Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4301) polonic válasza Dictator^ (#4300) üzenetére


polonic
félisten

Ebben Intel ICH10R van.
Az intel oldalára menj fel, azt mondanám.
De inkább innen töltsd le a legfrissebb whql drivert, ami a 10.6.2.1001.
Ha letöltötted és kicsomagoltad, ne a telepítőt futtasd, nem kell az a felesleges segédprogram. Tallózd be eszközkezelőben a drivert.

(#4302) Воланд válasza Dictator^ (#4295) üzenetére


Воланд
titán

Egyszerű, asszem ahci on-nál megjelenik az alábbi funkció a merevlemezeknél, na itt a qucik remove-ot kell választani. Ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4303) hfrankee


hfrankee
senior tag

Üdv!
Win 7 Starterben,hogy lehet az asztali háttérképet módosítani?
Sehogy nem jövök rá.
Kösz

(#4304) sfdrakex válasza hfrankee (#4303) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt le írják. Itt egy program is hozzá.

#4305) woland_y2k

Ja , közben leesett.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4305) Воланд válasza sfdrakex (#4304) üzenetére


Воланд
titán

Starterben? ;]

Na azért. :)

(#4303) hfrankee: Akár ezzel.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4306) hfrankee válasza sfdrakex (#4304) üzenetére


hfrankee
senior tag

Aha,tehát ezért...
kösz az infót.

(#4305) :R

[ Szerkesztve ]

(#4307) Dictator^ válasza polonic (#4301) üzenetére


Dictator^
veterán

Felmentem, de ilyet, hogy AHCI driver nem találok, csak chipset, board stuff, meg ilyesmi.
Sima chipset driver fent van, a legujabb, 2011/04h.

Intel® Rapid Storage Technology

This driver supports RAID 5 & 10 on specific desktop platforms; supports RAID 0, 1, AHCI & Matrix RAID on specific desktop and mobile platforms.

OS: Windows 7, 32-bit*, Windows 7, 64-bit*, Windows S....More Windows 7, 32-bit*, Windows 7, 64-bit*, Windows Server 2003*, Windows Server 2008*, Windows Vista 32*, Windows Vista 64*, Windows Web Server 2008*, Windows XP Home Edition*, Windows XP Media Center Edition*, Windows XP Professional x64 Edition*, Windows XP Professional*>

ez lesz az?

(#4302) woland_y2k : Igen, csak a device managerbe nem találok ilyet, hogy AHCI.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4308) Воланд válasza Dictator^ (#4307) üzenetére


Воланд
titán

A merevlemezre jobb klikk, Properties, Policies.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4309) Dictator^ válasza Воланд (#4308) üzenetére


Dictator^
veterán

Better performance-n vagyok.
Enable write caching on the device is be van kapcsolva. És mégis kint van, na de előző kommentnél jót írtam, jót találtam?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4310) Воланд válasza Dictator^ (#4309) üzenetére


Воланд
titán

Állítsd át quick removal-ra, aztán restart. Sorry a képért, de csak olyat találtam. :B

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4311) polonic válasza Dictator^ (#4307) üzenetére


polonic
félisten

Bocsi, a link lemaradt.

Innen.

Aztán úgy, ahogy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#4312) Dictator^ válasza Воланд (#4310) üzenetére


Dictator^
veterán

De nekem pont az a bajom, hogy ott van ,a quick removal, meg pont azt csinálja, amit én nem akarok :)

(#4301) polonic: az intel oldalán csak ilyen van fent:
Intel® Rapid Storage Technology
10.​6.​0.​1022

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4313) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Talán nem pont ide vág, de az volna a kérdésem, hogy egy dual monitor-os géphez szeretnék csatlakozni remote desktop segítségével.
Elég bosszantó, hogy elindítok a távoli gépen valami és a program a másik monitoron jelenik meg, amit persze nem látok.
Létezik erre megoldás?

Köszönettel!
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4314) Воланд válasza Dictator^ (#4312) üzenetére


Воланд
titán

Ha a qucik removal van beállítva, akkor nem lesznek bent a listában a vinyók a leválasztásnál. Az előbb azt írtad, hogy neked better performance van beállítva. Vagy nem?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4315) Воланд válasza amargo (#4313) üzenetére


Воланд
titán

Windows gomb + p-nél válaszd ki a computer only-t, szerintem az megoldja.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4316) rg54


rg54
csendes tag

Sziasztok!
Légyszíves mondjátok meg hogy a HP LaserJet P1005-t miért nem tudom telepíteni a Windows 7tel működő laptopra. Úgy tűnik nem mompatibilis. Megoldás?

(#4317) Dictator^ válasza Воланд (#4315) üzenetére


Dictator^
veterán

Oh, most nézem, but you can disconnect the device safely without using the safely remove hardware notificiation.
De akkor a better performancenél azért van kiirva, mert az AHCI driverem szar?

Az Intel(R) ICH10 Family 6 Port SATA AHCI controller - 3A22-t probáltam updatenél internetről az auto keresőből, de nem talált újjabb drivert.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4318) Воланд válasza rg54 (#4316) üzenetére


Воланд
titán

Driver?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4319) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Lenne nekem is 3 kérdésem :)

1, Hogy lehet az asztalról eltávolítani a parancsikonokról az UAC pajzsot a biztonság kiherélése nélkül?
2, Elég sok VPN kapcsolattal dolgozok, be lehet állítani, hogy alapértelmezetten PPTP VPN legyen az automata helyett, valamint ki legyen kapcsolva az alapértelmezett átjáró használata (default gateway on remote network)
3, RDP ablakban állítható a megjegyzett gépek száma? Mert a mostani elég kevés.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#4320) Воланд válasza Dictator^ (#4317) üzenetére


Воланд
titán

Amit anno olvastam ezzel kapcsolatban az még rtm előtti bug volt, aztán a véglegesben is megmaradt, de azt tudom, hogy nálam is előjött egyszer, amikor bekapcsoltam az ahci-t. Átállítottam quick removalra, aztán el is tűntek a listából a lemezek. Aztán lehet, hogy nem bug, hanem feature. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4321) Hunork válasza rg54 (#4316) üzenetére


Hunork
veterán

Szia!

Csak egy tipp: melóhelyemen egy HP nyomtató van (multi-faxos), és sehogy sem ment fel a Win7-es benti gépre hivatalos driver, HP oldalról, MS oldalról, semmi!

Megoldás: NEM Win7 driver, hanem Vista (32 vagy 64 bit) és magyar nyelvű driver! És most tökéletesen szuperál, 5 perc alatt megoldódott a kéthetes őrület, a rendszergazda osztotta az észt, meg azt mondta, hogy inkompatibilis.
Szerintem meg ő az inkompatibilis... :D :DD

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4322) Dictator^ válasza Воланд (#4320) üzenetére


Dictator^
veterán

De akkor viszont write caching nincs... :\ Nem megoldás az sem, egy állítással csinálok egy másik hibát, amire megint kereshetem a választ :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#4323) Воланд válasza kraftxld (#4319) üzenetére


Воланд
titán

1. Így. Nem, én nem próbáltam, szóval próba csersznye. :)

2. Passz.

3. Jump list?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4324) Воланд válasza Dictator^ (#4322) üzenetére


Воланд
titán

Akkor nézd meg ezt.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4325) rg54 válasza Hunork (#4321) üzenetére


rg54
csendes tag

Köszönöm, működik. Nálam szerencsére csak fél órája zajlott. Vista 64 volt a nyerő

(#4326) Hobbbyt válasza Fire/SOUL/CD (#4239) üzenetére


Hobbbyt
őstag

Megoldotta. :C
Köszönöm szépen!
:R

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#4327) Hunork válasza rg54 (#4325) üzenetére


Hunork
veterán

Szívesen, és örülök, hogy te nem kínlódtál annyit. :K (nem kellett egy rendszergazdával farkasszemet nézned... :N )

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#4328) zack


zack
nagyúr

Segítséget kérnék tőletek, mert az Office topik döglött, és van pár dolog, amit nem tudok hogyan kell beállítani. Biztos van aki használ Outlook 2010-et és tud segíteni itt is... :R

2 kérdésem lenne:

Küldésnél a titkosított címzettek hogy működnek?
A célom, hogy akiknek küldöm a levelet ne lássák, csak a saját címüket, és a többi cím maradjon rejtett.
Gondolok arra, hogy az összes címzettet ilyenkor a "titkosított másolat" sorba kell tenni?

A másik kérdésem, hogy levél küldésnél, autómatikusan bezáródik a levél küldés után (pedig én nem akarom), és sehol sem találom a mappákban, az elküldöttekben se. Ha törlök valamit az se kerül bele a törölt elemek mappába. Lényegében ami megérkezik új üzenet a Gmail fiókomból, az a bejövő mappába kerül, de ezen kívül az elküldött, törölt elemek közé sosem tesz 1 levelet se.
Tudtok segíteni mit hol állítsak be? :R Fontos lenne, mert most álltam át Thunderbird-ről, és idő kell mire meg fogom szokni, mivel jóval összetettebb mint a Thunderbird.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4329) zack válasza zack (#4328) üzenetére


zack
nagyúr

Jah az még kimaradt, hogy a Gmail webes felületén minden megtalálható, tehát amit elküldök, az el is megy, csak nem teszi be az Outlook a mappákba.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4330) Sub-ZeRo válasza zack (#4329) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Gmailben kell ezt beállítani, ha jól emlékszem. Kicsit nyálazd át. Utána meg frissítsd az outlook-ot. Vagyis hogy ellenőrizze a fiókot.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4331) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

Jelenleg 32 bites Win7 van a gépem, amíg nem sikerül feltennem a 64 bitest. A gépben van 2X2 Gb RAM, videókártya nincs, csak az integrált, ami elvileg 256 mb-ot tud használni a rendszermemóriából. Na most a a win azt írja, hogy 4 Gb telepített memória van és 3 gb a használható. Tudom, hogy 32 bites oprendszer max 4 GB-ot tud kezelni, de nem értem miért csak 3 GB a használható. A "videókártya" ezek szerint nem 256-ot szakít le magának, hanem 1 GB-ot? Vagy ez csak azt jelentené, hogy a telepített 4 GB-ból 1 foglalt, VGA-nak, programoknak, rtendszernek, és 3 GB szabad?

(#4332) zack válasza Sub-ZeRo (#4330) üzenetére


zack
nagyúr

Ott biztos nem, mert a beállításokhoz nem nyúltam, és a Mozilla Thunderbird-del nem volt ilyen gondom. Ha web szinten lenne gond, akkor ott is szar lett volna.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#4333) gabeeen


gabeeen
tag

Sziasztok
Adott egy frissen telepített WIN7/64 bit ezen a hardveren:
Asrock H67M B3, i5 2300, 2x4 GB ram, Vga Ati 5450
SSD Kingston 96GB SATA2.. ezen van a rendszer
bekapcsolás után 1-2 percig minden ok utána elkezd Laggolni ablakváltásnál.
probáltam már az i5-be beépített Intel HD 2000 el is, ugyanaz..
valami rendszerhibára (beállításra) gyanakszom.. feladatkezelőben 1-2% a proci használat
merre lehet a hiba?

[ Szerkesztve ]

(#4334) sfdrakex válasza gabeeen (#4333) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vírusirtó nem szkennel indítás után? Illetve indexelés be van kapcsolva? Az tekerheti a vinyókat míg nem végez, elég rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4335) gabeeen válasza sfdrakex (#4334) üzenetére


gabeeen
tag

virusirtó nem szkennel, indexelést elvileg ssd-nél ki kell kapcsolni,
bár probáltam bekapcsolva is.. és ugyanaz
(tényleg indexelés ki,be kapcsolás után kell ujraindítani?)

(#4336) zetecR


zetecR
addikt

Sziasztok,

OS: W7 64bit.
Az AMD System Monitorhoz szükséges a NET .4 keretrendszer.
Szépen feltelepül, azonban rögtön frissítéseket (8db) talál hozzá a Win Update, amik viszont már nem akarnak települni.
Rákattintok, hogy install, kb 1centit :) halad a progress bar és megáll.
A CPU egyik magját 50% lefoglalja és áll az egész akár órákon keresztül.
A Stop installra sem reagál, max manuálisan lehet leállítani az Update service-t.

Ha újraindítom a gépen, ismét ott az update, de ismét nem települ.

Már próbáltam többször leszedni és újratelepíteni az egész NET .4-et, de mindig ugyanaz.

Nem tudtok rá valami megoldást?

(#4337) amargo válasza Воланд (#4315) üzenetére


amargo
addikt

Köszönöm, kipróbálom majd!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4338) Sub-ZeRo válasza zack (#4332) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor passz, nincs ötletem.

(#4336) zetecR: \Windows\SoftwareDistribution\Downloads A mappa tartalmát töröld, indítsd újra, majd próbáld meg az update-t.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#4339) zetecR válasza Sub-ZeRo (#4338) üzenetére


zetecR
addikt

Sajna így sem megy (sőt, miután megpróbálja az installt és kikapcsolnám a gépet, kiírja, hogy frissítés telepítése 1/1, ne kapcsolja ki a gépt, amig stb... de persze sose ér a végére) úgyhogy csinálok a friss win installt, kíváncsi vagyok, hogy úgy fel megy-e szépen.

(#4340) #49553920


#49553920
törölt tag

Sziasztok.
Két Problémám lenne.
1. link , link
Mi lehet a baj?

2. Van egy fejhallgatóm (nem mikrofonos) és a laptopomba van egy beépített mikrofon. Ha a mikrofont használom, akkor a zene és minden egyéb hang a gép hangszóróin szól és nem tudom visszahozni, hogy megint a fejhallgatón szóljon, csak, akkor ha újraindítom a gépem.

[ Szerkesztve ]

(#4341) sfdrakex válasza zetecR (#4339) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Próbáld egyesével, más sorrendben, nekem XP-n volt valamelyik .net frissítéssel ilyen bajom, nem akart fel menni, ezért pár másik se ment fel, de aztán a másikakat előre vettem utána felment az is, de ha automatán hagytam a .net -et vette előre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4342) sfdrakex válasza #49553920 (#4340) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

1.

Driverek rendben vannak? A wined nem valami buherált ugye?

2.

Nincs bekapcsolva hogy érzékelje ha rádugsz valamit, és ez esetleg nem működik rendesen?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4343) #49553920 válasza sfdrakex (#4342) üzenetére


#49553920
törölt tag

1. Teljesen eredeti.

2. Nem értem mire gondolsz.

(#4344) sfdrakex válasza #49553920 (#4343) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igaz nem laptopon, de nálam integrált hangkártya realtek és van olyan a beállításokban hogy automatikusan érzékelje hogy melyik csatlakozóba dugtam be valamit. Jobb szélen a mappa ikonra klikkelve jön ez elő.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4345) #49553920 válasza sfdrakex (#4344) üzenetére


#49553920
törölt tag

Ha elmondod, hol nézhetem meg ezeket a beállításokat, akkor többet tudok mondani.

(#4346) #49553920 válasza sfdrakex (#4344) üzenetére


#49553920
törölt tag

Nekem nincs ilyen beállításom, viszont ez tűnt fel, a ts3 meg van nyitva, akkor történik ez. Ebben az esetben minden hang a hangszórón szól kivéve a beszélgetések a TS-en, mert az a fejhallgatóba szól.

(#4347) sfdrakex válasza #49553920 (#4346) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akkor a TS beállításai zavarnak bele gondolom.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#4348) #49553920 válasza sfdrakex (#4347) üzenetére


#49553920
törölt tag

Sikerült megoldani a TS-es problémát viszont a másikra még mindig nem találtam semmi megoldást.

(#4349) polonic


polonic
félisten

Ez mi a fenéért van?

Mindig újra kiírja, hogy frissítés van, hiába teszem fel.
A másik dolog meg, hoyg ez egy 5. hó 5. napi frissítés, ami már akkor települt először.

[ Szerkesztve ]

(#4350) ErosenZold válasza sfdrakex (#4344) üzenetére


ErosenZold
senior tag

nanana mi az az uTorrent ott lenn?

Érezd magad kiutálva velem együtt! :D

Eladó "gamer" pc + monitor olcsón! http://href.hu/x/g6jk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.