Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:06:59

LOGOUT.hu

A topic a Microsoft Windows 7 operációs rendszerrel kapcsolatban felmerülő kérdésekkel fogalkozik:
Gyakori hibajelenség: A Windows Update csak keres-keres (svchost.exe jelentős a processzorterhelés), de nem talál frissitéseket. Itt a megoldás (Az angol nyelvű forrásanyag: http://wu.krelay.de/en/ )

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3853) sfdrakex válasza geri306 (#3850) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Milyen verzió a W7-ed? Újra telepítés után egyből ilyen volt, vagy tettél fel valamilyen programot? Tuning nincs semmin a gépben? Hardver változtatás volt?

#3852) geri306

Polonic szerintem azt írta, hoyg nem jó a link, de mire beírta javítottad :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3854) Fire/SOUL/CD válasza geri306 (#3850) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kapcsold ki a gépet úgy 10 percre majd vissza. Akkor is azonnal jelentkezik a probléma?
Ha nem, akkor várj egy kicsit amíg jelentkezik. figyeld, hogy kb mennyi idő telik el, mire ismét előjön a hiba.

Azt is próbáld meg, hogy csökkentett módban indítod a gépet. Ott is csinálja?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3855) geri306 válasza sfdrakex (#3853) üzenetére


geri306
tag

sfdrakex:
32bites ultimate, igen egyből ilyen volt, már akkor is amikor azt írta ki hogy "checking video performance". Egy programot sem telepítettem fel. 1 hete kivettem 1db 2 gigás ramot a gépből, mert kellet ismerősömnek, azután megmaradt 2gb. Mivel wowoztam és integrált videokártyám van, ezért ramból vesz el, ezt a megosztott memóriát 896 megáról lecsökkentettem 512-re, aztán felhúztam 1600mhz-re és 1.6 voltra ((kingmax) alap 1333 és 1.5 volt)
így nem volt túl stabil a rendszer (néha kékhalál), ezért visszaállítottam eredetire(4-5 napja). Azóta, nem volt semmi gond, lassulás kifagyás ilyenek.

Fire/SOUL/CD:
Ezt még nem próbáltam, csak rövid időre kapcsoltam ki mióta ez a probléma jelentkezett, majd megnézem és szólok, hogy van-e változás.

[ Szerkesztve ]

(#3856) Laccoss válasza geri306 (#3850) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez fel van gyorsítva szerintem, mivel lehet a windowsod a gyors... de a bootlogó nem fog felgyorsulni, és itt a fórumban a smileyk sem.

(#3857) mokus1


mokus1
addikt

win7 pro x64.
Gondoltam passziánszozok egyet de nem találok a beépített játékokat. Merre lelem őket ha nincsenek feltelepítve? köszi :R

(#3858) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#3857) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Start-ba elkezded begépelni, hogy windows szolgáltatások be- és kikapcsolása és elindítod, a többi egyértelmű lesz. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3859) Laccoss válasza mokus1 (#3857) üzenetére


Laccoss
addikt

Vezérlőpult - Programok eltávolítása vagy módosítása - Windows szolgáltatások be és kikapcsolása - Játékok

(#3860) geri306 válasza Laccoss (#3856) üzenetére


geri306
tag

Nincs felgyorrsítva, amúgy most vettemm észre hogy a gépen az óra is 6x gyorsabban jár, 1 perc kb 10mp alatt telik el. Hihetetlen :W

(#3861) mokus1


mokus1
addikt

Köszi mindenkinek :)
Valamikor kikapcsolhattam :)

(#3862) Laccoss válasza geri306 (#3860) üzenetére


Laccoss
addikt

Csak mert fordítva, hogy lassú ugye érthető. Nézd már meg bios-t hogy az is fel van e gyorsulva. A jelenség kb olyan mintha egy ezeréves dos-os játékkal játszanál egy géppel, ami kb 100x olyan gyors mint amire a játékot optimizálták.

(#3863) Hunork válasza sfdrakex (#3849) üzenetére


Hunork
veterán

De jó! :K Akkor most már bittestvérek vagyunk! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#3864) geri306 válasza Fire/SOUL/CD (#3854) üzenetére


geri306
tag

Egyelőre úgy néz ki, hogy megjavult, úgy csináltam ahogy mondtad, sőt még ki is húztam a tápkábelt! Remélem nem jelentkezik újból!
Köszi szépen neked és mindenkinek !! :R

(#3865) Insidaz


Insidaz
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, a képen látható hibaüzenetet kapom ha telepítani akarok a "msxml.msi"-t ami egy microsoftos program. Általában játékoknál kéri ezt hogy rakjam fel. Például az age of mythology-nál és most jelenesetben az Age of Empires 3-nál. Képtelen vagyok feltenni.
Oprendszerem: Win7

[ Szerkesztve ]

(#3866) Insidaz


Insidaz
csendes tag

És ilyet is ki ir valoszinüleg emiatt:

[ Szerkesztve ]

(#3867) benedekco


benedekco
addikt

Na akkor most megint beállok a kérdezők sorába.
HP 6L-es nyomtató telepítése kudarcba fulladt, leszedni win update-ről a drivert, majd a következő hibával dobja le az agyát. Ez vajon mitől lehet?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3868) föccer válasza benedekco (#3867) üzenetére


föccer
nagyúr

Innen leszedett drivert próbáltad?

mod: igaz, csak xp-s driver van fent, ami sajnos sokszor nem működik a win7-en :(

üdv, föccer

mod2: Ezt sasold: [link]

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3869) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Töröltem a Skype-ot, de az itt látható listában bent maradt a kis szemét. Hogyan tudom véglegesen kigyilkolni, hogy ne is lássam még a nyomát sem?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3870) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Mit találtam: [link] Legalább őszinte a Microsoft. Amúgy mi az, hogy csak megszüntetnek egy bizonyos szolgáltatást úgy, hogy átveri a felhasználókat. Mert mikor a felhasználó megveszi a W7-et, akkor megnézi a rendszert, majd ha megtetszik neki a mini alkalmazás, akkor megnézi a súgóban, hogy hogyan szedhet le többet, a súgóban lesz egy link, amire rákattint, és akkor ez a fenti linken lévő szöveg jön be. Tehát átveri a felhasználókat. (ja és a Windows 8 még meg sem jelent, tehát max csak utána szüntethetné meg).

VGYke: Ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#3871) benedekco válasza föccer (#3868) üzenetére


benedekco
addikt

Akkor tisztábban. Most visszaolvasva tényleg nem voltam tiszta. Fáradtságomnak betudhatóan.
Szóval win észleli a HP 6L-es nyomtató, elindítja a telepítést, csatlakozik a microsoft serverhez, majd letölti a megfelelő drivereket. Úgy látni minden okés(letöltés csík meg minden megy a maga útján, kerreg a hdd, stbstbstb), majd akkor bedobja azt az ablakot, amit linkeltem.
Itt megáll a tudomány. Tudtommal nem tiltottam le semmi olyan szolgáltatást, aminek bármi köze lenne a driver telepítéshez, vagy eszközökhöz, vagy ilyesmi dolgokhoz.
Valakinek lehet erre ötlete?

re: (#3870) Tamás88
próbáld itt

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#3872) VGYke válasza Tamás88 (#3870) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Vagy vak vagyok, vagy nem segített, nincs benne a skype. Időközben azonban töröltem ész nélkül a regeditben minden Skype bejegyzést, ennek ellenére sem tűnt el ez (???) :F

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#3873) mert_csokis


mert_csokis
senior tag

Sziasztok,
Most váltottam xp-ről win 7-re.
Igazából csak a battlefield 3 miatt. Nagyon kíváncsi voltam rá, és xp alá ugye nem települ.
De tetszik a rendszer, valószínűleg maradni is fog.
Egyetlen gond van csak. Nincs 1440x900-as felbontás.
Se a rendszer nem jelzi, se a catalyst, és játékok alatt is hiányzik ez a felbontás.
win 7 home premium sp1 friss telepítés, legutolsó ati driver.
A monitor egy 22-es samsung. Win 7 alá nincs driver, de engedte felrakni a vista drivert.
Rendszeren belül is kiírja a monitor pontos nevét, már nem csak pnp monitor.
Szóval lövésem sincs mi lehet, xp alatt ilyen sose volt.
Találkozott már valaki ilyennel?

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#3874) Sub-ZeRo válasza VGYke (#3872) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Onnan töröld ki a skype-ot. A fax mindenkinek ott van?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3875) Fire/SOUL/CD válasza mert_csokis (#3873) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nekem 24" LED monitorom van, felismerte a W7 de nem volt ott ez a 1440x900-as meg egyéb "elcseszett" felbontás, csak akkor jelent meg, amikor a monitorhoz adott CD-ről frissítettem. Ezenkívül kattints az Észlelés gombra és okézd le, majd azt követően próbálkozz ismét a felbontás állításával. [link]
(Ez utóbbira azért van szükség, mert a videokarik ugye tipikusan több kimenetesek és ha a driver nem érzékeli helyesen (és gyakran nem), hogy csak egy kimenet van használva, kizárólag az is egyben az elsődleges kijelző, akkor bizonyos felbontást nem engednek állítani)

Remélem segít.

VGYke #3872
Ott a popup ablakban nyomj egy jobb egeret a skype üres ikonján és törlés.
Ezenkívül pár javaslat.

1. IObit Uninstaller 2 - Ingyenes, hordozható
2. Registrar Registry Manager Lite - ingyenes
3. Valamilyen fájlkezelővel is keress a rendszerpartíción Skype-ra és a talált fájlokat/mappákat töröld (persze, ami egyértelműen a skype-hoz tartozik, csak azt)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3876) Fire/SOUL/CD válasza benedekco (#3871) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Tudtommal nem tiltottam le semmi olyan szolgáltatást, aminek bármi köze lenne a driver telepítéshez..."
Miért, amúgy letiltottál más szolgáltatásokat?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3877) macimeister


macimeister
aktív tag

Windows 7 ben kikapcsolni az automatikus illesztőprogram keresést a windows update helyekent-t miként tudom kikapcsolni? Egyszer rákérdezett, hogy nem találja, de be tudom kapcsolni és most kiszeretném :)

(#3878) Fire/SOUL/CD válasza macimeister (#3877) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Start-ba kezd el begépelni ezt: eszköztelepítési beállítások módosítása, majd indítsd el. Remélem erre gondoltál.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3879) macimeister válasza Fire/SOUL/CD (#3878) üzenetére


macimeister
aktív tag

Korrekt. Köszi!

(#3880) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Fájl mentése, a felugró ablakban ott vannak a mappában levő fájlok. Ha az egyik file-t kiválasztom aminek a neve megegyezik azzal amit az új fájlnak kívánok adni, csak az újat még kiegészíteném pl. egy számmal, akkor a név megadásához szükséges részhez bekattintok. Ilyenkor az egész file név kijelölésre kerül. Hogy lehet megadni hogy csak a kurzort tegye be a sor végére és ne jelölje ki az egész file nevet?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3881) Insidaz


Insidaz
csendes tag

Sziasztok!
Egy kérdésem lenne, a képen látható hibaüzenetet kapom ha telepítani akarok a "msxml.msi"-t ami egy microsoftos program. Általában játékoknál kéri ezt hogy rakjam fel. Például az age of mythology-nál és most jelenesetben az Age of Empires 3-nál. Képtelen vagyok feltenni.
Oprendszerem: Win7

(#3882) Insidaz


Insidaz
csendes tag

Itt a példa az Age of Empires 3-nál.

(#3883) Lenry válasza Insidaz (#3882) üzenetére


Lenry
félisten

gyári, alap Windows, vagy valami tuningolt?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3884) Sub-ZeRo válasza Sub-ZeRo (#3874) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Igen ott van, megnéztem. :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3885) mokus1


mokus1
addikt

8GB RAMnál mekkora az esélye hogy elfogy ha letiltottam a gyorsitótárat a HDD-n?
Nem szoktam nagyon extrém módon gyötörni a gépet, a legjobb ami megterheli talán a játékok meg néha kinyilik 8-10 weboldal chrome alatt ennyi ide így elég? :)

(#3886) Воланд válasza mokus1 (#3885) üzenetére


Воланд
titán

Ne tiltsd le.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3887) Fire/SOUL/CD válasza mokus1 (#3885) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"8GB RAMnál mekkora az esélye hogy elfogy ha letiltottam a gyorsitótárat a HDD-n?"
Nulla, mert a DMA pufferelés tiltása csak a lemezteljesítményre van kihatással negatívan, RAM-ra nincs.

Ha meg esetleg "kódolt nyelven" a gyorsítótárat a virtuális memóriára értenéd :DDD , akkor meg arra azt tudom mondani, hogy hagyd békén és a méretét is az OS kezelje. Ha esetleg SSD-t használsz, akkor max helyezd ki egy HDD-re.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3888) Lenry válasza mokus1 (#3885) üzenetére


Lenry
félisten

16 GB RAM mellett se tiltottam le. te se tedd.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3889) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok!

Előrebocsájtom: Laikus Win 7 felhasználó vagyok. :B

Minden jól működik, egyetlen gondom van csak. A 30 GB-os rendszerpartíciómat mára teljesen "belakta" az oprendszer, nincs több szabad helyem.
A kérdés adódik: Mit/miket tehetek?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3890) Воланд válasza Kazimír (#3889) üzenetére


Воланд
titán

Első körben az alábbi mappák tartalmát törölheted:

C:\windows\temp
C:\users\felhasználó\appdata\local\temp
C:\programdata\temp

jah, ezek rejtett mappák, a mappabeállításoknál engedélyezd azok megjelenítését.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3891) Lenry válasza Kazimír (#3889) üzenetére


Lenry
félisten

Woland listáján felül törölhető:

Windows\SoftwareDistribution\Download tartalma
illetve a meghajtó gyökerében lévő esetleges ATi, NVIDIA, Intel, MSOCACHE mappák

tiltsd le a hibernálást, ha nem használod, ekkor felszabadul a hibernációs fájl helye is.
parancssorba: powercfg -H off

lapozófájlt tedd át máshova

ha aktív a rendszervisszaállítás, akkor jobb klikk a meghajtóra - tulajdonságok - lemezkarbantartó - egyéb beállítások fül és ott a rendszervisszaállítás karbantartás gombra kattintva törölhető az utolsó kivételével az összes visszaállítási pont

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3892) Insidaz válasza Lenry (#3883) üzenetére


Insidaz
csendes tag

Sima win7 (ultimate) (tört)
Ez miért érdekes?

(#3893) polonic válasza Insidaz (#3892) üzenetére


polonic
félisten

Azért, mert akkor hagyd el a topikot!
De előtte még olvasd el az alapelveket és a topik címét is!

(#3894) Insidaz válasza polonic (#3893) üzenetére


Insidaz
csendes tag

Engem ide irányítottak hogy itt talán választ kapok a kérdésre.
Attolmég lehet rá válaszolni ha esetleg rossz helyre írok, vagy megmondani h hova írjak ezzel kapcs.

(#3895) Fire/SOUL/CD válasza Insidaz (#3892) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mert az ilyen virágbolti példányokat előszeretettel fertőzik elő, kiherélnek belőle szolgáltatásokat vagy épp beleintegrálnak mindenféle szemetet/drivert, finomhangolják őket (tuning) és még sorolhatnám, és pont ezen okokból kifolyólag okozhatnak ilyen jelenségeket.

Amikor Én vagy bárki más próbál segíteni, akkor abból indulunk ki, hogy eredeti/érintetlen W7 van telepítve a gépre és az alatt jön elő xy probléma. Az viszont, hogy moddolt, meg "legálissá varázsolt" példányok miért xarják össze magukat, az senkit nem érdekel itt, ilyennel nem foglalkozunk a topikban.

Szóval próbálj meg beszerezni egy eredeti példányt (amit az első hozzászólásban megtehetsz, 90 napos trialt lehet letölteni) és ha az is ilyen produkciót idéz elő, akkor természetesen várunk vissza.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3896) Воланд válasza Fire/SOUL/CD (#3895) üzenetére


Воланд
titán

Azok 30 naposak, csak az Enterprise 90 napos. ;)

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3897) Fire/SOUL/CD válasza Воланд (#3896) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igaz, de mivel az Enterprise is Ultimate így mindegy... ;)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3898) Kazimír válasza Lenry (#3891) üzenetére


Kazimír
őstag

Woland által javasoltakat és ezeket is töröltem.
A hibernálást használom, így azt hagytam.
A lapozófájlt hova tegyem át, (és izé... hol találom? :B )
A rendszervisszaállításokat szintén töröltem, plusz egy-két felesleges programot. Így most 2,5 GB szabad hely van a partíción.

Köszönöm mindkettőtöknek!

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#3899) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Tiszteletem a nagyérdeműnek! Lenne egy kérdésem. Mégpedig az hogy sajnos kis particióra tettem a Win 7-et. Át lehet tenni nagyobbra úgy hogy ne kelljen újra telepíteni?

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#3900) sfdrakex válasza tupacamaru (#3899) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, pl Easus Partition managerrel tudsz levágni a rendszer partíció utáni partíció elejéből és azt hozzátudod utána adni akár a W7 lemez kezelőjével is a rendszer partícióhoz. A partíció elején lévő adatokat átmozgatja máshova, így adat vesztés nélkül megcsinálja.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 7 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.