [link]

(#3489) sfdrakex válasza ratam23 (#3488) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Sok program indul el a Windowssal együtt? Vírust kergettél?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3490) se4ever2 válasza sfdrakex (#3487) üzenetére


se4ever2
aktív tag

Nincsen tuningolva, egy memtestet viszont futtatok holnap! Hőmérsékletek rendben vannak, általában nem megy semmi 45-50 fok felé terhelve sem! Az alaplapon 4 ram slot van, 2 fehér 2 kék. Most a 2 fehérben van a két modul. Esetleg próbáljam meg átrakni a másikba mind a kettőt vagy inkább ne? :F

[ Szerkesztve ]

(#3491) ratam23 válasza sfdrakex (#3489) üzenetére


ratam23
aktív tag

víruskeresés volt, nem indul sok program.. nincs valami program v valami windows funkció amiből megtudhatnám, hogy azon a részen min gondolkodik. Utána már nagyon gyors csak azon a részen áll meg

(#3492) GaborGh válasza RootRulez (#3474) üzenetére


GaborGh
őstag

Mi a helyzet a többi minialkalmazással?
Naptár, árfolyam, proci/memória figyelő, azok rendeben működnek és mutatják a megfelelő értékeket, vagy azok is lefagytak és ugyanazt mutatják?

(#3493) RootRulez válasza GaborGh (#3492) üzenetére


RootRulez
félisten

A dollár még mindig annyit ér (de lehet tényleg nem változott azóta) A névnap és CPU kihasználtság frissül rendesen

Nálatok mennyit és egy USA Dollár?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3494) polonic válasza RootRulez (#3493) üzenetére


polonic
félisten

215,2 rossz magyar pénz.

(#3495) RootRulez válasza polonic (#3494) üzenetére


RootRulez
félisten

Hmm, akkor lehet az se változik, nálam jó pár napja 213,840 Ft...

═════════════════════════════════════════

(#3496) polonic válasza RootRulez (#3495) üzenetére


polonic
félisten

Azóta már nem olyan rossz: 215,04.

Úgyhogy igen, azzal is baj van.
Csak nem tudni, hogy mi. :(

(#3497) GaborGh válasza RootRulez (#3493) üzenetére


GaborGh
őstag

Mikor vetted észre először, hogy nem frissül az időjárás?

215,05

[ Szerkesztve ]

(#3498) RootRulez válasza GaborGh (#3497) üzenetére


RootRulez
félisten

Jó ideje. Pár hete.

═════════════════════════════════════════

(#3499) GaborGh válasza RootRulez (#3498) üzenetére


GaborGh
őstag

Egy fiókot használsz, Te vagy a rendszergazda a gépen?

Történt akkor valamilyen telepítés, pár hete?

Biztos nincs vírusod?

Milyen irtót használsz?

[ Szerkesztve ]

(#3500) RootRulez válasza GaborGh (#3499) üzenetére


RootRulez
félisten

Lejárt a NOD, azóta MSE-t. Eddig nem volt gond...

═════════════════════════════════════════

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.