Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) Lenry válasza Kazimír (#3898) üzenetére


Lenry
félisten

lapozófájl átrakása:
Windows gomb + PauseBreak (vagy Számítógép - jobb klikk Tulajdonságok) - baloldalt: Speciális rendszerbeállítások - Teljesítmény Beállítások - Speciális fül - Módosítás gomb

kitörlöd a pipát az "A lapozófájl méretének automatikus blablabla" elől, aztán kiválasztod azt a meghajtót, ahova átraknád a lapozófájlt (tökmindegy hova, csak legyen elég hely rajta), bepöttyinted, hogy Automatikusan beállított méret, majd katt a Beállítás gombra.
aztán kiválasztod a rendszermeghajtód, ott átpöttyinted arra, hogy Ne legyen lapozófájl és ismét klikk a Beállítás gombra.
mindent leokézgatsz, és újraindítod a gépet.

sírni fog, hogy ha törlöd a lapozófájlt, akkor Isten megöl egy kiscicát vagy ilyesmi, de ne törődj vele.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3902) Insidaz


Insidaz
csendes tag

Mit gondoltok, melyikkel járok jobban?(sok gebasz van játékoknál, programoknál stb..)
Egy win7el(64bites(mert 4gb-mvan) vagy Xp-vel (64essel) ?
Mert ugytudom ha 32bites oprendszerem van , akkor nem használja ki a ramot megfelelően a gép.
Választ előre is köszi.

(#3903) sfdrakex válasza Insidaz (#3902) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7 64 bit, nagyon régi játékokkal lehet csak gond, de az is ritka.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3904) Lenry válasza Insidaz (#3902) üzenetére


Lenry
félisten

Win7

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3905) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Sziasztok!

Egyetemen kaptam egy házit exe fájl formájában, eleinte nem volt gondom vele, mert simán futtatta ilyen DOS ablakban viszont amikor a lényeg következne (egy ábra) akkor fogja magát és elődobja ezt az ablakot és hát a képen látszik is, hogy csak bezárni tudom illetve kihagyni, de ha a kihagyást választom akkor újból feljön ugyanez az ablak és nem enged tovább.

Van valakinek valami ötlete, hogy holnapra hogyan lesz kész a házim? :DDD

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3906) Sub-ZeRo válasza ///Krisz\\\ (#3905) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem elsőnek csomagold ki és utána próbálkozz.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3907) ///Krisz\\\ válasza Sub-ZeRo (#3906) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ugyanaz történt.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3908) Sub-ZeRo válasza ///Krisz\\\ (#3907) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor ha a win tudja dobd fel az xp módot, vagy vmware lejátszóval egy xp-t dobj fel ott hátha megy. Más ötletem nincs.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3909) Fire/SOUL/CD válasza ///Krisz\\\ (#3905) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Van valakinek valami ötlete, hogy holnapra hogyan lesz kész a házim"
Igen, telepítesz egy XP-t vagy egy virtuális gép alatt XP-t... :DDD
(Még XP kompatibilis módban megpróbálhatod elindítani, hátha, de az a FullScreen mód W7 alatt nem létezik/nem engedélyezett)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3910) ///Krisz\\\ válasza Sub-ZeRo (#3908) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

+ (#3909) Fire/SOUL/CD:

Hát akkor holnapra nem lesz házim, mert még 2 ZH-ra is kell tanuljak holnapra így nem sok időm lesz XP módokat telepíteni. Azért köszönöm szépen a segítségeteket! :R

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3911) mokus1


mokus1
addikt

Van külső vinyóm. Beakartam bootolni USB-ről de kék képernyőt kaptam viszont ha beleraktam a vinyót a notiba úgy simán bootolt. Miért ?:S

(#3912) föccer válasza mokus1 (#3911) üzenetére


föccer
nagyúr

Esetleg tömörítés, vagy hardveres titkosítás nincs a meghajtón?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3913) Lenry válasza ///Krisz\\\ (#3910) üzenetére


Lenry
félisten

mondd meg az iskoládnak, hogy lesznek szívesek nem 20 évvel ezelőtti op.rendszerhez tervezve adni a házifeladatot.

különben mi van, ha Linuxot használsz?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3914) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#3913) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Miért, Linux alatt futnak a DOS-os EXE-k? :U
Tárgytalan, félreértettem...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3915) mokus1 válasza föccer (#3912) üzenetére


mokus1
addikt

Nincs semmi ilyesmi. :(

(#3916) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#3914) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem arra gondolt, hogy az alatt még kisebb eséllyel menne, tehát gáz a házi mert nem gondolnak azokra akik nem Win-t használnak.

(#3911) mokus1

Hány partíció van a vinyón, és mi van rá telepítve, mit akarsz bebootolni róla?

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3917) ///Krisz\\\ válasza Lenry (#3913) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ezek régebbi fajta egyetemi tanárok, nem nagyon értenek a gépekhez (az XP az náluk már a csúcs). :DDD Mondjuk most erről én tehetek, mert ők előre szóltak, hogy ha nem megy az otthoni gépen akkor be lehet menni és adnak "olyan gépet amin megy", csak hát ugye jó szokásomhoz híven mindent az utolsó pillanatra hagyok.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#3918) mokus1 válasza sfdrakex (#3916) üzenetére


mokus1
addikt

2 partício. win7et :)
El is indul a töltősáv csak eldobja kék képernyővel.

Ja a másik multkor helyre kellett állítani és azóta töltőcsík van(mint régen a vistaba) nem az a microsoft ábra forog be.

(#3919) sfdrakex válasza mokus1 (#3918) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Első vagy hátsó USB-be dugod? Nekem mobil vinyó első usb-n nem stabil folyamatosan megtalálja nem találja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3920) mokus1 válasza sfdrakex (#3919) üzenetére


mokus1
addikt

A jobb oldaliba mert noti :D de probáltam a bal oldalin is az van natívan az alaplapon.

(#3921) VGYke válasza Sub-ZeRo (#3874) üzenetére


VGYke
addikt

Nagyon köszönöm! Igen, nálam is van fax.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3922) Tamás88 válasza Insidaz (#3894) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Nem azzal volt a probléma, hogy rossz helyre írtál, hanem azzal, hogy túl őszinte voltál. Amúgy telepítsd újra a Windows-t és ne rakj fel mindenféle programot, mert azok jól el tudják cseszni a Windows-t (pl. reg tisztító, Windows tweak, S&D kémprogram írtó, stb.).

(#3923) Sub-ZeRo válasza VGYke (#3921) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nincs mit én is köszönöm. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3924) Tamás88 válasza Lenry (#3913) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Arról ne is beszéljünk, ha 64 bites rendszert használ az illető. :)

(#3925) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Mi az a DEP (Data Execution Prevention). Ok, utána gugliztam, de akkor sem teljesen világos, hogy ha egy nem túl régi (TomRaider Anniversary) játék nem fut win7 alatt, akkor a DEP kivételek listájához adásától miért gyógyul meg.
Erről a dologról itt olvastam a 2. hozzászólásban.
Szóval a problémám az, hogy a Steam-en vettem 3 TR játékot, Anniv. Legend, Underworld.
Utóbbival semmi baj, de az első kettő elindul ugyan, konfigurálni is tudom, elfogad minden beállítást, de ha játszani szeretnék, fekete képernyő fogad, középen az egérmutatóval. Viszont a feladatkezelő szerint "fut" (tehát nem fagy) a játék, ellenben lelőni csak a feladatkezelővel tudom. Most ezt a DEP-es dolgot nem tudom kipróbálni, mert töröltem a játékokat.

Elnézést az off-ért.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3926) Draken


Draken
őstag

sziasztok

régi gépről lenne szó 512rammal, megpróbálkozzak a win7 feltelepítésével vagy ne (persze aero nélkül, max skypeozásra böngészésre lenne használva)?

(#3927) Fire/SOUL/CD válasza VGYke (#3925) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát ha elállítottad az alapbeállításról a DEP-et (azaz ne csak a rendszerprogikra és szolgáltatásokra figyeljen), akkor az ezzel jár. Számos progi fennakad ilyenkor a DEP-en.
Vagy elfogadod és pakolgatod szorgalmasan a progikat a kivételek közé, avagy visszaállítod alapra és probléma letudva.

Draken
És az 512 RAM mellé még mi tartozik? (CPU/Desszka, VGA)
Ezt azért kérdem, mert egy Home Basic akár még jól is szaladhat rajta...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3928) Draken válasza Fire/SOUL/CD (#3927) üzenetére


Draken
őstag

Starterrel mennyivel járnék jobban? pontosan a starter mivel tud kevesebbet a home basicnél?

(#3929) Воланд válasza Draken (#3928) üzenetére


Воланд
titán

kereskedelmi forgalomban nem kapható starter.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3930) Fire/SOUL/CD válasza Draken (#3928) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]
A starter csak előtelepítve érhető el, és régebben a Home Basic is csak úgy, de mintha úgy rémlene, hogy azóta a Home Basic már külön is elérhető, de ebben nem vagyok 100%-ig biztos, majd valaki megerősíti ezt az infót vagy cáfolja.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3931) bok92


bok92
addikt

Üdv!
Valamiért meghülyült a gépem.Egyszerűen nem engedi, hogy csatlakozzak az internethez.... Meg eléggé instabillá vált a működése, néha nagyon belassul, szóval én vírusra gyanakodok, de a Nod 32 nem talált semmit.Valami ötlet esetleg?Vagy próbáljam meg csökkentett üzemmódban a vírusirtóval megnézetni? :F Ha igen, akkor azt windows 7-nél, hogyan tudom úgy elindítani?

(#3932) Fire/SOUL/CD válasza bok92 (#3931) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Futtasd ezt elsőre: MBAM Free. Csökkentett módba meg a gép indulását követően nyomkodod az F8-at.
(Ha a deszkádon is van F8-on funkció és az jönne be, akkor abból lépj ki és nyomkodd tovább)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3933) bok92 válasza Fire/SOUL/CD (#3932) üzenetére


bok92
addikt

Értem.És a netes gondra nem tudsz valamit javasolni.Mert egyszerűen nem enged fel sem kábelon, sem wifin.Azt írja, ki, hogy nincs hálózat...És ha a hibajavításra megyek, akkor meg nem talál semmi hibát...

(#3934) Insidaz válasza sfdrakex (#3903) üzenetére


Insidaz
csendes tag

Egy kérdésem még lenne ,hogy sajnos a microsoftos programokat nem teszi fel, mindig egy hibát ír ki (office)-nál is pl, az age of empires 3 nál is hibát ír ki mert hiányzik az MSXml 4.0 cumo, amit szintén nemtudok feltenni mert valami hosszu számsor meg betűt ír, csak régebbi vagy korábbi verziokat. Ezzel tudok e valamit tenni?

(#3935) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#3927) üzenetére


VGYke
addikt

Szóval, most úgy van a DEP, ahogy megteremtették, nem piszkáltam. És így nem fut a 2 játék. Aztán találtam egy leírást: Hi. If you're running Windows 7 your problem could be the same as mine. I solved it by adding the tra.exe and trl.exe files to the list of exceptions in DEP (Data Execution Prevention). To do this, open the Control Panel, go to System and click on the Advanced link on the panel. Open the Performance Settings, click on the Data Execution Prevention tab and select the second radio button. Then you can add tra.exe and trl.exe to the list. Szóval ha hozzányúlok, állítólag futni fognak a játékok. :F

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3936) Hunork válasza bok92 (#3933) üzenetére


Hunork
veterán

Ha be van kapcsolva a rendszer-visszaállítás, és van olyan pont, ahol még normálisan működött a gép, akkor próbáld meg. Utána mindenképpen víruskeresés, spyware program keresés (spybot search and destroy progi), majd. CCleaner futtatás, és a Users mappában lévő Temp könyvtárak törlése.
Így elsőre ez jutott eszembe.
Írj, hogy mit intéztél. :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3937) Fire/SOUL/CD válasza bok92 (#3933) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát először víruskeresés, mert vannak olyan kártevők, amik blokkolják a kapcsolatot, aztán meglátjuk.

VGYke
Ez remek. Ilyenről még nem hallottam, elég értelmetlennek tűnik, hisz alapon nem is foglalkozna vele, ennek ellenére azt kérik, hogy mindennel foglalkozzon a DEP, csak azzal a 2 fájllal ne. (Alapbeállításon sem foglalkozhatna vele, ezért nem értem, hogy minek berakni egy olyan listába, ami kivételek vannak...) :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3938) Kephamos


Kephamos
addikt

Eljutottam arra szintre, hogy újrarakom a win 7 64 bitemet. Azok a programok, amik a d meghajtón vannak működni fognak az újratelepítés után vagy nem? Azokat unstialáljam van ne?

(#3939) Tamás88 válasza Kephamos (#3938) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

két lehetőséged van:
- vagy rátelepíted
- vagy a telepítés idejére félreteszed (máshova másolod), majd telepítés után visszahelyezed.
Elméletileg működnek, de az a biztosabb, ha telepíted.

(#3940) Kephamos válasza Tamás88 (#3939) üzenetére


Kephamos
addikt

Aha. És mondjuk a chrome az hová menti a beállításait? Azokat szeretném megtartani.

(#3941) Lenry válasza Kephamos (#3938) üzenetére


Lenry
félisten

egyszerűbb programok működni fognak bonyábbak valszeg nem.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3942) Hunork válasza Kephamos (#3940) üzenetére


Hunork
veterán

C:\users\rendszergazda\appdata\local\google

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3943) bok92 válasza Fire/SOUL/CD (#3937) üzenetére


bok92
addikt

Csökkentett módban a nod nem mőködik, mert ki í valami hibát.Viszont most sikerült a malwarebytes progit feltenni, és most el is indítottam..Hát most türelmesen várok....

Hunork: Gondolom te a biztonsági mentésre gondoltál?Vagy :F Mert nekem sajna olyat nem csináltam....

(#3944) Hunork válasza bok92 (#3943) üzenetére


Hunork
veterán

Pedig a Chrome oda rakja a cuccait...és nem csináltam biztonsági mentést. Bár én nem használom, most melózok, és itt az is van, ezért tudtam fejből, mert feltűnt, hogy egy hónap múlva már 500 mega ennek a könyvtárnak a tartalma.
Amúgy te milyen beállításokra gondoltál korábban?

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3945) bok92 válasza Hunork (#3944) üzenetére


bok92
addikt

Ja hát a rendszer helyreállítás alapján gondoltam valamilyen biztonsági mentésre...Na mind1

(#3946) Hunork válasza bok92 (#3945) üzenetére


Hunork
veterán

Nem, nem. :N
Nézd meg ezt a mappát, nem lesz üres... :D
De nem válaszoltál, hogy milyen beállítások? (könyvjelzők...)

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3947) bok92 válasza Hunork (#3946) üzenetére


bok92
addikt

Mi van? :D Milyen beállításokra gondolsz? Én a biztonsági mentést említettem... De azt a mappát törölni kell ? Mert lehet, hogy a vírus is ott van, vagy?
Egyébként normál módban már nem is működik nagyon a gép, egyedül csökkentett módban megy.Most futtatok egy kémprogram keresőt, de nem talál semmit.... :W A Nod meg nem is akar működni...Valami ötlet, vagy kezdhetem lassan falnak verni a gépet.... :D

(#3948) Hunork válasza bok92 (#3947) üzenetére


Hunork
veterán

Basszus, elkattintottam... :((
Hát ez tiszta ciki!
NAGYON elnézésedet kérem, másnak a problémájára reagáltam!!! :O

Szóval: csökkentet módban is lehet rendszer-visszaállítást csinálni, az megy? MOD: Mert a rendszer automatikusan csinál, feltéve ha nem tiltottad le!
A vírusirtók olyanok, hogy ebben a módban nem akarnak elindulni.
Most majd összeszedem magam azért. És még írok bővebben.
Még egyszer, ne haragudj!

(amúgy lelkiekben készülj egy win installra, már én is jártam így egy alkalommal még P4-es korszakomban)

[ Szerkesztve ]

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3949) Kephamos válasza Hunork (#3944) üzenetére


Kephamos
addikt

Nekem a jelszavak, kedvencek, stb kell. Vagyishogy azt szeretném megőrizni.

(#3950) bok92 válasza Hunork (#3948) üzenetére


bok92
addikt

Jól van , semmi gond. :)
Hát megy a rendszer visszaállítás, de akkor állítsam is vissza?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.