Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) C0d3r válasza Tamás88 (#4400) üzenetére


C0d3r
addikt

Tévedés, többször is újra lehet aktiváltatni.

(#4402) mokus1 válasza C0d3r (#4401) üzenetére


mokus1
addikt

3x.
Valaki a vinyós bajomra tud valamit ?:S

(#4403) Воланд válasza Tamás88 (#4400) üzenetére


Воланд
titán

Átlag magyar (nem sértés) 3-nál többször cserél egy os alatt gépet? Ha így is van, elég csak felhívni a supportot és alaplaphibára hivatkozva beaktiváltatni a windows-t.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4404) sfdrakex válasza mokus1 (#4402) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Dokkoló illesztőprogramját ha eltávolítod és újra felrakod?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4405) mokus1 válasza sfdrakex (#4404) üzenetére


mokus1
addikt

Ninsc neki.plug and play. De ezt az initio-t töröltem le többször is de folyton ezt teszi csak vissza :(

(#4406) hackeeeee válasza Potyka03 (#4399) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Rearm...

Véleményem szubjektív...

(#4407) hackeeeee válasza mokus1 (#4405) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Esetleg másik usb-port? Pl. előlapi?

Véleményem szubjektív...

(#4408) mokus1 válasza hackeeeee (#4407) üzenetére


mokus1
addikt

Laptopom van csak sajnos ott végig probáltam mind 3at. Mintha azóta csinálná mióta visszajött szervízből a laptop. De ez inkább rendszeri bajnak tűnik mintsem hardveresnek.

(#4409) VGYke válasza Fire/SOUL/CD (#3937) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Szerencsére nem találtam meg a "DEP" buzerációt, így nem is tudtam elrontani a rendszert :)

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4410) hackeeeee válasza mokus1 (#4408) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, egy egyszerű megoldás...

Esetleg tölts le pl. egy Ubuntu-t, indítsd el lemezről, live rendszerként, és próbáld ki..

Véleményem szubjektív...

(#4411) mokus1 válasza hackeeeee (#4410) üzenetére


mokus1
addikt

Kiprobálom köszönöm :K

(#4412) hackeeeee válasza mokus1 (#4411) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincsmit, remélem ott kiderül, hogy mi lehet a "gond". :)

Véleményem szubjektív...

(#4413) zotja22


zotja22
csendes tag

Hali sziasztok. Miér van az,hogy a frissen telepített, win 7.. néha kb 20 mp lefagy,de nem az egész hanem mondjuk a mozilla néha..de mellette tudok mást csinálni..csak egy adott program fagy le..de közbe nem pörög fullra a proci,memória..tehát mintha le se fagyna :)

Remélem érthető :) Vkinek volt ilyen már?

[ Szerkesztve ]

(#4414) Lenry válasza zotja22 (#4413) üzenetére


Lenry
félisten

csak a mozilla fagy? vagy más is?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#4415) zotja22


zotja22
csendes tag

legfőképp mozzila, de volt h képet nézegettem,és megállt pár mpre.. 2 giga ram van a gépbe. 2 magos proci(2500mhz)

(#4416) hackeeeee válasza zotja22 (#4415) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Memóriákat tesztelni kéne.. Nem windows alatt.

Véleményem szubjektív...

(#4417) zotja22 válasza hackeeeee (#4416) üzenetére


zotja22
csendes tag

hogy tudom azt megtenni? :) Bocsi nem vagyok vmi pro..

(#4418) hackeeeee válasza zotja22 (#4417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Iso letölt, kiír, beboot-olsz róla, és hagyod menni.. Ha már egyszer végig megy hibátlanul, az már so jó, bár hivatalosan legalább 1 éjszakát kéne mennie.. :)

Véleményem szubjektív...

(#4419) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Azt szeretném kérdezni, hogy a W7 töredezettségmentesítője mennyire megbízható?

Annó XP-ben okozott adatvesztést, meg eléggé lassúkás volt. W7-nél mi a helyet?

Futttattam elemzést, ezt írta ki rá:

Szerintetek érdemes lefuttatni valamit?

Meg mondjuk azt sem értem, hogy a rendszert kb. 1 hete se raktam újra, de már töredezett. Ez mitől lehet?

(#4420) Воланд válasza Vasinger! (#4419) üzenetére


Воланд
titán

Annyira megbizható, hogy én pl nem is használom. És ez nem azt jelenti, hogy rossz, hanem azt, hogy eddig én nem tapasztaltam semmi előnyét w7 alatt a töredezettségmentesítésnek.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4421) Hunork válasza Vasinger! (#4419) üzenetére


Hunork
veterán

Üdv!
Auslogics DiskDefrag
Iobit Smart Defrag

Mindkettő ingyenes, és hatékony, az Iobit meg még ad egy csomó pluszt is, azt is ingyenesen!!

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4422) föccer válasza Vasinger! (#4419) üzenetére


föccer
nagyúr

Szia!

Szerencsére én ssd-ről tolom, így nem kellett még használnom a defraggert. Mint minden lemezműveletnél itt is lehet bármi hiba, így lehet adatvesztés. Szerintem 13%-nál még nem kell futtatni a mentesítést. Ez még nem hinném, hogy jelentős mértékben lassítaná a rendszer működését.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4423) hackeeeee válasza Hunork (#4421) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auslogics.. Nekem is azt javasolták, azóta azt használom. :)

Véleményem szubjektív...

(#4424) Dragon27 válasza Vasinger! (#4419) üzenetére


Dragon27
senior tag

Én a Win7 tör.... kikapcsoltam és inkább piriform: Defraggler használom ingyenes ..
1x lefuttattam a teljes töredezettségmentesítőt és utána már csak a töredéket pár naponta
ez pár másodpercig tart egy 600GB esetén :D és itt legalább látod a töredéket akár meg is adhatod hogy mit szeretnél helyreállítani .
[defraggler]

(#4425)



addikt

Az mitől van, hogy bár úgy van beállítva a tálca, hogy bújon el, ha épp nincs rá szükség, néha beragad és nem húzódik vissza a vackába semmi áron.
Hogy lehet ezt megjavítani a restarton kívül?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#4426) Sub-ZeRo válasza Vasinger! (#4419) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem a gyári tökéletesen megfelel, nem kell külön program erre. Beütemezed és kész is.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4427) fred741


fred741
csendes tag

Sziasztok!

Mas otletem mar nincs a problemaban, igy hozzatok fordulok, hatha tudtok segiteni.
A problema a kovetkezo:
Amikor elinditom a sz.gepet nem ismeri fel a halokartyat, annyira, hogy ugy veszi mintha be se lenne dugva( device managerben persze ott van az Ethernet Controller, mellette a kis sarga ikonnal ).
Viszont 1 ujrainditas utan minden mukodik popecul.
Valakinek valami otlete?

Egyebkent Windows 7 es TP-Link WN350GD a resztvevo felek

(#4428) sfdrakex válasza fred741 (#4427) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

A hálókártyát nem ismeri fel, vagy azt írja ki hogy egy kábel nincs csatlakoztatva, vagy csak net nincs? Routert is áramtalanítod és a géppel együtt kapcsolod be?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4429) hackeeeee válasza fred741 (#4427) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem ez drivergond lesz. Főként úgy, hogy eszközkezelőben sárga felkiáltójeles az eszköz.

Véleményem szubjektív...

(#4430) fred741 válasza sfdrakex (#4428) üzenetére


fred741
csendes tag

Dehogy. :) A router az megy folyamatosan. Azt lehet lehagytam, hogy wifin kene csatlakoznia.
A kartyat nem ismeri fel. Olyat ir ki, hogy vagy nincs ilyen eszkoz, vagy nincs csatlakoztatva (unplugged). Az eszkozkezeloben neztem olyankor.

hackeeeee: Elvileg latest driver van fent. De amit support linkelt drivert azzal is ugyanezt csinalja. :S

(#4431) sfdrakex válasza fred741 (#4430) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

PCI-os a Wifi kártya? Ha van másik PCI slot a lapon tedd át abba. Egyébként a routert sem árt néha újra indítani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4432) x_o_n


x_o_n
veterán

van valami tipp a legjobb boot managerhez?

1.xp mellé raknék win 7-64bit et
hogy lehet a legjobban megoldani?
mehet egy particióra a kettő oprendszer?

2.vagy egy hddn maradna az xp és egy ssd-re raknám a win7
-hogy lehetne megoldani hogy bekapcsoláskor választható legyen?

(#4433) polonic válasza x_o_n (#4432) üzenetére


polonic
félisten

A windows 7 elintézi magának, csinál bootmanagert.
Egy partícióra nem mehet két oprendszer.

(#4434) fred741 válasza sfdrakex (#4431) üzenetére


fred741
csendes tag

Jaja, pci-os. Ezt majd kiprobalom, koszi. :)
Az ok,hogy neha nem art ujrainditani, de az nincs hatassal az op.rendszerre (legalabbis ilyen szinten).

(#4435) x_o_n válasza polonic (#4433) üzenetére


x_o_n
veterán

jelenleg is igy van de nyoma nincs bot managernek.

(#4436) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok.

Gyanítom, hogy a win7 miatt van a köv. problémám:
Van egy creative live vista im webkamerám. Pár év után most helyeztem használatba. Először még driver-t se raktam fel, mert gondoltam nem lesz gond. Elindítottam a skype-ot, nem talált kamerát. Eszközkezelő felismeri, csak van egy kis felkiáltó jel mellette. Töltöttem le driver-t ezután, aminek feltelepítése végén kéri, hogy csatlakoztassam, majd OK gomb, de hiába dugom be és nyomom az OK-t nem reagál. Mit lehet tenni?

köszönöm szépen

XP

(#4437) Fire/SOUL/CD válasza fred741 (#4430) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A TP-Link nem gyárt chipset-et a WLAN kártyáihoz, tipikusan Atheros vezérlők vannak a termékein (meg láttam már Realtek-est is), legalábbis a WLAN kártyákon. Menj fel Windos Update-re és keress frissítést, jó eséllyel fog találni drivert, ha talál azt a nem kötelező frissítések közt fogod találni.
Csak kíváncsiságból megnéztem most a frissítéseket, és ott figyel az új Atheros Driver (is), Nekem is TP-Link WLAN kártyám van, szinte ugyanaz a típusa, mint a Tiéd. [link]

Amúgy biztos, hogy a problémás eszköz az a WLAN kártya, nem lehet, hogy az alaplapi hálókarival van inkább gond? (Már ha gond van, ugyanis egyes driverek elrejtik az adaptert, amíg nem csatlakozik valahova, azaz addig hiába nézed az adapterbeállításoknál, mintha nem lenne ott a kártya...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4438) sfdrakex válasza x_o_n (#4435) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előbb az XP ment fel utána a W7, és külön partícióra/ meghajtóra? A W7ben vezérlőpultban a rendszernél be lehet állítani legyen-e boot menü, és ha van melyik telepített OSek közül lehessen választani.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4439) x_o_n válasza sfdrakex (#4438) üzenetére


x_o_n
veterán

két külön hdd. köszi ezt kipróbálom!

(#4440) sfdrakex válasza x_o_n (#4439) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mikor a W7-et telepítetted, a másik vinyó, amin az XP van rá volt dugva a gépre? Ha nem akkor, nem látja a W7.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4441) x_o_n válasza sfdrakex (#4440) üzenetére


x_o_n
veterán

ahh igen..le volt huzva mert átrendeztem a hdd-ket.
de ha ssdre ujra felrakom akkor gondolom látni fogja

(#4442) Fire/SOUL/CD válasza x_o_n (#4441) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Remek, ahogy Hofi mondaná: "a nagyérdemű publik, tudja keverni a szalámit..." :DDD

Ugye az tiszta, hogy az MS, a HDD gyártók, SSD gyártók meg különösen az AHCI üzemmód preferálják? (nem véletlenül). Na most ha van egyáltalán ilyen beállítási lehetőséged a BIOS-ban, akkor az XP-t nem lehet feltelepíteni csak úgy simán, először bele kell integrálni az AHCI drivert a telepítőbe...(vagy ha van még floppy meghajtód, akkor telepítéskor beadagolható)

Ha nincs AHCI beállítási lehetőség a BIOS-ban, akkor ezen hsz-omat vedd tárgytalannak...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4443) x_o_n válasza Fire/SOUL/CD (#4442) üzenetére


x_o_n
veterán

jó kérdések..van
sp3as az xp és elég sok mindent beleintegráltam

(#4444) sfdrakex válasza x_o_n (#4443) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Előbb az XP-t tedd fel és utána a W7-et. Ha fordítva történik is helyre lehet hozni, ha jól emlékszem a W7 telepítő lemezéről is vagy más bootcd-vel.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4445) hackeeeee válasza fred741 (#4430) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Próbáld meg, hogy uninstall, utána ha eszközkezelőben ott marad, akkor nyomj egy DEL-t az eszközre, és az illesztőprogram törléséhez tegyél pipát. Utána reboot, és a TP-link oldaláról töltsd le hozzá a megfelelő driver-t, vagy reboot után tedd fel update-ről hozzá a driver-t.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#4446) icons


icons
addikt

Üdv!

A következő lenne a probléma: az elmúlt 2-3napban már másodjára történik meg, hogy böngészek a neten, egyszer csak lefagy a gép, a kép kimerevedik, a hang elkezd rrrüölni (rrr=amikor pl egy hibahangot tizedmpként lejátszol, tehát "beakad" a hang), a gép még kb 5mpig dolgozik, majd leáll.
Van valami beépített hiba logger a winben? Vagy milyen programod tudtok ajánlani, ami esetleg tud segíteni a probléma forrásának kiderítésében?

(#4447) polonic válasza icons (#4446) üzenetére


polonic
félisten

Memóriahibának szokott ilyen tünete lenni.
A legújabb memtesttel teszteld le a memóriákat külön-külön. Jó hosszú ideig futtasd.

(#4448) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Lenne egy olyan kérdésem hogy eddig 32 bites win7-em volt, viszont most váltani fogok 64 bitesre mert 8Gb-ram lesz a gépembe. És eddig még nemvolt 64 bites rendszerem. Mire érdemes odafigyelni ha 64 bites van?

Azt tudom hogy mindenképpen 64 bites drivereket kell felrakni ( alaplapi , GPU ) mert különben nemfog jól működni a gép. De mivan akkor ha pl egy programból csak 32 bites van? pl legyen az egy MSN mert ugye amikor letöltöm az msnt a hivatalos oldalról akkor nemtudok választani hogy 32 vagy 64 bitest akarok feltelepíteni. Ez késöbb nem okozhat gondot nekem?

köszönöm előre is a segítséget.

iPhone 13 Pro Max

(#4449) sfdrakex válasza jozsi252 (#4448) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lesz gond a programokkal, a 32 bitesek is futnak tökéletesen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4450) x_o_n válasza sfdrakex (#4444) üzenetére


x_o_n
veterán

rendben,köszi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.